Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Garland
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2019, 08:37

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Garland »

Dzięki nie omieszkam
aoki
Posty: 157
Rejestracja: 15 sty 2016, 07:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: aoki »

jakby ktoś nie widział, to na steamie będzie wersja digital
A_Game_of_Thrones_The_Board_Game__Digital_Edition
BGA: luq
Boiteajeux: Aoki
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Hmm. Ciekawe czy zamkną https://www.thronemaster.net/ aby sobie nabić społeczność? :(
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: shuji »

aoki pisze: 04 paź 2020, 21:46 jakby ktoś nie widział, to na steamie będzie wersja digital
A_Game_of_Thrones_The_Board_Game__Digital_Edition
brałem udział w testach. Całkiem spoko to wygląda, szczególnie animacje, kontrola mechaniki - nie jest to po prostu przeniesiona planszówka, ale zrobiona z tego rzeczywiście gra komputerowa.

Co mnie zdziwiło - nie ma chatu. Nie można rozmawiać bezpośrednio, są tylko guziki z gotowymi "komunikatami" np. propozycja sojuszu czy warning i wskazanie obszaru.
aoki
Posty: 157
Rejestracja: 15 sty 2016, 07:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: aoki »

jak nas bedzie wiecej mozna sie zgadać na wspolne granie :)
BGA: luq
Boiteajeux: Aoki
bellatrix850
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:31
Has thanked: 1 time

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: bellatrix850 »

A czy jest tam możliwość grania offline ze sztuczną inteligencją?
aoki
Posty: 157
Rejestracja: 15 sty 2016, 07:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: aoki »

Dziś jest premiera, ale z tego co na steamie jest napisane to bedzie mozliwosc gry z SI
BGA: luq
Boiteajeux: Aoki
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Szewa »

Kapsle numizmatyczne na zetony. 25 czy 26mm? Podpowie ktos?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Neysmeey »

Szewa pisze: 14 paź 2020, 21:39 Kapsle numizmatyczne na zetony. 25 czy 26mm? Podpowie ktos?
26, zamówiłem 25 sluchając kogoś z wątku kilka stron wcześniej i z nimi zostałem.
Profil na: Boardgamegeek
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 139
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 254 times
Been thanked: 76 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: obo_bb »

Szewa pisze: 14 paź 2020, 21:39 Kapsle numizmatyczne na zetony. 25 czy 26mm? Podpowie ktos?
Ja kapsli nie polecam.
Miałem żetony w kapslach i po 2 grach je z nich wyciągnąłem.
Żetony w kapslach są bardzo duże i zajmują za wiele miejsca za zasłonką.. i przez to były bardzo niewygodne w używaniu.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: gogovsky »

obo_bb pisze: 31 paź 2020, 14:00
Szewa pisze: 14 paź 2020, 21:39 Kapsle numizmatyczne na zetony. 25 czy 26mm? Podpowie ktos?
Ja kapsli nie polecam.
Miałem żetony w kapslach i po 2 grach je z nich wyciągnąłem.
Żetony w kapslach są bardzo duże i zajmują za wiele miejsca za zasłonką.. i przez to były bardzo niewygodne w używaniu.
Normalnie ludzie mientolą je w dłoniach jak przy pokerze :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Szewa »

Uzylem 26mm i pasuja prawie idealnie.

Zakapslowalem je, bo niestety po x grach zaczynaja sie pojawiac slady zużycia i mozna domyślić sie jaki rozkaz został użyty.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 139
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 254 times
Been thanked: 76 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: obo_bb »

gogovsky pisze: 31 paź 2020, 14:47
obo_bb pisze: 31 paź 2020, 14:00
Szewa pisze: 14 paź 2020, 21:39 Kapsle numizmatyczne na zetony. 25 czy 26mm? Podpowie ktos?
Ja kapsli nie polecam.
Miałem żetony w kapslach i po 2 grach je z nich wyciągnąłem.
Żetony w kapslach są bardzo duże i zajmują za wiele miejsca za zasłonką.. i przez to były bardzo niewygodne w używaniu.
Normalnie ludzie mientolą je w dłoniach jak przy pokerze :)
No u mnie nie zauważyłem jeszcze zużycia, ale niestety rzadko udaje mi się zebrać ekipę do tej wspaniałej gry..
Jak robiłem planszę do Terry Mystiki viewtopic.php?f=1&t=20573&p=1243215#p1243215, to zabezpieczałem ją finalnie bezbarwnym lakierem matowym Biodur, stworzyło to fajną warstwę ochronną, chyba zrobię to samo z tymi żetonami.
Używam też tego lakieru do zabezpieczania pomalowanych figurek i polecam - tani i dobry ;)
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Elo »

Zagrałem wczoraj partię na cztery osoby z trzema wasalami. Dwie osoby grały pierwszy raz, ja i jeszcze jedna osoba może 4 po długiej przerwie. Gra fajna jak zawsze, ale pojawiło mi się w głowie pytanie odnośnie wasali. Otóż wczoraj praktycznie nikt z nikim nie zawiązał żadnego sojuszu. Z jednej strony powodem było pewnie granie po raz pierwszy przez połowę graczy, a z drugiej zauważyłem że używając wasali sojusze przestają być niezbędne. Oczywiście wiem, że możliwości gracza i wasala są różne i nie wszystko można załatwić używając dodatkowego rodu, ale jednak. Ma ktoś większe doświadczenie i mógłby potwierdzić, że taka sytuacja jest częsta? Ciekawie zakończyła się sama rozgrywka, bo po 10 rundzie dwie osoby miały 7 zamków i zadecydował właściciel żelaznego tronu, który przy okazji był jedną z tych osób z 7 zamkami ;) Ja grając Lannisterami doświadczyłem chwilowej dominacji, żeby w dwie rundy przestać się liczyć już do końca gry :)
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: piwko »

Jeśli dobrze kojarzę to osoba, która zdobyła 7. zamek powinna NATYCHMIAST wygrać grę. Bez czekania do końca rundy.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Elo »

Też się nad tym zastanawiałem po grze, ale nie doczytałem w instrukcji jak powinno być. Graliśmy tak, że po każdej rundzie podliczaliśmy zamki i tak wyszło.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: shuji »

Elo pisze: 07 lut 2021, 15:13 Też się nad tym zastanawiałem po grze, ale nie doczytałem w instrukcji jak powinno być. Graliśmy tak, że po każdej rundzie podliczaliśmy zamki i tak wyszło.
To źle graliście, 7 zamków = koniec gry
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: Szewa »

Trochę odświeżę temat, bo gra zasługuje na to.
Ostatnio zagrałem ponownie w podstawową wersję gry w pełnym składzie, gdzie wszyscy byli obeznani z zasadami. Pierwszy raz w życiu rozegrałem pełną, 10 rundową grę, która trwała 5 godzin, a wygrali starkowie z 5 obszarami zawierającymi zamek lub twierdzę. Gra była mocno statyczna początkowo, do 4 rundy rozpatrzone zostały tylko 2 walki. Gra nie opierała się na epickich i legendarnych podbojach czy przejechaniu połowy kontynentu jazdą, lecz na małych, ale kąśliwych szczypaniach i wyrywaniach po skraweczku ziemi, po jednym polu. Później walk bylo trochę więcej, jednak zdedcydowanie mniej niż w zwykle w tej grze :D NIe znaczy to, że brakowało emocji, wręcz przeciwnie! Emocji było tu aż za wiele! Nagabujący i nagabywani zmieniali się co chwilę. Sojusze, kłamstwa, plucie, oczernianie, zdrady, kwintesencja makowego mleka z Westeros. Szczytem było zwyzwanie Martella przez Baratheona "Ty żmijo jedna, oszuście, kłamiesz ciągle, nigdy w życiu CI nie zaufam i zaufać CI nie można!", ale jak to w GoT chwilę później już płynęły czułe słówka w południowe ucho "Martell, Martell, no weź, weź proszę wesprzyj" :D

Niesamowite ile tu jest gry nad stołem i to takiej nie wymuszonej. Dyplomacja opiera się na wspólnych celach i sile perswazji Twojej armii, a nie magicznych punktach wyciągniętych z kosmosu :P
Gra zdecydowanie się broni mechanicznie i jest świetnym wyborem na wieczór jeśli ma się współgraczy, którzy potrafią oddzielić świat Westeros od realnego ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: vinnichi »

Też tam byłem i mleczko piłem ale do rzeczy: dla mnie jedyna gra tego typu w którą chętnie zagram. Nie lubię gadania nad stołem gdzie każdy z każdym "dyplomuje" atak na każdego i trwa to wieki a później każdy mówi nie to nie. Gra o tron ma dla mnie jedną super cechę ten naturalny podział na sąsiada dobrego i sąsiada złego. Ogranicza to w większości rozmowy do naszych granic. Nie ma takiego chaosu: w rozmowach i na planszy. Mechanika rozkazów to jedna z lepszych rzeczy która przydarzyła się planszowkom, uwielbiam to tu i uwielbiam w Zakazanych. Nie mój typ gry a tak lubię!!
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Grałem ostatnio w wariant Rumble in the South. Przeraźliwie niezbalansowana rozgrywka wyszła. Brak balansu spowodowany jest oczywiście układem mapy. Co by nie powiedzieć o GoT, to jest to zdecydowanie gra zaprojektowana i balansowana na maksymalną ilośc graczy. Owszem, Uczta dla wron, czy Nawałnica Mieczy chodzą w miare dobrze, ale mamy tam do czynienia z mocną modyfikacją zasad lub nowa planszą. Sama Nawałnica Mieczy jest zbyt skomplikowana na początek, a Uczta dla wron za bardzo zmienia podstawowe założenia gry, więc nie nadają sie na wdrażanie nowej, niepełnej grupy.

W każdym razie po rozgrywce w RitS rzuciło mi się w oczy, że Baratheon ma potworny deficynt dostepnych beczek. W rozgrywce 6-osobowej, może popłynąć w okolicę Orlego gniazda lub od razu kombinować coś z Martellami i tego nie czuć. Zastanawia mnie jak to wygląda w Matce Smoków, grał ktoś w wariant 7 osobowy (bez Targów) i może coś powiedzieć jak to tam chodzi? Nie dławią się Rogacze?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: shuji »

szczudel pisze: 13 lis 2021, 18:17 Grałem ostatnio w wariant Rumble in the South. Przeraźliwie niezbalansowana rozgrywka wyszła. Brak balansu spowodowany jest oczywiście układem mapy. Co by nie powiedzieć o GoT, to jest to zdecydowanie gra zaprojektowana i balansowana na maksymalną ilośc graczy. Owszem, Uczta dla wron, czy Nawałnica Mieczy chodzą w miare dobrze, ale mamy tam do czynienia z mocną modyfikacją zasad lub nowa planszą. Sama Nawałnica Mieczy jest zbyt skomplikowana na początek, a Uczta dla wron za bardzo zmienia podstawowe założenia gry, więc nie nadają sie na wdrażanie nowej, niepełnej grupy.

W każdym razie po rozgrywce w RitS rzuciło mi się w oczy, że Baratheon ma potworny deficynt dostepnych beczek. W rozgrywce 6-osobowej, może popłynąć w okolicę Orlego gniazda lub od razu kombinować coś z Martellami i tego nie czuć. Zastanawia mnie jak to wygląda w Matce Smoków, grał ktoś w wariant 7 osobowy (bez Targów) i może coś powiedzieć jak to tam chodzi? Nie dławią się Rogacze?
Jeszcze ma do capniecia dwie beczki na środku od tyrella/lannistera. Ale tak czy siak to główny problem u bara - ma ich mało i komuś musi capnac.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Problematyczne są przez to gry gdzie pierwsza faza Westeros ma zaopatrzenie. Każda frakcja ma beczułkę w zasięgu w pierwszym ruchu. Baratheon -nie. Nie wiem na ile to tematyczne. Matka Smoków ma mechanike dokładania żetonów, np beczki więc w jakiś sposób da się temu przeciwdziałać.

Nie ma się co ch6ba czarować w fanowskie warianty tylko tłuc oficjalne dodatki.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Wchodzę na stronę FFG, wita mnie wielka grafika 10 lecia 2-edycji. Podjarany, że może nowy dodatek, 3ed. Nic.
Ehh, FFG.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: pcyzm »

szczudel pisze: 26 lis 2021, 12:40 Wchodzę na stronę FFG, wita mnie wielka grafika 10 lecia 2-edycji. Podjarany, że może nowy dodatek, 3ed. Nic.
Ehh, FFG.
Tak sobie właśnie ostatnio myślałem, że jakby miała być 3 edycja to pewnie byłby to w obecnych realiach jakiś KS z figurkami + dołożyli by apkę.

Tak na trzeźwo myśląc, 2 edycja ze wszystkimi dodatkami wydaje się kompletna. Cena podstawki jak za taki tytuł, mimu upływu lat i premier nowych tytułów, jest nadal bardzo atrakcyjna.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Post autor: szczudel »

Najlepsze co mogliby zrobić to wydać w 2ed Storm of Swords. PL wersję przytulilbym bez zastanowienia chociaz mam Eng.
ODPOWIEDZ