Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

Yuri pisze: 27 wrz 2020, 17:58 [...] Pieniądze powinny być środkiem do realizacji, nie celem samym w sobie.
O! Dokładnie tak :).
Pieniądze są po to żeby je wydać.

Ja mam wszystko i nie żałuje, a niejednokrotnie przepłaciłem za te trudniejsze do zdobycia dodatki.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: MrAtrion »

Crowmaster pisze: 27 wrz 2020, 20:53 ... a niejednokrotnie przepłaciłem ...
Znam ten ból. Trochę wstyd, ale taki był mój wybór :D

Btw. kiedyś myślałem o zakupie Descent, ale po ograniu S&S Nieśmiertelne Dusze chyba nie dam razy grać z prostszą mechaniką walki.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Curiosity »

Proszę zakończyć offtop.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Pojawiły się na allegro licytacje kilku dodatków Hero and Monster
Obrazek
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Arek001 »

Ostateczne ceny pewnie będą kosmiczne.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Berni77 »

alpha pisze: 23 wrz 2020, 20:57
Mam co prawda wersję papierową, ale lubię w razie czego mieć też wersje elektroniczne wszystkich instrukcji :)
Ktoś mi kiedyś podesłał (już teraz nie pamiętam kto to był) PDF, ale jego jakość jest słaba.
Da się to rozczytać, ale jest dosyć mocno zamglone. Czy masz może (albo ktoś z obecnych tutaj) PDF w ostrej czytelnej wersji?
Mam co prawda od kogoś innego wersję "super żyleta", ale za to w osobnych plikach JPG.
No trochę niewygodnie się to przegląda.
Chociaż chyba można z tego zrobić PDF... coś mi się tak wydaje.
Muszę to sprawdzić. Ale może ma ktoś już gotowca?

Dalej za to nie wiem czy te linki, które podał kolega Torquemada666, to są te same pliki, o których wspomniał kolega Berni77?
Czy to jednak zupełnie co innego?
Pogubiłem się :oops:
Run Cienia:
Sam robiłem skany więc pliki sa zarówno w tiff jak i pdf.
https://berkom-my.sharepoint.com/:f:/g/ ... UaQzuA87JA

Pliki, o których wspominałem są całkowicie przerobione z tych z linków, bo te na BGG są do dupy jak to juz MB Print stwierdziło ;)
Grafik żadnych nie przerabiałem. Przerobiłem za to całość tak abym mógł to normalnie drukować.
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Jeśli ktoś nadal kompletuje, kolejne dodatki się pojawiły na allegro, tym razem Lieutenant Packi


Obrazek
hellspawn1425
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2020, 22:56
Been thanked: 1 time

Re: Descent 2ed.

Post autor: hellspawn1425 »

Ja tak tylko wspomnę, że Galakta spolszczyła wreszcie drugą kampanie w Road to legend (czytaj: Nerekhall Seeds of Corruption). :shock: Szkoda tylko, że to jedyny dodatek którego nie mam. :lol:
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Golfang »

Sądzicie że będa dodruki dodatków do Descenta 2 skoro wydadzą 3 część?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

Golfang pisze: 26 paź 2020, 13:56 Sądzicie że będa dodruki dodatków do Descenta 2 skoro wydadzą 3 część?
Po pierwsze NIE WYDAJĄ 3 części, Descent: LotD to odrębny tytuł.
Po drugie wydaje mi się, że nie będzie już dodruków, raczej zamykają temat i liczą na sprzedaż nowego tytułu.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

Dodrukow nie bedzie. Koniec. Kropka. Finito...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Crowmaster »

hellspawn1425 pisze: 20 paź 2020, 21:22 Ja tak tylko wspomnę, że Galakta spolszczyła wreszcie drugą kampanie w Road to legend (czytaj: Nerekhall Seeds of Corruption). :shock: Szkoda tylko, że to jedyny dodatek którego nie mam. :lol:
To już chyba było dawno przetłumaczone, w dalszym ciągu jednak brakuje przetłumaczonej "Embers of Dread".
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: Goldberg »

Crowmaster pisze: 26 paź 2020, 15:11
hellspawn1425 pisze: 20 paź 2020, 21:22 Ja tak tylko wspomnę, że Galakta spolszczyła wreszcie drugą kampanie w Road to legend (czytaj: Nerekhall Seeds of Corruption). :shock: Szkoda tylko, że to jedyny dodatek którego nie mam. :lol:
To już chyba było dawno przetłumaczone, w dalszym ciągu jednak brakuje przetłumaczonej "Embers of Dread".
Nie..... Polskie tłumaczenie pojawiło się w najnowszym update... Czyli jakies miesiąc temu? Może nawet niecały miesiąc...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent 2ed.

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
No właśnie według Galakty i jakiegoś odległego posta/newsa, ta kampania była spolszczona już dawno. Widać z jakichś względów FFG nie wpuszczało go do apki aż do teraz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

Już chyba w zeszłym roku czytałem że galakta wysłała tłumaczenie do ffg.... Licho ich wie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

Tak, tak, to że FFG późno wrzuciło updated z naszym tłumaczeniem to jedno, ale jak Galakta tak ociąga się z tłumaczeniem to FFG zdążyło zapomnieć o apce i zrobili zupełnie nową.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: c08mk »

strid3rr pisze: 26 paź 2020, 14:07 ...
Po pierwsze NIE WYDAJĄ 3 części, Descent: LotD to odrębny tytuł.
...
Tytuł jest ten sam, świat ten sam, mechanika wydaje się być mocno zbliżona, dlatego dla graczy nowy Descent zawsze będzie kolejną (trzecią) częścią. Stąd też będzie porównywany i będzie zbierał negatywy z różnych stron, bo niestety ale póki co w większości aspektów nowy Descent nie jest zachęcający.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

c08mk pisze: 28 paź 2020, 12:16
strid3rr pisze: 26 paź 2020, 14:07 ...
Po pierwsze NIE WYDAJĄ 3 części, Descent: LotD to odrębny tytuł.
...
Tytuł jest ten sam, świat ten sam, mechanika wydaje się być mocno zbliżona, dlatego dla graczy nowy Descent zawsze będzie kolejną (trzecią) częścią. Stąd też będzie porównywany i będzie zbierał negatywy z różnych stron, bo niestety ale póki co w większości aspektów nowy Descent nie jest zachęcający.
FGG moze zaklamywac rzeczywistosc, ze jest to inna gra w tym samym uniwersym Terrinoth (cos jak Arkham Horror 2ed a Eldritch Horror), ale de facto jest to 3 edycja Descenta. Napewno idac w ten projekt nie mieli z tylu glowy ze za jakis czas zrobia prawdziwa 3edycje, a to bedzie taki stand alone. Nie beda sobie sami robili konkurencji. Jest tez opcja ze "nowy" Descent okaze sie takim hitem jak Ostatnia Godzina i wtedy trzeba bedzie zrobic Descent 3 edycja.

Informacja tez dla tych co dalej zbieraja, zaraz dodatek Rdzewiejace Okowy bedzie calkowicie niedostepny.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Tak jak Arkham Horror 2ed dzieje się w tym samym uniwersum co EH, a nie jest tą samą grą, tak Descent: LotD nie jest 3ed. To nie jest kwestia tego co wam się wydaje, to jest fakt. Porównywać sobie można do 2ed. jak kto chce, ale mija się to z celem.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

To prawda. I co więcej, 3ed Descent nie będzie bo zabiło ja wyjście tego czegoś.
Ps Rdzewiejące okowy już zniknęły :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Goldberg pisze: 01 lis 2020, 07:41 Ps Rdzewiejące okowy już zniknęły :)
Aż wystraszony otworzyłem szafkę.
Na szczęście są, leżą spokojnie na swoim miejscu.
Uff, kamień z serca.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

Mgly Bilehal i Kruczy Dwor tez juz ostatki. Zakladam ze to ostatni miesiac gdzie mozna kupic dodatki w rozsadnych cenach.

No coz koniec pewnej epoki i Descent 2ed przechodzi do historii. Ciesze sie ze udalo mi sie zdobyc podstawke + wszystkie duze/srednie dodatki procz Cieni. Descenta kupilem w styczniu, a wlasnie domowilem Kruczy Dwor i Mgly. W ciagu roku udalo sie wiec zakupic calego Descenta. Niestety poki co nie mam za bardzo z kim grac, troche brak czasu ale nie zaluje. Kupowalem bo wiem ze za jakis czas usiade i zaczne wszystko ogrywac, a gra juz bedzie calkowicie niedostepna.

Co do dyskusji czy to nowe wielkie pudelko to 3 ed czy nie to uscislajac FGG twierdzi ze to nie jest 3ed wiec tak jest i nie ma co dyskutowac. Mi glownie chodzi o to ze wypuszczajac teraz "nowego" Descenta prawdziwa 3 edycja odchodzi w czasie na odlegle lata (albo nie pojawi sie wcale) i kolokwialnie rzecz ujmujac traktuje tego nowego molocha jako 3 edycje.

Udanej niedzieli!
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: anonim »

Zapewne już sklepy organizują akcje: chowamy descenta do magazynu by tuż przed świętami wystawić go na nowo tylko 2x droższego.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

Nieeee sklepom to wisi....zrobia to za nich gracze. Nie martw sie :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: anonim »

To że zrobią to gracze to normalne, sam ze sprzedażą swojego descenta czekam na wielkie podwyżki. Szkoda że sklepy robią dokładnie to samo.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
ODPOWIEDZ