Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Andarist »

Zagralem pierwszy scenariusz z podstawki - spodobalo mi sie. Niestety nie jestem fanem deckbuildingu a tutaj to koniecznosc. Jakies rady jak w ogole podejsc do tematu w takiej sytuacji?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Andarist niedawno wyszły gotowe talie badaczy wraz z pulą kart do ulepszania talii początkowej:
http://galakta.pl/talie-poczatkowe-bada ... -sklepach/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

Andarist pisze: 06 wrz 2020, 17:03 Zagralem pierwszy scenariusz z podstawki - spodobalo mi sie. Niestety nie jestem fanem deckbuildingu a tutaj to koniecznosc. Jakies rady jak w ogole podejsc do tematu w takiej sytuacji?
A ja proponuje arkhamdb.com na ktorym ludzie zamieszczeja swoje decki, inni to oceniaja. Takze mozna sobie cos wybrac (choc ja wole miec nawet slabego decka a wlasnego)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

3 możliwości

1) Gotowe talie badaczy (póki jeszcze są dostępne)
2) Arkham db - warto założyć sobie konto, zaznaczyć swoją kolekcje dodatków i wg. tego wyszukiwać talie.
3) polubić deckbulding i samemu robić talie, pierwsze będą słabe ale każda kolejna coraz lepsza.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Andarist pisze: 06 wrz 2020, 17:03 Zagralem pierwszy scenariusz z podstawki - spodobalo mi sie. Niestety nie jestem fanem deckbuildingu a tutaj to koniecznosc. Jakies rady jak w ogole podejsc do tematu w takiej sytuacji?
1.zagraj tez pozostale scenariusze podstawki bo pierwszy jest mocno lajtowy. W kolejnych jest wyscig i optymalizacja jaka jest wlasciwie w niemal kazdym scenariuszu jakie sa. Takiego lajciku w eksploracji jak w Zgromadzeniu juz nie ma wiec sprawdz czy takie cos Ci pasuje.
2. Jesli nie lubisz deckbuildingu to moze lepiej ogarnac gre ktora ma to co lubisz? Budowanie decku to jednak istota zabawy w AH LCG.
3. Jesli jednak chcesz w to isc to musisz wiedziec czy chcesz poznac i nauczyć sie budowania decku czy nie. Jesli nie to gotowce z arkhamdb. Jesli tak to podobnie tylko trzeba poświęcić czas na analize tych kart i deckow aby zrozumiec co i jak.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KQuest »

Cześć. Są jakieś przeciwwskazania do kupowania nowego cyklu (Zmowa nad Innsmouth), jeśli nie posiada się wcześniejszych? Kupiłem niedawno podstawkę, całe Dunwich, teraz talie badaczy i zastanawiam się czy jest coś, o czym powinienem wiedzieć zanim zacznę kupowanie dodatków na bieżąco
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Jedyne przeciwwskazanie jakie ewentualnie może się pojawić to poziom trudności kampanii i nie będziesz mieć kart do zbudowania mocnych talii (było tak w Zapomnianej Erze). Ale ty masz sporo rzeczy więc nie powinno być problemu.

Ogólnie cykle stanowią zamkniętą całość i można grać w dowolnej kolejności posiadając jedynie podstawkę.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 257 times
Been thanked: 55 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: narandil »

skiba pisze: 05 wrz 2020, 22:08
narandil pisze: 05 wrz 2020, 13:48 pytanie od laika o te nowe talie badaczy: którą brać do gry na 1-2 osoby? Chodzi mi oto żeby postać była jak najbardziej uniwersalna i raczej silniejsza niż słabsza ;) ... czy w ogóle są już jakieś opinie/info na ten temat ?
z góry dzięki !
Na dwie osoby to nieśmiertelne combo guardian + seeker, czyli w przypadku tych gotowych talii badaczy to będzie Nathaniel i Harvey. Co do gry solo na 1 rękę chyba bym poszedł po Stellę :-)
dzięki.
A możecie polecić jeszcze jakiś pojedynczy scenariusz do kupienia? Chciałbym żonie pokazać grę zanim zdecydujemy czy Dunwich rozegram z nią czy solo ;) (a podstawkę już zagrałem sam więc wolałbym coś innego)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Z takim zestawem powinno byc ok w Innsmouth. Pojedynczy scenariusz najlepiej Morderstwo w Hotelu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: japanczyk »

Zaczynam jeszcze raz przygodę z tą grą - kupiłem talie badaczy i cykl Dunwich
Nie lubie aspektu dekcbuildingu - czy jest szansa dobrze sie przy tym bawic biorac tylko talie ktore gdzies tam sa na arkhamdb?

Głównie interesuje mnie aspekt fabularno-przygodowy gry, niekoniecznie zmagania
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Myślę, że spokojnie możesz się opierać na gotowych deckach z arkhamdb lub tych kupionych. Ale niewykluczone, że dla własnego komfortu będziesz jakieś lekkie modyfikacje do nich wprowadzał tak aby dostosować je bardziej do swojego stylu gry.

Jeżeli zależy Ci bardziej na przygodzie niż wyzwaniu - to tworzy otwartą drogę do modyfikowania poziomu trudności, tak aby "nieperfekcyjna" talia nie przeszkadzała w ukończeniu gry.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 07 wrz 2020, 10:40 Zaczynam jeszcze raz przygodę z tą grą - kupiłem talie badaczy i cykl Dunwich
Nie lubie aspektu dekcbuildingu - czy jest szansa dobrze sie przy tym bawic biorac tylko talie ktore gdzies tam sa na arkhamdb?

Głównie interesuje mnie aspekt fabularno-przygodowy gry, niekoniecznie zmagania
Najwiekszy problem jaki widze przy takim podejsciu to czy będziesz mial motywacje przechodzić kampanie 3,4,5 raz znajac juz cala fabule. Dla mnie ta motywacja jest zlozenie innej postaci, całkiem innego decku ktory sobie zmajstruje.

Jednak glowny fun to sama rozgrywka a nie budowanie decku wiec to ze nie lubisz budowac to nie jest problem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: japanczyk »

Tez nie lubie oszukiwac - jednak taka rozgrywka nie daje specjalnie satysfakcji ;-)

A czy cos warto wiedziec szczególnego na poczatku? Moją lubą odrzuciły niespecjalnie angażujące potyczki (pierwsza rozgrywke gralismy sugerowanymi postaciami - Wendy i Robertem (?)), no i był to jednak mój początek przygody z planszówkami...

Zakladam, ze dociag kart i tworzenie nimi przygody jest tym co zrobi mi gre, a moze w trakcie jak poznam zagrywane karty to dojrzeję też do aspektu samego deckbuildingu :P
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Również nie tworzę własnych talii. Nie przepadam za tym i nie mam na to czasu. Buduję sprawdzone talie na arkhamdb i nie uważam, żebym cokolwiek tracił z gry.
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mnw »

Dobrych wieści od Galakty ciąg dalszy:
Horror w Arkham LCG - Linia ma się dobrze. Talie Początkowe Badaczy miały niedawno premierę, pierwszy cykl "Dziedzictwo Dunwich" miał dodruk, a "Zmowa nad Innsmouth" już wkrótce wypłynie do naszych magazynów.

Tak jak wspominałem wcześniej będą dodruki kolejnych cyklów. Kolejny dodruk powinien u nas pojawić się za około 1,5 miesiąca.

Skoro ten wyjątkowy LCG trzyma się bardzo dobrze i ma swoich wyznawców (Przedwieczni muszą maczać w tym swoje macki… ) wszystko jest możliwe. Dlatego nie rezygnujemy definitywnie z dodruków "Powrotów...". Ale tutaj być może będziemy stosować jakąś wersję przedsprzedaży aby wybadać rzeczywiste zainteresowanie.

W tej chwili chcemy jednak skupić się na dodrukach cykli.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

No i to jest dobra wiadomość :D Czekam na możliwość zakupu ZE i PK :) Na najnowszy oczywiście też się czaje :p

Zastanawiam się jakie macie odczucia odnośnie wielokrotnego przechodzenia tego samego scenariusza/kampanii. Czy podchodzicie już bardziej optymalizacyjne do gry ? W stylu np.: za 2 rundy pojawi się X wrógw lokacji B więc muszę stać w lokacji C żeby szybko go zdjąć za pomocą karty D która właśnie mi doszła ? Powiem szczerze że mnie właśnie od wielokrotnego rozgrywania scenariuszy odstrasza ta myśl że HwA stanie się dla mnie samą optymalizacja :(
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie budowanie deckow i optymalizacja to sens tej gry ;-) niestety nie pamietam kampanii z taka szczegolowoscia jak piszesz. Zapamiętuje glowne wyzwania i specyfiki scenariuszy, bossow i tyle. Co dokladnie sie dzieje nie pamiętam bo obecnie wracam do ukonczonej kampanii po min roku.

Frajda dla mnie jest zbudowac deck pod inna postac i sprobowac nowych comboskow i pomyslow w znanych kampaniach. Mysle ze 5-7 razy kazda kampanie mozna skonczyc zanim sie przeje. Kto wie, moze pozniej po odlozeniu na półkę po 5 latach ponownie bedzie chcialo sie grav ograna kampanie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Radzio
Posty: 33
Rejestracja: 09 kwie 2014, 14:01
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Radzio »

Mam pytanie - z waszego dotychczasowego doświadczenia jak długo przeciętny dodatek do AH LCG da się dostać po premierze? Dostępność tej gry stała się trochę memem, wciągnąłem się w ten tytuł przy okazji przedruku Dunwich, ale wrzesień dla mnie ciężki finansowo jest (zalałem laptopa :/) i się zastanawiam, czy udałoby mi się jeszcze w październiku spokojnie dostać Zmowę nad Innsmouth.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Zazwyczaj bylo to ok 6-8 miesiecy od premiery danego dodatku. Na poczatku sporo dluzej ale obecnie stalo sie to samo spelniajaca przepowiednia. Ludzie kupuja dodatki na premiere w obawie przed brakiem mimo ze nie grali jeszcze w 3 cykle ktore juz maja i przez to sami powoduja braki w towarze. Dla Galakty piękna sytuacja. Ciezko stwierdzic ale deluxe powinien byc dlugo dostepny.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

W przypadku Dreamlands to małe paczki stały się niedostępne 2-3 miesiące od zakończenia cyklu.
Co dziwne chyba wszystkue deluxy są nadal dostępne
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kucyk »

Szybkie pytanie na tak/nie - mam podstawki i kilka cykli, brakuje mi w sumie tylko Zapomnianej Ery. Czy wystarczy, ze kupie Powrot Zapomnianej Ery + cykl? czy musze miec Zapomniana Ere?
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

kucyk pisze: 09 wrz 2020, 11:11 Szybkie pytanie na tak/nie - mam podstawki i kilka cykli, brakuje mi w sumie tylko Zapomnianej Ery. Czy wystarczy, ze kupie Powrot Zapomnianej Ery + cykl? czy musze miec Zapomniana Ere?
Nie wystarczy. Musisz mieć Zapomnianą erę, bo powrót modyfikuje tylko karty z tego cyklu
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Pompa85 »

Witam

czy talie początkowe badaczy zawierają jakieś nowe karty? Zastanawiam się nad zakupem, ale nie wiem czy jest sens. Mam Dunwitch, Carcosse, połowę ZE i prawie cały przerwany krąg.

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Terk »

Posiadają dużo nowych kart, jedynie po kilka przedruków.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: longmen76 »

Popełniłem zestaw żetonów chaosu do Horror w Arkham LCG. Żetony wykonane z litego drewna bukowego - średnica 35 mm / grubość 7 mm.
Spoiler:
Z ofertą możecie się zapoznać tutaj: HwA_Chaos
ODPOWIEDZ