S&S / Descent / Runebound / Talisman

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Theylen
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:37

S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Theylen »

Hej zastanawiam się nad kupnem którejś z gier jak w temacie :D ---> S&S / Descent / Runebound / Talisman

Moje preferencje:
Fantasy
Fabuła
Rozwój postaci
Walka
Kooperacja
Strategia
Taktyka


którą grę polecacie najbardziej lub może znacie inną w klimacie fantasy :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Yuri »

Theylen pisze: 14 wrz 2020, 23:47 Hej zastanawiam się nad kupnem którejś z gier jak w temacie :D ---> S&S / Descent / Runebound / Talisman

Moje preferencje:
Fantasy
Fabuła
Rozwój postaci
Walka
Kooperacja
Strategia
Taktyka


którą grę polecacie najbardziej lub może znacie inną w klimacie fantasy :)
Folklore The Affliction. Sprawdź.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Szewa »

Theylen pisze: 14 wrz 2020, 23:47 Hej zastanawiam się nad kupnem którejś z gier jak w temacie :D ---> S&S / Descent / Runebound / Talisman

Moje preferencje:
Fantasy
Fabuła
Rozwój postaci
Walka
Kooperacja
Strategia
Taktyka


którą grę polecacie najbardziej lub może znacie inną w klimacie fantasy :)
Jeśli już miałbym coś z tego wybierać to S&S.
- Klimat fantasy
- Jest dobra fabuła.
- Rozwój postaci opart o nowe skille i przedmioty.
- Walka losowa, ale ekscytująca. Na pewno ciekawsza i dająca dużo więcej frajdy niż w innych wymienionych przez Ciebie grach.


Jeśli jednak strategia i taktyka odgrywa dużą rolę to polecę sprawdzić Gloomhaven: Jaws of the Lion. Skompresowany Gloomhaven, a w nim jednak jest mnóstwo taktyki i strategi :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Theylen
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:37

S&S / Descent / Gloomhaven / Gloomhaven: jaws of the lion

Post autor: Theylen »

Witam,
Ile wymienione w temacie tytuły mają scenariuszy oraz ile się przechodzi jeden z nich oraz cała grę :D ?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Cyel »

Ja to bym poszedł od razu w faktyczne Gloomhaven. Wcale nie jest takie przytłaczające jak się niektórym wydaje. Świetna zabawa na naprawdę BARDZO długi czas.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Theylen
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2020, 23:37

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Theylen »

Cyel pisze: 15 wrz 2020, 13:28 Ja to bym poszedł od razu w faktyczne Gloomhaven. Wcale nie jest takie przytłaczające jak się niektórym wydaje. Świetna zabawa na naprawdę BARDZO długi czas.
A ile taki jeden scenariusz zajmuje w Gloomhaven ?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: S&S / Descent / Gloomhaven / Gloomhaven: jaws of the lion

Post autor: Szewa »

Theylen pisze: 15 wrz 2020, 13:08 Witam,
Ile wymienione w temacie tytuły mają scenariuszy oraz ile się przechodzi jeden z nich oraz cała grę :D ?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
S&S ma 6 scenariuszy, srednio mojej 3 osobowej ekipie schodzi 2h na scenariusz.

Gloomhaven duzy ma 90+ scenariuszy, od 1h do 3h dla 3 osob. Tyle ze sa powtarzalne.

Gloomhaven Jaws of the Lion - 25 scenariuszy jesli sie nie myle, z czego pierszych 5 jest wprowadzajacych (co scenariusz gra uczy Nowych mechanik). Ale ile trwaja to nie powiem, bo nie gralem.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Cyel »

Z tą powtarzalnością scenariuszy w Gloomhaven to jest tak, że faktycznie mają w ogromnej większości jeden cel ale też ogromna liczba różnorodnych (faktycznie różnych, nie tylko pod względem DMG i HP) przeciwników i układów planszy (często całkiem chamskich ;) ) dla mnie to równoważy.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Szewa »

Cyel pisze: 15 wrz 2020, 15:40 Z tą powtarzalnością scenariuszy w Gloomhaven to jest tak, że faktycznie mają w ogromnej większości jeden cel ale też ogromna liczba różnorodnych (faktycznie różnych, nie tylko pod względem DMG i HP) przeciwników i układów planszy (często całkiem chamskich ;) ) dla mnie to równoważy.
Tak, masz rację. Moje niedopatrzenie, mogłem to dopisać :)

Raz walczymy z kruchymi szkieletami, innym razem z wytrzymałymi i ciężkimi zombiakami, następnie z żywiołami. No jest tego mnóstwo.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: S&S / Descent / Gloomhaven / Gloomhaven: jaws of the lion

Post autor: Torquemada666 »

Theylen pisze: 15 wrz 2020, 13:08 Witam,
Ile wymienione w temacie tytuły mają scenariuszy oraz ile się przechodzi jeden z nich oraz cała grę :D ?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
Z tego co pamiętam w Descent w podstawce jest 16 scenariuszy kampanii, z których każdy można zagrać jako osobny, pojedynczy scenariusz. Do tego trzy jak nieodłączny element kampanii. W sumie myślę że spokojnie 40h grania, jak nie więcej. Do końca jeszcze nie dotarliśmy :) Do tego kampania i scenariusze w aplikacji. Gramy w czwórkę.

Osobiście bardzo polecam, jeśli ktoś szuka fantasy nawiązującego do gier fabularnych, ze szczyptą taktyki i kooperacyjnego kombinowania, będzie to świetny wybór.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: elayeth »

Z wymienionych nie grałem tylko w Runebound. Polecam zdecydowanie S&S, chyba że lubisz gry lekkie i losowe to Talizman. Z gier spoza listy to zdecydowanie Gloomhaven, najlepiej na poczatek Jaws of the Lion.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Golfang »

Mam Gloomhaven, S&S oraz Descenta.
Na razie gloom leży i czeka, S&S po pierwszym podejściu do instrukcji mnie jakoś odrzuciło (ale na pewno bede próbował) no a Descent dla mnei jest bardzo fajny i polecam go.
W Descent można grać SOLO (z aplikacją) można grać w drużynie (z aplikacją) albo we dwóch przeciwko sobie albo drużyna przeciwko 1 graczowi - daje to ogromną różnorodność. Dodam że kupując podstawkę masz osobną kampanię do grania z ludźmi oraz osobną kampanię w aplikacji (czyli za darmo 2 kamapnie). Dodatkowo można ściągnąć z netu (lub kupić drukowaną) STARĄ kampanię w pdf dodawaną do pierwszego druku (została ona zastąpiona przez aktualną kampanię) - ponoć była niezbalansowana.
Ta gra ma również bardzo duży wachlarz dodatków poszerzających uniwersum Descenta. Ja bym na Twoim miejscu zaczął od tej gry.
----------------
10% flamberg.com.pl
badoomboom
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: badoomboom »

Golfang pisze: 17 wrz 2020, 10:28
Ta gra ma również bardzo duży wachlarz dodatków poszerzających uniwersum Descenta. Ja bym na Twoim miejscu zaczął od tej gry.
Należy pamiętać o tym, że Descent jest bardzo ciężki do dostania, większości dodatków już nie ma, reprintów więcej nie będzie w związku z nową edycją
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Torquemada666 »

badoomboom pisze: 17 wrz 2020, 12:04
Golfang pisze: 17 wrz 2020, 10:28
Ta gra ma również bardzo duży wachlarz dodatków poszerzających uniwersum Descenta. Ja bym na Twoim miejscu zaczął od tej gry.
Należy pamiętać o tym, że Descent jest bardzo ciężki do dostania, większości dodatków już nie ma, reprintów więcej nie będzie w związku z nową edycją
Z wszystkich siedmiu dużych dodatków pięć jest bez problemu dostępnych w wersji PL.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: Xfenix »

Opierając się na Twoich preferencjach to Sword&Sorcery spełnia idealnie wymagania.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: BOLLO »

W sumie to mam dylemat jak w tytule ale S&S całkowicie u mnie odpada. Myślałem o Runebound+ Nierozerwalne więzi jako opcja solo+kooperacja. Warte zakupu? Talizman juz się przejadł i to taka turlanka się stała a słyszałem o Runeboundzie że spoko gierka.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: tomekmani3k »

Dla mnie 3 edycja Runebound jest przyjemna i lekka do grania, tylko czasami zbyt wiele zależy od pierwszych kart. Miałem sytuacje że wszystko szło pięknie, a czasem przez prawie całą grę nic mi się nie udawało. Dla niektórych ta gra to zbyt duży wyścig, bo liczba tur ogranicza nasz rozwój. Pod tym względem wolałem 2 edycje.
Runebound to typowa gra przygodowa bez jakiś wymyślnych taktyk czy wielkiego główkowania. Mimo wszystko polecam do spróbowania. Szkoda tylko że nic nowego się już nie pojawi, a brakuję mi innych map jak w dwójce.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: BOLLO »

tomekmani3k pisze: 30 wrz 2020, 14:30 Dla mnie 3 edycja Runebound jest przyjemna i lekka do grania, tylko czasami zbyt wiele zależy od pierwszych kart. Miałem sytuacje że wszystko szło pięknie, a czasem przez prawie całą grę nic mi się nie udawało. Dla niektórych ta gra to zbyt duży wyścig, bo liczba tur ogranicza nasz rozwój. Pod tym względem wolałem 2 edycje.
Runebound to typowa gra przygodowa bez jakiś wymyślnych taktyk czy wielkiego główkowania. Mimo wszystko polecam do spróbowania. Szkoda tylko że nic nowego się już nie pojawi, a brakuję mi innych map jak w dwójce.
Dla dzieciaka który jeszcze nie umie przegrywać, dodatek Nierozerwalne Więzi warto wejść (tam chyba gra zmienia się w kooperacje)?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: tomekmani3k »

BOLLO pisze: 30 wrz 2020, 14:44
Dla dzieciaka który jeszcze nie umie przegrywać, dodatek Nierozerwalne Więzi warto wejść (tam chyba gra zmienia się w kooperacje)?
Tak, wszystkie scenariusze, które są w wersji podstawowej i dodatkach są przerobione na wersje kooperacyjne. Negatywnej interakcji w podstawie prawie nie ma, bardziej jest to wyścig, komu uda się szybciej i lepiej rozwinąć postać żeby sprostać wyzwaniu (o ile się uda w ogóle).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: S&S / Descent / Runebound / Talisman

Post autor: BOLLO »

Zamówiłem na tę chwilę podstawkę .....z resztą zobaczymy w przyszłości.
ODPOWIEDZ