Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

vikingowa pisze: 04 wrz 2020, 00:55
grzeslaw90 pisze: 03 wrz 2020, 22:59
Miszon pisze: 03 wrz 2020, 22:55 Aa OK, czyli w sumie zbędna.
Czy ja wiem... po 14 rozdziałach wertowanie tego zeszytu mnie już męczy. Apka świetnie zastępuje dziennik i sprawia, że eksploracje są sprawniejsze no i dodatkowo każda lokacja ma swoją muzyczkę :P
Co do muzyczki się zgadzam bo fajnie dodaje klimatu ale dla mnie ten dziennik i czytanie go to całe piękno TG. Grać w taką przygodówkę z telefonem w ręku??? Eeee... nie, dziękuję.
Dokładnie to samo pomyślałem. Mam płyty z Baldurs Gate i Neverwinter Nights, no i jest youtube.
A papier to papier.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

A z ciekawości ile macie już kampanii za sobą wszyscy optujący za papierowym dziennikiem? :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie dziennij eksploracji jest najbardziej frustrujaca rzecza. Ciagle skakanie miedzy nim a ksiega tajemnic i spowrotem, odkladanie by za chwile znow wziac do reki. Szkoda ze nie bylo sposobu by wiecej fabuly działo sie na kartach. Bede testowal jak gra sie z aplikacja. Szkoda ze nie mozna wlaczyc angielskiego VO i PL tekstu zeby nie pomylic zdobytych statusow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Bary »

DarkSide pisze: 04 wrz 2020, 07:57 Też uważam że obcowanie z papierem podbija RPG'owy klimat. Generalnie na co dzień unikam korzystania z e-booków (chyba że to konieczne) i wolę książkę w formie papierowej. Przypominają się czasy gier paragrafowych. :D no i do tego koniecznie klimatyczna muzyka, a na YT można znaleźć mnóstwo składanek w klimacie TG.
Zgadzam się, jednak apka daje duży plus w postaci bezspoilerowego czytania treści. Używając książki można, nawet przypadkiem, zauważyć wersy lub grafiki nieprzeznaczone w danym momencie dla naszych oczu. Druga sprawa, to nanoszenie poprawek do tekstu, które w aplikacji jest o wiele łatwiejsze.
DarkSide pisze: 04 wrz 2020, 07:57 Żeby tylko jeszcze mieć czas na to, by się wkręcić w malowanie figurek... :roll:
Granie niepomalowanymi to profanacja... ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: vikingowa »

grzeslaw90 pisze: 04 wrz 2020, 10:46 A z ciekawości ile macie już kampanii za sobą wszyscy optujący za papierowym dziennikiem? :D
Aha, czyli muszę mieć zaliczone przynajmniej 3 pełne kampanie, różnymi postaciami i ok 100h rozgrywki żeby móc się wypowiedzieć co jest dla mnie kwintesencją tej gry a co nie?
:roll:
Mnie kartki nie męczą w żaden sposób a dziennik ładnie sobie leży otwarty obok planszy postaci i cieszy oko.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

vikingowa pisze: 04 wrz 2020, 11:28
grzeslaw90 pisze: 04 wrz 2020, 10:46 A z ciekawości ile macie już kampanii za sobą wszyscy optujący za papierowym dziennikiem? :D
Aha, czyli muszę mieć zaliczone przynajmniej 3 pełne kampanie, różnymi postaciami i ok 100h rozgrywki żeby móc się wypowiedzieć co jest dla mnie kwintesencją tej gry a co nie?
:roll:
Mnie kartki nie męczą w żaden sposób a dziennik ładnie sobie leży otwarty obok planszy postaci i cieszy oko.
Nic takiego nie insynuuję, także ostrożnie z czytaniem między wierszami :P

W późniejszych rozdziałach mnie już skakanie po dzienniku bardzo męczyło, bo zwyczajnie było tego więcej. Dodatkowo walki/dyplomacje wprost z kartki dziennika są bardzo niewygodne.

A właśnie! Wie ktoś jak spotkanie z dziennika realizowane jest przez apkę?
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: yarzab »

Z tego co pamiętam z czasów kampanii (chyba, że pomyliłem gry :wink: ), to aplikacja nie tylko miała zastąpić dziennik, ale też uzupełniać go o nowe elementy w późniejszych aktualizacjach.
Jeśli dobrze pamiętam miały to być m in. nowe wstawki fabularne i nowe opcje do wyboru w lokacjach. Motyw ten miał zachęcić do ponownego przechodzenia ogranych kampanii, a każda kolejna wersja apki z nowymi elementami fabularnymi miała być numerowana, aby można było pobrać/wybrać wersję w którą jeszcze nie graliśmy.

Nie śledziłem dalej tematów związanych z aplikacją, wiec nie wiem czy to nadal aktualne wszystko. :?: :?:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

yarzab pisze: 04 wrz 2020, 14:27 Z tego co pamiętam z czasów kampanii (chyba, że pomyliłem gry :wink: ), to aplikacja nie tylko miała zastąpić dziennik, ale też uzupełniać go o nowe elementy w późniejszych aktualizacjach.
Jeśli dobrze pamiętam miały to być m in. nowe wstawki fabularne i nowe opcje do wyboru w lokacjach. Motyw ten miał zachęcić do ponownego przechodzenia ogranych kampanii, a każda kolejna wersja apki z nowymi elementami fabularnymi miała być numerowana, aby można było pobrać/wybrać wersję w którą jeszcze nie graliśmy.

Nie śledziłem dalej tematów związanych z aplikacją, wiec nie wiem czy to nadal aktualne wszystko. :?: :?:
Pierwsze o tym słyszę a uwaznie sledzilem rozwoj TG. Wiem tyle ze miala byc aktualizowana w celu poprawienia bledow ale to co mowisz jest raczej nierealne.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Bary »

Błędy na pewno są usuwane, bo elektroniczna wersja nie ma chociażby pierwszego błędu z oficjalnego FAQ angielskiego, który przekradł się do polskiego dziennika w wersji fizycznej. Dzisiaj zgłosiłem też do poprawki wpis z drugą częścią dziedzictwa F.
Spoiler:
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gribbler »

Carmash pisze: 03 wrz 2020, 20:21
Spoiler:
Zatem to tylko błędna informacja w aplikacji 😊
Raczej nieaktualna.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pan_satyros »

Pytanko do tych co już trochę pograli - czy Niamh wybrana jako postać do kampanii ma też odpowiednio przygotowane tło fabularne itp. czy też może traci pod tym względem w stosunku do reszty postaci?
Ewentualnie jeśli nie ona, to kogo byście dobrali do drużyny, by towarzyszył Czerwiowi? Areva?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

pan_satyros pisze: 10 wrz 2020, 16:58 Pytanko do tych co już trochę pograli - czy Niamh wybrana jako postać do kampanii ma też odpowiednio przygotowane tło fabularne itp. czy też może traci pod tym względem w stosunku do reszty postaci?
Ewentualnie jeśli nie ona, to kogo byście dobrali do drużyny, by towarzyszył Czerwiowi? Areva?
Niamh ma tło, ale pojawia się dopiero w dalszej części kampanii.

Wydaje mi się, że dowolna postać będzie dobrze współgrać z Czerwiem.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Carmash »

Sam zasiadam do swojej rozgrywki za około dwa tygodnie, ale ciekawią mnie opinie osób, które albo zakończyły już swoją przygodę z tym tytułem, albo są już na tyle daleko w samej kampanii, aby móc podzielić się swoimi wrażeniami.

Czy wspomniane tła fabularne postaci, to tylko kilka akapitów na krzyż, czy jednak dowiadujemy się czegoś więcej na ich temat wraz z postępami w kampanii?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Carmash pisze: 10 wrz 2020, 19:17 Czy wspomniane tła fabularne postaci, to tylko kilka akapitów na krzyż, czy jednak dowiadujemy się czegoś więcej na ich temat wraz z postępami w kampanii?
Postaci mają przyjaciół i wrogów w świecie i niektóre rzeczy łatwiej lub trudniej jest wykonać, gdy w drużynie jest któraś z nich i każda ma jakiś osobisty quest do zrobienia. Aczkolwiek indywidualne wątki nie są jakoś bardzo rozbudowane.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Carmash pisze: 10 wrz 2020, 19:17 Sam zasiadam do swojej rozgrywki za około dwa tygodnie, ale ciekawią mnie opinie osób, które albo zakończyły już swoją przygodę z tym tytułem, albo są już na tyle daleko w samej kampanii, aby móc podzielić się swoimi wrażeniami.

Czy wspomniane tła fabularne postaci, to tylko kilka akapitów na krzyż, czy jednak dowiadujemy się czegoś więcej na ich temat wraz z postępami w kampanii?
Jestem już na samym finiszu rozdziału 14 i grając Arev'em dużo więcej się o nim nie dowiedziałem niż to co było w liście. Wybory zależne od postaci to w 95% ułatwienia przejścia danego etapu albo jakaś kara w stylu 'jeśli ta postać to 2 grozy', bo jakimś cudem jest delikatnie powiązana z daną sytuacją albo po prostu jest miękką pipą :D
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: wirusman »

Z tą appką to bym się chwile wstrzymał. Jestem wręcz pewien że w dwoch lokacjach w aplikacji nie było pełnego tekstu. Który oczywiście znajdował się w książce. Wie ktoś gdzie można to zgłosić?
I jak wam idzie podnoszenie doświadczenia w grze? Ja w większości przypadków uciekam z walki, a jestem już w 3 rozdziale. Pozatym trafiłem w takie miejsce gdzie bida z pożywieniem i niewiem czy się wracać, czy isc w zaparte.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Doswiadczenia sporo. Sa takie miejsca gdzie mozna sporo nabic pozywienia. Jak jest okazja to warto nabic 15-20 pozywienia zeby miec zapas na jakis czas. Tak samo warto zrobić z magia by miec z 8 w zapasie i z 10 kosztownosci. Uciekalem tylko z niektorych walk. Glownie z tych gdzie po startowej rece widzialem ze bedzie ciezko. 3ci rozdzial jest chyba najgorszy w calej grze bo jak pojdziesz w zla strone to 10 godzin mozna go robic.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Shodan »

Carmash pisze: 10 wrz 2020, 19:17 Czy wspomniane tła fabularne postaci, to tylko kilka akapitów na krzyż, czy jednak dowiadujemy się czegoś więcej na ich temat wraz z postępami w kampanii?
Dodatek "Echoes of the past", który ma nadejść w drugiej fali ma rozbudować wątki związane z historią poszczególnych postaci.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Pytanie jak bardzo mroczna jest ta gra? Grając z dziesieciolatkiem i prowadząc cenzurę na bieżąco da radę czy szkoda się męczyć?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: feniks_ciapek »

Paskuder pisze: 11 wrz 2020, 23:52 Pytanie jak bardzo mroczna jest ta gra? Grając z dziesieciolatkiem i prowadząc cenzurę na bieżąco da radę czy szkoda się męczyć?
Jest ponura, ale nie przypominam sobie jakichś drastycznych scen. Może wyparłem ;). A tak na serio, to nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: DarkSide »

Jest ponura, dużo czytania i jest jednak relatywnie długa. Do tego kwestia optymalizacji punktów do rozdysponowania co rundę i presja odliczania "zegara" menhirów. Pytanie czy 10-latek da radę to udźwignąć i po kilku rundach się nie znudzi/zniechęci? Tu już sam musisz odpowiedzieć na pytanie o jego predyspozycje. Do tego "nadzór rodzicielski" i może wyjść że robisz sobie trudniejszą wersję grania na 4 ręce.

Może należałoby uderzyć bardziej w stronę jakiegoś klasycznego dungeon crawler albo przygodówki.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

Pytanie do osób które już przeszły
Spoiler:
Pytanie do erraty jest gdzieś errata do konkretnych polskich błędów ?
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

addekk pisze: 12 wrz 2020, 10:38 Pytanie do osób które już przeszły
Spoiler:
Pytanie do erraty jest gdzieś errata do konkretnych polskich błędów ?
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Bary »

wirusman pisze: 10 wrz 2020, 20:47 Z tą appką to bym się chwile wstrzymał. Jestem wręcz pewien że w dwoch lokacjach w aplikacji nie było pełnego tekstu. Który oczywiście znajdował się w książce. Wie ktoś gdzie można to zgłosić?
app.support@awakenrealms.com
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Shodan »

Szukam recenzji polskiego wydania TG, ale nie z pierwszych wrażeń tylko po ukończeniu kampanii (oczywiście bez spoilerów). Ktoś może wspomóc linkiem?

EDIT:
Bo z gameplayów po angielsku odnoszę wrażenie, że ta gra najlepiej sprawdzi się solo, a to prowadzi mnie do konstatacji, żeby spasować z TG i ewentualnie wejść w ISS Vanguard (wsparłem również Etherfields).
ODPOWIEDZ