Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

Mr_Fisq pisze: 04 sie 2020, 12:06 zaki850 troll vs nekromanta; po co wracasz do kwestii sprzed półtorej miesiąca i znowu ją zaogniasz?

Co do gry to czekam na gameplay fizyczny, oglądanie na PC ludzi grających na PC i to przez 5h jest ponad moje siły...
Nie dziwie się, samemu pół niedzieli męczyłem ten film partiami (bo na raz się nie dało). Fizycznej wersji strzelam, że nie ma, bo sami wielokrotnie dodawali, że wygląd jeszcze ulegnie zmianie. Pochwalili sie, że jednym z pierwszych SG będzie pomalowany generator.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Mortinista »

Dla graczy uwielbiających świetną This War Of Mine jest to zdecydowany "Must Have".
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: pavel »

Znowu surwiwal... e,y
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: seki »

Mortinista pisze: 04 sie 2020, 12:26 Dla graczy uwielbiających świetną This War Of Mine jest to zdecydowany "Must Have".
Też takie odniosłem wrażenie. Walka o przetrwanie, trudna, nierówna. W moim przypadku straciłem całkowicie zainteresowanie bo TWOM pod tym względem nie dawał satysfakcji. Szansę na zwycięstwo były mizerne i tutaj wygląda na to, że będzie podobnie.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: polwac »

seki pisze: 04 sie 2020, 15:34
Mortinista pisze: 04 sie 2020, 12:26 Dla graczy uwielbiających świetną This War Of Mine jest to zdecydowany "Must Have".
Też takie odniosłem wrażenie. Walka o przetrwanie, trudna, nierówna. W moim przypadku straciłem całkowicie zainteresowanie bo TWOM pod tym względem nie dawał satysfakcji. Szansę na zwycięstwo były mizerne i tutaj wygląda na to, że będzie podobnie.
Zdecydowanie liczę na jakiś wariant EASY...inaczje na pewno odpuszczam, bo nie mam zamiaru przeklinać przy planszy i frustrować się niepotrzebnie.
Jakieś wyzwanie musi być, ale bez przesady. Planszówki mają mnie relaksować a nie wkurzać :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: jediwolf »

TWOM mnie niestety odrzuciło... bardzo dużą losowością niestety. Wpływa ona zbyt mocno i często mieliśmy wrażenie, że nasze zaplanowane w jakiś sposób akcje czy wybory nie miały żadnego znaczenia. Jeśli tutaj będzie podobnie to podziękuję.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Atk »

Nie grałem w TWOM Czyli to taki symulator śmierci jak Robinson?
Jeśli FP będzie takim symulatorem to go pewnje też odpuszczę
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Chrostek84 »

Nie. Robinson to gra optymalizacyjna i jeśli tak się ją traktuje a nie jako fajną przygodówkę, to dużo częściej będziemy wygrywać niż przegrywać. W TWOM jest dużo więcej losowości i jeszcze silniejszy efekt "kuli śniegowej".
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: jnowaczy »

Możecie mi wytłumaczyc dlaczego ok 1/5 str. Frostpunk jest porównywany do TWOM a ostatnio i do Robinsona i pytam bez złośliwości. Przecież oprócz tego, ze obie są od 3bit to maja różnych autorów, którzy w mojej ocenie tworzą różne gry. Na jaka podstawie frostpunk ma być coś w rodzaju adaptacja TWOM (świetnej gry tak na marginesie)
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: elbruus »

Bo obie od 11bit tworzył Wiśniewski, wszystkie są o przetrwaniu grupy ludzi w trudnych warunkach, cechuje je losowość i wszystkie (zdaje się, że Frostpunk też) nie wybaczają błędów w rozgrywce. We wszystkich zbierasz surowce, masz worker placement i talie wydarzeń. Wystarczy? :D
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Atk »

Jak wyżej

Po prostu dla mnie to takie stymulatory przeżycia Bez wnikania o autorów czy klimat Osobiście jeszcze Nemesis wrzucam do te tego wora 😜
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Golfang »

jediwolf pisze: 04 sie 2020, 19:11 TWOM mnie niestety odrzuciło... bardzo dużą losowością niestety. Wpływa ona zbyt mocno i często mieliśmy wrażenie, że nasze zaplanowane w jakiś sposób akcje czy wybory nie miały żadnego znaczenia. Jeśli tutaj będzie podobnie to podziękuję.
Takie jest życie, choćbyś nie wiem jak planował, zawsze może się coś ze...ać. Tym bardziej w warunkach wojennych! Dlatego TWoM jest świetnym tytułem bo trzeba znać priorytety oraz szybko dostosowywać się do szybko zmieniających się warunków. Osobiście często spędzałem po 30 minut zanim wykonałem wszystkie zadania w domu - planując i przewidując co będzie niezbędne a co mogę odpuścić bo może jakoś uda się przetrwać (a potem przyszła plaga szczurów i zeżarła całe jedzenie poza konserwami...).
Sporo osób lubi odkrywać nowe wpisy w książce - ja wręcz przeciwnie. Obawiam się, że większość się źle kończy, w najlepszym przypadku po prostu jest neutralna (takie są chyba klimaty wojenne - ludzkie odruchy się zacierają, znieczulica ogarnia wszystkich - i to jest wg mnie dobrze w tej grze odwzorowane). Celem jest przetrwanie moich postaci, a inni, trudno, niech sobie radzą sami.
Często ludzie chodzą do najbliższego budynku na "Szabry". Ja często chodzę dalej - żeby mieć mniej kart nieznanego i mieć mniejszą szansę na spotkanie "dobrych inaczej ludzi". Często szybko przebiegam wszystkie karty tylko po to aby dobrać jak najwięcej wody, drewna, komponentów. Jak da się handlować to chętnie oddam 6 kart z nieznanego aby pohandlować - zdobyć to co jest mi niezbędne, a nie narażać się dla przygody.
Uważam, że moje podejście w tej grze odwzorowuje właśnie próbę ludzkiego przetrwania w bardzo złych czasach - a może jestem złym człowiekiem? Wyzutym z ludzkich uczuć? Nie wiem i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał zastosować moich zasad w prawdziwym życiu. Ja TWoM bardzo lubię i jeśli Frost Punk jest podobne - to dla mnie tytuł z kategorii MUST HAVE.

PS
Jak pisałem gra nie jest wg mnie grą przygodową - ale świetnie trzyma klimat.
----------------
10% flamberg.com.pl
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Chrostek84 »

Jakby przeżywalność cywili podczas wojny była taka jak w TWOM, to populacja ludzi na Ziemi wynosiłaby pewnie ok. 1 000 000 osób.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Fenrisek83 »

Chrostek84 pisze: 05 sie 2020, 15:18 Jakby przeżywalność cywili podczas wojny była taka jak w TWOM, to populacja ludzi na Ziemi wynosiłaby pewnie ok. 1 000 000 osób.
Akcja twom dzieje się w mieście. W miastach trudnej przeżyć niż na prowincji. Zwłaszcza w obleżonym miesiące gdzie toczą się walki jest trudniej. Nikt Pcimia Dolnego nie będzie bombardował lub ostrzeliwał z artylerii jak nie ma tam jednostek wroga. ;)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: DarkSide »

Tutaj macie nówkę sprzed tygodnia: 5-godzinny gameplay z autorami (wersja anglojęzyczna)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: sin »

DarkSide pisze: 07 sie 2020, 12:16 Tutaj macie nówkę sprzed tygodnia: 5-godzinny gameplay z autorami (wersja anglojęzyczna)
Była już nawet dyskusja na ten temat w dziale poświęconym finansowaniu społecznościowym - tutaj.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: DarkSide »

sin pisze: 07 sie 2020, 13:43
DarkSide pisze: 07 sie 2020, 12:16 Tutaj macie nówkę sprzed tygodnia: 5-godzinny gameplay z autorami (wersja anglojęzyczna)
Była już nawet dyskusja na ten temat w dziale poświęconym finansowaniu społecznościowym - tutaj.
Umknął mi ten temat, ale tak swoją drogą na ponad miesiąc przed kampanią tworzy się temat tyczący owej jeszcze niezaistniałej kampanii i w tymże temacie (poświęconemu kampanii) omawia się mechanikę wynikającą z gameplaya, zamiast w głównym temacie dotyczącym gry, gdzie zwykle dyskusje tyczą się mechaniki właśnie. :roll: :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Curiosity »

DarkSide pisze: 08 sie 2020, 16:14 na ponad miesiąc przed kampanią tworzy się temat tyczący owej jeszcze niezaistniałej kampanii i w tymże temacie (poświęconemu kampanii) omawia się mechanikę wynikającą z gameplaya, zamiast w głównym temacie dotyczącym gry, gdzie zwykle dyskusje tyczą się mechaniki właśnie. :roll: :wink:
Właśnie bardzo słusznie. Póki nie ma gry, to mechanika może się jeszcze 10x zmienić.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

Pytania o gameplay zadane zostały tam, więc tam odpowiedziałem, ale racja, że ta dyskusja powinna się znaleźć tutaj.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: ozy »

To tutaj znajdziecie szybciutki preview, bo gameplay to faktycznie jest długaśny. :) https://youtu.be/km7kgkV978g
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Paskuder »

To forum ma to do siebie że informacji należy szukać nie w jednym a w 3 różnych wątkach, przy okazji z wypiekami na twarzy sprawdzać czy nie został gdzieś założony czwarty. Takie uproszczenie życia użytkownikowi. To nie bug, to ficzer :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Curiosity »

Paskuder pisze: 20 wrz 2020, 10:19 informacji należy szukać nie w jednym a w 3 różnych wątkach
Informacji należy szukać dokładnie w tym temacie, w którym własnie piszesz. Nie wiem o jakich dwóch innych myślisz, podejrzewam, że o finansowaniu społecznościowym. Tam piszemy o KAMPANII KS-owej, a nie o samej grze. A jeśli widzisz, że ktoś pisze nie tu gdzie trzeba to raportuj, to takie proste i oczywiste.

A trzeci to który? Albo nieważne, nie powiększajmy offtopa. Skupmy się na GRZE.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: ozy »

A tutaj rozgrywka solo ze wsparciem Adama Kwapińskiego :) https://youtu.be/f_pAGYsfuRY
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: mat_eyo »

Wczoraj pod okiem Adama zagrałem pierwszą partię w jeden z "normalnych" (nie tutorial) scenariuszy. Mam zamiar zagrać jeszcze 2-3 razy i w okolicach startu kampanii, czyli w przyszłym tygodniu, wrzucić jakieś wrażenia z tych rozgrywek na bloga. Jeśli macie jakieś konkretne pytania odnośnie rozgrywki, to piszcie, może uda się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

mat_eyo pisze: 28 wrz 2020, 13:16 Wczoraj pod okiem Adama zagrałem pierwszą partię w jeden z "normalnych" (nie tutorial) scenariuszy. Mam zamiar zagrać jeszcze 2-3 razy i w okolicach startu kampanii, czyli w przyszłym tygodniu, wrzucić jakieś wrażenia z tych rozgrywek na bloga. Jeśli macie jakieś konkretne pytania odnośnie rozgrywki, to piszcie, może uda się odpowiedzieć.
Jak wygląda sprawa z graczem dominującym? Czy gra będzie miała jakiś tryb bez scenariuszy? Na ile +/- powinna starczyć gra jak i jej regrywalność to coś więcej niż warunku początkowe/ inne wybory graczy? Czy gra już jest prawie gotowa czy jak przy grach Awaken Realms czeka nas długi czas developerki?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ