[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Haas
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2020, 17:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Haas »

Ja oryginalnie robiłem karty w obu wersjach językowych w formie graficznej na podstawie pliku XLS otrzymanego od autora.
Obie wersje znajdziesz na moim dysku google (angielską w folderze EN dodatku Księżyc ;)). Obie zawierają błędy (zwłaszcza że angielski to nie mój ojczysty język :P), ale teraz polska wersja jest dla mnie priorytetem, bo chce się z tym w miarę szybko wyrobić.
Podziwiam :P
Tak, chwilę po wysłaniu postu znalazłem całą angielską wersję na dysku google, fundując sobie soczystego facepalma.

Chciałem, żeby było trochę mniej kart które wymagają płacenia tytanem/stalą.
Jest to ciekawa mechanika, chociaż być może trochę uprzywilejowująca graczy produkujących stal/tytan, więc zmiana na +.
No chyba o to chodzi, żebyśmy mieli zysk/korzyść z zagrywania projektów ;)
W mojej talii najwięcej jest symboli Ziemi, potem Księżyca, Wenus, Jowisza, Marsa i na końcu Merkurego.
I taki Kartel - analogiczna karta do Lobbystów (137 - podstawka) kosztuje 8 M€, posiada symbol Ziemi i podnosi produkcję M€ o 1 za każdy symbol Ziemi.
ALBO Metropolia księżycowa (236 - dodatek Wenus) kosztuje 21 M€, posiada symbol Ziemi, miasta i przestrzeni kosmicznej oraz daje 2 PZ na koniec i Miasto na zarezerwowanym polu. Również podnosi produkcję M€ o 1 za każdy symbol Ziemi.
Przyznaję, nie przyjrzałem się dokładnie oryginalnym kartom ;)

Do tego dochodzi wymaganie że trzeba zapłacić 2 jednostki tytanu
Tak, zawarłem to w 11 kredytach o których pisałem.
Dodatkowo uważam że kopalnia z karty powinna być tańsza od projektu standardowego bo te mają znacznie zawyżone ceny.
Ja myślałem o usunięciu 1 produkcji energii i koszcie 27 M€ + 2 tytany (6M€).
Z pierwszym się oczywiście zgadzam, karty powinny być o 3-4€ tańsze od swoich projektowo-standardowych odpowiedników. Myślę że usunięcie energii i taki koszt byłby uczciwym i opłacalnym do grania kompromisem. Trzeba pamiętać też, że możemy zakupić tę kartę za stal, do tego dostajemy symbol księżyca i energii (co jest dodatkowo cenne jeśli gramy z dodatkiem Wysoka Orbita i kaflami przemysłu).
Haas pisze: 06 wrz 2020, 19:15 Korporacja "Luna First Incorporated" - "Efekt trwały" do pogrubienia, dodatkowo nieścisłość pomiędzy ikonką 2 kredytów otrzymanych za każdy Współczynnik Księżyca a opisem (1 kredyt).
Oryginalnie jest 1 M€. Ja się zastanawiałem nad 2 M€. Odszedłem od projektu na jakiś czas, zapomniałem o tym i oto efekt :P
Trochę ciężko to ocenić, nie grałem z tym dodatkiem i nie wiem na ile cenna jest sama plansza księżyca i jej zagospodarowanie, lecz 40 M€, po dwie stale i tytany i do tego zwiększenie produkcji M€ przy każdym zwiększeniu współczynnika księżyca i tak wydaje się dość cenne. Nie będę się jednak wypowiadał, bo jak mówiłem, nie grałem :P.

Najprawdopodobniej ikona powinna być poprawna zazwyczaj, sprawdzę jeszcze później w pliku XLS jak to miało być.
W angielskiej wersji widziałem 55 w obu miejscach :wink:
Haas pisze: 06 wrz 2020, 19:15 Pamiętam, że na kilku kartach z poprzednich dodatków też było kilka takich braków lub nieścisłości :wink:
Których?
[/quote]
Po szybkim przejrzeniu zestawu kart, znalazłem 4.

Obrazek
Obrazek
Z tego co widzę na dysku te jednak zostały już poprawione, więc przyszłe dodruki są bezpieczne 8)



Obrazek
Obrazek
Tu z kolei wkradła się drobna literówka i trzeba by zmienić Efekt Trwały na Akcję :D
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Wstawiłem nową wersję kart do dodatku Księżyc.
Haas
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2020, 17:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Haas »

dd333 pisze: 08 wrz 2020, 01:19 Wstawiłem nową wersję kart do dodatku Księżyc.
Dzięki za uwzględnienie :D

Nanoszenie poprawek o tej godzinie jednak bywa ryzykowne, ponieważ rzuciła mi się w oczy literówka "enetgii" w 74 karcie. Poza tym wszystko wygląda super.

Co pozostało do zrobienia? Nowe dodatki? :roll:
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Haas pisze: 08 wrz 2020, 08:15 Nanoszenie poprawek o tej godzinie jednak bywa ryzykowne, ponieważ rzuciła mi się w oczy literówka "enetgii" w 74 karcie. Poza tym wszystko wygląda super.
Czasem nie ma innej wolnej godziny :P
Dzisiaj zauważyłem, że jeszcze brakowało opisu umieszczenia obszaru kopalni na tej karcie.
Haas pisze: 08 wrz 2020, 08:15 Co pozostało do zrobienia? Nowe dodatki? :roll:
Z nowych dodatków w polskiej wersji wstawiłem już na mój dysk google:
- karty wydarzeń globalnych i karty frakcji z dodatku SPOŁECZNOŚĆ (do zrobienia jeszcze instrukcja, plansze, kafle pl, chyba jeszcze jakieś karty projektów będą),
- cały dodatek IDY MARSOWE,
- karty z promo packu do KSIĘŻYCA (jeszcze muszę zrobić instrukcję, plansze po polsku i chyba jeszcze zrobię 5 kart zamiennych, które będą w promo packu).
Do dodatku Merkury vs Mars w zasadzie zostało mi do zrobienia kilka kart i instrukcja.
Haas
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2020, 17:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Haas »

Z nowych dodatków w polskiej wersji wstawiłem już na mój dysk google:
- karty wydarzeń globalnych i karty frakcji z dodatku SPOŁECZNOŚĆ (do zrobienia jeszcze instrukcja, plansze, kafle pl, chyba jeszcze jakieś karty projektów będą),
- cały dodatek IDY MARSOWE,
- karty z promo packu do KSIĘŻYCA (jeszcze muszę zrobić instrukcję, plansze po polsku i chyba jeszcze zrobię 5 kart zamiennych, które będą w promo packu).
Do dodatku Merkury vs Mars w zasadzie zostało mi do zrobienia kilka kart i instrukcja.
To trochę jeszcze roboty jest, no nic, zostało mieć nadzieję, że starczy Ci siły i motywacji żeby skończyć prace na jesień :P.
CORI
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2020, 15:36

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: CORI »

Ja również kibicuję i nie mogę się już doczekać. :lol: :!:
Maly.drukarz
Posty: 457
Rejestracja: 08 lip 2017, 19:25
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Maly.drukarz »

dd333 - załóż Patronita :)
Będę pierwszy (i pewnie nie jedyny) który Cię wesprze :)

Pozdrawiam.
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: zardoz »

To ja też przyłączę się do pomocy przy wyłapywaniu błędów. Karta M105 z promopacku, jest znaczek czerwonych w wymaganiach a w opisie jest napisane Kelwiniści :)
Haas
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2020, 17:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Haas »

Szybkie pytanie, nie mam wszystkich oficjalnych dodatków, akty rywalizacji i współpracy to jakaś nowa mechanika z promopacku która będzie opisana w instrukcji czy może jest to już istniejący system? Wygląda naprawdę baaaardzo interesująco
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Karty aktów pochodzą z fanowskiego dodatku Merkury vs Mars.
A ja zrobiłem 8 kart aktów związanych z dodatkiem Księżyc.
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: bombastik »

Jeszcze nie wszystkie z poprzedniej grupówki ograłem, a widzę że szykują się kolejne dodatki :D
adis99
Posty: 26
Rejestracja: 14 lis 2019, 11:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: adis99 »

dd333 pisze: 09 wrz 2020, 13:07 Karty aktów pochodzą z fanowskiego dodatku Merkury vs Mars.
A ja zrobiłem 8 kart aktów związanych z dodatkiem Księżyc.
Planujesz moze tłumaczenie kart Venus Faza 2?
Zastanawiam się nad tłumaczeniem tych kart do Giga mapy.
Prosze o priv jesli moge jakos pomoc w tłumaczeniu lub przerabianiu kart.
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Adhai Grey »

adis99 pisze: 10 wrz 2020, 14:44
dd333 pisze: 09 wrz 2020, 13:07 Karty aktów pochodzą z fanowskiego dodatku Merkury vs Mars.
A ja zrobiłem 8 kart aktów związanych z dodatkiem Księżyc.
Planujesz moze tłumaczenie kart Venus Faza 2?
Zastanawiam się nad tłumaczeniem tych kart do Giga mapy.
Prosze o priv jesli moge jakos pomoc w tłumaczeniu lub przerabianiu kart.
Co do Venus Phase II jest trochę pogmatwana sprawa. Zbieranie pomysłów i projekt rozszerzenia zajęło mi półtora roku i swój feedback dawało wielu bywalców z BGG (Matthieu od Id Marsowych, Eric od megamapy Global Contest, etc.) ale głównie pracowaliśmy nad tym z Brettem. W ostatnich miesiącach Guilie od Gigamapy po przeróbce Księżyca zainteresował się tematem i współpracą, wykonał też trochę wczesnych wersji moich kart projektów do Wenus Fazy II - niemniej zaadoptował je w większości do Giga mapy jako analogia istniejącego Księżyca (wynikło to z wolnych postępów prac). Staram się obecnie przygotować dla Was jednak oryginalną wersję projektu, dla <=5 graczy, z Wenusjańską wersją terraformacji, tak bardzo "hard" sf, że powinno kruszyć diamenty ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2020, 19:28 przez Adhai Grey, łącznie zmieniany 1 raz.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

adis99 pisze: 10 wrz 2020, 14:44
dd333 pisze: 09 wrz 2020, 13:07 Karty aktów pochodzą z fanowskiego dodatku Merkury vs Mars.
A ja zrobiłem 8 kart aktów związanych z dodatkiem Księżyc.
Planujesz moze tłumaczenie kart Venus Faza 2?
Zastanawiam się nad tłumaczeniem tych kart do Giga mapy.
Prosze o priv jesli moge jakos pomoc w tłumaczeniu lub przerabianiu kart.
Nie, na pewno nie będę robić polskiej wersji Wenus Faza 2 w postaci takiej jaka jest w Giga Mapie.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: kci83 »

Czy wszystkie dodatki nadają się do gry solo? Może któreś bardziej... może mniej? Czy jest jakiś dodatek, który wprowadza większą interakcje pomiędzy graczami i nie warto się nim interesować przy grze solo?
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Adhai Grey »

kci83 pisze: 11 wrz 2020, 13:15 Czy wszystkie dodatki nadają się do gry solo? Może któreś bardziej... może mniej? Czy jest jakiś dodatek, który wprowadza większą interakcje pomiędzy graczami i nie warto się nim interesować przy grze solo?
Wysoka Orbita : Infrastruktura Kosmiczna ma dedykowany tryb solo.
Wariant Solo dla Społeczności jest w opracowaniu :)
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: kci83 »

Dzięki za info. Adhai Grey.
Fajnie by było dołożyć na pierwszą stronę do głównego wątku info. odnośnie trybu solo dla tych dodatków (dedykowany tryb solo, brak, w opracowaniu), będzie wiadomo chociażby przy późniejszym, zbiorowym zamawianiu wydruku co wybrać ;).
zardoz
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2020, 21:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: zardoz »

Czy link do dysku googla już nie jest dostępny?
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

zardoz pisze: 15 wrz 2020, 22:23 Czy link do dysku googla już nie jest dostępny?
Dysk Google ma duże ograniczenia pojemności i potrzebuję go do czegoś innego dlatego przeniosłem pliki na mega.nz.
Już powinno być wszystko o ile nie pominąłem jakichś plików.
sid1989
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2020, 18:50

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: sid1989 »

Panowie wiecie kiedy druk?? Pisze się na 100%.
Kliszalik
Posty: 39
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Kliszalik »

Hejka,
rzucił mi się w oczy mały błąd na karcie nr 26 z dodatku Merkury kontra Mars "Farmy paliwa z alg", fajnie byłoby go poprawić przed drukiem, pozdrawiam ;) :)

Obrazek
Stark16
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2018, 17:36

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: Stark16 »

hejjj, czy jest jeszcze możliwość zamówienia któregoś z tych dodatków?:)
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Kliszalik pisze: 15 paź 2020, 16:09 Hejka,
rzucił mi się w oczy mały błąd na karcie nr 26 z dodatku Merkury kontra Mars "Farmy paliwa z alg", fajnie byłoby go poprawić przed drukiem, pozdrawiam ;) :)

Obrazek
Będzie poprawione przed drukiem :)
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki po polsku! (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Księżyc, MvsM i inne)

Post autor: dd333 »

Stark16 pisze: 16 paź 2020, 10:01 hejjj, czy jest jeszcze możliwość zamówienia któregoś z tych dodatków?:)
Druk się jeszcze nie zaczął. Wątek z drukiem zbiorowym znajduje się tu: viewtopic.php?f=55&t=68485
ODPOWIEDZ