Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: SickMind »

Siema.
Noszę się z zamiarem kupienia podstawki.
Ale chciałbym ją od razu poszerzyć o dodatkowe karty.
1.Ktoś może wie co warto od razu kupić żeby było więcej kart?
2.Jakie dodatki lub rozszerzenia można kupić i czy można je włączyć do podstawki horror Arkham?
pozdrawiam
SickMind
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

1. Są 2 szkoły:
A) kupić drugą podstawkę (prędzej czy później warto kupić)
B) kupić cały cykl, najlepiej Dunwich.
Problem w tym, że na ten moment ma rynku nie ma ŻADNEGO pełnego cyklu, o podstawce Dunwich nie wspominając.
ALE zdaje się że dodruk całego cyklu Dunwich jest w drodze.
2. Właściwie każdy dodatek zawierający karty badaczy można włączyć do podstawki. Czyli każdy oprócz scenariuszy standalone, które mają głównie karty scenariusza.

Także albo z drugiej ręki (co jakiś czas ktoś sprzedaje), albo czekasz na Dunwich.

Więcej o tym, jakie rodzaje dodatków są w tej grze, znajdziesz m.in. w tym wideo:
https://youtu.be/F4l9cTeuAn8
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: zakwas »

Drugą podstawkę kup, ale poluj na używane - sporo ludzi rezygnuje i sprzedaje za dobre pieniądze. Nie ma się co spieszyć. Jak jest do wzięcia jakiś cykl w całości teraz - bierz czemprędzej. Znikają jak głupie. ;)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: suibeom »

Mam pytanie odnośnie scenariusza Bezwymiarowe i niewidzialne:
Spoiler:
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Przyznam że ja proszku nie miałem ale i tak potwory się pojawiły. Tylko że wtedy jest po prostu trudniej ;).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: suibeom »

Miszon pisze: 08 lip 2020, 18:38 Przyznam że ja proszku nie miałem ale i tak potwory się pojawiły. Tylko że wtedy jest po prostu trudniej ;).
myślałem, że proszek sprawia, że je widzimy, ale wydaje się, że wskazówki mają taki sam charakter, do tego dają bonus do walki, więc sam nie wiem, jaka jest korzyść z posiadania proszku. Ale fakt, że są różne ścieżki przebiegu historii jeszcze bardziej dodaje atrakcyjności tej grze, bo to tytuł do którego będę wracał z dziewczyną.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: suibeom »

Mam pytanie odnośnie scenariusza "Echa przeszłości" z cyklu Szlak do Carcosy. Grając wczoraj natrafiliśmy na mały zgrzyt i nie bardzo wiemy jak go zinterpretować. Chodzi o żetony zagłady,
Spoiler:
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

suibeom pisze: 18 lip 2020, 11:31 Mam pytanie odnośnie scenariusza "Echa przeszłości" z cyklu Szlak do Carcosy. Grając wczoraj natrafiliśmy na mały zgrzyt i nie bardzo wiemy jak go zinterpretować. Chodzi o żetony zagłady,
Spoiler:
Przeczytaj dokładnie agendę i tajemnicę.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: suibeom »

Wczytałem się w te karty i nadal nie potrafiłem dostrzec odpowiedzi do momentu, kiedy uzmysłowiłem sobie, że kluczem naszego problemu stało się słowo "wymuszony". Nie wiem jaka pomroczność na nas spadła, ale za każdym razem jak na wroga wchodził żeton zagadki odwracaliśmy go automatycznie na zagładę. Wielkie dzięki :-)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Czy można jednoczesnie użyć np. Latarki i Rytuału Poszukiwania? (albo czegoś innego, co daje tak jak Latarka, akcję Badania)
Bo patrząc na strzałki na kartach, to są to 2 niezależne akcje.

Analogicznie co do Diuka: czy można go łączyć z kartami, który mają strzałkę i słowo kluczowe Badanie (np. Latarka), czy Walka (np. Nóż). Logiczne byłoby, że nie, no bo albo walczymy psem, albo nożem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Munchhausen »

Miszon pisze: 20 lip 2020, 16:25 Czy można jednoczesnie użyć np. Latarki i Rytuału Poszukiwania? (albo czegoś innego, co daje tak jak Latarka, akcję Badania)
Bo patrząc na strzałki na kartach, to są to 2 niezależne akcje.

Analogicznie co do Diuka: czy można go łączyć z kartami, który mają strzałkę i słowo kluczowe Badanie (np. Latarka), czy Walka (np. Nóż). Logiczne byłoby, że nie, no bo albo walczymy psem, albo nożem.
Jest dokładnie tak, jak podejrzewasz: jednocześnie można użyć tylko jednej takiej strzałkowej akcji :)
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Arius »

Dokładnie. Odpalenia karty ze strzałką to akcja. I nie można użyć kolejnej takiej karty, póki się ta akcja się nie skończy.
Ale np.
Lola (zielony alajs) ma jako możliwość w okienku odpalenia swojej zdolności i zdobycie wskazówki za zasoby zależnie od wartości zasłony lokacji. To można łączyć.
To znaczy odpalasz akcje badania latarką, obniżasz zasłonę o 2 na czas akcji i w okienku tej akcji używasz taniej zdolności Loli.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Miszon »

Tak, bo jak rozumiem Lola ma tę akcję "z pioruna" a nie "ze strzałki"?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Arius »

Miszon pisze: 20 lip 2020, 18:10 Tak, bo jak rozumiem Lola ma tę akcję "z pioruna" a nie "ze strzałki"?
Dokładnie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Markus »

Pytanie o przechodzenie osłabień w momencie śmierci postaci w trakcie kampanii:
Spoiler:
SzakulFirsty
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:03

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SzakulFirsty »

SzakulFirsty pisze: 30 sie 2020, 09:15 Wyposażyłem się w drugi core set i zastanawiam się nad kwestią budowy talii. Na razie moja talia Rolanda Banksa zawiera głównie po jednym egzemplarzu kart, wyjątek stanowią neutralne karty przeznaczone do testów umiejętności. Takich mam po 2. Rozumiem, że 2 to maksymalna ilość na konkretną kartę. W takim razie jednak jak działa koncepcja dwóch przykładowo Profesorów Milanów? Jeden wejdzie do gry, a drugi jest kompletnie bezużyteczny i zagraca mi rękę w przypadku dobrania z talii? Czy można go może zagrać jako tarczę dla tego pierwszego, który znajduje się już w grze, podobnie jak to jest w "grze o tron lcg".
Wyjaśniłby mi ktoś kwestię, którą poruszyłem? dotyczącą budowy talii i dodatkowych kopii kart?
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Przy nazwie karty jest takie słoneczko, co oznacza, że w grze może być naraz jedna kopia danej karty. Czyli drugą można zagrać po tym jak pierwsza zejdzie, albo na potrzeby testu.
Mam nadzieję, że pomogłem, a nie wprowadziłem w błąd :-D
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: suibeom »

Markus pisze: 21 sie 2020, 10:38 Pytanie o przechodzenie osłabień w momencie śmierci postaci w trakcie kampanii:
Spoiler:
My gramy w ten sposób, że jeżeli jest to przedmiot fabularny może przejąć go inny badacz, jeżeli osłabienie (nawet jeśli to przedmiot) to po śmierci/szaleństwie pierwszego właściciela odrzucamy, chyba, że jest chętny do przygarnięcia takiego osłabienia :-) ale to nam się jeszcze nie zdarzyło.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Trolliszcze »

Jeżeli nie ma innego zapisu, to taki przedmiot przepada - nieistotne, czy dobry, czy zły.
Przykładowo w Carcosie...
Spoiler:
SzakulFirsty pisze: 31 sie 2020, 03:17Wyposażyłem się w drugi core set i zastanawiam się nad kwestią budowy talii. Na razie moja talia Rolanda Banksa zawiera głównie po jednym egzemplarzu kart, wyjątek stanowią neutralne karty przeznaczone do testów umiejętności. Takich mam po 2. Rozumiem, że 2 to maksymalna ilość na konkretną kartę. W takim razie jednak jak działa koncepcja dwóch przykładowo Profesorów Milanów? Jeden wejdzie do gry, a drugi jest kompletnie bezużyteczny i zagraca mi rękę w przypadku dobrania z talii? Czy można go może zagrać jako tarczę dla tego pierwszego, który znajduje się już w grze, podobnie jak to jest w "grze o tron lcg".
Milan to akurat karta unikalna (ma asterysk przed nazwą), co oznacza, że w grze może się znajdować tylko jedna jej kopia - na wszystkich badaczy! Dodatkowo każdy gracz ma standardowo tylko jeden slot na sprzymierzeńca, czyli w ogóle nie może mieć w grze więcej niż jednego, niezależnie od tego, czy to ten sam sojusznik, czy jest unikalny itp. (aczkolwiek są karty, które zwiększają liczbę slotów).
Nie oznacza to jednak, że taka karta jest bezużyteczna. Po pierwsze, można ją dorzucić dla ikony do testu. Po drugie, można zagrać tę drugą kopię, gdy pierwsza odpadnie z gry.
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Szamano »

Czy można przekazywać sobie wskazówki ?
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Arius »

Szamano pisze: 05 wrz 2020, 14:21 Czy można przekazywać sobie wskazówki ?
Nie można. Nie ma żadnej bazowej akcji, służącej do przekazywania pomiędzy graczami wskazówek, atutów, czy zasobów. Jedynie jeśli jakaś karta, czy efekt w grze wskaże taka możliwość.
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: mtolek88 »

Czy zagranie karty wydarzenia "dającej" akcję walki powoduje atak towarzyszący wroga, z którym badacz jest w zwarciu? Kierowałem się zasadą, że w pierwszej kolejności zagrywam kartę, a więc wykonuje inną akcję niż walka, wymykanie się czy pertraktacja, dlatego zadawałem obrażenia wynikające z ataku towarzyszącego. Przykładem są karty wydarzeń z nowej talii Nathaniela Cho np. https://arkhamdb.com/card/60117
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: suibeom »

mtolek88 pisze: 15 wrz 2020, 10:24 Czy zagranie karty wydarzenia "dającej" akcję walki powoduje atak towarzyszący wroga, z którym badacz jest w zwarciu? Kierowałem się zasadą, że w pierwszej kolejności zagrywam kartę, a więc wykonuje inną akcję niż walka, wymykanie się czy pertraktacja, dlatego zadawałem obrażenia wynikające z ataku towarzyszącego. Przykładem są karty wydarzeń z nowej talii Nathaniela Cho np. https://arkhamdb.com/card/60117
jeżeli karty używasz do walki to spełniasz warunek instrukcji, który mówi, że wróg nie wykonuje ataku towarzyszącego.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: zakwas »

mtolek88 pisze: 15 wrz 2020, 10:24 Czy zagranie karty wydarzenia "dającej" akcję walki powoduje atak towarzyszący wroga, z którym badacz jest w zwarciu? Kierowałem się zasadą, że w pierwszej kolejności zagrywam kartę, a więc wykonuje inną akcję niż walka, wymykanie się czy pertraktacja, dlatego zadawałem obrażenia wynikające z ataku towarzyszącego. Przykładem są karty wydarzeń z nowej talii Nathaniela Cho np. https://arkhamdb.com/card/60117
Jeżeli na karcie jest „Walka” coś tam coś tam, to nie ma ataków. Dla porównania np. taki dynamit już prowokuje ataki towarzyszące, bo nie jest to akcja walki, a zwykłe zagranie wydarzenia.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG (zasady, wątpliwości)

Post autor: Arius »

Dokładnie jak wyżej. Patrzysz, czy zagranie karty jest szybkie, lub czy ma słowo kluczowe walka/wymykania.
Jeśli tak, to nie powoduje ataku towarzyszącego.
ODPOWIEDZ