Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

akahoshi pisze: 09 wrz 2020, 16:16
Dr. Nikczemniuk pisze: 09 wrz 2020, 14:44 Ja tam czekam na tą małą karciankę co to jest must havem i wszyscy ją znają i zachwalają(...)
Coś konkretniej? Bo nie kojarzę tematu.
RfTG :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Irr3versible »

EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 16:49
EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 00:53
EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 15:05Drogi Portalu, a dodacie do sklepu pakiet Skrzynia + Opowieści niesamowite? Są dostępne wszystkie opcje poza tą jedną (która mnie interesuje :D).
Drogi Portalu, możecie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
Pytanie nr 2 - nie dość, że nie pojawił się pakiet, o który pytałem (Skrzynia + Opowieści niesamowite), to jeszcze zniknął zestaw Podstawka + Skrzynia. O co tu chodzi? Pojawi się ponownie?
Portalu. Po raz trzeci zadaję to samo pytanie - na inne odpowiadacie, na moje nie. Zostałem dodany do listy ignorowanych czy jak? Czy też czekacie, aż się wyprzedadzą wszystkie dodatkowe znaczniki z żywicy i problem (i klient z pieniędzmi, chcący dokonać zakupy takiego pakietu) zniknie samoistnie?
Re pierwsze pytanie.
Gdzieś widziałem info (pewnie planszowki TV), że Opowieści Niesamowite są dodatkowym produktem do linii Robinsona i nie są powiązane ze Skrzynią. Zawartość zbioru mini dodatków nie wpływa na ON.
Innymi słowy przygotowano pakiet all in dla nowych (Robinson, Skrzynia oraz Opowieści Niesamowite) oraz solo skrzynia dla graczy posiadających Robinsona.

A wracając do pytań do wydawnictwa.
Drogi Portalu, jak się ma sprawa dedykowanych kostek do wspomnianych Opowieści Niesamowitych? Obiecałem sobie, że nie będę kleił żadnych naklejek na kostki... Grzegorz parokrotnie mówił o przesunięciu tego 'produktu' na później. Czy nadal kostki są w planach?
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 16:49
EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 00:53
EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 15:05Drogi Portalu, a dodacie do sklepu pakiet Skrzynia + Opowieści niesamowite? Są dostępne wszystkie opcje poza tą jedną (która mnie interesuje :D).
Drogi Portalu, możecie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
Pytanie nr 2 - nie dość, że nie pojawił się pakiet, o który pytałem (Skrzynia + Opowieści niesamowite), to jeszcze zniknął zestaw Podstawka + Skrzynia. O co tu chodzi? Pojawi się ponownie?
Portalu. Po raz trzeci zadaję to samo pytanie - na inne odpowiadacie, na moje nie. Zostałem dodany do listy ignorowanych czy jak? Czy też czekacie, aż się wyprzedadzą wszystkie dodatkowe znaczniki z żywicy i problem (i klient z pieniędzmi, chcący dokonać zakupy takiego pakietu) zniknie samoistnie?
Nie odpisywałem, bo czekałem aż sklep wrzuci takie zestawy, o jakie prosiłeś. Już jest - załatwione ;)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: shuji »

Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 08:58
EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 16:49
EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 00:53 Drogi Portalu, możecie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
Pytanie nr 2 - nie dość, że nie pojawił się pakiet, o który pytałem (Skrzynia + Opowieści niesamowite), to jeszcze zniknął zestaw Podstawka + Skrzynia. O co tu chodzi? Pojawi się ponownie?
Portalu. Po raz trzeci zadaję to samo pytanie - na inne odpowiadacie, na moje nie. Zostałem dodany do listy ignorowanych czy jak? Czy też czekacie, aż się wyprzedadzą wszystkie dodatkowe znaczniki z żywicy i problem (i klient z pieniędzmi, chcący dokonać zakupy takiego pakietu) zniknie samoistnie?
Nie odpisywałem, bo czekałem aż sklep wrzuci takie zestawy, o jakie prosiłeś. Już jest - załatwione ;)
ja tam nie widzę skrzyni z opowieściami bez podstawki :) A na pewno dużo jest osób, które mają samą podstawkę i chętnie dokupią całą resztę
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EsperanzaDMV »

Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 08:58Nie odpisywałem, bo czekałem aż sklep wrzuci takie zestawy, o jakie prosiłeś. Już jest - załatwione ;)
Też wciąż nie widzę pakietu Skrzynia + Opowieści niesamowite... A dokładnie o taki zestaw pytam od początku :(
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Pisałem o zestawie Podstawka + S.Skarbów. Sklep dał mi informację zwrotną, że nie ma szans na zestaw S.Skarbów+Opowieści Niesamowite.
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Obrazek
Obrazek

PREMIERA BARRAGE!

Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich. Choć to wymagająca analitycznego myślenia gra euro, to klimat w Barrage jest bardzo widoczny i spójny z mechaniką. Gracze muszą kierować spółkami energetycznymi, stawiać tamy, kanały i elektrownie i produkować energię z wody, która płynie po planszy od zbiornika do zbiornika. To ona jest najcenniejszym i jednocześnie najtrudniejszym do kontrolowania surowcem w Barrage.

Barrage został ogłoszony jedną z najlepszych gier według uczestników Essen Spiel 2019 i muszę przyznać, że dla mnie również było to największe zaskoczenie i prawdziwy powiew świeżości w grach euro. Osobiście bardzo polecam - świetny tytuł.

https://sklep.portalgames.pl/producent/barrage
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: garg »

Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 10:05 [...] Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich. [...]
Zainteresowało mnie to, bo zawsze myślałem, że rewolucję przemysłową od dwudziestolecia międzywojennego dzieli jakieś sto lat (albo nawet więcej). Czy można użyć określenia "rewolucja przemysłowa" do tego okresu?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: KrzysiekL »

Skrzynia Skarbów: a czy byłaby szansa na zestaw pudełko + instrukcja zbiorcza + znaczniki z żywicy dla tych, co mają już wszystkie promki? Byłby to miły ukłon w stronę fanów, a chętni na pewno by się znaleźli.


garg pisze: 10 wrz 2020, 10:19
Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 10:05 [...] Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich. [...]
Zainteresowało mnie to, bo zawsze myślałem, że rewolucję przemysłową od dwudziestolecia międzywojennego dzieli jakieś sto lat (albo nawet więcej). Czy można użyć określenia "rewolucja przemysłowa" do tego okresu?
Może to alternatywna historia? :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

KrzysiekL pisze: 10 wrz 2020, 10:33 Skrzynia Skarbów: a czy byłaby szansa na zestaw pudełko + instrukcja zbiorcza + znaczniki z żywicy dla tych, co mają już wszystkie promki? Byłby to miły ukłon w stronę fanów, a chętni na pewno by się znaleźli.


garg pisze: 10 wrz 2020, 10:19
Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 10:05 [...] Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich. [...]
Zainteresowało mnie to, bo zawsze myślałem, że rewolucję przemysłową od dwudziestolecia międzywojennego dzieli jakieś sto lat (albo nawet więcej). Czy można użyć określenia "rewolucja przemysłowa" do tego okresu?
Może to alternatywna historia? :)
Tak by wynikało z opisu na BGG:
In the dystopic 1930s, the industrial revolution pushed the exploitation of fossil-based resources to the limit (...)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EsperanzaDMV »

KrzysiekL pisze: 10 wrz 2020, 10:33 Skrzynia Skarbów: a czy byłaby szansa na zestaw pudełko + instrukcja zbiorcza + znaczniki z żywicy dla tych, co mają już wszystkie promki? Byłby to miły ukłon w stronę fanów, a chętni na pewno by się znaleźli.
Moje rozumowanie dlaczego Portal nie chce dać zestawu Skrzynia+Opowieści niesamowite jest takie, że byłoby to dla nich nieopłacalne przy przecenionym dodatku (bo jaki może być inny powód by nie chcieli dostać bezpośrednio moich pieniędzy?). W takim zestawieniu jak napisałeś, jest to jeszcze bardziej nieopłacalne, więc szansa jeszcze mniejsza. Trudno, nie to nie, kupię w takim razie gdzie indziej, bez tych znaczników, ale dużo taniej...
Pewnie będzie zestaw samo pudełko do Skrzyni + instrukcja, chyba gdzieś było o tym nawet wspominane, ale oczywiście bez znaczników z żywicy.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: adalbert »

Wsparłem Die Machera, po czym Portal wydał go po polsku za połowę ceny z KSa, to zapytam: czy wydacie Tribune? To kolejna gra typu Remastered Classic, która była fundowana pod szyldem Spielworxx/Indie Games/Stronghold, zresztą tego samego autora co Die Macher. KS też był pod tym samym hasłem: KS limited, nie będzie normalnej dystrybucji itp.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: dawid »

garg pisze: 10 wrz 2020, 10:19
Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 10:05 [...] Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich. [...]
Zainteresowało mnie to, bo zawsze myślałem, że rewolucję przemysłową od dwudziestolecia międzywojennego dzieli jakieś sto lat (albo nawet więcej). Czy można użyć określenia "rewolucja przemysłowa" do tego okresu?
Druga rewolucja przemysłowa to był koniec XIX i początek XX wieku. Myślę, że tutaj śmiało można używać tego określenia.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: suibeom »

dawid pisze: 13 wrz 2020, 23:33
garg pisze: 10 wrz 2020, 10:19
Portal_Games pisze: 10 wrz 2020, 10:05 [...] Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich. [...]
Zainteresowało mnie to, bo zawsze myślałem, że rewolucję przemysłową od dwudziestolecia międzywojennego dzieli jakieś sto lat (albo nawet więcej). Czy można użyć określenia "rewolucja przemysłowa" do tego okresu?
Druga rewolucja przemysłowa to był koniec XIX i początek XX wieku. Myślę, że tutaj śmiało można używać tego określenia.
Akcja Barrage osadzona jest w latach rewolucji przemysłowej dwudziestolecia międzywojennego w Alpach francuskich
moim zdaniem nie bardzo można
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Jareks1985 »

Czy udostepnicie pdfy z poprawionymi planszami misji do the others do samodzielnego druku?
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Xavris »

Podobne pytanie jak wyżej, tylko raczej o wersje drukowane. Będą jeszcze dostępne i np. możliwe do wysyłki razem z drukowanymi obecnie grzechami?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Gromb »

To jak mówimy o drukowaniu, rzeczy których nakład się wyczerpał, to czy jest szansa na dodruk mini dodatku do Aeon's End: Utonięcie w Płomieniach :?:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
sewek79
Posty: 48
Rejestracja: 05 lip 2016, 10:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: sewek79 »

Beowulfik pisze: 04 wrz 2020, 20:41 Drogi Portalu, ile dokładnie jest tych znaczników z żywicy w Skrzyni?
Portalu, podczepiam się pod pytanie - nadal nie ma odpowiedzi. Ile wg. Was to jest "komplet" jak w opisie?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: tomuch »

sewek79 pisze: 15 wrz 2020, 13:54
Beowulfik pisze: 04 wrz 2020, 20:41 Drogi Portalu, ile dokładnie jest tych znaczników z żywicy w Skrzyni?
Portalu, podczepiam się pod pytanie - nadal nie ma odpowiedzi. Ile wg. Was to jest "komplet" jak w opisie?
Na FB napisali, że 49.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Nidav »

Szanowny Portalu! Pytanie względem Barrage, a konkretnie dodatkowych dyrektorów wykonawczych (paczka A i B) - czy w przyszłości można się spodziewać, że będą w Polsce do kupienia? Szukając z ciekawości na zagranicznych stronach zauważyłem, że czeskie TLAMA Games wrzuciło taką przedsprzedaż - co prawda na maj przyszłego roku, ale ciekaw jestem, czy u nas również będzie się dało te dodatki kupić czy już zbierać korony czeskie na maj ;)
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Obrazek


PREMIERA!
Detektyw: Sezon Pierwszy to samodzielna gra na bazie bestsellera Portal Games – Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej. Jest to zestaw trzech unikatowych spraw, z których każda zabierze was w inne miejsce i wprowadzi w kryminalną zagadkę w innym stylu. To w pełni kooperacyjna gra dla 1-5 graczy. Gra została okrojona ze zbędnych reguł, a zostało to, co najważniejsze - wciągające zagadki kryminalne, które zamienią wasze spotkania przy stole w fascynujące śledztwa! Recenzenci są zgodni, że zmiany w gameplayu gry są in plus, a ja się z nimi zgodzę - osobiście miałem problemy z maksymalnym skupieniem przez 4h/sprawę.


FUN FACT:
- gra jednocześnie ukazuje się w 6 wersjach językowych (na zdjęciu brakuje tylko niemieckiego pudełka z logo Pegasus Spiele)

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rafal_Kruczek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 09 wrz 2020, 17:57
akahoshi pisze: 09 wrz 2020, 16:16
Dr. Nikczemniuk pisze: 09 wrz 2020, 14:44 Ja tam czekam na tą małą karciankę co to jest must havem i wszyscy ją znają i zachwalają(...)
Coś konkretniej? Bo nie kojarzę tematu.
RfTG :D
Ale przecież jest na polskim rynku od 2007, a od 8 lat nawet w wersji polskiej. Ale nie dziwie się ze jest oczekiwana - na wtórnym rynku rzadko się pojawia :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: litk »

Co z bigboxem do Osadników, bardziej 1 październik czy 31 grudzień?
maciek_ciaciek
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2020, 11:16

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: maciek_ciaciek »

Co się stało z Cooper Island?
Pierwotnie miał być wydawany w IV kwartale 2020, ruszyła przedsprzedaż... a teraz jest info, że dopiero 2021.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Jareks1985 »

maciek_ciaciek pisze: 18 wrz 2020, 09:42 Co się stało z Cooper Island?
Pierwotnie miał być wydawany w IV kwartale 2020, ruszyła przedsprzedaż... a teraz jest info, że dopiero 2021.
Przez covid-19 wszystko się obsunęło
Zablokowany