Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10941
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3224 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: japanczyk »

Golfang pisze: 07 lip 2020, 16:19 Czy warto wydać 70 zł i kupić Hero Box 1?
Zalezy czego potrzebujesz - najlepsza inwestycja w bohaterów to zdobycie SG z KS'a czy Black Plague czy Green Horde
Ale jesli chcesz wiekszej roznorodnosci to owszem warto - Hero Box 1 wnosi kilka nowych zdolnosci npc
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Golfang »

japanczyk pisze: 03 cze 2020, 13:49
byczsek pisze: 03 cze 2020, 13:44 Ok, kolejne pytanie, czy ktoś ma jakieś info gdzie można dorwać jeszcze polską wersję hero box, boss box i innych? Bo znalazłem tylko na amazonie, ale to jest wersja angielsko/niemiecka/hiszpanska/włoska i brazylijska. Polskich wersji nigdzie nie widzę
https://3trolle.pl/12416-zombicide-czar ... a-hero-box
https://planszak.pl/pl/p/Zombicide-Zomb ... nacji/4001

Polecam sprawdzac strone https://i-szop.pl/ jest tam spoko wyszukiwarka
Wiem, że to czerwcowe pytanie było - ale dowiedziałem się od AlePlanszowki, że w tych paczkach wielojęzycznych jest także PL. Ja kupiłem:
https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... results=15
----------------
10% flamberg.com.pl
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Tuminure »

Golfang pisze: 07 lip 2020, 21:09
japanczyk pisze: 03 cze 2020, 13:49
byczsek pisze: 03 cze 2020, 13:44 Ok, kolejne pytanie, czy ktoś ma jakieś info gdzie można dorwać jeszcze polską wersję hero box, boss box i innych? Bo znalazłem tylko na amazonie, ale to jest wersja angielsko/niemiecka/hiszpanska/włoska i brazylijska. Polskich wersji nigdzie nie widzę
https://3trolle.pl/12416-zombicide-czar ... a-hero-box
https://planszak.pl/pl/p/Zombicide-Zomb ... nacji/4001

Polecam sprawdzac strone https://i-szop.pl/ jest tam spoko wyszukiwarka
Wiem, że to czerwcowe pytanie było - ale dowiedziałem się od AlePlanszowki, że w tych paczkach wielojęzycznych jest także PL. Ja kupiłem:
https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... results=15
Sugerowałbym pytać się w konkretnym sklepie. "Oryginalny" hero box 1 zawiera karty w 6 językach, które są na pudełku. Polski hero box 1 ma inne flagi na pudełku i zawiera karty tylko w języku polskim i chińskim.
byczsek
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2019, 15:09

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: byczsek »

Ogólnie tak jak wyżej napisane, lepiej się zapytać, bo na zdjęciach jest wersja z 6 flagami, a wysyłają wersję chińsko/polską
Obrazek

Obrazek
MrPi82
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2020, 19:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: MrPi82 »

Dzień doby, ja z takim zapytaniem czy jest ktoś na forum kto mógłby w wolnej chwili przetłumaczyć na polski język kampanie do czarnej plagi z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Portal_Games »

Obrazek

ZOMBICIDE: Nie zazna spokoju kto przeklęty
- Rozszerzenie do gier Zombicide z serii fantasy: Czarna Plaga oraz Zielona Horda.
- Pudełko zawiera figurkę nowej bestii, Nekromantycznego Smoka, a także Widmowych Szwendaczy i roje roznoszących choroby Szczurów, z którymi muszą zmierzyć się Ocalali.
- Bonus w naszej przedsprzedaży: Bob i Montalban, czyli rozszerzenie wprowadzające dwóch nowych Ocalałych wraz z ich figurkami i kartami. Jest ono kompatybilne ze wszystkimi grami z serii Zombicide fantasy!
PREMIERA: (IV kw. 2020/I kw. 2021)
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Wazanaczole »

kto zezwala na wydawanie tak przesadzonych w wielkości figurek?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Jareks1985 »

Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 20:22 kto zezwala na wydawanie tak przesadzonych w wielkości figurek?
cicho bądź, dobry plastik nie jest zły :D.
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Wazanaczole »

Jareks1985 pisze: 05 paź 2020, 20:43
Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 20:22 kto zezwala na wydawanie tak przesadzonych w wielkości figurek?
cicho bądź, dobry plastik nie jest zły :D.
czyli figurka, która zasłania 1/4 mapy i blokuje całe pole w cenie ~100 pln jest dobrym plastikiem? l0l
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Jareks1985 »

Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 21:19
Jareks1985 pisze: 05 paź 2020, 20:43
Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 20:22 kto zezwala na wydawanie tak przesadzonych w wielkości figurek?
cicho bądź, dobry plastik nie jest zły :D.
czyli figurka, która zasłania 1/4 mapy i blokuje całe pole w cenie ~100 pln jest dobrym plastikiem? l0l
Porownujesz czytelność pola do "łał tata ale potwóll!" Nie ma znaczenia aby tylko 6 letni syn byl pod wrażeniem ;)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1561 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: suibeom »

Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 21:19
Jareks1985 pisze: 05 paź 2020, 20:43
Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 20:22 kto zezwala na wydawanie tak przesadzonych w wielkości figurek?
cicho bądź, dobry plastik nie jest zły :D.
czyli figurka, która zasłania 1/4 mapy i blokuje całe pole w cenie ~100 pln jest dobrym plastikiem? l0l
Zdecydowanie tak! :-)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: jediwolf »

Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 21:19
Jareks1985 pisze: 05 paź 2020, 20:43
Wazanaczole pisze: 05 paź 2020, 20:22 kto zezwala na wydawanie tak przesadzonych w wielkości figurek?
cicho bądź, dobry plastik nie jest zły :D.
czyli figurka, która zasłania 1/4 mapy i blokuje całe pole w cenie ~100 pln jest dobrym plastikiem? l0l
Jasne, że tak. Jak jeszcze figurka ta zostanie ładnie pomalowana to już w ogóle jest kosmos. Pomalowałem całą BP i teraz gra ma +1000 do klimatu, wszyscy są zachwyceni. A nie ma co się okłamywać, że z planszówkami też jest podobnie jak z jedzeniem. Gra się oczami i jak gra ładnie wygląda to ma się z niej lepsze odczucia :)
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Wazanaczole »

Rozumiem, gdyby to była figurka nawet półmetrowa z warhammera, gdzie pole rozgrywki jest dostosowane do większych i większej ilości figurek. Z kolei figurka smoka z zombiecide jest w mojej opinii ogromną przesadą. Jasne, że trafi do odbiorców wielbiących rożne odlewy plastiku, dla mnie wygląda na niefunkcjonalną i nieproporcjonalną do rozmiaru kafli czy też pola. "Wow, ale smok" nie jest tym robakiem, którego połknę
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: omas »

Moze dlatego, ze nie jestes 6 letnim chlopcem ? ;)
Strasznie wyrwane z kontekstu poprostu. Pozdrawiam.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Porchpeople »

Trudno mi powiedzieć, jak działa smok z tego dodatku, bo nie grałem. Natomiast podobnej wielkości jest smok z dodatków KS Exclusives z Zombicide Green Horde. Tamten smok (a raczej jego rozmiar) jest uzasadniony- bo niejako jego pojawienie się rani na kilku polach na raz (więc mógłby być nawet jeszcze trochę większy, żeby uzasadniać, że stąpa po kilku polach równocześnie).
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Wazanaczole »

omas pisze: 06 paź 2020, 15:33 Moze dlatego, ze nie jestes 6 letnim chlopcem ? ;)
Strasznie wyrwane z kontekstu poprostu. Pozdrawiam.
ale tej gry nie kupują sześcioletni chłopcy... :roll:
Porchpeople pisze: 06 paź 2020, 16:24 Trudno mi powiedzieć, jak działa smok z tego dodatku, bo nie grałem.
https://www.zombicide.com/dl/rulebook-z ... wicked.pdf

no to uwaga, bo jego pojawienie się zabija zombi które stoją na polu pojawienia się smoka - chyba coś zauważyli - i odpycha balistę / ocalałych na sąsiadujące pola. dodatkowo rzyga zombi na pole przed smokiem, porusza się o jedno pole ale po akcji zombi - chyba znów coś zauważyli. dodatkowo, na planszy może znajdować się tylko jeden smok.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: omas »

Poczytaj pare postow wstecz prosze.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 865
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: KOSHI »

Posypię głowę popiołem i uderzę się 3 razy w pierś bowiem zakupiłem dziś ponownie BP skuszony wizją nowego dodatku. Miałem go co prawda (zakupionego w cenie x 2,5 i nie po polsku), ale postanowiłem zmienić nastawienie do gry. Kupię za chwile Wulfsburg, Strzelców i Abominacje. Fatty pewnie odpuszczę bo i tak nie będzie po polsku a i tak 4 szt. nie zmieniają za wiele na planszy. Jak dodatek wyjdzie to łyknę duszki i szczury ponownie. Może kiedyś GH w retailu za dobry hajs. Pograłem trochę w CMD i chyba nie mam chęci na więcej... :? Jakaś taka licha tam wyrzynka potworów a zombi w sumie zawsze na propsie. Do tego 2 cz. rozgrywki w CMD wieje takim ujem, że dramat. Zawsze zresztą mogę zrobić swoje scenariusze w Zombicide. Jak sobie o tym wszystkim pomyślę to nawet nekro mi pasują teraz do całości bo można przekładać strefy spawnu i to nie jest takie głupie w sumie. To tylko gra o wrednych zombi jest. :mrgreen: . A tak na nich psioczyłem...

PS. Gdzie wcięło Abomination pack?
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Elrond »

I dobrze zrobiłeś Koshi ,że pozbyłeś się CMD, a powróciłeś do Zombicide. Bicie Cthulhu siekierą to herezja, wypaczająca mitologię Cthulhu :D , a lanie zombiaków czym popadnie, to jest dopiero zabawa :)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 865
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: KOSHI »

Jeszcze nie pozbyłem, na razie wystawione. Dobrze pisał Curiosity, że tyle tam klimatu Cthulhu, co lanie zimowych bałwanów. Równie dobrze mogli nazwać grę Zimo idź w pizd... i moglibyśmy okładać Bulliego i wrednego typa z pługa co odśnieżał podjazd domku w Karkonoszach. Póki pcha się fabule to jeszcze spoko, ale bicie Przedwiecznego to kpina. Nudne jak flaki z olejem. To już EH, którego niektórzy fani Arkham nie uznają, był dużo lepszy mimo, że to taki Indiana Dżons na modlę mackowatego.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Fojtu »

KOSHI pisze: 06 paź 2020, 19:55 Jeszcze nie pozbyłem, na razie wystawione. Dobrze pisał Curiosity, że tyle tam klimatu Cthulhu, co lanie zimowych bałwanów. Równie dobrze mogli nazwać grę Zimo idź w pizd... i moglibyśmy okładać Bulliego i wrednego typa z pługa co odśnieżał podjazd domku w Karkonoszach. Póki pcha się fabule to jeszcze spoko, ale bicie Przedwiecznego to kpina. Nudne jak flaki z olejem. To już EH, którego niektórzy fani Arkham nie uznają, był dużo lepszy mimo, że to taki Indiana Dżons na modlę mackowatego.
Trochę śmiesznie, bo właśnie kupiłeś ode mnie Black Plague, a ja sprzedałem, bo kupiłem CDMD. Jak widac gusta bywają rózne :lol:
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 865
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: KOSHI »

Myślałem, że CMD zaproponuje więcej, ale się myliłem. Szczerze to w GoW popykałem nawet więcej bo tam nikt nie owijał w bawełnę - rozwałka Szarańczy plus jakaś tam realizacja celów.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Fojtu »

KOSHI pisze: 06 paź 2020, 20:22 Myślałem, że CMD zaproponuje więcej, ale się myliłem. Szczerze to w GoW popykałem nawet więcej bo tam nikt nie owijał w bawełnę - rozwałka Szarańczy plus jakaś tam realizacja celów.
Jak dla mnie on i tak oferuje więcej niż Zombicide. Ja mam wrażenie, że w Z kazda gra wygląda dokładnie tak samo - postaci te same, bronie te same, skille nie powodują większych różnic. Jakoś mi to dość szybko zbrzydło, szczególnie, że scenariusze jakiś wielkich różnic między rozgrywkami nie wprowadzały raczej.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: anonim »

Jak masz tylko podstawkę to faktycznie tak jest. Z dodatkami jest większe urozmaicenie.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Post autor: Fojtu »

anonim pisze: 06 paź 2020, 22:50 Jak masz tylko podstawkę to faktycznie tak jest. Z dodatkami jest większe urozmaicenie.
No tak, ale jak kupuję grę za 200+ zł, to oczekuję że podstawka będzie chociaż trochę ciekawa a nie klepanie tego samego w każdym scenariuszu i naprawia to dodatek
ODPOWIEDZ