Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Golfang »

wert74 pisze: 05 wrz 2020, 18:58 Czyli grę oceniasz w miarę dobrze? Napiszesz coś więcej? Porównasz do jakiegoś innego tytułu?
Coś więcej? Dobrze. Gra jest całkiem fajnym miksem gry fabularnej i taktycznej.
Cześć fabularna jest dość mocno rozbudowana - sporo czytania i podejmowania decyzji. Duża ilość kart, daje szansę na to że nie będą ci się powtarzać karty (przy kolejnych rozgrywkach - chociaż przy mojej drugiej grze niektóre karty mi się powtarzały - nie da się całkowicie tego uniknąć). Jeśli chodzi o część taktyczną to tutaj mamy dwa poziomy, pierwszy rozbudowa bazy - co w jakiej kolejności rozbudować i czy rozbudować, oraz walki taktyczne. Przy walkach dochodzi odrobinę deckbuilding - optymalizowanie talii pod konkretną taktykę gry postacią (przy awansie dostajesz możliwość dobrania nowych kart i trzeba sobie je wybrać).

Jeśli chodzi o porównanie - to bardzo mi ciężko wybrać podobną grę. Dość mocny tutaj miks. Chyba najbliżej jest do Tainted Grail? Tak nie jest identyczna - ale wciągnęła mnie mniej więcej tak samo. Jednak Walki tutaj oparte też na kartach są bardziej taktyczne niż w TG.

Co mi się w grze podobało w Huntersach:
1. Fabuła
2. Walki taktyczne
3. Baza - możliwość rozbudowy pod konkretny sposób grania
4. Figurki - chociaż wg mnie za mało jest różnorodnych ludzi

Co mi się nie podobało:
1. Walki taktyczne :) - na koniec gry zaczęły mnie już trochę męczyć - bo chciałem raczej iść w kierunku fabuły

Sprzedałem pierwsza edycję żeby odzyskać pieniądze - bo gra dobrze trzyma cenę (wg mnie bo nie ma sprzedaży w retailu). Teraz chcę sobie odkupić ponownie tę grę, zwłaszcza, że są nowe dodatki.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Ashall »

Ile zajmuje zagranie jednego scenariusza/misji a ile schodzi się z całą kampanią? Zakładając dwóch graczy.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: strid3rr »

Pytanie do osób które już ograły kampanię:
1. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z questami pobocznymi, czy istnieją takiej, które mają bezpośredni wpływ na kampanię główną? Czyli nie takie z których uzyskujemy tylko jakieś fanty, ewentualnie doświadczenie, tylko takie gdzie konsekwencje podjętych decyzji rzutują na wątek główny. Czyli coś na wzór przygody z Krwawym Baronem w Wiedźminie 3 jak ktoś kojarzy.
2. Z tego co gdzieś tam wyczytałem są dwa możliwe zakończenia kampanii, prawda to?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

strid3rr pisze: 07 lis 2020, 17:59 Pytanie do osób które już ograły kampanię:
1. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z questami pobocznymi, czy istnieją takiej, które mają bezpośredni wpływ na kampanię główną? Czyli nie takie z których uzyskujemy tylko jakieś fanty, ewentualnie doświadczenie, tylko takie gdzie konsekwencje podjętych decyzji rzutują na wątek główny. Czyli coś na wzór przygody z Krwawym Baronem w Wiedźminie 3 jak ktoś kojarzy.
2. Z tego co gdzieś tam wyczytałem są dwa możliwe zakończenia kampanii, prawda to?
1. Nie kojarzę.
2. Tak to prawda.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: damianKr »

Cześć,

Z recenzji i opinii, gra bardzo przypadła mi do gustu. Obecnie jest otwarty late pledge https://gamefound.com/projects/officina ... t-overview lecz niestety tylko dla osób wspierających. Pytanie ktoś z was jest w stanie zamówić pledge, oczywiście pokryję wszelkie koszty poniesionych trudów ;).
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

damianKr pisze: 15 sty 2021, 09:19 Cześć,

Z recenzji i opinii, gra bardzo przypadła mi do gustu. Obecnie jest otwarty late pledge https://gamefound.com/projects/officina ... t-overview lecz niestety tylko dla osób wspierających. Pytanie ktoś z was jest w stanie zamówić pledge, oczywiście pokryję wszelkie koszty poniesionych trudów ;).
Napisz od Mateusza tu na forum albo do officina monstrum na pewno pomogą :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: damianKr »

Napisz od Mateusza tu na forum albo do officina monstrum na pewno pomogą :)
Ok, napisałem do Mateusza, mam nadzieje że coś się uda zrobić, bo jeśli nie to będę zmuszony napadać na transporty gry ;) ;).
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: damianKr »

Pytanie, czy koszulkujecie karty do The Hunters? Zapewne bez storage boxa karty w koszulkach się nie zmieszczą w pudełku?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

damianKr pisze: 16 sty 2021, 12:33 Pytanie, czy koszulkujecie karty do The Hunters? Zapewne bez storage boxa karty w koszulkach się nie zmieszczą w pudełku?
ja zakoszulkowałem wszystko :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: damianKr »

ja zakoszulkowałem wszystko :p
I jak warto? Nie ma problemu przy tasowaniu i organizacji w pudełku?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

damianKr pisze: 16 sty 2021, 13:11
ja zakoszulkowałem wszystko :p
I jak warto? Nie ma problemu przy tasowaniu i organizacji w pudełku?
mi sie wszystko zmieściło :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Gromb »

Mnie też i to w koszulkach premium. Niemniej, mam zrobione zdjęcia, jak to włożyć ponownie po wyjęciu z pudła , bo jest to gra sama w sobie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: damianKr »

Ok, dzieki również zaopatrze się w koszulki i storage boxa.

Mam jeszcze pytanie, na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=KX7iqjGZNew do gry używana jest duża mapa świata, ale nie widzę jej w w oficjalnym opisie zawartości https://zagramw.to/lowcy-a-d-2114-dodruk-i-dodatki
zamiast mapy są kafelki lokacji. Czy coś od czasu kręcenia filmiku się zmieniło?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: gogovsky »

damianKr pisze: 16 sty 2021, 19:32 Ok, dzieki również zaopatrze się w koszulki i storage boxa.

Mam jeszcze pytanie, na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=KX7iqjGZNew do gry używana jest duża mapa świata, ale nie widzę jej w w oficjalnym opisie zawartości https://zagramw.to/lowcy-a-d-2114-dodruk-i-dodatki
zamiast mapy są kafelki lokacji. Czy coś od czasu kręcenia filmiku się zmieniło?
to nie mapa świata ale 4 duże kafle terenu połączone do walk pozdrawiam:)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Dhel »

Czytałem dużo opinii, że tak właśnie powinien wyglądać planszówkowy fallout, dlatego na razie powstrzymuję się z kupnem fallouta i pokładam nadzieję w Łowcach. Co by nie mówić styl graficzny też mi się bardziej tutaj podoba, mam nadzieję że sama gra 'siądzie'. Jedyny minus, że jest lekko opóźniona, w sumie jak wszystko z tamtego roku.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: raphaell7 »

shuji pisze: 17 sty 2021, 17:02A jak znaleźć tego Mateusza ? :) możesz podać jakis nick? Tez byłbym zainteresowany zakupem
Proszę bardzo, nick autora gry: matio2007
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Hej, mam pytanie do osób które grały albo ogarnęli temat przy zakupie. Zakładam, że przy all-in jedyne co warto wziąć jeszcze to ten storage box ?
Widzę jeszcze mozliwosc dokupienia 3 różnych zestawów kości - o co z tym chodzi ?
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: sitfun »

shuji pisze: 18 sty 2021, 21:21 Hej, mam pytanie do osób które grały albo ogarnęli temat przy zakupie. Zakładam, że przy all-in jedyne co warto wziąć jeszcze to ten storage box ?
Widzę jeszcze mozliwosc dokupienia 3 różnych zestawów kości - o co z tym chodzi ?
Wydaje mi się, że upchniesz wszystko do podstawki bez storage boxa. Ja jednak się na niego skusiłem, insert wydaje się być przemyślany a cena niewygórowana. Jeśli chodzi o kości to są dodatkowe rzeźbione kości - standardowe k6 tylko ładne - nie są potrzebne do gry, są dla kolekcjonerów ładnych rzeczy :) Pozostałe zestawy: niebieskie i czerwone to jest dodatkowy komplet kości, które są już w core. Mateusz wspominał, że w dalszej rozgrywce może zajść potrzeba przerzucenia więcej niż 5 kości na raz dlatego możesz dokupić drugi komplet lub po prostu drugi zestaw dla drugiego gracza jeśli każdy miałby mieć swoje kości blisko siebie.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: strid3rr »

shuji pisze: 18 sty 2021, 21:21 Hej, mam pytanie do osób które grały albo ogarnęli temat przy zakupie. Zakładam, że przy all-in jedyne co warto wziąć jeszcze to ten storage box ?
Widzę jeszcze mozliwosc dokupienia 3 różnych zestawów kości - o co z tym chodzi ?
Kości, to po prostu kości. Kupujesz dodatkowe jeśli lubisz mieć dużo i nie chcesz przekazywać ich ciągle z ręki do ręki z innymi graczami. Ewentualnie są te stylizowane, ale to tylko kosmetyka.
Artbook jak lubisz pooglądać koncepty i poczytać trochę o świecie gry.
Koszulki jak planujesz koszulkować.
Storage box dla szybszego setupu.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

A te k6 są używane w grze ?

Będę grał solo, max w dwie osoby więc te standardowe sobie rączkę daruję. zastanawiam się nad tymi ładnymi - rozumiem, że one grają w grze ?
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: sitfun »

shuji pisze: 18 sty 2021, 22:42 A te k6 są używane w grze ?

Będę grał solo, max w dwie osoby więc te standardowe sobie rączkę daruję. zastanawiam się nad tymi ładnymi - rozumiem, że one grają w grze ?
Wydaje mi się, że możesz je użyć zamiast czerwonych kości ataku.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Hej, to ja mam pytanie o dodatki. Jeden jest dużym dodatkiem kampanijnym, a te dwa małe wprowadzają parę misji i kilka rzeczy z tego co rozumiem. Jak się je wprowadza do gry? Ogrywa się je po kampanii czy do tej głównej kampanii po prostu dodaje te elementy i "wzbogacam" podstawkę?
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: strid3rr »

shuji pisze: 20 sty 2021, 08:22 Hej, to ja mam pytanie o dodatki. Jeden jest dużym dodatkiem kampanijnym, a te dwa małe wprowadzają parę misji i kilka rzeczy z tego co rozumiem. Jak się je wprowadza do gry? Ogrywa się je po kampanii czy do tej głównej kampanii po prostu dodaje te elementy i "wzbogacam" podstawkę?
Małe wzbogacają rozgrywkę, używa się ich w trakcie.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

shuji pisze: 20 sty 2021, 08:22 Hej, to ja mam pytanie o dodatki. Jeden jest dużym dodatkiem kampanijnym, a te dwa małe wprowadzają parę misji i kilka rzeczy z tego co rozumiem. Jak się je wprowadza do gry? Ogrywa się je po kampanii czy do tej głównej kampanii po prostu dodaje te elementy i "wzbogacam" podstawkę?
Duży dodatek "Hybrids" to nowa duża kampania, która jest alternatywna dla tej z gry podstawowej.
Dwa małe dodatki "New Huntsville" oraz "Shiptown" urozmaicają grę - można je dołączyć zarówno do kampanii z gry podstawowej, jak i do kampanii z "Hybrids" - są to dodatkowe zlecenia, karty drogi i miasta, lokacje, zlecenia.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

matio2007 pisze: 20 sty 2021, 22:32
shuji pisze: 20 sty 2021, 08:22 Hej, to ja mam pytanie o dodatki. Jeden jest dużym dodatkiem kampanijnym, a te dwa małe wprowadzają parę misji i kilka rzeczy z tego co rozumiem. Jak się je wprowadza do gry? Ogrywa się je po kampanii czy do tej głównej kampanii po prostu dodaje te elementy i "wzbogacam" podstawkę?
Duży dodatek "Hybrids" to nowa duża kampania, która jest alternatywna dla tej z gry podstawowej.
Dwa małe dodatki "New Huntsville" oraz "Shiptown" urozmaicają grę - można je dołączyć zarówno do kampanii z gry podstawowej, jak i do kampanii z "Hybrids" - są to dodatkowe zlecenia, karty drogi i miasta, lokacje, zlecenia.
Czyli dokładam te małe dodatki do gry w momencie jej rozpoczęcia całkiem od nowa ?
ODPOWIEDZ