Lacerda na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Lacerda na 2 osoby

Post autor: skadam »

Heja rodacy, czy polecicie mi jakiś konkretny tytuł Vitala Lacerdy, który sprawdzi się na 2 osoby?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: lotheg »

Kanban jest świetny w każdym składzie osobowym. Przy grze 2 osobowej jest dodatkowa reguła, która sprawia, że trzeba grać inaczej niż w partiach 3 czy 4 osobowych, co nie znaczy, że jest gorzej - po prostu równie świetnie :)
Vinhosa nie grałem w 2 osoby, ale kiedyś myślałem, że to gra wyłącznie 4 osobowa przez fakt blokowania (pewnego rodzaju) na planszy akcji, ale potem przekonałem się, że 3 osoby to dla tej gry tzw. sweet spot, więc kto wie - może i w dwie osoby jest fajnie... ;)
Gallerist i On Mars też zawsze w co najmniej 3 osoby grałem.

Kanbana bardzo polecam! :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
L.F. Celine
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2015, 22:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: L.F. Celine »

Na dwójkę polecam The Gallerist. Mechanika kick-out action przy grze na 4 osoby wprowadza, jak dla mnie, za dużo chaosu, a na 2 osoby wszystko pięknie działa.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: anitroche »

Do mnie właśnie jedzie The Gallerist i będziemy go ogrywać głównie w dwie osoby :) Dam znać jak wrażenia, jak już będziemy po paru partiach

P.s. Na kanale Before You Play na YT masz całe gameplaye dwuosobowe wszystkich gier Lacerdy i w filmiku z podsumowaniem serii też mówili, która ich zdaniem najlepiej działa na 2 osoby i dlaczego. Polecam posłuchać i obejrzeć :) https://www.youtube.com/playlist?list=P ... YkV6j8Kctu
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: warlock »

Na pewno nie polecam Vinhosa i pierwszej edycji CO2 ;).

W Gallerista grałem tylko na 3 i 4 osoby, ale czuję, że na 2 będzie działać świetnie ;).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: rastula »

Mnie się w 1 edycję CO2 w dwójkę grało całkiem fajnie - nie mogę powiedzieć, że w więcej osób się gra lepiej, bo nie miałem okazji ...ale dla mnie wrażenie z gry były bardzo satysfakcjonujące.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: mat_eyo »

Vinhos, Escape Plan i CO2 nie będą dobrze działały. Mogę za to z czystym sercem polecić w takim składzie osobowym Gallerista i On Mars.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: Ardel12 »

CO2 nową edycję na razie ogrywam w 2os wyłącznie kooperacyjnie i działa to świetnie imho dla mnie za prosto idzie ugrać zwycięstwo. W kolejnej partii zamierzam dodać mini dodatek z Akrtyką(Antarktydą?), która powinna podbić poziom wyzwania,

Lisboa moim zdaniem działa nieźle na 2os. Przy 4os już był za duży przestój, ale najlepsze wrażenia w 3os.
Gallerist na 4os jak wspomniano wyżej to chaos i spory downtime, 2-3os działają idealnie. Ja grywam głównie na 2os i bardzo chwalę.
Vinhos podobnie do Lisboa. Gra się dobrze na 2os, ale jednak czuć, że 3os lepiej działają.
On Mars tutaj preferuję 2os, bo liczba zależności między graczami przy większej ekipie jest spora i robi sie tego po prostu za dużo. Niestety nie mam za wielu partii jeszcze.

W Kanbana nie grałem :O

Biorąc wszystkie tytuły ograne przeze mnie dla 2os to polecałbym w następującej kolejności:
Gallerist > On Mars > Lisboa/CO2 > Vinhos

przy czym ważnym pytaniem jest tryb coop z CO2. Z żoną uwielbiamy coop, więc jest to dla nas spory plus i CO2 jest zaraz za Galleristem dla 2os.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: dave8 »

Moim zdaniem Vinhos i Gallerist są spoko na 2
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: skadam »

Dzięki wielkie za pomoc. W związku z tym, że padło kilka propozycji, to wszystkie one (Lisboa, Gallerist, On Mars, Vinhos) trafiają na moją wishlistę.
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli dobrze rozumiem niektóre z tych pozycji występują w dwóch/trzech wersjach (sklepowa, ks oraz deluxe).
Czym (oprócz ceny) różnią się te wersje?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: Ardel12 »

skadam pisze: 13 paź 2020, 22:55 Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli dobrze rozumiem niektóre z tych pozycji występują w dwóch/trzech wersjach (sklepowa, ks oraz deluxe).
Czym (oprócz ceny) różnią się te wersje?
W Gallerist obecnie dostąpna jest wersja Complete, która zawiera wszystko co było wydane
W Vinhos było sporo mini dodatków w KS. Nie tylko wpływające na różnorodność, ale także dodające nowych zasad (gram na razie w "gołą" wersję i nie czuję potrzeby wprowadzania czegokolwiek)
On Mars w sumie dodatkowa planszetka i parę kart każdego typu.
Lisboa podobnie jak On Mars, planszetka i karty --> nic interesującego.

Dodatki KS u Lacerdy zwykle dodają rożnorodności oraz zwiekszają potrzebną powierzchnię kolejnymi planszetkami, które są zbędne. W sumie w żadnym tytule, który mam bez dodatków nie odczułem ich braku. A w tych co mam to w sumie leżą zakopane w pudełku czy w szafie(Vinhos). Różnica w cenie między wersją sklepową a KS dochodzi do 100zł i więcej. Najważniejsze to sprawdzić różnicę i ocenić czy faktycznie opłaca się tyle wydać. Ja bym powiedział, że nie(prócz CO2, gdzie dodatków jest sporo i mam chęć ich użycia).
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: dave8 »

Jak chcesz grać na 2 osoby w Vinhos to moim zdaniem konieczny jest dodatek ks z dodatkowymi ekspertami.
To bardzo dobry dodatek i pozwala podmienić część ekspertów z podstawowej wersji, którzy na 2 graczy są zwyczajnie słabi lub bardzo sytuacyjni.
Odkąd go kupiłem to nie gram już bez niego nigdy.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: Gatherey »

Polecam Galleristę, nie polecam Vinhosa.

Gallerist - jak ktoś wyżej napisał, na 2 osoby wszystko elegancko, czujesz, że grasz w grę i jakoś można wszystko policzyć. Na 3-4 osoby bardzo łatwo się zgubić, czyja akcja, kto robi kick-outy itd.

Vinhos na 2 - taka gra zupełnie bez emocji w porównaniu do w/w Galleristy.
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Lacerda na 2 osoby

Post autor: Super »

Przyłączam się do poleceń Gallerista. Na 2 osoby działa tak dobrze, że to moja ulubiona gra dwuosobowa. Nie tylko Lacerdy - ogólnie :)
Z tytułów które znam - On Mars i Kanban też działają, ale w składzie dwuosobowym Gallerist wyprzedza ich o dwie długości.
ODPOWIEDZ