Sherlock - Q System (Francisco Gallego Arredondo, Martí Lucas Feliu, Josep Izquierdo Sánchez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Sherlock - Q System (Francisco Gallego Arredondo, Martí Lucas Feliu, Josep Izquierdo Sánchez)

Post autor: rebuzus »

Seria pojawiała się w wątku o promocjach, ale poza tym chyba nie ma o niej za wiele informacji na forum.

Obrazek

Informacja od odpowiedzialnego za polską dystrybucję Wydawnictwa Nasza Księgarnia:
SHERLOCK to seria niezależnych od siebie gier, w których wcielacie się w detektywów. Aby rozwiązać zagadki, musicie analizować wskazówki i wymieniać się swoimi hipotezami. Wykorzystując zdolności dedukcyjne, wspólnie staracie się zdobyć jak najwięcej punktów. Czy dacie radę dorównać sławnemu detektywowi? A może uzyskacie wynik na poziomie inspektora Lestrade’a?

Autorzy: Martí Lucas Feliu,
Josep Izquierdo Sánchez

Ilustracje: Alba Aragon
Wiek: 12-112
Liczba graczy: 1-8
Czas gry: 60 min

Krótka recenzja [bez spoilerów] ode mnie: https://www.youtube.com/watch?v=2_ORNkHfxZQ
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Sherlock - Q System (Francisco Gallego Arredondo, Martí Lucas Feliu, Josep Izquierdo Sánchez)

Post autor: arturmarek »

Właśnie wczoraj z żoną rozegraliśmy Klątwę Inków i Ostatnie Wezwanie. Bardzo nam się spodobał ten system. Pewnie dzisiaj zagramy Śmierć 4 Lipca. Czy są jakieś informacje nt. wydania kolejnych talii z tej serii przez NK?
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Sherlock - Q System (Francisco Gallego Arredondo, Martí Lucas Feliu, Josep Izquierdo Sánchez)

Post autor: superfunktor »

Jak dla mnie "Śmierć 4 lipca" jest zdecydowanie najgorszą częścią tej serii - o ile "Klątwa Inków" oraz "Ostatnie wezwanie" były przyjemnymi fillerami, tak trzeci tytuł wydał mi się trochę zbyt przekombinowany i ostatecznie mocno frustrujący.

O ile dobrze pamiętam Nasza Księgarnia informowała gdzieś o tym, że wstępnie planują wydać kolejne części Sherlocka, ale nie mogę teraz znaleźć konkretnego źródła.

Jeżeli ktoś jest natomiast zainteresowany, to mam na sprzedaż "Ostatnie wezwanie" oraz "Klątwę Inków":

viewtopic.php?f=65&t=64695
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Sherlock - Q System (Francisco Gallego Arredondo, Martí Lucas Feliu, Josep Izquierdo Sánchez)

Post autor: rebuzus »

superfunktor pisze: 16 wrz 2020, 14:43 O ile dobrze pamiętam Nasza Księgarnia informowała gdzieś o tym, że wstępnie planują wydać kolejne części Sherlocka, ale nie mogę teraz znaleźć konkretnego źródła.
Dostałem właśnie wiadomość od NK, że nie przewidują wydania kolejnych części :(

Widziałem za to, że w teorii bardzo podobne do Sherlocków są Kryminalne Zagadki od FoxGames, ale nie miałem jeszcze szansy ich przetestować.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Sherlock - Q System (Francisco Gallego Arredondo, Martí Lucas Feliu, Josep Izquierdo Sánchez)

Post autor: garg »

rebuzus pisze: 25 wrz 2020, 10:30
superfunktor pisze: 16 wrz 2020, 14:43 O ile dobrze pamiętam Nasza Księgarnia informowała gdzieś o tym, że wstępnie planują wydać kolejne części Sherlocka, ale nie mogę teraz znaleźć konkretnego źródła.
Dostałem właśnie wiadomość od NK, że nie przewidują wydania kolejnych części :(
Kiepska wiadomość :( , bo gry były całkiem fajne i niedrogie.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ