Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 805 times
Been thanked: 1255 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

W jakim dokładnie sensie dwóch domków? Sprawdziłem i w moim egzemplarzu Holandia ma jedną technologię domków i pięć drewnianych domków. Dodatkowo są trzy zaawansowane technologie dotyczące domków, po jednej z każdego poziomu.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Ja mam dwie technologie pomaranczowe..
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 805 times
Been thanked: 1255 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: mat_eyo »

Wosho pisze: 23 wrz 2020, 08:56 Ja mam dwie technologie pomaranczowe..
Czyli łącznie masz 6 technologii pomarańczowych? I kolejnych siedem (4 podstawowe w pozostałych kolorach i trzy zaawansowane I II III)?
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

:D źle spojrzałem z drugiej strony to juz byl inny kolor jest git dzieki :)
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Z ciekawości przy planowaniu przeliczyłem wszystkie elementy Wyszło mi że mam 32 pojedyncze monety a w instrukcji jest 24szt W dodatku nie ma dodatkowych a jak tam u was?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dawid »

jnowaczy pisze: 14 wrz 2020, 23:16 Probowal Ktos solo ?
Zagrałem dwie gry solo i już raczej więcej nie zagram.
Warto zaznaczyć, że grałem z jedną automą (na BGG pojawiały się informację, że z dwoma działa lepiej).

Zgadzam się z opiniami, że obsługa automy jest mocno czasochłonna i przez pierwszych kilka gier to jest ciągłe wertowanie instrukcji. Na pewno po 10 grach gra byłaby płynna, ale na początku jest dramatycznie. Trwa to wszystko zdecydowanie za długo. Związane jest to z tym, iż automa wykonuje akcje inaczej niż zwykli gracze. Automa nie obsługuje pieniędzy, automa realizuje kontrakty bez ich zabierannia i inne takie o których trzeba pamiętać. Same algorytmy budowania są nawet całkiem przemyślane, ale za każdym razem trzeba sprawdzić ileś tam różnych warunków żeby w końcu zadecydować gdzie postawić budynek. Jest to zbyt mozolne.
Nie podoba mi się też sposób umieszczania inżynierów. Robi się tam bałagan, nie podoba mi się, ze dla automy inżynierów stawia się poza polami do tego wyznaczonymi (jeśli już są pełne).

Poza tym algorytm potrafi się nieźle zagubić. W pierwszej grze nawet to wszystko płynnie działało. W drugiej grze, karty kazały budować w całkiem dziwnych miejscach. Moje tamy praktycznie blokowały spływ wody do tam przeciwnika. Automa nie była w stanie niczego produkować. Budowle były porozrzucane bez większego sensu. O ile pierwsze dwie rundy poszły całkiem nieźle, tak od połowy gry automa nie robiła praktycznie nic innego niż kręcenie kołem lub odrzucanie kontraktów. Swoją drogą też mi się nie podoba to, że przy odrzucaniu kontraktów z gry automa jakimś cudem produkuje energię. Nie pasuje mi to logicznie do tej gry.

Reasumując. Uwielbiam Barrage. Czesto stawia się go jako konkurencję dla Brassa. Ja gram zazwyczaj w dwie osoby i podoba mi się dużo bardziej niż Brass, jednakże solo już raczej nie będę grał.
Solo najczęściej wyciągam jak chcę sobie zagrać szybką partyjkę. Z eurasów solo na stół często ląduje Terraformacja Marsa, Vitivulture, Pracownia Snów czy Everdell. W każdą z nich gra mi się dużo lepiej. Tutaj to była męka, która trwała 3 godziny i irytowała czasem bezmyślnością ruchów automy.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Upierdliwość obsługi automy to chyba największa wada. Naprawdę trzeba sporo pograć, żeby to w miarę płynnie szło. Co do "gry" gracza automatycznego to faktycznie raz to lepiej się klei, a raz gorzej. Wg mnie świadczy to o dużej interakcji między graczami i związaną z tym trudnością zasymulowania tego na kafelkach automy. Dużo łatwiej jest zrobić automę w grach typu "wieloosobowe pasjanse" albo tam, gdzie interakcja ogranicza się do zajmowania pól akcji. Ja myślę, że jeszcze parę lat temu twórcy Barrage nawet nie myśleliby o trybie solo, ale czasy się zmieniły i teraz tryb solo to praktycznie mus. Wg mnie jak na tak złożoną grę i duży poziom interakcji i tak całkiem nieźle to wyszło, ale faktycznie trzeba nabrać wprawy.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Szukam jednej/dwóch osób na granie online wieczorem np jutro/pojutrze na tabke top simulator? :)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Elemenek »

Mam prosbe, moze ktos podeslac zdjecie ktore elementy z duzejwypraski nalezy podmienic na te male? O ile dobrze pamietam sa to zetony technologi. Z gory dziekuje!
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: buhaj »

Elemenek pisze: 29 wrz 2020, 18:01 Mam prosbe, moze ktos podeslac zdjecie ktore elementy z duzejwypraski nalezy podmienic na te male? O ile dobrze pamietam sa to zetony technologi. Z gory dziekuje!
Masz je narysowane w opisie kafelków
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Elemenek pisze: 29 wrz 2020, 18:01 Mam prosbe, moze ktos podeslac zdjecie ktore elementy z duzejwypraski nalezy podmienic na te male? O ile dobrze pamietam sa to zetony technologi. Z gory dziekuje!
dokladnie Tych z duzej wypraski nie ma w instrukcji Po prostu wez wszystkie otworz instrukcje i jeden do jednego ukladaj sobie Zostana 3 niepotrzebne
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 409 times
Been thanked: 205 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Arachion »

A to wszyscy nie zaczynają z 6 kredytami?
Spoiler:
Mahiri jest wyjątkiem?
Sucharzysta
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Dziami »

Arachion pisze: 30 wrz 2020, 20:06 A to wszyscy nie zaczynają z 6 kredytami?......
Tia... Poruszałem to w dziale zasad. Instrukcja posiada nazwijmy to "pewne luki" ;)
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Ej myslalem ze Holandie mamy poprawiona a ma jedna maszyna na torze przychodow wg bgg powinny byc dwie?

Na stronie portalu nei widze dzialu faq i errata ani zadnego info o błedzie.
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

zaczalem rozgladac sie za ta holandia ale poki co stanalem na

https://www.kickstarter.com/projects/cr ... -expansion

Ciekawe czy i kiedy wyda to portal
Wosho pisze: 01 paź 2020, 10:22 Ej myslalem ze Holandie mamy poprawiona a ma jedna maszyna na torze przychodow wg bgg powinny byc dwie?

Na stronie portalu nei widze dzialu faq i errata ani zadnego info o błedzie.
podasz link do tego tematu?
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

u to faktycznie troche lipa :D Portal pewnie o tym nie wiedzial nawet Ciekawe jak w dodruku bedzie
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Wczoraj gralismy 2x w 3 osoby. Zajelo to ok 4,5h. Swietna gra, coraz bardziej ja lubie i mimo ze ogarniamy coraz wiecej to wciaz nie jest tak ze moge powiedziec w 3 turze ok wygram na bank.
Co ciekawe 2x wygralo USA uwazane za slabsza nacje, zazwyczaj pomijamy bonus z elektrowni a skupiamy sie na budowaniu budynkow ktore maja fajne bonusy.
Swietne jest to ze nie ma oczywistych ruchow, jedni uwazaja zeby brac kontrakty asap, inni biora dwie maszyny, inni zagraniczne kontrakty.
Jedyne co mi sie nie podoba troche to fakt ze kontrakty na budynki sa dosyc tanie i latwe do zrobienia a daja bardzo duzy bonus.
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: magnetfix »

Wosho pisze: 02 paź 2020, 12:55 no
Wczoraj gralismy 2x w 3 osoby. Zajelo to ok 4,5h. Swietna gra, coraz bardziej ja lubie i mimo ze ogarniamy coraz wiecej to wciaz nie jest tak ze moge powiedziec w 3 turze ok wygram na bank.
Co ciekawe 2x wygralo USA uwazane za slabsza nacje, zazwyczaj pomijamy bonus z elektrowni a skupiamy sie na budowaniu budynkow ktore maja fajne bonusy.
Swietne jest to ze nie ma oczywistych ruchow, jedni uwazaja zeby brac kontrakty asap, inni biora dwie maszyny, inni zagraniczne kontrakty.
Jedyne co mi sie nie podoba troche to fakt ze kontrakty na budynki sa dosyc tanie i latwe do zrobienia a daja bardzo duzy bonus.
Ale płacisz za nie maszynami a to oznacza że tracisz możliwość budowania w szybkim tempie budynków.
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: magnetfix »

magnetfix pisze: 03 paź 2020, 08:37
Wosho pisze: 02 paź 2020, 12:55 no
Wczoraj gralismy 2x w 3 osoby. Zajelo to ok 4,5h. Swietna gra, coraz bardziej ja lubie i mimo ze ogarniamy coraz wiecej to wciaz nie jest tak ze moge powiedziec w 3 turze ok wygram na bank.
Co ciekawe 2x wygralo USA uwazane za slabsza nacje, zazwyczaj pomijamy bonus z elektrowni a skupiamy sie na budowaniu budynkow ktore maja fajne bonusy.
Swietne jest to ze nie ma oczywistych ruchow, jedni uwazaja zeby brac kontrakty asap, inni biora dwie maszyny, inni zagraniczne kontrakty.
Jedyne co mi sie nie podoba troche to fakt ze kontrakty na budynki sa dosyc tanie i latwe do zrobienia a daja bardzo duzy bonus.
Ale płacisz za nie maszynami a to oznacza że tracisz możliwość budowania w szybkim tempie budynków.

Nam rozgrywka na 2 osoby zajmuje średnio 50 minut więc jakim cudem można grać 2x na 3 osoby przez 4,5 h?
Atk
Posty: 1408
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Też nie wiem Na 2 osoby też nam koło godziny zajmuje Na 3 graliśmy koło 2 ale 4.5h to nawet na 4 nam nie zajęło a graliśmy z dodatkiem
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: magnetfix »

Atk pisze: 03 paź 2020, 09:11 Też nie wiem Na 2 osoby też nam koło godziny zajmuje Na 3 graliśmy koło 2 ale 4.5h to nawet na 4 nam nie zajęło a graliśmy z dodatkiem
Otóż to. Też oczywiście liczyłem czas z dodatkiem. Więc nie mam pojęcia skąd te 4,5 h? Chyba że każdy z graczy myślał nad swoim ruchem po 10 minut. Ale tak naprawdę szkoda czasu na tak długie analizowanie każdego ruchu. Lepiej zagrać szybciej więcej partii.
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: buhaj »

Dwa razy zagrali podczas tych 4,5 h.
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: magnetfix »

buhaj pisze: 03 paź 2020, 09:32 Dwa razy zagrali podczas tych 4,5 h.
Ale jakim cudem zajęło im to tyle czasu?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: dawid »

Atk pisze: 03 paź 2020, 09:11 Też nie wiem Na 2 osoby też nam koło godziny zajmuje Na 3 graliśmy koło 2 ale 4.5h to nawet na 4 nam nie zajęło a graliśmy z dodatkiem

Graliście 2 godziny a dziwisz się, że ktoś grał średnio 2h i 15 min ?
ODPOWIEDZ