Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: japanczyk »

KurikDeVolay pisze: 02 lip 2020, 13:50 Bump. Wiadomo cokolwiek? Miała być przygotowana scena turniejowa, zajawki, ostry hype... Mythic Games ma potężną obsuwę, co tu się dzieje? Bardzo, bardzo chciałem, żeby ten projekt wypalił, na ten moment nic na to nie wskazuje...
No z ostatniego What's up Wednesday wynika, ze gra w produkcji, maja dostac final proof i gry wrzucaja na statek
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

KurikDeVolay pisze: 02 lip 2020, 13:50 Bump. Wiadomo cokolwiek? Miała być przygotowana scena turniejowa, zajawki, ostry hype... Mythic Games ma potężną obsuwę, co tu się dzieje? Bardzo, bardzo chciałem, żeby ten projekt wypalił, na ten moment nic na to nie wskazuje...
Hmm, a jak mieli przygotowywać scenę turniejową w czasie pandemii i lockdownu? Gra ma obsuwę, jak 90% projektów obecnie. Najpierw dotrze do wspierających, a premiera retail i dodatki wciąż są w planach.
Mythic w kolejnej kampanii rozszerzył swój zasięg o kilka wersji językowych, stworzył linię lite - wydawnictwo się rozwija, właśnie zapowiedziało grę na bazie uwielbianej gry wideo - trudno mówić o tym, że nic nie wskazuje ich sukcesu - w szerszym rozumieniu.
Myślę, że to nie wyścig, nic nie stoi na przeszkodzie, by plany wobec SFB zrealizować, tylko nieco później - gra nie będzie przez to gorsza ;)
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: skiba »

Gierencja do mnie dzisiaj dotarła, wygląda wybornie. Jakość figurek mega dobra. Jedną figurkę będę miał do wymiany, napisałem juz do supportu i zakładam, że nie będzie problemu z dosłaniem nowej. Ogólnie jakość mega na plus. Muszę się tylko nauczyć w końcu malować :D

Po przejrzeniu kart mam zapytanie małe. Tzu Xiao ma kartę umiejętności "Flash of Jade", która po "Ruch 2" wybiera 3 cele w zasięgu melee i:
Deal DAMAGE to each target until they are Bloodied.
"Bloodied" znaczy, że ma połowę (zaokrąglając w dół) pozostałego życia. Czyli wspomniana umiejętność sprowadza do połowy życia do 3 celów stojących obok siebie w zasięgu melee od Tzu Xiao. Czy nie wydaje się Wam to trochę przegięte? Przyznam, że jeszcze nie grałem, ale po przejrzeniu kart ta jedna mnie trochę zastanawia :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

skiba pisze: 13 paź 2020, 18:55 Gierencja do mnie dzisiaj dotarła, wygląda wybornie. Jakość figurek mega dobra. Jedną figurkę będę miał do wymiany, napisałem juz do supportu i zakładam, że nie będzie problemu z dosłaniem nowej. Ogólnie jakość mega na plus. Muszę się tylko nauczyć w końcu malować :D

Po przejrzeniu kart mam zapytanie małe. Tzu Xiao ma kartę umiejętności "Flash of Jade", która po "Ruch 2" wybiera 3 cele w zasięgu melee i:
Deal DAMAGE to each target until they are Bloodied.
"Bloodied" znaczy, że ma połowę (zaokrąglając w dół) pozostałego życia. Czyli wspomniana umiejętność sprowadza do połowy życia do 3 celów stojących obok siebie w zasięgu melee od Tzu Xiao. Czy nie wydaje się Wam to trochę przegięte? Przyznam, że jeszcze nie grałem, ale po przejrzeniu kart ta jedna mnie trochę zastanawia :)
Pograj - zobaczysz, że nie jest :) kto przeciw Tzu układa figurki tak, że przeciwnik może w nie wparować i wykosić, sam jest sobie winny - no i to tylko jedna karta ;)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 365 times
Been thanked: 216 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ShapooBah »

Ugh otwarłem pudło podstawowe i jestem przerażony tym ile niepotrzebnego plastiku byli w stanie upchnąć powiększając gabaryty tej gry. Aż mnie zabolał fakt, że na każde 3 figurki przypada wypraska 7 na 20 cm! A figurek mamy w Core 12. Spokojnie dałoby radę pomieścić wszystkie w jednej wyprasce o wymiarze 14x20.
To samo z trzema gigantycznymi, plastykowymi kolumnami, które również schowane są w dwóch wypraskach 7x20 cm!

W każdym razie gigantyczne pudło, które na pierwszy rzut oka przedstawia się majestatycznie, w środku wieje pustką. Aż żal w sercu ściska patrząc ile przestrzeni pieniędzy na tak źle logistycznie rozplanowany produkt poszło.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Tyrek »

Te przerośnięte pudełka to chyba już moda KSowa. Fajnie wyglądają, tylko gdzie to trzymać? ;-)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Bart Henry »

Tak jest. Pod względem komponentów nie jest to duża gra. Pudło robi wrażenie, ale te traye to przerost formy nad treścią. Nawet nie do końca można to uzasadnić turniejowym charakterem gry, bo nie wystarczy wziąć jednego traya z postaciami na turniej, skoro każda postać nas interesująca może mieć swoje dedykowane miejsce w innym pudełeczku.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Niestety muszę się zgodzić. Pudełko jest fatalnie za duże. Może gdybym był dzieckiem i dostał taką kobyłę, to bym sikał z radości, ale teraz raczej płaczę nad tym gdzie to dam. Mam wrażenie, że to właśnie kolumny zmasakrowały początkowy plan na gabaryty pudełka.
Ale nawet z nimi dałoby się zrobić te traye płytsze, węższe i krótsze...

Obrazek

Odbiór dostawy to była prawdziwa mordęga, dzięki za pomoc ShapooBah :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 365 times
Been thanked: 216 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ShapooBah »

To w sumie śmieszne, jak jedną złą decyzją można zaprzepaścić całkiem przyzwoitą grę. Biorąc pod uwagę wymiar pudła w stosunku do jego wnętrza, mam ochotę parsknąć śmiechem, a samą grę opchnąć na rynku wtórnym. Niech ktoś inny martwi się gdzie umieścić molocha, który wymiarami zbliżony jest do wspomnianego przez Satyra GloomHeaven czy Mechy przeciw minionom.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

By każdy wiedział o czym mówimy - to wszystkie elementy gry w pudełku pozbawionym tych insertów...

Obrazek
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Tachion »

Ja pierdzielę. Ale marnowanie przestrzeni. Dobrze, ze transport takiego pudła jest chociaż ekologiczny #pdk
Dziami
Posty: 289
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 201 times
Been thanked: 75 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Dziami »

pan_satyros pisze: 17 paź 2020, 13:32 By każdy wiedział o czym mówimy - to wszystkie elementy gry w pudełku pozbawionym tych insertów...
Łomatko!!
Myślałem czy tego nie wziąć, ale chyba nie mam tyle miejsca w domu...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

A tu moje porównanie ostateczne :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: japanczyk »

A zawartosc to 1/5 tego co w GH... ech
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

japanczyk pisze: 17 paź 2020, 15:40 A zawartosc to 1/5 tego co w GH... ech
Gloomhaven: 9,8 kg
SFB: ~2 kg
/edit ok waga mi coś wariuje 3,5kg plus minus.

więc strzeliłeś idealnie :D
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 16:42 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Tyrek »

Ale żeby trochę rozświetlić tą dyskusje w lekko pozytywny odcień - z pierwszych wrażeń po otwarciu muszę pochwalić figurki. Naprawdę fajne modele, fajna skala. Nie mogę się doczekać aż zasiądę do malowania - szczególnie ze bardzo dużo tego nie ma - to dla malarza o ograniczonym dostępie do czasu akurat plus ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Tyrek pisze: 17 paź 2020, 15:55 Ale żeby trochę rozświetlić tą dyskusje w lekko pozytywny odcień - z pierwszych wrażeń po otwarciu muszę pochwalić figurki. Naprawdę fajne modele, fajna skala. Nie mogę się doczekać aż zasiądę do malowania - szczególnie ze bardzo dużo tego nie ma - to dla malarza o ograniczonym dostępie do czasu akurat plus ;-)
To ja podeślę filmik 4k - może nie profeska, ale można zobaczyć detale, kto ciekaw lub rozważa zakup:
https://drive.google.com/file/d/13X6-AG ... sp=sharing
longmen76
Posty: 663
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: longmen76 »

Proszę nie narzekać na wielkość pudełka. Przynajmniej będzie miejsce na insert ze sklejki :P. Może planują rozwój gry i pierdyliard dodatków to i pudełko większe przewidzieli :).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

longmen76 pisze: 17 paź 2020, 16:32 Proszę nie narzekać na wielkość pudełka. Przynajmniej będzie miejsce na insert ze sklejki :P. Może planują rozwój gry i pierdyliard dodatków to i pudełko większe przewidzieli :).
Tylko, że tam są oryginalne inserty, które zajmują miejsce w 100% i nawet już wydany dodatek nie wejdzie hehe
Trzeba by te inserty wywalić.
longmen76
Posty: 663
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: longmen76 »

pan_satyros pisze: 17 paź 2020, 16:38 Trzeba by te inserty wywalić.
No i się wszytko zgadza. Miejsce wykorzystane albo robimy customowe inserty....
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: BartP »

Jak mi się gra spodoba i będą wychodziły dodatki, to na bank wywalam wypraskę, i sru wszystko do pudła. Figurki przeżyją bez łóżek z baldachimem.
Arius
Posty: 1427
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 305 times
Been thanked: 165 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Arius »

BartP pisze: 17 paź 2020, 17:42 Jak mi się gra spodoba i będą wychodziły dodatki, to na bank wywalam wypraskę, i sru wszystko do pudła. Figurki przeżyją bez łóżek z baldachimem.
Właśnie pytanie czy będą kolejne dodatki.
Ja zastanawiam się nad wywaleniem insertu i jakimś swoim pojemnikiem zamiast tego pudła. Powaga.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Arius pisze: 17 paź 2020, 18:00
BartP pisze: 17 paź 2020, 17:42 Jak mi się gra spodoba i będą wychodziły dodatki, to na bank wywalam wypraskę, i sru wszystko do pudła. Figurki przeżyją bez łóżek z baldachimem.
Właśnie pytanie czy będą kolejne dodatki.
Ja zastanawiam się nad wywaleniem insertu i jakimś swoim pojemnikiem zamiast tego pudła. Powaga.
Będą. Mają już postacie na około rok naprzód, część była prezentowana.

https://www.miniaturemarket.com/mygsfb016.html

https://www.miniaturemarket.com/mygsfb022.html
Arius
Posty: 1427
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 305 times
Been thanked: 165 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Arius »

pan_satyros pisze: 17 paź 2020, 18:15
Arius pisze: 17 paź 2020, 18:00
BartP pisze: 17 paź 2020, 17:42 Jak mi się gra spodoba i będą wychodziły dodatki, to na bank wywalam wypraskę, i sru wszystko do pudła. Figurki przeżyją bez łóżek z baldachimem.
Właśnie pytanie czy będą kolejne dodatki.
Ja zastanawiam się nad wywaleniem insertu i jakimś swoim pojemnikiem zamiast tego pudła. Powaga.
Będą. Mają już postacie na około rok naprzód, część była prezentowana.

https://www.miniaturemarket.com/mygsfb016.html

https://www.miniaturemarket.com/mygsfb022.html
Huraaa, fajnie.
Mój portfel: pojechało Cię stary????
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 365 times
Been thanked: 216 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ShapooBah »

Okej zagrałem w Core Box z partnerką moją, coby zobaczyć czy gra idzie na sprzedaż, czy zostaje (pomimo gabarytów)

Gra zajęła nam nie bagatela 90 minut + setup.
Sama główna mechanika jest prosta. 3 punkty many. 5 kart na ręce. Zagrywamy do 3 z nich. Resztę odrzucamy. Dobieramy 5. Tura gracza z naprzeciwka.
Mnogość mikro mechanik, a tutaj postać Dashuje, tutaj Pushuje a tutaj stunuje, sprawiła, że praktycznie każdą kartę rozpatrywaliśmy z instrukcją w ręku. Mimo wszystko grało się przyjemnie, miejscami było pole do mózgowania, innym, do wrednego niszczenia planów przeciwnikowi. Grafiki są przepiękne mocno przywodzące na myśl Hearthstone czy Legends of Runeterra. Postaci są zróżnicowane i inaczej gra się gigantycznym trollem, a inaczej małym leśnym duszkiem na kameleonie.

Co mnie zaskoczyło, to to, że gra spokojnie mogłaby... być mniejsza. Plansza 55x55 cm, w której 1/3 miejsca jest zaledwie ozdobnikiem, jest tego drugim przykładem. (Pierwszym jest już wspomniany wcześniej gabaryt pudła i jego wypraski). Figurki są duże, masywne, ładne, ale przyzwyczajony do wymiaru 32mm jakoś tak dziwnie czułem się przesuwając je po hexach. Kolumny poza wylaniem plastikiem, nic nie wnoszą, a nawet utrudniają szybki rzut oka na planszę.
To nie jest tak, że nic mi się w tej grze nie podobało, ale ogólne wrażenia wizualne pokazują, że ktoś nie zastanowił się dwa razy i wolał jednak wydać coś ponad gabaryty, tylko po to, że KS.

Spoiler:
P.S. Po grze postanowiłem otworzyć dodatek, który domówiłem. Liczyłem, że w środku znajdę wypraskę pasującą wymiarami do Core Boxa. Nawet planowałem pozbyć się jednej z kolumnowych, aby zmieścić pozostałą trójkę bohaterów. Oto co odkryłem po otwarciu pudła wielkości tych z Valerii Wioski/ Valerii Najemników :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :
Spoiler:
ODPOWIEDZ