(PnP) Świat Dysku Ankh Morpork

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Użytkownik wspierający
Has thanked: 52 times
Been thanked: 142 times
Kontakt:

Re: (PnP) Świat Dysku Ankh Morpork

Post autor: grzeslaw90 » 23 wrz 2020, 13:07

BOLLO pisze:
23 wrz 2020, 12:05
ted pisze:
23 wrz 2020, 11:42
Wygląda fajnie. Czy ktoś ze śledzących wątek i podziwiających pracę Bolla zdecydował się już zrobić swoją wersję? Złożył pliki, wysłał do druku? Z miłą chęcią dołączyłbym do takiej osoby.
Jestem w trakcie rozmów z Phalanx żeby móc jakoś "legalnie" zrobić dodruki dla chętnych ale narazie odbijam się od ściany i jestem straszony prawnikami Pana Terrego. Nie chce ani nikogo podgryzać ani łamać prawa ale odpowiedzi firmy Phalanx są tak mydlące oczy że cała sprawa z tym tytułem jest co najmniej dziwna. Muszę to przemyśleć lub poradzić się prawnika jak można to *legalnie obejść .

*już sam nie wiem czy korzystanie z luk w prawie ustanowionym przez człowieka to dobro czy zło?
Sir Terry niestety nie żyje ale prawa po jego uniwersum zostały u Narrativia Limited i Dunmanifestin Limited - na wypadek jakby Cię straszył ktoś niepowiązany z nimi to możesz mu zalecić, aby fakał bobla :D

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający
Has thanked: 126 times
Been thanked: 221 times

Post autor: BOLLO » 23 wrz 2020, 14:00

grzeslaw90 pisze:
23 wrz 2020, 13:07
BOLLO pisze:
23 wrz 2020, 12:05
ted pisze:
23 wrz 2020, 11:42
Wygląda fajnie. Czy ktoś ze śledzących wątek i podziwiających pracę Bolla zdecydował się już zrobić swoją wersję? Złożył pliki, wysłał do druku? Z miłą chęcią dołączyłbym do takiej osoby.
Jestem w trakcie rozmów z Phalanx żeby móc jakoś "legalnie" zrobić dodruki dla chętnych ale narazie odbijam się od ściany i jestem straszony prawnikami Pana Terrego. Nie chce ani nikogo podgryzać ani łamać prawa ale odpowiedzi firmy Phalanx są tak mydlące oczy że cała sprawa z tym tytułem jest co najmniej dziwna. Muszę to przemyśleć lub poradzić się prawnika jak można to *legalnie obejść .

*już sam nie wiem czy korzystanie z luk w prawie ustanowionym przez człowieka to dobro czy zło?
Sir Terry niestety nie żyje ale prawa po jego uniwersum zostały u Narrativia Limited i Dunmanifestin Limited - na wypadek jakby Cię straszył ktoś niepowiązany z nimi to możesz mu zalecić, aby fakał bobla :D
Zastanawiam się kim/czym jest owa wspomniana przez firmę Phalanx Polska komórka?

"....Niestety, twórca Świata Dysku Terry Pratchett odszedł kilka lat temu, a licencja na jego świat wygasła, spadkobiercy zaś postanowili mocno obostrzyć wykorzystywanie jego twórczości w adaptacjach. Dlatego też każde upowszechnienie – także niekomercyjne – jest narażone na wielkie kary finansowe, nie od nas, tylko od prawników chroniących jego spuścizny (w Polsce również działa ich komórka). Radziłbym więc odpuścić sobie pomysł udostępniania tego typu – nawet chałupniczych – dzieł. Proszę nie odbierać tego jako groźby, zdarzyła się po prostu sytuacja, w której osoba postanowiła wykorzystać okoliczność, czego konsekwencje nie były zbyt miłe i to nie my za nimi staliśmy. ...."

W sumie może to i lepiej że komórka a nie siatka bo zacząłbym się jednak bać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Propi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 108 times
Been thanked: 31 times

Post autor: Propi » 29 wrz 2020, 22:04

Myślę, że większość laickich drukarni nie mrugnie okiem - instytucje typu CCS czy lokalni kserooperatorzy. Natomiast w temacie poruszane były kwestie kontaktu z MBPrint, który jest już drukarnią mocno związaną ze sferą planszówkową - chyba stąd opór niektórych userów.

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 30 wrz 2020, 09:05

fanRattkina pisze:
29 wrz 2020, 21:56
Jednego nie łapię (całkiem poważnie, bo tu pewne rzeczy trzeba wyłożyć jak łopatą, bo brak empatii i checheszki zapóźnionych kilkukrotnie widziane): masz znajomego albo nawet i nie w drukarni. Dajesz pliki, po 2 dniach odbierasz grę. Gdzie tu jakikolwiek problem? Gość nie czytał żadnej książki w życiu i ma z marszu zgadnąć, że drukujesz grę jakiegoś tam Pratchetta? Albo znajomy historyk literatury powie Ci - Polak dodajmy - "to kradzież, najpierw wystąp o prawa, nie rób tego!"? To przecież kpina. Co innego jakaś masówka, a potem wysyp Januszy po 600 cebulionów na olxach jedzie ze sprzedażą samoróbek (tępić to). Ale tu prowadzone są dysputy od miesięcy (lat?) czy prywatny gość może sobie wydrukować u znajomego drukarza pliki, heh. To masz moją odpowiedź: są gorsze dylematy.

A dla spokoju można zmienić ze 3 kropki na każdej karcie i po kłopocie. Mechanika nie jest objęta żadnymi prawami. Trzy kropki i jest nowa karta, nie ma żadnych praw złamanych, nowa rzecz. Różni się? Różni. Nie muszę chyba dodawać, że grafiki też musicie zmienić. To żadne obchodzenie, to po prostu tworzenie nowego produktu. Dziwię się, że zamiast w to grać dyskutujecie kazuistycznie o tym.
Ja nie mam z tym problemu bo jak widać w poprzednich postach mam kopie (i to nie jedną). Z ciekawości drukowane w 3 firmach i żadna okiem nie mrugnęła.

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 324 times
Been thanked: 366 times

Post autor: seki » 30 wrz 2020, 19:18

fanRattkina pisze:
30 wrz 2020, 15:28
Dla mnie ta gra to synonim nędzy mechanicznej, ale rozumiem, że komuś przez sentyment może sie podobać to grać, a w porywach jedynie mieć.
No przecież już ustaliłeś w innym wątku, że gracze kolekcjonują a nie grają. Na pólce się będzie prezentować.

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 324 times
Been thanked: 366 times

Post autor: seki » 30 wrz 2020, 22:25

Panie władzo tylko wypróbuje, a jak się spodoba to kupie oryginał.

Awatar użytkownika
grzeslaw90
Użytkownik wspierający
Has thanked: 52 times
Been thanked: 142 times
Kontakt:

Post autor: grzeslaw90 » 30 wrz 2020, 22:54

fanRattkina pisze:
30 wrz 2020, 22:44
Rżniesz naiwnego? Nie da się kupić oryginału, więc nie da się zaspokoić roszczeń twórcy. Ten tytuł ma zablokowaną licencję, pisałem do wszystkich i wszyscy tak mówili. Zatem nie ma tu rozwiązania, o którym piszesz. Dziś kradną na potęgę, a należy szanować prawa intelektualne, kto da przykład w grach, da przykład w innych dziedzinach. Żeby to gra dobra była choć, a tak przeciętniak z zapędami dla spekulantów. Ale powodzenia, chłopcy, z uzyskaniem legalnych kopii, w które będziecie grać, zanim wam zgnije karton z duchem czasu. Niech służy.
Z taką manierą to tylko na wykop się nadajesz kolego.
Widzę, że strasznie Cię irytuje ten temat. Chodzi o tę konkretną grę czy po prostu jesteś cięty na ludzi, którzy robią inaczej niż Ty?

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 04 paź 2020, 23:27

Właśnie odebrałem z produkcji piony. Nie było to tanie ale wygląda mega. Monet postanowiłem nie robić. Zastąpie je żetonami lub czymś innym.
Aktualnie więc mam już w pełni kompletną gre!!! Czas wreszcie w nią zagrać :mrgreen:

https://drive.google.com/file/d/18j3Eze ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18kIQ4s ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18mGVR8 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18p8YM- ... sp=sharing

Awatar użytkownika
13thSON
Użytkownik wspierający
Has thanked: 9 times
Been thanked: 24 times

Post autor: 13thSON » 06 paź 2020, 11:47

BOLLO pisze:
04 paź 2020, 23:27
Właśnie odebrałem z produkcji piony. Nie było to tanie ale wygląda mega. Monet postanowiłem nie robić. Zastąpie je żetonami lub czymś innym.
Aktualnie więc mam już w pełni kompletną gre!!! Czas wreszcie w nią zagrać :mrgreen:
BOLLO tak z ciekawości - liczyłeś ile Ci wyszło za taką piracką wersję Ankh Morpork ?

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 06 paź 2020, 12:46

13thSON pisze:
06 paź 2020, 11:47
BOLLO pisze:
04 paź 2020, 23:27
BOLLO tak z ciekawości - liczyłeś ile Ci wyszło za taką piracką wersję Ankh Morpork ?
Nie liczyłem bo zajęło mi to dobre kilka miesięcy i prace były porozkładane na etapy. Nie zależało mi jakoś na czasie wtedy ale myślę ze coś ok 230pln się wszystko zamknęło. Sporo też zrobiłem sam (plansza oklejenie/pudełko zrobienie +oklejenie/rogi karty/przycinanie instrukcji/) więc tego nie zliczam. Ale jak odetchnę ze wszystkim zaległym w życiu prywatnym to myślę że jak ktoś BARDZO będzie chciał coś takiego mieć i nie bedzie mu przeszkadzało że to nie oryginał a wersja kolekcjonerska to myślę że kilka szt byłbym w stanie przygotować.

Dinsdale
Been thanked: 3 times

Post autor: Dinsdale » 06 paź 2020, 13:20

u mnie, jak pisałem kilka stron wczesniej, całkowity koszt na dobrej jakości materiałach to ok 160zł ale pionki kupiłem gotowe z jakiegoś niemieckiego sklepu

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 06 paź 2020, 14:06

Dinsdale pisze:
06 paź 2020, 13:20
u mnie, jak pisałem kilka stron wczesniej, całkowity koszt na dobrej jakości materiałach to ok 160zł ale pionki kupiłem gotowe z jakiegoś niemieckiego sklepu
No to tak by wychodziło bo do mnie jeszcze trzeba doliczyć 45pln za druk 3d ( po znajomosci i jeszcze się nasłuchałem od chłopa że 5h roboty).
Jeszcze muszę jakąś wypraskę zrobić bo pudełko praktycznie puste. Ale nie powiem fajne doświadczenie i teraz mnie te wszystkie oferty z allegro po 900pln śmieszą :-)

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 946 times
Been thanked: 860 times

Post autor: Curiosity » 06 paź 2020, 14:31

BOLLO pisze:
06 paź 2020, 14:06
trzeba doliczyć 45pln za druk 3d ( po znajomosci i jeszcze się nasłuchałem od chłopa że 5h roboty
Taka prawda. To tyle trwa, a cena bardzo promocyjna.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi trzeci regał i teraz wieje pustkami :( trzeci czwarty by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 06 paź 2020, 14:55

Curiosity pisze:
06 paź 2020, 14:31
BOLLO pisze:
06 paź 2020, 14:06
trzeba doliczyć 45pln za druk 3d ( po znajomosci i jeszcze się nasłuchałem od chłopa że 5h roboty
Taka prawda. To tyle trwa, a cena bardzo promocyjna.
ja wiem nawet godzinke byłem przy druku to takie pierdułki wsadź odczekaj wyjmij nawiń filament schodzi faktycznie sporo czasu. Kiedyś widziałem na allegro takie komplety to schodzły po 120pln...i to była wedle mnie w miare uczciwa cena za tyle pracy doliczając materiał i poświęcony czas.

Awatar użytkownika
Tringa
Użytkownik wspierający
Has thanked: 110 times
Been thanked: 44 times

Post autor: Tringa » 06 paź 2020, 15:45

Najbardziej ekonomicznie to chyba mi wyszło :D
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
Terry Pratchett – Mort

Awatar użytkownika
Sarkiel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Sarkiel » 01 lis 2020, 20:37

Tak w ramach ciekawoski. Facet sprzedaje PnP za ok 125zł. Twierdzi że nie odbiega jakością od oryginału. Na zdjęciach wygląda dość fajnie :
https://www.olx.ua/obyavlenie/nastolnay ... J8M9E.html

W Rosji piratują na masową skalę nawet wersję angielską:
https://www.avito.ru/moskva/sport_i_otd ... 1822886609

Awatar użytkownika
BOLLO
Użytkownik wspierający

Post autor: BOLLO » 02 lis 2020, 10:04

Sarkiel pisze:
01 lis 2020, 20:37
Tak w ramach ciekawoski. Facet sprzedaje PnP za ok 125zł. Twierdzi że nie odbiega jakością od oryginału. Na zdjęciach wygląda dość fajnie :

125pln to BARDZO dobra cena ale..... niestety po rusku i pudełko ma brzydsze niż moje :-)

Awatar użytkownika
Sarkiel
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Sarkiel » 02 lis 2020, 13:21

Zobacz lepiej ten drugi link ,na początku myślałem że to oryginał :)
BOLLO pisze:
02 lis 2020, 10:04
Sarkiel pisze:
01 lis 2020, 20:37

125pln to BARDZO dobra cena ale..... niestety po rusku i pudełko ma brzydsze niż moje :-)

Jeżyk72

Post autor: Jeżyk72 » 04 sty 2021, 01:17

Hej

potrzebuję karty, ponieważ nie chciałbym zużywać oryginału biorąc pod uwagę, że gra robi się co raz bardziej poszukiwana. Ze względu na Covid pomyślałem, że warto zacząć popracować nad kolekcją- zanim wrócimy do normalności i regularnego grania. Pierwszym rozwiązaniem próbowałem ksero i koszulkowanie, ale wyszło słabo+ krzywe wycinanie itp. tak naprawdę zmarnowany czas i $;)

Czy ktoś ma obrobione pliki w języku polskim pod drukarnie spady itp. ?
Jestem w stanie odkupić, bo domyślam się, że to było trochę pracy nad projektem.
Pytanie dodatkowe, czy ktoś ma drukarnie godną polecenia?

Dzięki z góry za odp.

Dinsdale
Been thanked: 3 times

Post autor: Dinsdale » 05 sty 2021, 16:53

w moich wcześniejszych postach sa wszystkie karty osobno, miałem też ze spadami itp ale ostatecznie drukarnia (Wrocław) wolała pojedyncze karty i sami sobie to złożyli

leniuk

Post autor: leniuk » 10 sty 2021, 17:25

Ktoś zamawiał tą grę z Rosji ?

Awatar użytkownika
sitfun
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: sitfun » 10 sty 2021, 21:02

Szczerze to jakbym miał wydać 200-250 zł + czas na wykonanie, za jakby nie było, pirackiej wersji gry to chyba wolałbym odkupić za ok. 400 zł używkę w bdb stanie.

Ale muszę przyznać, że to PnP wyszło całkiem zacnie :)

Awatar użytkownika
Magatek
Has thanked: 3 times

Post autor: Magatek » 12 sty 2021, 22:30

sitfun pisze:
10 sty 2021, 21:02
Szczerze to jakbym miał wydać 200-250 zł + czas na wykonanie, za jakby nie było, pirackiej wersji gry to chyba wolałbym odkupić za ok. 400 zł używkę w bdb stanie.

Ale muszę przyznać, że to PnP wyszło całkiem zacnie :)
Ostatnio widziałam gdzieś używkę za 850 :mrgreen: Nowa na Allegro dwa razy tyle...

ODPOWIEDZ