Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: buhaj »

Arkhon pisze: 23 gru 2019, 15:36 Pytanie do bardziej doswiadczonych :
jak oceniacie moduly z dodatku? Warto szukac? (obecnie ciezko z dostepnoscia)
Dodatek: Anachrony: Exosuit Commander Pack zawiera figurki oraz w zasadzie dwa dodatkowe moduły. Jeden większy moduł zawiera dodatkową planszę główną oraz planszetki dla każdego z graczy. Odbywamy przygody i zdobywamy zasoby i umiejętności. Jest trochę losowości ale kontrolowanej. Mnie się podoba. Drugi moduł zapewnia po prostu dodatkowego "pracownika". Same figurki nie są niezbędne do gry a i niektórzy gracze uważają, że trochę zaciemniają/utrudniają widoczność na planszy. Dla mnie robią klimat i są świetne. Ogólnie uważam, że dodatek jest świetny i godny uwagi dla kogoś kto lubi główną grę. Dodam, że w podstawowym pudełku już mamy kilka dodatkowych modułów.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 939 times
Been thanked: 211 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Data zobowiązuje :D
Anachrony Sound Effect Pack
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: krecilapka »

Nie wiem czy było, ale teraz znalazłem babola w polskiej instrukcji do Chronobota w Anachrony. Usuwając anomalię wg instrukcji kosztem jest 1 zasób i 1 wody. Ale wydawać się powinno tak jak jest wydrukowane na planszy. Czyli za ikonografią: 2 zasoby lub 1 nautronium oraz 2 wody.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Jareks1985 »

krecilapka pisze: 17 kwie 2020, 20:52 Nie wiem czy było, ale teraz znalazłem babola w polskiej instrukcji do Chronobota w Anachrony. Usuwając anomalię wg instrukcji kosztem jest 1 zasób i 1 wody. Ale wydawać się powinno tak jak jest wydrukowane na planszy. Czyli za ikonografią: 2 zasoby lub 1 nautronium oraz 2 wody.
Strone wczesniej masz errate zebraną, z wszystkich en i pl wersji. Sprawdź bo jest tego wiecej.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Lion86 »

Witam, poszukuję dodatku do Anachrony - Exosuit Commander Pack, jednak widzę, że jest już wszędzie niedostępny;(
Czy ja dobrze to rozumiem, że w jego miejsce zostały wypuszczone dwa dodatki: Exosuit Miniature set i clasic expansion Pack?
Cena za ten pierwszy schodziła często poniżej 150zl, a teraz za te dwa trzeba już jakieś 250zl dać...
accounter
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2018, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: accounter »

Jest jeszcze jakaś wersja Anachrony (Essential Edition), będę musiał zgłębić o co chodzi przed zakupem.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Jareks1985 »

Lion86 pisze: 01 maja 2020, 12:18 Witam, poszukuję dodatku do Anachrony - Exosuit Commander Pack, jednak widzę, że jest już wszędzie niedostępny;(
Czy ja dobrze to rozumiem, że w jego miejsce zostały wypuszczone dwa dodatki: Exosuit Miniature set i clasic expansion Pack?
Cena za ten pierwszy schodziła często poniżej 150zl, a teraz za te dwa trzeba już jakieś 250zl dać...
z tego co widziałem oba sa na planszostrefa, masz zarówno stary jak i sam zestaw figurek
tomasz987
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2019, 22:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: tomasz987 »

Mi się udało dorwać w lutym jedną z ostatnich sztuk exosuit commander pack ale kosztował już 200 zł... Modułów jeszcze nie testowałem ale figurki mega klimatyczne i dodają uroku grze. Dzięki kwarantannie udało się je pomalować :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: kuchar »

accounter pisze: 01 maja 2020, 13:30 Jest jeszcze jakaś wersja Anachrony (Essential Edition), będę musiał zgłębić o co chodzi przed zakupem.
Anachrony Essential Edition - to nowa, uboższa wersja podstawki.
- odchudzona o dodatek Doomsday, za który obecnie trzeba zapłacić dodatkowo.
- zawiera delikatnie poprawione grafiki na kartach liderów.

Dodatek Exosuit Commander Pack nie jest już dostępny. Zastąpił go Classic Expansion Pack w którym znajdziemy:
- rozszerzenie Doomsday, Pioneers of New Earth, Guardians of the Council
- 6 figurek z dodatku Guardians of the Council

Jeżeli posiadamy już część figurek, to 'wypada' zakupić pozostałe z trzeciej pozycji jaką jest Exosuit Miniature Set.
- zawiera tylko figurki dla pozostałych frakcji (4x6)

Dla graczy to niestety zmiany na minus. Większy koszt dodatków. Nie wspominając że nie ma obecnie szans aby wpakować wszystko do jednego pudła :) (chyba że ktoś brał udział w ostatnim KSie i nabył BigBoxa z kolejnymi dodatkami )
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2505
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Pan_K »

Ale jednak jeśli się gra wersję solo, to podstawka bez doomsday jest lepsza, bo doomsday w solo i tak nie gra.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: kuchar »

Tylko dlaczego trzeba zapłacić więcej za okrojoną wersję ;)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 463
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 86 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Zaan84 »

Dlatego że inni zapłacą. Takie czasy.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Jareks1985 »

dlatego, ze nie wszyscy szukają tych dodatków a wydawcy naciskali Mindclush na wydanie figurkowe, bo zauważyli popyt, na nie. Sam kiedyś pytałem Albi o ten dodatek, to wspominali, że są nikłe szanse na polskie wydanie, aczkolwiek już wtedy wspominali o samych figurkach, które będą potem dostępne. Oczywiście nie czekałem i kupiłem wersje EN, Albi wydało instrukcje pdf do tego dodatku, można sobie wydrukować. Generalnie szkoda, że Albi nie dołączył do ostatnich dodatków, Fractures of Time, no ale nie można mieć wszystkiego,wiem, że już powstaje fanowskie tłumaczenie instrukcji.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: VivoBrezo »

Cześć!

Po krótkiej, wewnętrznej dyskusji, doszliśmy do wniosku, że Anachrony, zasługuje na obszerną recenzję. Jeśli czeka Cię godzinna praca przy zamiataniu liści w ogródku, to akurat dobra okazja na przyjemny podcast, podlany specyficznym humorem.

Do usłyszenia!

https://youtu.be/NKfqXj1Rz_Y
https://open.spotify.com/episode/174dekCecejISnGwlFRg2C
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: kamilpr »

W sklepach są wersje Anachrony i Anachrony Essensial Edition. Rozumiem ze lepiej kupić te pierwsza ?
accounter
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2018, 12:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: accounter »

Pan_K pisze: 01 cze 2020, 14:32 Ale jednak jeśli się gra wersję solo, to podstawka bez doomsday jest lepsza, bo doomsday w solo i tak nie gra.
W czym jest lepsza? W tym że coś wyrzucili z pudełka?
Nie jest lepsza, jest gorsza.
To że teraz ktoś gra solo, nie znaczy że kiedyś nie zagra z kimś.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: eveni »

Jareks1985 pisze: 02 cze 2020, 07:32 dlatego, ze nie wszyscy szukają tych dodatków a wydawcy naciskali Mindclush na wydanie figurkowe, bo zauważyli popyt, na nie. Sam kiedyś pytałem Albi o ten dodatek, to wspominali, że są nikłe szanse na polskie wydanie, aczkolwiek już wtedy wspominali o samych figurkach, które będą potem dostępne. Oczywiście nie czekałem i kupiłem wersje EN, Albi wydało instrukcje pdf do tego dodatku, można sobie wydrukować. Generalnie szkoda, że Albi nie dołączył do ostatnich dodatków, Fractures of Time, no ale nie można mieć wszystkiego,wiem, że już powstaje fanowskie tłumaczenie instrukcji.
Czy ktoś może chciałby się podzielić instrukcją dodatku, jakoś nie mogę znaleźć na stronie Albi (chyba, że źle szukam ;)).
Awatar użytkownika
kuchar
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2019, 18:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: kuchar »

Czy ktoś może chciałby się podzielić instrukcją dodatku, jakoś nie mogę znaleźć na stronie Albi (chyba, że źle szukam ;)).
Proszę uprzejmie :)
Spoiler:
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: winner4 »

Wie ktoś może czy będzie jeszcze możliwość gdzieś w PL zakupić w normalnej kasie Anachrony z dodatkami? (Jakiś dodruk od Albo?) Chętnie bym się skusil nawet na Infinite Boxa bo jak widzę gdy ludzie na grupach wrzucają to mistrzostwo świata, aż żałuję, że sam nie wsparłem na KS.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 2020 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ardel12 »

winner4 pisze: 31 gru 2020, 15:49 Wie ktoś może czy będzie jeszcze możliwość gdzieś w PL zakupić w normalnej kasie Anachrony z dodatkami? (Jakiś dodruk od Albo?) Chętnie bym się skusil nawet na Infinite Boxa bo jak widzę gdy ludzie na grupach wrzucają to mistrzostwo świata, aż żałuję, że sam nie wsparłem na KS.
Dziś dorwałem IB i przez 2h przepakowywałem wszystko do tego pudła. Wygląda epicko. Tacki super, prawie wszystko mieści się idealnie. W sumie mam tylko dwa zastrzeżenia do całości. W jednej wyprasce karty lekko się ześlizgują i wpadają do zagłębienia oraz brak 2 tokenów dla 5 frakcji(od morali i czegoś tam jeszcze). Cała reszta wygląda epicko i nie mogę się doczekać pierwszej partii.

Nigdzie niestety nie słyszałem o polskiej wersji IB, gra raczej w Polsce okazała się niewypałem patrząc na promocje swego czasu na nasze rodzime wydanie oraz brak wieści na jakikolwiek dodruk. Sam nie uważam A za grę wybitną, ale na tyle dobrą by chcieć więcej.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Jareks1985 »

Ja się doczepię
Ścianki tacek są cieńkie mam endeavor czy choćby wypraskę z exosiut, które są znacznie sztywniejsze i widać że polecieli po taniości.

Żetony energy i flux core dla mnie nie pasują do całości, energy core słabo pomalowane niemal pociapane.

Faktycznie brakują znaczniki morali oraz czegoś tam jeszczę

Boli mnie, że nie zdecydowali się zrobić żetony plastikowe dla robotników, ktore są przekladane co chwila.

Pudło jest ogromne, wieksze niż legendary box do scythe.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4084
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: brazylianwisnia »

Z tymi żetonami morale to przeciez ich nie brakuje bo gra jest wciąż na 4ech graczy tylko jest to nieporeczne ze jak chcemy grac 5ta frakcja to trzeba je wyjac z tacki nieuzywanej frakcji gdzie akurat przechowujemy te zetony. No srednio ale da sie przeżyć. Ogolem nie mam większych zarzutow. Wydaje mi sie dobrzy zrobiony insert. Jak przypomne sobie ze w podstawce miałem wszystko w workach foliowych i ile to zajmowało to teraz jest bajka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Harwas »

Jeśli chodzi o żetony morale i bodaże Podróży w czasie to ich przynajmniej mi nie brakuje. Mam wersję Angielską Anachrony i tam było ich w zapasie 1 komplet trafił do Chronobota drugi do nowej frakcji (wersja kartonowa). Jednak trochę kuje w oczy, że w dodatku dali te żetony żywiczne ale tylko dla 4 graczy.
Jareks1985 pisze: 01 sty 2021, 22:25 Ścianki tacek są cieńkie mam endeavor czy choćby wypraskę z exosiut, które są znacznie sztywniejsze i widać że polecieli po taniości.
Tu muszę się zgodzić jednak jak tacki się rozwalą to mając drukarkę 3D druknę sobie odpowiedniki :D .
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: rattkin »

Niezrozumiałe oszczędności tego rodzaju (na najmniejszym komponencie w grze!) to jakiś przedziwny absurd, który każe mi niechętnie patrzeć na tego wydawcę teraz i w przyszłości. Nie lubię wydawców, którzy nienawidzą swoich graczy i nawet w produkcie premium nie chcą im dogodzić.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3357
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1036 times
Been thanked: 2020 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ardel12 »

Harwas pisze: 02 sty 2021, 13:28 Jeśli chodzi o żetony morale i bodaże Podróży w czasie to ich przynajmniej mi nie brakuje. Mam wersję Angielską Anachrony i tam było ich w zapasie 1 komplet trafił do Chronobota drugi do nowej frakcji (wersja kartonowa). Jednak trochę kuje w oczy, że w dodatku dali te żetony żywiczne ale tylko dla 4 graczy.
Wersję kartonową mam i mogę przydzielić jednej frakcji tą biedniejszą wersję. Tylko czy pakiet premium, gdzie te dwa żetony mają swoje miejsce w danej tacce każdej frakcji, nie powinien już być dodany? Tak, gra jest na 4 graczy, ale wyjmować i grzebać w danej tacce tylko by wyciągnąć te dwa żetony premium jest słabe. Z kolei "karanie" jednego z graczy słabszymi żetonami jest jeszcze gorsze.
rattkin pisze: 02 sty 2021, 13:31 Niezrozumiałe oszczędności tego rodzaju (na najmniejszym komponencie w grze!) to jakiś przedziwny absurd, który każe mi niechętnie patrzeć na tego wydawcę teraz i w przyszłości. Nie lubię wydawców, którzy nienawidzą swoich graczy i nawet w produkcie premium nie chcą im dogodzić.
Dokładnie. Muszę przyjrzeć się komentarzom w kampanii, może gdzieś temat był już podniesiony. Ciekawe jak twórcy się tłumaczyli z tej "wielkiej" oszczędności.
ODPOWIEDZ