Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tapczanik420 »

Pytanie natury światopoglądowo-moralnej: czy koszulkowaliscie Robinsona? Ja jako sekciarz należący do Koscioł Koszulkowania Wszystkiego (ostatnio np. te dotykane raz na grę karty z Troyes) przt Robinsonie mam poważne wątpliwości, bo karty wyglądają pancernej. Czy ktoś ma za sobą 100 partii bez koszulek i bez uszczerbku dla kart?
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Niestety karty mimo bycia grubszymi są wrażliwe na tarcie. Nie mają żadnej powłoki ochronnej jak np. Eldritch Horror. Ja koszulkowałem wszystko.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

tapczanik420 pisze: 07 sie 2020, 22:52 Pytanie natury światopoglądowo-moralnej: czy koszulkowaliscie Robinsona? Ja jako sekciarz należący do Koscioł Koszulkowania Wszystkiego (ostatnio np. te dotykane raz na grę karty z Troyes) przt Robinsonie mam poważne wątpliwości, bo karty wyglądają pancernej. Czy ktoś ma za sobą 100 partii bez koszulek i bez uszczerbku dla kart?
Ja. Partii moze nie 100, ale kolo 70-80. Gra jak nowa, ale ja o gry dbam chyba bardziej jak o zone (ktorej nie mam).
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: ravenone »

Po 50+ partiach karty się nieco postrzępiły. Ta sama przypadłość kart z czarnymi rewersami spotkała mnie przy This war of mine.
janjedlikowski
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: janjedlikowski »

Właśnie wjechała Skrzynia skarbów - zbiór wszystkich wydanych do tej pory promosek + ręcznie malowane znaczniki z żywicy. Przedsprzedaż za 130 zł. W środku m.in. 3 lunety. Tu więcej o komponentach:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... s%20PL.pdf

Mam większość minidodatków, więc nie wiem, czy kupować dla tych znaczników z żywicy. I jeszcze gdzie to zmieścić, jak pudło już się prawie nie domyka.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: EsperanzaDMV »

janjedlikowski pisze: 04 wrz 2020, 15:04 Właśnie wjechała Skrzynia skarbów - zbiór wszystkich wydanych do tej pory promosek + ręcznie malowane znaczniki z żywicy. Przedsprzedaż za 130 zł. W środku m.in. 3 lunety. Tu więcej o komponentach:
https://portalgames.blob.core.windows.n ... s%20PL.pdf

Mam większość minidodatków, więc nie wiem, czy kupować dla tych znaczników z żywicy. I jeszcze gdzie to zmieścić, jak pudło już się prawie nie domyka.
Jeśli masz większość, to na Twoim miejscu bym odpuścił. To idealny zestaw dla osób, które jeszcze nie mają żadnych minidodatków lub mają starą edycję - tam były bodajże kolorowe kostki zamiast bananów, sucharków, drewienek. Ale jak chcesz mieć wszystko i to w jeszcze ładniejszej formie, to śmiało ;)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

Moim zdaniem wszyscy Ci (czyli ja też :wink: ), którzy od początku kupywali wszystkie minidodatki u nich w sklepie, często z kosmicznymi kosztami przesyłki, powinni dostać te znaczniki za free... Kurde no...
Szoker
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2014, 10:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Szoker »

Mam pytanie. Jaki rozmiar mają karty przeszukiwania plaży, cechy i sekretne cechy? 44x68 czy 58x88 bo nie wiem jakie koszulki kupić.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Ktoś wie ile będzie tych znaczników z żywicy?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

Na pewno mówili że będzie dostępne samo pudełko jeśli ktoś ma już te promocji. Nie mam pojęcia czy że znacznikami
janjedlikowski
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: janjedlikowski »

No właśnie, te znaczniki z żywicy to jakaś super limitka ręcznie malowana, a nie podali co dokładnie i ile komponentów ma być. O widzę, że zmienili nieco opis na swojej stronie i teraz jest: "Rzeźbione znaczniki Pożywienia". A w instrukcji jest jakieś oznaczenie "(min. 8 )" pod ikoną papugi i ikoną ryby, więc może dostaniemy 8 rzeźbionych bananów i 8 rzeźbionych ryb? Coś czuję, że ta grafika w sklepiku prezentująca znaczniki skór, drewna, banany, ran, ogniska jest nieco myląca. A poza tym zestaw nie zawiera wszystkich promosek, jak sugeruje opis, bo nigdzie nie widzę chociażby rzeźbionych pionów.

Mogliby wrzucić część niedostępnych/nowych promosek do swojego sklepiku.
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: kisiel365 »

Czy coś z tej skrzyni dubluje się z podstawką edycja gra roku (drewniane elementy)? Albo czego tam nie ma co warto by dorzucić do koszyka? Był wcześniej jakiś zestaw zawierający dotychczasowe dodatki. Czy ten nie zawiera czegoś co było w tamtym?

jakby co w 3trollach juz jest poniżej 90PLN
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Uncle_Grga »

kisiel365 pisze: 05 wrz 2020, 00:15 Czy coś z tej skrzyni dubluje się z podstawką edycja gra roku (drewniane elementy)? Albo czego tam nie ma co warto by dorzucić do koszyka? Był wcześniej jakiś zestaw zawierający dotychczasowe dodatki. Czy ten nie zawiera czegoś co było w tamtym?

jakby co w 3trollach juz jest poniżej 90PLN
Według mnie tylko kafelek wulkanu. Edycja, o której piszesz miała kafel w pakiecie, bo wyspa ognia była w scenariuszach..

Chyba że to jakiś dodatkowy wulkan?

Obecny pakiet zawiera większość wcześniejszych dodatków.. ten zawiera dodatkowe promoski: lunety, psa gonczego, itp..

Trzewiki mówily na youtpbach, że jak wszystko z Chin przyjedzie będzie można kupić rozne elementy solo.. Jak również samo opakowanie...
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Forcemaster »

Mam nadzieje że tych znaczników będzie dużo inaczej będzie przykro.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Dowiedziałem się, że tych znaczników będzie 1 do 1 z wersji podstawowej plus ognisko i namiot.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Cezary1916 »

Uncle_Grga pisze: 05 wrz 2020, 10:30
kisiel365 pisze: 05 wrz 2020, 00:15 Czy coś z tej skrzyni dubluje się z podstawką edycja gra roku (drewniane elementy)? Albo czego tam nie ma co warto by dorzucić do koszyka? Był wcześniej jakiś zestaw zawierający dotychczasowe dodatki. Czy ten nie zawiera czegoś co było w tamtym?

jakby co w 3trollach juz jest poniżej 90PLN
Według mnie tylko kafelek wulkanu. Edycja, o której piszesz miała kafel w pakiecie, bo wyspa ognia była w scenariuszach..

Chyba że to jakiś dodatkowy wulkan?

Obecny pakiet zawiera większość wcześniejszych dodatków.. ten zawiera dodatkowe promoski: lunety, psa gonczego, itp..

Trzewiki mówily na youtpbach, że jak wszystko z Chin przyjedzie będzie można kupić rozne elementy solo.. Jak również samo opakowanie...
A to nie jest czasem ten wulkan o którym jest mowa w instrukcji w grze Teothikuakan bo tam w grze podstawowej można było dostać ten kafel wulkanu.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

Cezary1916 pisze: 07 wrz 2020, 13:47
Uncle_Grga pisze: 05 wrz 2020, 10:30
kisiel365 pisze: 05 wrz 2020, 00:15 Czy coś z tej skrzyni dubluje się z podstawką edycja gra roku (drewniane elementy)? Albo czego tam nie ma co warto by dorzucić do koszyka? Był wcześniej jakiś zestaw zawierający dotychczasowe dodatki. Czy ten nie zawiera czegoś co było w tamtym?

jakby co w 3trollach juz jest poniżej 90PLN
Według mnie tylko kafelek wulkanu. Edycja, o której piszesz miała kafel w pakiecie, bo wyspa ognia była w scenariuszach..

Chyba że to jakiś dodatkowy wulkan?

Obecny pakiet zawiera większość wcześniejszych dodatków.. ten zawiera dodatkowe promoski: lunety, psa gonczego, itp..

Trzewiki mówily na youtpbach, że jak wszystko z Chin przyjedzie będzie można kupić rozne elementy solo.. Jak również samo opakowanie...
A to nie jest czasem ten wulkan o którym jest mowa w instrukcji w grze Teothikuakan bo tam w grze podstawowej można było dostać ten kafel wulkanu.
Tak, to ten sam bonus co z Teo.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Podobno rzeźbione znaczniki będą tylko ze sklepu Portalu, ale w opisie zawartości na stronach innych sklepów też są. O co tu chodzi? Cena znacznie się różni.
shonya
Posty: 24
Rejestracja: 17 sty 2020, 23:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shonya »

Znaczniki z żywicy:
- 18 szt drewna
- 7 szt skór
- 12 szt bananów
- 5 szt niepsującego się jedzenia
- 5 szt znaczników ran
- 1 ognisko
- 1 schronienie
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: KonradT »

emka pisze: 10 paź 2020, 00:52 Podobno rzeźbione znaczniki będą tylko ze sklepu Portalu, ale w opisie zawartości na stronach innych sklepów też są. O co tu chodzi? Cena znacznie się różni.
Chodzi o to, że sklep może zamówić grę w Portalu jako u dystrybutora i wtedy nie dostanie tych znaczników albo jak zwykły Kowalski w sklepiku Portalu i odsprzedać zestaw drożej.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

KonradT pisze: 10 paź 2020, 08:14 Chodzi o to, że sklep może zamówić grę w Portalu jako u dystrybutora i wtedy nie dostanie tych znaczników albo jak zwykły Kowalski w sklepiku Portalu i odsprzedać zestaw drożej.
W innych sklepach jest znacznie taniej :wink:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

emka pisze: 10 paź 2020, 08:17
KonradT pisze: 10 paź 2020, 08:14 Chodzi o to, że sklep może zamówić grę w Portalu jako u dystrybutora i wtedy nie dostanie tych znaczników albo jak zwykły Kowalski w sklepiku Portalu i odsprzedać zestaw drożej.
W innych sklepach jest znacznie taniej :wink:
Zdradzisz, który sklep ma tą ofertę ? W sklepach internetowych, w których zazwyczaj kupuje niestety nie ma tych dodatkowych znaczników :(
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

tomp pisze: 10 paź 2020, 11:16
emka pisze: 10 paź 2020, 08:17
KonradT pisze: 10 paź 2020, 08:14 Chodzi o to, że sklep może zamówić grę w Portalu jako u dystrybutora i wtedy nie dostanie tych znaczników albo jak zwykły Kowalski w sklepiku Portalu i odsprzedać zestaw drożej.
W innych sklepach jest znacznie taniej :wink:
Zdradzisz, który sklep ma tą ofertę ? W sklepach internetowych, w których zazwyczaj kupuje niestety nie ma tych dodatkowych znaczników :(
Te znaczniki są chyba tylko w przedsprzedaży od Portalu bezpośrednio. Później jak zostaną mają być do kupna osobno jako minidodatek.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

tomp pisze: 10 paź 2020, 11:16 Zdradzisz, który sklep ma tą ofertę ? W sklepach internetowych, w których zazwyczaj kupuje niestety nie ma tych dodatkowych znaczników :(
Na grybezpradu.eu w opisie zawartości są rzeźbione znaczniki pożywienia, chyba że to po prostu przeklejony tekst z Portalu.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

emka pisze: 10 paź 2020, 15:22
tomp pisze: 10 paź 2020, 11:16 Zdradzisz, który sklep ma tą ofertę ? W sklepach internetowych, w których zazwyczaj kupuje niestety nie ma tych dodatkowych znaczników :(
Na grybezpradu.eu w opisie zawartości są rzeźbione znaczniki pożywienia, chyba że to po prostu przeklejony tekst z Portalu.
Juz nie ma tego opisu. Chyba ktos z grybezpradu czyta ten wątek :lol:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ