Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Pompa85 pisze: 09 wrz 2020, 13:22 Witam

czy talie początkowe badaczy zawierają jakieś nowe karty? Zastanawiam się nad zakupem, ale nie wiem czy jest sens. Mam Dunwitch, Carcosse, połowę ZE i prawie cały przerwany krąg.

Z góry dziękuję za pomoc
Je sie glownie kupuje dla nowych kart właśnie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

longmen76 pisze: 09 wrz 2020, 16:59 Popełniłem zestaw żetonów chaosu do Horror w Arkham LCG.
Głosuję o usunięcie szanownego Pana z tego forum, bo na zdjęciu żeton na dole po prawej jest ustawiony inaczej od reszty o 45 stopni, a ja patrzyłem na niego zbyt długo nie mogąc sformułować myśli, co z nim dokładnie jest nie tak. /s

Dobra robota z tymi żetonami, osobiście lubię takie rustykalne rozwiązania. Pytanie dotykowe - czy to wypalenie czuć trzymając żeton w ręku, czy nie? Trzeba je kapslować, żeby nie oszukiwać niechcący? Czy istnieje opcja dwustronna, raczej niż awers/rewers?
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: longmen76 »

Skid_theDrifter pisze: 11 wrz 2020, 02:23 Pytanie dotykowe - czy to wypalenie czuć trzymając żeton w ręku, czy nie? Trzeba je kapslować, żeby nie oszukiwać niechcący? Czy istnieje opcja dwustronna, raczej niż awers/rewers?
Poniżej odpowiedzi na pytania plus odpowiedzi na pytania jakie się pojawiły w indywidualnej korespondencji oraz na grupie FB poświęconej grze.
1. Pytanie czy czuć wypalenie w palcach? To pytanie jest najczęściej pojawiającym się pytaniem. Ja testowałem żetony podczas rozgrywki i nawet nie specjalnie się zdąży pomyśleć o tym co się wyciąga - wsadzam rękę - mieszam, łapię żeton i wyjmuję. Biorąc pod uwagę pytania o wyczuwalność graweru sam chciałem rozpoznać losowany żeton i nie jest to takie proste - mnie się nie udało, pomimo, że kilka sekund próbowałem to robić. Niemniej jednak możemy zaczekać chwilę na niezależną opinię kilku osób, które zakupiły zestaw. Jak przetestują to poproszę ich aby się tutaj wypowiedzieli.
2. Kapslowanie? Zdecydowanie nie. Ten produkt jest wykonany na drewnie o średnicy 35mm i grubości 7 mm i jest przeznaczony bezpośredniego użycia w woreczku (można np. umalować / zalakierować). Jest to wielkościowo spory żeton i może Was przerażać (jakby ktoś był za mało przerażony w grze), ale żeby rozwiać wątpliwości to kapsle na żetony tekturowe mają wymiary 29x5mm lub 32x6mm - w związku z tym niewiele mniej a przyjemność losowania żetonów z drewna dużo większa.
3. Czy wielkość żetonów nie utrudnia losowania? Nie - używam woreczka koło 15 cm x 20 cm (może nawet mniejszy) i jest super. Dodatkową zaletą jest w porównaniu do kapsli brak takiego hałasu przy mieszaniu żetonami drewnianymi.
4. Czy istnieje opcja dwustronna? Nie za bardzo z uwagi na to, że jedna strona tej "monety" ma sfazowaną krawędź i ma mniejszą powierzchnię i na niej proponujemy uniwersalny wzór Cthulhu lub jaki chcecie :). Na drugiej stronie normalnie modyfikatory. Korzystamy z gotowego półproduktu i nie ma możliwości go zmienić.
5. Czy możliwe są mniejsze i cieńsze żetony? Tak są możliwe ale nie z litego drewna. Możemy wykonać żetony ze sklejki o grubości 3 mm / 4 mm i możemy ją zagrawerować po obu stronach już wzorem modyfikatora. Średnica w zasadzie jest dowolna na Wasze życzenie - np średnicę 25 / 30 mm. Ale jak ktoś będzie chciał np. 23,7 mm to zrobimy - wszak klient nasz Pan. Dla porównania żetony tekturowe w grze mają 25 mm średnicy.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Terk »

Skid_theDrifter pisze: 11 wrz 2020, 02:23
longmen76 pisze: 09 wrz 2020, 16:59 Popełniłem zestaw żetonów chaosu do Horror w Arkham LCG.
Głosuję o usunięcie szanownego Pana z tego forum, bo na zdjęciu żeton na dole po prawej jest ustawiony inaczej od reszty o 45 stopni, a ja patrzyłem na niego zbyt długo nie mogąc sformułować myśli, co z nim dokładnie jest nie tak. /s
Oprócz żetonu klątwy, żeton ze znakiem starszych bogów też jest przekręcony.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kondzio167 »

Czy mając jedną podstawkę + cały pierwszy cykl można grać już do 4 osób czy wymagane zawsze są 2 podstawki?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KQuest »

Dwie podstawki albo podstawka i talie początkowe badaczy (najnowsze dodatki)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Zdecydowanie najlepsza opcja jest podstawka i talie badaczy bo te sa dosc mocne. Najlepsza opcja byłoby miec dla kazdego po talii badacza. Do tego oczywiscie jakis cykl do ogrania.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Terk »

Kondzio167 pisze: 11 wrz 2020, 14:56 Czy mając jedną podstawkę + cały pierwszy cykl można grać już do 4 osób czy wymagane zawsze są 2 podstawki?
Można, ale większym problemem niż karty może być np. czasem brak zetonów. Polecam mimo wszystko kupić 2gą podstawkę, jest tam sporo kart, które będziecie chcieli mieć w 2 sztukach, neutralne są całkiem fajne, więc może je chcieć więcej niż 1 osoba, a wydatek nie jest duży. Jak chcesz zaoszczędzić, to możesz kupić używkę i spróbować sprzedać karty wydarzeń (niektórzy odkupują, żeby mięc osobny zestaw dla każdego cuklu).
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Czy mi się wydaje, czy takie badaczy zniknęły z rynku w niecałe dwa tygodnie..
Niestety ja nie zdążyłem kupić..
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

W sklepie Galakty są dostępni trzej badacze.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Faktycznie!
A jeszcze z tydzień temu byli wszyscy!

Kurde, co oni, po 100 sztuk drukowali??
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Drukowali więcej jak 100 ... widocznie kultystów jest coraz więcej i z wsparciem spekulantów czyścimy nakłady w rekordowym tempie.
Dobrze że Galakta coraz odważniej wspomina o dodrukach.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Kopyto76
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2016, 10:34
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kopyto76 »

W sklepie Smyk jest komplet 5 badaczy
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

W różnych sklepach można jeszcze dostać. Ale brak u wydawcy oznacza, że warto się pośpieszyć :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lopek43 »

Kopyto76 pisze: 13 wrz 2020, 21:59 W sklepie Smyk jest komplet 5 badaczy
Zamówione :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Warto w ogóle te talie badaczy kupować? Żadnej dodatkowej przygody to nie dodaje, słyszałem że połowa kart się powtarza i wywalić na to prawie 4 stówy, to ja sobie chyba daruje.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Valarus »

litk pisze: 14 wrz 2020, 07:42 Warto w ogóle te talie badaczy kupować? Żadnej dodatkowej przygody to nie dodaje, słyszałem że połowa kart się powtarza i wywalić na to prawie 4 stówy, to ja sobie chyba daruje.
Ja sobie odpuściłem, stosunek ceny do zawartości wygląda tragicznie. Po 40-45 bym się zastanowił, ale kilka nowych kart za 60 zł (a i to jak się taniej kupi)... Nie dzięki.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 257 times
Been thanked: 55 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: narandil »

Valarus pisze: 14 wrz 2020, 07:49
litk pisze: 14 wrz 2020, 07:42 Warto w ogóle te talie badaczy kupować? Żadnej dodatkowej przygody to nie dodaje, słyszałem że połowa kart się powtarza i wywalić na to prawie 4 stówy, to ja sobie chyba daruje.
Ja sobie odpuściłem, stosunek ceny do zawartości wygląda tragicznie. Po 40-45 bym się zastanowił, ale kilka nowych kart za 60 zł (a i to jak się taniej kupi)... Nie dzięki.
ja kupiłem jedną talię, żeby ominąć (trochę blokujący mnie) deckbuilding i w końcu zabrać się solo za Dunwich ;) ... wish me luck
:wink:
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: yadyam »

Valarus pisze: 14 wrz 2020, 07:49
litk pisze: 14 wrz 2020, 07:42 Warto w ogóle te talie badaczy kupować? Żadnej dodatkowej przygody to nie dodaje, słyszałem że połowa kart się powtarza i wywalić na to prawie 4 stówy, to ja sobie chyba daruje.
Ja sobie odpuściłem, stosunek ceny do zawartości wygląda tragicznie. Po 40-45 bym się zastanowił, ale kilka nowych kart za 60 zł (a i to jak się taniej kupi)... Nie dzięki.
Kilka nowych kart? W każdej talii masz 80-85% nowych kart, czyli ok 20 kart w dwóch kopiach. Jak przemnożysz x5 badaczy, to wychodzi grubo ponad 100 nowych możliwości budowania decków
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2020, 09:30 przez yadyam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Co prawda kupiłem po 46zl ale moim zdaniem warto nawet po 60zl. Kazda talia zawiera ok 45 nowych kart. Kupujac wszystkie 5 dostajemy zdecydowanie wiecej nowych kart do budowy decku niz caly nowy cykl. Do tego 5 postaci. Moim zdaniem cena/zawartosc jest bardzo dobra. Szczególnie ze dzieki tym deckom nie trzeba sie martwic czy jak mamy podtsawke + dunwich to czy mozna odrazu kupic Innsmouth/Pozeraczy/Krag. Same postacie przeciez ludzie kupuja po 50-60zl kupujac dla nich nowelki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lopek43 »

narandil pisze: 14 wrz 2020, 07:55
Valarus pisze: 14 wrz 2020, 07:49
litk pisze: 14 wrz 2020, 07:42 Warto w ogóle te talie badaczy kupować? Żadnej dodatkowej przygody to nie dodaje, słyszałem że połowa kart się powtarza i wywalić na to prawie 4 stówy, to ja sobie chyba daruje.
Ja sobie odpuściłem, stosunek ceny do zawartości wygląda tragicznie. Po 40-45 bym się zastanowił, ale kilka nowych kart za 60 zł (a i to jak się taniej kupi)... Nie dzięki.
ja kupiłem jedną talię, żeby ominąć (trochę blokujący mnie) deckbuilding i w końcu zabrać się solo za Dunwich ;) ... wish me luck
:wink:
Ja zrobiłem dokładnie ten sam ruch ;) nie potrafię czy nawet nie przepadam za budowaniem talii ale klimat i scenariusze są w tej grze kapitalne i żal mi nie ogrywać (w tym tytule chyba też trzeba się nauczyć przegrywać co też nie jest łatwe..) Ciekawe czy ta metoda z talią startową coś zmieni ale na pewno drugi raz nie pozbędę się kolekcji hehe (gra wróciła do mnie po latach..)
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Terk »

litk pisze: 14 wrz 2020, 07:42 Warto w ogóle te talie badaczy kupować? Żadnej dodatkowej przygody to nie dodaje, słyszałem że połowa kart się powtarza i wywalić na to prawie 4 stówy, to ja sobie chyba daruje.
Karty mają po około 3 przedruki (każdy w 2 kopiach), więc 90% paczki to nowe karty.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Rigidigi »

Kopyto76 pisze: 13 wrz 2020, 21:59 W sklepie Smyk jest komplet 5 badaczy
Dzisiaj rano już nie było. Na szczęście udało mi się dorwać komplet badaczy w lokalnym sklepie. Cena średnia, no ale mam..
Psychologia i poczucie niedostępności zmusiły nie do zakupu.. :mrgreen:
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Nie mam kasy, nie kupię, kupiłem sobie tego boksera, kolejną talię planowałem kupić w grudniu XD.

Ale z pozytywnych informacji: wreszcie, za ósmym podejściem, udało mi się ukończyc pozytywnie kampanię z podstawki, bez użycia Lity i bez siedzenia w lesie przez cały czas, tylko przez zabicie bossa.
Dokonała tego para Zoey i Wendy :-D . Głównie Zoey, bo Wendy zadała 3 obrażenia (Atak z zaskoczenia), aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę na to, że Wendy długo wodziła za sobą Umordhotha (2 razy Elusive), w czasie kiedy Zoey się zbroiła na główną walkę. A potem Dynamit, krzyż Zoey, Gliniarz i 2 strzały z Miotacza błyskawic (czy jak tam to się nazywa) i boss zdechł :-D .
W ogóle para bardzo fajnie współpracowała, przykładowo kapłan ze Zgromadzenia zdechł w 3 akcje, w drugiej misji mimo naprawdę ciężkiego momentu (Zoey o 1 HP od śmierci) jakoś się wykaraskały i skasowały 3 kultystów (ach, do czwartego zabrakło 1 czy 2 akcji...).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Czy są może do kupienia tylko same pudełka w stylu Powrotów do Arkham LCG?
ODPOWIEDZ