Czy warto kupować Projekt Gaję?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Czy warto kupować Projekt Gaję?

Post autor: EsperanzaDMV »

Zapytam się o grę, którą mam możliwość kupić.
Projekt Gaja, w folii, za 300zł - warto? Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej gry?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: tomuch »

EsperanzaDMV pisze: 17 wrz 2020, 12:39 Zapytam się o grę, którą mam możliwość kupić.
Projekt Gaja, w folii, za 300zł - warto? Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej gry?
Moim zdaniem nie ma. Parę miesięcy temu kupiłem nówkę ze sklepu za 200, ale jeszcze wtedy ostatnie sztuki były dostępne. 300 trochę sporo, ale pewnie niedługo tyle będą używki kosztować...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: EsperanzaDMV »

Właśnie też nie wiem czy warto, ale samą grę chciałem kiedyś poznać, a zrobiłem research i na forum widzę używki za 240-280zł, nówki w folii 310-380zł już i dlatego się zastanawiam...
Pasuje to trochę do wątku o spekulantach :D
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: pabloviega »

Tutaj da się kupić za 280 + wysyłka:

https://www.rubico.pl/produkt/projekt-gaja,658

Ale radzę się pospieszyć bo to najwięksi spekulanci wśród sklepów. Musieli przysnąć, a jak się obudzą to ustawią 400-500 zł .
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

kiedyś tę grę chciałem ale już odpusciłem. Fakt ceny chore
https://www.olx.pl/oferty/q-projekt-gaja/
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: japanczyk »

EsperanzaDMV pisze: 17 wrz 2020, 12:39 Zapytam się o grę, którą mam możliwość kupić.
Projekt Gaja, w folii, za 300zł - warto? Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej gry?
nie warto, 3trolle mówiły ze sprowadza niemiecka wersje pewnie będzie zdecydowanie taniej, a zaleznosc językowa komponentów jeśli dobrze pamiętam jest zadna
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Nidav »

japanczyk pisze: 17 wrz 2020, 13:04
EsperanzaDMV pisze: 17 wrz 2020, 12:39 Zapytam się o grę, którą mam możliwość kupić.
Projekt Gaja, w folii, za 300zł - warto? Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej gry?
nie warto, 3trolle mówiły ze sprowadza niemiecka wersje pewnie będzie zdecydowanie taniej, a zaleznosc językowa komponentów jeśli dobrze pamiętam jest zadna
Tylko instrukcje i nazwy frakcji są spolszczone, a że ich nazwy i tak są abstrakcyjne, to i tak żaden problem. Instrukcja za to niezmiennie jest do ściągnięcia tutaj, zatem raczej nie ma co przepłacać ;)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: VivoBrezo »

Nidav pisze: 17 wrz 2020, 13:18
japanczyk pisze: 17 wrz 2020, 13:04
EsperanzaDMV pisze: 17 wrz 2020, 12:39 Zapytam się o grę, którą mam możliwość kupić.
Projekt Gaja, w folii, za 300zł - warto? Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej gry?
nie warto, 3trolle mówiły ze sprowadza niemiecka wersje pewnie będzie zdecydowanie taniej, a zaleznosc językowa komponentów jeśli dobrze pamiętam jest zadna
Tylko instrukcje i nazwy frakcji są spolszczone, a że ich nazwy i tak są abstrakcyjne, to i tak żaden problem. Instrukcja za to niezmiennie jest do ściągnięcia tutaj, zatem raczej nie ma co przepłacać ;)
Samą grę zdecydowanie warto kupić. Moje top ciężkich euro. Używaną czasami ktoś wystawi za 200+, ale prawdopodobnie coraz rzadziej będzie taka okazja. Jeśli chcesz kupić dla samego grania, to inna wersja językowa nie będzie przeszkadzać, jedynie w przyszłości trudniej będzie dostać za nią dobrą cenę vs wersja polska.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: mecenas »

Nidav pisze: 17 wrz 2020, 13:18
japanczyk pisze: 17 wrz 2020, 13:04
EsperanzaDMV pisze: 17 wrz 2020, 12:39 Zapytam się o grę, którą mam możliwość kupić.
Projekt Gaja, w folii, za 300zł - warto? Jest jakakolwiek szansa na dodruk tej gry?
nie warto, 3trolle mówiły ze sprowadza niemiecka wersje pewnie będzie zdecydowanie taniej, a zaleznosc językowa komponentów jeśli dobrze pamiętam jest zadna
Tylko instrukcje i nazwy frakcji są spolszczone, a że ich nazwy i tak są abstrakcyjne, to i tak żaden problem. Instrukcja za to niezmiennie jest do ściągnięcia tutaj, zatem raczej nie ma co przepłacać ;)
Plus karty solo. Jezeli ktos kupuje do grania samemu (a nawet to warto), to z tym będzie problem.

Jeżeli niemiecka wersja to nie problem to z przesyłka wyjdzie koło 250 zł:
https://www.svet-deskovych-her.cz/produ ... project-de
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Czy warto kupować Projekt Gaję?

Post autor: Wosho »

W ogóle nie warto jako fan terry, mówię że wolałbym grać w terre. Gaja komplikuje i utrudnia ale nie daje odpowiedniej ilości funu w stosunku do czasu jaki trzeba przy niej spędzić.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Czy warto kupować Projekt Gaję?

Post autor: seki »

Jestem głównie eurograczem. Uwielbiam ciężkie, średnie, lekkie, cały przekrój w zależności od sił i nastroju. Czy kupił bym Projekt Gaja za 300 zł? Zdecydowanie tak, bo to mój nr 1, genialna gra, która swoją grywalnością i regrywalnością zapewnia dziesiątki (setki?) świetnych partii. Swój egzemplarz kupiłem w przedsprzedaży za 210 zł jeśli dobrze pamiętam także obecna cena z trójką z przódu nie jest jakaś kosmicznie dużą przebitką.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Czy warto kupować Projekt Gaję?

Post autor: Arius »

Kupiłem nówkę za 210. Fajna gra, ale raczej poczekałbym aż ktoś wstawi w sensownej cenie.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Czy warto kupować Projekt Gaję?

Post autor: trixon »

Ja polecam. Jedna z fajniejszych gier euro w mojej kolekcji.
ODPOWIEDZ