Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Kropkaa
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2016, 12:39

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Kropkaa »

Everdell ale myślę że zagramy w ten weekend.

Aeon's End już kilka miesięcy. Niby przemyślany zakup, obejrzane kilka recenzji i przykładowych gier na yt, instrukcja wyciągana już kilka razy i... nie mogę się przekonać do niej i zagrać.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Radek »

Kilka miesięcy to żadne oczekiwanie.
Po równo 10 latach z mojej listy spadło Republic of Rome :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Halloween pisze: 04 paź 2020, 20:38 Podejmuje wyzwanie zagrania w jedna gre co mam niezagrana miesiecznie. A wiec do lutego 2021 powinienem sie wyrobic.
W pazdzierniku sie NIE udalo. Zabraklo motywacji glownie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Chyba się wycofam z tego wątku bo zaczynam oszukiwać samego siebie....doszło 16nowych gier a zagranych 0. Robiłem ostatnio bardzo skomplikowane obliczenia że bede ogrywał przynajmniej 1 nową gre na miesiąc (to takie realne) co daje 12gier rocznie. Ale widząc ile jest promocji i chęci na kupno to nijak moje obliczenia wychodza na prostą. Ale pocieszam się że kupiłem w Lidlu (oczywiście w promocji) 2 fajne regały na planszówki. W Liroy MErlin też była promocja na regały magazynowe a więc kupiłem kolejne 3 tak więc miejsce mam.

"Gierki spokojnie macie miejsce możecie przychodzić i się umościć na regele"
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Ziomek »

BOLLO pisze: 27 paź 2020, 10:33 Chyba się wycofam z tego wątku bo zaczynam oszukiwać samego siebie....doszło 16nowych gier a zagranych 0. Robiłem ostatnio bardzo skomplikowane obliczenia że bede ogrywał przynajmniej 1 nową gre na miesiąc (to takie realne) co daje 12gier rocznie. Ale widząc ile jest promocji i chęci na kupno to nijak moje obliczenia wychodza na prostą. Ale pocieszam się że kupiłem w Lidlu (oczywiście w promocji) 2 fajne regały na planszówki. W Liroy MErlin też była promocja na regały magazynowe a więc kupiłem kolejne 3 tak więc miejsce mam.

"Gierki spokojnie macie miejsce możecie przychodzić i się umościć na regele"
To już chyba podpada pod nałóg ;)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 27 paź 2020, 10:33 Chyba się wycofam z tego wątku bo zaczynam oszukiwać samego siebie....doszło 16nowych gier a zagranych 0. Robiłem ostatnio bardzo skomplikowane obliczenia że bede ogrywał przynajmniej 1 nową gre na miesiąc (to takie realne) co daje 12gier rocznie. Ale widząc ile jest promocji i chęci na kupno to nijak moje obliczenia wychodza na prostą. Ale pocieszam się że kupiłem w Lidlu (oczywiście w promocji) 2 fajne regały na planszówki. W Liroy MErlin też była promocja na regały magazynowe a więc kupiłem kolejne 3 tak więc miejsce mam.

"Gierki spokojnie macie miejsce możecie przychodzić i się umościć na regele"
Tu jest spoko artykuł na temat, podlinkowany przez vinnichiego, choć nie wszystkim przypadł do gustu.
viewtopic.php?f=41&t=68706

A tak w ogóle ciesz się, że nie grasz w bitewniaki/ MtG ;) Najlepiej od razu zapomnij, że wspomniałem te gry ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Cyel pisze: 27 paź 2020, 11:45 Tu jest spoko artykuł na temat, podlinkowany przez vinnichiego, choć nie wszystkim przypadł do gustu.
viewtopic.php?f=41&t=68706

A tak w ogóle ciesz się, że nie grasz w bitewniaki/ MtG ;) Najlepiej od razu zapomnij, że wspomniałem te gry ;)
Przeczytałem i się wypowiedziałem.
W MTG grałem 14lat kto mnie zna to wie co i jak. W bitwewniaki przymierzam się (zaczałem od X-wingów) bo mam juz sporo WH Underworlds a w koszyku czeka WH Indomitus, WH Storm&Stike też mam :-)
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 54 times
Been thanked: 10 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: hrachubi »

BOLLO pisze: 27 paź 2020, 10:33 Chyba się wycofam z tego wątku bo zaczynam oszukiwać samego siebie....
Wycofaj się z innych wątków, m.in. o ks,ws.to, promocje, wyprzedaże itp. oraz czytaj tylko o grach które już masz, nie sprawdzaj nowości :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 27 paź 2020, 10:33 Chyba się wycofam z tego wątku bo zaczynam oszukiwać samego siebie....doszło 16nowych gier a zagranych 0. Robiłem ostatnio bardzo skomplikowane obliczenia że bede ogrywał przynajmniej 1 nową gre na miesiąc (to takie realne) co daje 12gier rocznie. Ale widząc ile jest promocji i chęci na kupno to nijak moje obliczenia wychodza na prostą. Ale pocieszam się że kupiłem w Lidlu (oczywiście w promocji) 2 fajne regały na planszówki. W Liroy MErlin też była promocja na regały magazynowe a więc kupiłem kolejne 3 tak więc miejsce mam.

"Gierki spokojnie macie miejsce możecie przychodzić i się umościć na regele"
Pamietam, ze pisales, ze nie masz przymusu grania w te nowe gry. Ze przyjemnoscia jest dla Ciebie zakup, rozpakowanie, przeliczenie.
To tak jak ludzie co maja biblioteke z kilkoma tysiacami pozycji. Sa pogodzeni z tym, ze do niektorych z tych ksiazek nigdy w zyciu nie zajrzeli ani juz nie zajrza.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 27 paź 2020, 23:10
BOLLO pisze: 27 paź 2020, 10:33 Chyba się wycofam z tego wątku bo zaczynam oszukiwać samego siebie....doszło 16nowych gier a zagranych 0. Robiłem ostatnio bardzo skomplikowane obliczenia że bede ogrywał przynajmniej 1 nową gre na miesiąc (to takie realne) co daje 12gier rocznie. Ale widząc ile jest promocji i chęci na kupno to nijak moje obliczenia wychodza na prostą. Ale pocieszam się że kupiłem w Lidlu (oczywiście w promocji) 2 fajne regały na planszówki. W Liroy MErlin też była promocja na regały magazynowe a więc kupiłem kolejne 3 tak więc miejsce mam.

"Gierki spokojnie macie miejsce możecie przychodzić i się umościć na regele"
Pamietam, ze pisales, ze nie masz przymusu grania w te nowe gry. Ze przyjemnoscia jest dla Ciebie zakup, rozpakowanie, przeliczenie.
To tak jak ludzie co maja biblioteke z kilkoma tysiacami pozycji. Sa pogodzeni z tym, ze do niektorych z tych ksiazek nigdy w zyciu nie zajrzeli ani juz nie zajrza.
Dobrze pamiętasz. Jak wolny człowiek nie mam przymusu do czegokolwiek. Ale mam poczucie że jednak zagram w te wszystkie gry. Przynajmniej 1raz ale zagram. Jestem uparty a patrząc na to że niektóre tytuły to gry wydane w 2010r (czyli już ponad 10 lat to hiciory) więc nic im się nie stanie jak jeszcze poleżą trochę na regale.
Dobra myślę że mnie już w tym wątku wystarczy. Za często tu zaglądam i piszę tym samym przyćmiewam innych posiadaczy.
Myślę że zestawienie 2x do roku jako rachunek sumienia wystarczy. Będe dawał info w takiim razie w połowie roku i na końcu jako podsumowanie.
Trzymajcie się zbieracze i życzę powodzonka w kolekcjonowaniu :-)

Ignacy Trzewiczek napisał na swoim blogu takie oto zdanie odnośnie nadmiernego kupowania gier (a policzył że w 2014r mam ich na półce w foli 72szt)
"Jestem wariatem. I jedyne co podtrzymuje mnie na duchu to fakt, że najwyraźniej, nie jestem jedyny…"
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Drugi miesiac z rzedu nie sie udalo zagrac w zaden z tytulow, ktory posiadam a nie gralem. Ale czesciowy sukces bo zagralismy w gre, ktora lezala niegrana u kolegi od dlugiego czasu. Raczej niewypal. Coraz bardziej przekonuje sie, ze niestety te gry sa niegrane z jakiegos powodu.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: MichalStajszczak »

Halloween pisze: 28 lis 2020, 23:35 Coraz bardziej przekonuje sie, ze niestety te gry sa niegrane z jakiegos powodu.
Wystarczy teraz ustalić, jaki to powód. :idea:
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: scarletmara »

Ja zrobiłam sobie przedświateczne porządki i wystawiłam na sprzedaż chyba z połowę swojej dotychczasowej kolekcji, bez nadmiernych senstymenów. Kilka nówek w folii, do których czułam w kościach, że już do nich nie zajrzę, kilka fajnych ale już ogranych tytułów, kilka takich sobie, suma sumarum uzbierał sie cały regał tego. Jeszcze wszystkich nie sprzadałam a już w miedzyczasie zdążyłam te "braki" uzupełnić nowymi tytułami :roll: a przez chwilę było tak pięknie i licznik wskazywał tylko 6 niezagranych tytułów na liście (dodatków nie liczę) :D
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: dispe »

Nienawidzę się sam uczyć nowych gier, czytać instrukcji, rozgrywać próbnej gry i zerkać do zasad. Po prostu mnie skręca na samą myśl.

Obecnie mam 3 gry na półce których jeszcze nie ruszyłem więc nie jest źle: Pan Lodowego Ogrodu z promocji, Pracownię Snów wygraną w konkursie i Klany Kaledonii z zagramw.to.

Gry z KS staram się ogrywać dosyć często żeby te pieniądze się jakoś zwróciły a nie tylko zaspokoiły chęć posiadania.

Gorzej z komiksami, około 50 czeka w kolejce... na szczęście już ich nie kupuję zbyt często, wszystkie serie, które chciałem mieć, już mam.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: tapczanik420 »

dispe pisze: 03 gru 2020, 20:43 Nienawidzę się sam uczyć nowych gier, czytać instrukcji, rozgrywać próbnej gry i zerkać do zasad. Po prostu mnie skręca na samą myśl.

(...) i Klany Kaledonii z zagramw.to.
Może nie mam aż tak mocnych emocji ale trochę podobnie, nie lubię pierwszej naukowej partii. I też z miesiąc temu kupiłem klany kaledonii które na stół trafiły wczoraj, ale... Grywam na BGA! Jest tam kilka fajnych euro i akurat rozegranie partii czy dwóch w trybie turowym gdzie na spokojnie można porozkminiac rzeczy mi pomaga.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

dispe pisze: 03 gru 2020, 20:43

Gorzej z komiksami, około 50 czeka w kolejce... na szczęście już ich nie kupuję zbyt często, wszystkie serie, które chciałem mieć, już mam.
Problem z komiksami? To mozna przyjemnie przyswoic samemu! Z marszu - bez babrania sie w czytanie instrukcji, rozkladanie, umawianie sie na gre.Im jestem starszy tym komiksy daja mi wiecej funu a gry mniej.

Co do watku/niezagranych gier u mnie bez zmian. Powoli przymierzam sie do jednego z 4 niezagranych pudel - jestem juz w polowie instrukcji.Jest pewna szansa,ze uda sie zagrac w tym miesiacu.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: dispe »

Halloween pisze: 10 gru 2020, 09:24
Problem z komiksami? To mozna przyjemnie przyswoic samemu! Z marszu - bez babrania sie w czytanie instrukcji, rozkladanie, umawianie sie na gre.Im jestem starszy tym komiksy daja mi wiecej funu a gry mniej.

Co do watku/niezagranych gier u mnie bez zmian. Powoli przymierzam sie do jednego z 4 niezagranych pudel - jestem juz w polowie instrukcji.Jest pewna szansa,ze uda sie zagrac w tym miesiacu.
Wspomniałem o komiksach bo podobnie jak z planszówkami, miałem potrzebę ich zbierania, kolekcjonowania i podobnie jak z grami, to że już je mam, nie oznacza że je czytam/gram :mrgreen:

ale to fakt, zdecydowanie łatwiej i przyjemniej nadrobić zaległości komiksowe niż planszówkowe.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Golfang »

U mnie ilość niezagranych gier spada! Szkoda, że ze względu na sprzedaż nowych zafoliowanych gier, a nie kolejne rozgrywki... ale cóż - SUKCES jest SUKCES - tak? więc się chwalę!
----------------
10% flamberg.com.pl
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Golfang pisze: 10 gru 2020, 11:11 U mnie ilość niezagranych gier spada! Szkoda, że ze względu na sprzedaż nowych zafoliowanych gier, a nie kolejne rozgrywki... ale cóż - SUKCES jest SUKCES - tak? więc się chwalę!
Czemu masz watpliwosci albo piszesz jakbys mial watpliwosci? To juz nawet nie tyle chodzi ile % kasy sie udalo odzyskac co o oszczednosc najcenniejszego zasobu czyli czasu. Jest to redukcja czegos co juz nie za bardzo Cie interesuje a zabieraloby Ci czas i miejsce. Zreszta czas to nie tylko Tobie by zabieralo bo wypieraloby inne gry, w ktore moznaby zagrac w tym czasie.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Harun »

Nadeszła wiekopomna chwila. 0 podstawek 0 dodatków. :D
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: foxikos »

Muszę napisać...

Nie liczę żeby się nie denerwować ale mam kilka tytułów leżących na półce i czekajacych aż zaznajomię się z instrukcją - najdłużej czekający to Mage Knight... Nie mogę przebić się przez instrukcje
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Grudzien i styczen (juz nie bedzie kiedy) znowu sie nie udalo.
Licznik zablokowal sie na 4 pudlach.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: trixon »

Tytułem wstępu: Sprawiliśmy sobie z żoną zdrapkę - top 100 gier z BGG z 2019 roku. Cel - ograć wszystko i zdrapać wszystkie pozycje. Jako, że nie mamy takich napalonych na planszówki znajomych jak my, większość z nich kupujemy. Często używki, które po rozegranej jednej partii lecą dalej, jeżeli po 1/2 grach nam nie spasują.

U mnie gry można pogrupować na 3 kategorie:
-Gry, które czekają na ogranie i zdrapanie (20):
Concordia, 7th continent, Spirit Island, Brass, Puerto Rico, Orleans, Uczta dla odyna, Eclipse, Anachrony, Powergrid, Mechs vs Minions, Clans of Caledonia, The Galerist, Trajan, Raiders of the North Sea, Kemet, Inis, LE: Alien, Forbidden Stars (FR), Mombasa.
-Gry kupione na promkach/okazyjnie (3):
Torres, Newdale, Maracaibo
-Gry kupione, bo mi się podobają (5):
On mars, Dodatek do tzolkina, Pegasus do Battlestara, Wicehrabiowie, Feudum.

W tym miesiącu udało się ograć (5):
7CŚ:P Agora, Marco Polo, Duelosaur Island, Caylus, Terra Mystica

Mam wrażenie, że nie jest najgorzej. W miesiącu udaje się ograć 2-5 nowych tytułów. Więc jest szansa, że licznik zejdzie kiedyś do zera. W szczególności, że nachomikowałem sporo tytułów z myślą o zdrapce. Kiedyś w końcu się skończą i wtedy impulsów do zakupu będzie dużo mniej. Już teraz jest zdrapanych 30 pozycji a kolejne 20 czeka na swoją kolej :).
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Kin@a »

trixon pisze: 20 sty 2021, 14:39 Tytułem wstępu: Sprawiliśmy sobie z żoną zdrapkę - top 100 gier z BGG z 2019 roku. Cel - ograć wszystko i zdrapać wszystkie pozycje.
Tego typu "zdrapki" to działanie marketingowe BGG, nie oznacza, że wszystkiez tych 100 gier, które zostały (często sztucznie) wywindowane/"wyhajpowane" jest wartych ogrania...
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: trixon »

Kin@a pisze: 20 sty 2021, 15:16
trixon pisze: 20 sty 2021, 14:39 Tytułem wstępu: Sprawiliśmy sobie z żoną zdrapkę - top 100 gier z BGG z 2019 roku. Cel - ograć wszystko i zdrapać wszystkie pozycje.
Tego typu "zdrapki" to działanie marketingowe BGG, nie oznacza, że wszystkiez tych 100 gier, które zostały (często sztucznie) wywindowane/"wyhajpowane" jest wartych ogrania...
Zgadzam się. Dużo tytułów poleciało na sprzedaż już po pierwszej rozgrywce. Nie zawsze był to gry bardzo złe (takich raczej w top 100 nie znajdziesz), ale często albo nie trafiające w nasze gusta, albo wolimy inne o podobnej tematyce/mechanice. Ale już samo zdrapywanie tych pozycji jest samą w sobie meta-grą z której czerpiemy zabawę. A to chyba o to w tym chodzi. Poza byciem wymówką dla impulsywnego kupowania gier planszowych.
ODPOWIEDZ