Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Post autor: trixon »

Obrazek

Wczoraj RIOT wrzucił tutorial do swojej drugiej planszówki - Tellstones: King’s Gambit.

Jest to prosta gra na zapamiętywanie i blefowanie głównie dla 2 osób. W grze wykorzystuje się 7 żetonów z różnymi symbolami. Każdy z graczy może wykonać jedną z 6 akcji.
-Dołożyć żeton (odkryty)
-Zakryć żeton
-Podejrzeć żeton
-Zamienić 2 żetony (zakryte, bądź nie)
-Zmusić przeciwnika do zgadnięcia zakrytego żetonu (punktuje gracz w zależności od tego, czy wytypowany gracz zgadnie)
-Oznajmić, że zna się wszystkie żetony na planszy. Przeciwnik ma możliwość uwierzyć i oddać punkt lub powiedzieć "sprawdzam", aby udowodnił. Jeżeli wskaże poprawnie - wygrywa, jak nie - przegrywa. Dodatkowo przeciwnik może skraść tę akcję i gracz inicjujący musi wtedy albo oddać punkt lub sprawdzić.

Gra oferuje też wariant gry dla 4 graczy.

Gra jest dość ładnie wydana, ale dla mnie tutaj jej plusy się kończą.
Gra wydaje się być bardzo prosta. W dodatku brakuje mi jakiegoś dodatkowego elementu blefu (np. jak możliwości potencjalnej zamiany żetonów jak np. w Maskaradzie). Mam wrażenie, że zapamiętanie 7 symbolów nie jest skomplikowane, nawet jeżeli dochodzi do ich zamian.
Osobiście liczyłem na coś bardziej złożonego, patrząc na to jaką grę wydali jako pierwszą i jaki rozmach mają w przypadku swoich ostatnich produkcji.

A jakie są Wasze opinie na jej temat?

Tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=p0lol1-Xt3Q
BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/298 ... ngs-gambit
Strona gry: https://tellstones.com/en-us/
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2020, 09:54 przez trixon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Post autor: citmod »

Obejrzałem tutorial... matko jakie to jest słabe.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Post autor: kudlacz135 »

Jestem ciekaw recenzji, mam nadzieje, że zaczną się pojawiać niedługo :) Wydaje się, że to będzie gra mocno zależna od współgracza, na ile będzie chciał się bawić i kłamać nad stołem. A nawet wtedy wydaje mi się, że gra będzie po prostu ok. Z drugiej strony Mechsy też mają ogromny streamline w zasadach, a gra się bardzo przyjemnie i solo, i z 1-2 osobami :)
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Post autor: mnw »

Akurat słuchałem wczoraj podcastu NPI po raz pierwszy i była o tym mowa. W skrócie: rozczarowanie i słabizna.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Post autor: Backero »

Ogólnie to gra, której nie ma sensu kupować, bo w kilka minut można zrobić home-made, korzystać z komponentów wielu z innych gier czy nawet standardowej talii do gry. Bo co jak co, ale cena jest dość wygórowana.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Tellstones: King’s Gambit (Riot Games)

Post autor: trixon »

Backero pisze: 17 wrz 2020, 15:24 Ogólnie to gra, której nie ma sensu kupować, bo w kilka minut można zrobić home-made, korzystać z komponentów wielu z innych gier czy nawet standardowej talii do gry. Bo co jak co, ale cena jest dość wygórowana.
Dokładnie to samo sobie pomyślałem. 30$ to strasznie dużo jak za tego typu rodzaju rozgrywkę. Przez chwilę też przeszło mi przez myśl, żeby spróbować sobie odwzorować tę grę, ale z drugiej strony po co? Nie będę w to grał.
ODPOWIEDZ