Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Post autor: kivu »

Na KS pojawiła się kamapania nowej edycji :)
https://www.kickstarter.com/projects/ho ... escription
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Post autor: kudlacz135 »

I jest z nią duża zagwozdka, bo 3/4 zawartości jest tej samej, a z drugiej strony, w fioletowym i niebieskim dodatku, jest po jednej nowej przeszkodzie :D
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Post autor: Kurczu »

W każdym pudełku są nowe przeszkody. Zawartość, która się powtarza to monety, żetony życia, blizny i tor życia. Natomiast plansza, kości, karty i cała reszta różni się między pudełkami. I tu mam problem, chciałbym wszystko, ale 120 euro to sporo :P
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Post autor: kudlacz135 »

Kurczu pisze: 02 paź 2020, 08:54 W każdym pudełku są nowe przeszkody. Zawartość, która się powtarza to monety, żetony życia, blizny i tor życia. Natomiast plansza, kości, karty i cała reszta różni się między pudełkami. I tu mam problem, chciałbym wszystko, ale 120 euro to sporo :P
W podstawce czerwonej i zielonej są przeszkadzajki, które były już w dodatkach pierwszej edycji Dungeon Fightera. Ale to prawda, kusi "all-in" nawet jeśli mam wszystkie cztery dodatki :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Post autor: E2MD »

Czy ktoś wie czy wie czy Lucrum coś będzie robić w temacie KSa? Nie sadzę by wszystkie wersje dało się wydać po polsku ale może którąś wybraną.
Zapytam w wątku wydawnictwa ale może ktoś już coś wie (nie używam FB)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: Rykas »

Nie załapałem się na KS czy ktoś z was wspiera?
kivu
Posty: 224
Rejestracja: 08 sie 2012, 09:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: kivu »

Rykas pisze: 25 paź 2020, 14:42 Nie załapałem się na KS czy ktoś z was wspiera?
Ja to wpspierałem - jak coś to pisz pm

Edit:
Jest otwarty PM, jeśli ktoś minął się z KS a chciałby to zamówić to moge pomóc :)
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: barni132 »

Tak z ciekawości, da sie gdzieś dostać jeszcze dodatki po angielsku czy w jakimkolwiek innym języku? Bo znalazłem na ebayu, ale przesyłka z usa jest horrendalnie droga
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: E2MD »

barni132 pisze: 23 sty 2021, 09:00 Tak z ciekawości, da sie gdzieś dostać jeszcze dodatki po angielsku czy w jakimkolwiek innym języku? Bo znalazłem na ebayu, ale przesyłka z usa jest horrendalnie droga
Też szukałem jakiś czas temu i w Europie można kupić tylko niemieckie dodatki - w dodatku jest tego sporo i w miarę tanio. Angielskich mi się nie udało znaleźć. W końcu sami zrobiliśmy sobie kilka nowych kart postaci wzorując się na tym jest dostępne w sieci.
A w końcu poszedłem inną drogą i wsparłem nową edycję na KS. Nadal jest otwarty late pladge, no ale dostawa pewnie końcem roku.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: barni132 »

A gdzie szukałeś tych niemieckich dodatków? One sie nazywają tak jak po angielsku? Bo szczerze to nie znam ich stron internetowych ;p a amazon i eBay niemiecki niewiele oferuje jeśli chodzi o dungeon fightera
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: E2MD »

barni132 pisze: 23 sty 2021, 11:36 A gdzie szukałeś tych niemieckich dodatków? One sie nazywają tak jak po angielsku? Bo szczerze to nie znam ich stron internetowych ;p a amazon i eBay niemiecki niewiele oferuje jeśli chodzi o dungeon fightera
Tutaj mają -> https://www.brettspielversand.de/
Nazywa się tak samo - Dungeon Fighter
Ale po niemiecku chcesz grać? :lol:
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: barni132 »

E2MD pisze: 23 sty 2021, 14:00
Tutaj mają -> https://www.brettspielversand.de/
Nazywa się tak samo - Dungeon Fighter
Ale po niemiecku chcesz grać? :lol:
Jestem zdesperowany xd kurde, ta gra jest super, ale głupio jakby już nigdy miały się nie ukazać te dodatki... Bo widzę że wyszła ta wersja kickstarterowa, ale jej też się nieda dostać
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: E2MD »

barni132 pisze: 23 sty 2021, 14:16 Jestem zdesperowany xd kurde, ta gra jest super, ale głupio jakby już nigdy miały się nie ukazać te dodatki... Bo widzę że wyszła ta wersja kickstarterowa, ale jej też się nieda dostać
Po polsku dodatków na pewno nie będzie - pytałem się kilka razy wydawcy w przeciągu ostatnich trzech lat.
A Kickstartera nadal możesz zamówić - https://dungeon-fighter.backerkit.com/h ... ers/270022
Tyle, że spodziewaj się dostawy na późną jesienią
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: barni132 »

E2MD pisze: 23 sty 2021, 14:25 Po polsku dodatków na pewno nie będzie - pytałem się kilka razy wydawcy w przeciągu ostatnich trzech lat.
A Kickstartera nadal możesz zamówić - https://dungeon-fighter.backerkit.com/h ... ers/270022
Tyle, że spodziewaj się dostawy na późną jesienią

O kurde to przeoczyłem :P Ale 550 zł to dość sporo mimo wszystko, myślisz że jest szansa na wypuszczenie polskiej wersji po tym jak uda się ten crowdfunding?
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: patka3000 »

Czy podstawowa wersja PL bez dodatkow jest fajną i wystarczającą grą, czy jednak bez dodatkow słabo?
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: barni132 »

patka3000 pisze: 23 sty 2021, 20:33 Czy podstawowa wersja PL bez dodatkow jest fajną i wystarczającą grą, czy jednak bez dodatkow słabo?
Ciężko mi ocenić dodatki skoro ich nie mam, ale mogę Ci powiedzieć, że w ciągu 2 dni grałem z 15 razy wygrałem 2 ;P
Mi się bardzo podoba, polecam każdemu!
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: E2MD »

barni132
Za 35 Euro ma JEDNĄ grę a za 120 Euro (czyli zakładam że o tym pisałeś 550 pln) masz CZTERY gry (różne).
patka3000
My gramy w podstawkę od czterech lat w miarę regularnie - to jest idealna gra familijna gdzie dzieci mogą się pokręcić przy stole i przeżywają niewielką przygodę. Ja zawsze polecam
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: eveni »

Wczoraj Lucrum zapowiedziało dodruk podstawki I dodatków :)
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: barni132 »

eveni pisze: 05 sty 2022, 08:01 Wczoraj Lucrum zapowiedziało dodruk podstawki I dodatków :)
I to jest coś, na co czekam! A wiadomo kiedy ukażą się dodatki?
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: smutas123 »

Pisza o drugiej polowie roku https://www.facebook.com/LucrumGames/po ... 5838908665 ale to jest druga edycja i jej (samodzielne) dodatki.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: E2MD »

Po 11 miesięcznym opóźnieniu dzisiaj dojechało pudełko z KS - Collector Edition

Z pierwszych wrażeń:
- instrukcja jest napisana FENOMENALNIE (zwłaszcza na tle pierwszej edycji)
- zawartości jest naprawdę bardzo dużo - ilość przeszkadzajek, kości, kart (zwłaszcza lochów i ekwipunku) jest imponująca
- zmieniono sposób przemieszczania się po lochach i dochodzenia do sklepu (na plus)
- zmieniono trochę zasady omdlenia i dołożono opcję ulepszania bohatera (dla mnie obojętnie)
- dołożono przeszkody / pomoce (w org. templates) dorzucane na planszę (ciekawe)
- karty ekwipunku są bardzo różnorodne

Kto grał w pierwszą edycję odnajdzie się momentalnie - kilka pomniejszych zmian.

Udało mi się zagrać na normalnym poziomie w dwie osoby. Emocje te same co zawsze a dołożona gigantyczna różnorodność.

Jedynymi dwoma uwagami są:
- zbyt cienkie pudełko jak na taką wagę (mam wymienione monety i znaczniki omdlenia na metalowe co też dodaje) i już udało mi się go wygiąć
- nie do końca wiadomo jak to wszystko poukładać w pudełku by nie latało (na razie widzę, że przechowywanie tylko poziomo)

Ogólnie -> jestem zachwycony :D
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: Emil_1 »

Słuchajcie, którą grę z przedsprzedaży warto wziąć? Nie mam miejsca na wszystkie wersje, maksymalnie 2 bym wziął
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: Leser »

Emil_1 pisze: 03 lis 2022, 09:20 Słuchajcie, którą grę z przedsprzedaży warto wziąć? Nie mam miejsca na wszystkie wersje, maksymalnie 2 bym wziął
Ja bym brał podstawkę, bo ma najwięcej "bazowych" elementów. A dodatek wedle gustu tematycznego.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: Emil_1 »

Ale z tego co rozumiem każda wersja jest samodzielną grą:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dungeon Fighter / Wojownicy podziemi (A. Buonifino, L. Silva, L. Tucci Sorrentino)

Post autor: Leser »

Emil_1 pisze: 03 lis 2022, 11:41 Ale z tego co rozumiem każda wersja jest samodzielną grą:)
Tak, jak najbardziej. Przy czym podstawka jest sama w sobie grą dla 1-6 graczy i ma po prostu dużo wszystkiego (acz mniej wszelakich bajerów jak rozszerzenia). Pojedynczy dodatek pozwala na grę w groni 1-4 graczy, bo ma tylko 4 postacie. Oczywiście wszystko można łączyć ze wszystkim, więc jeżeli chcesz wziąć 2 dodatki, to i tak masz pełen serwis. Poleciłem wziąć podstawkę, bo ja bym tak zrobił, ale inne opcje też są git.

Jakbym miał się zaopatrywać w dwa rozszerzenia, to byłyby to Meandry Morderczych Monsunów i Katakumby Karkołomnych Koszmarów.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ