Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ted »

Rozmiary pudła to jakiś francuski horror. Mythic naprawdę jest firmą specjalnej troski. Natomiast sama gra fajna. Jedno czego nie rozumiem, to - z pierwszej strony instrukcji - move towards :shock: :shock: :shock: Kiedy to się stosuje :?:

Niezależnie od tego, u mnie gra zostaje (na razie w zastępczym mini pudle). I w związku z tym:

na BGG widziałem, że ludzie traktują oryginalne pudło chyba tępą łyżką aby dopasować je do normalnym rozmiarów. Średnio ładnie. Może zrobilibyśmy to lepiej - zamówili normalnych rozmiarów pudła np. w MBPrint? Tylko aby nie były czarne tylko z grafiką? Ktoś z Was ma może stosowne umiejętności? Zrzuciłby do pliku / zeskanował grafikę aby to wyglądało?

I jeszcze jedno - korzystacie z żetonów czy plastikowych żetonów? Dla mnie te plastiki są kompletnie nieczytelne....
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: kiniol1 »

Grafiki na kartach są piękne to prawda, ale grubość kart woła o pomstę do nieba.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Arius »

Po zobaczeniu drugiego spoilera aż wybuchnąłem śmiechem.

Był taki moment, że zastanawiałem się, iż to pudełko duże jest po to by pomieścić dodatki. Ale widząc drugi spoiler chyba jednak nie.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Tyrek »

Udało się zagrać pierwsze dwa pojedynki. Gra zrobiła bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jest nad czym pogłówkować. Efekty typu Dash, Jump, Push, Pull da się złapać szybko. W drugiej grze nie stanowiły już dla nas żadnego problemu. W niecałe 90 min rozegraliśmy dwie gry. Kluczowe wydają sie cele do zapunktowania niż wzajemna eliminacja. Mechanika z kartami jest bardzo fajna, chociaż trochę mi przeszkadza konieczność odrzucania całej ręki na koniec tury. Z drugiej strony efekt Planowania pozwala tym zarządzać. Nie wiem jeszcze czy w kluczowym momencie nietrafiony odciąg kart nie spowoduje totalnej bezsilności/frustracji. Trzeba pograć więcej i poznać grę lepiej, żeby to ocenić.

Jak uda mi się pograć więcej to wrócę podzielić się wrażeniami.
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ted »

U nas z kolei sytuacja wczoraj wymusiła grę w 3 osoby. Zaskakująco dobrze to zadziałało, bez różnicy balansu względem 1vs1. Kolega grał po raz pierwszy więc graliśmy każdy po 2 championów i 4 karty na ręce. Jedyna modyfikacja to, że można wystawić championa w dowolnej strefie startowej; po śmierci tak samo.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: thegammer »

Czy wersja z KS zawiera te plastikowe pierścienie pod figurki - (https://mythicgames.net/product/team-base-rings/).
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ted »

thegammer pisze: 22 paź 2020, 13:34 Czy wersja z KS zawiera te plastikowe pierścienie pod figurki - (https://mythicgames.net/product/team-base-rings/).
z opisu wynika, że to czarne i białe? To nie, nie zawiera. Tylko pomarańczowe i fioletowe.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: akasha_wl »

Moja zawiera także czarno-biale.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: mat_eyo »

Ja mam po 6 pomarańczowych i fioletowych, więc mając matę można zagrać dwie partie. Trochę problem przy partii czteroosobowej, bo nie ma łatwego odróżnia w drużynie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

mat_eyo pisze: 23 paź 2020, 08:12 Ja mam po 6 pomarańczowych i fioletowych, więc mając matę można zagrać dwie partie. Trochę problem przy partii czteroosobowej, bo nie ma łatwego odróżnia w drużynie.
Faktycznie te czarne i białe to był chyba po prostu addon do dokupienia w PMie.

btw. skoro już o toczeniu 2 partii naraz mowa - pamiętajcie, że w pudełku są 2 identyczne komplety po 11 kart celów, a nie jeden liczący 22!
Do rozgrywki używa się tylko talii 11 kart - pojedynczych, bez powtórzeń. Grając z talią 22 kart zaburzycie dość mocno balans rozgrywki.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: mat_eyo »

Zagrałem jedną partię i podzieliłem się pierwszymi wrażeniami na facebooku. Jeśli ktoś chciałby też zobaczyć zdjęcia, to zostawiam link do wpisu. Poniżej przeklejam opis:

Ostatnio odebrałem długo wyczekiwaną grę z KS, Super Fantasy Brawl. Dziś udało mi się namówić żonę i rozegrać zapoznawczą partię.

Czym jest SFB? Jest to gra pojedynkowa, w które ścierają się drużyny złożone z trzech bohaterów. Każdy bohater ma swoje statystyki (obrona, życie oraz abilitka po levelowaniu) oraz sześć kart akcji. Drużyny wybieram z 12tu (a z dodatkiem 15tu) bohaterów i razem z figurkami otrzymujemy łącznie osiemnaście kart, które tworzą naszą talię. W turze mamy do zagrania 3 akcje, zaznaczane żetonami w trzech kolorach (niebieski, żółty i czerwony). Zagrywając kartę (albo wykonując akcję podstawową) musimy wykorzystać odpowiedni żeton, co oznacza, że nie będziemy mogli np. zagrać trzech czerwonych kart w jednej rundzie. Karty aktywują też konkretnych bohaterów do których należą, całość jest więc mocno taktyczna, choć ze strategiczną nutą, o której za chwilę .

Same akcje są bardzo proste - ruch i jeden z kilku typów ataków (wręcz, strzał, AoE) i ewentualnie dodatkowe efekty z zagranej karty. Jednak połączone z ograniczeniami w postaci kolorów i przynależności kart działa bardzo dobrze i sprawia, że ten prosty system ma zaskakująco wiele głębi, jak na czas i wagę rozgrywki.

Gramy do pięciu punktów, a zdobywamy je za nokautowanie przeciwników i wypełnianie celów. Cele w większości wymagają od nas odpowiedniego pozycjonowania na mapie i są punktowane na początku naszej tury, więc po naszej akcji przeciwnik ma szansę pokrzyżować nam plany w swojej turze. Fajne jest to, że cele "jadą" po wystawce, najpierw warte są punkt, później dwa, później znów punkt, a na koniec wypadają z gry.
Rozgrywka to nie pusta nawalanka, rzekłbym nawet, że to cele są ważniejsze. Żona ograła mnie 5-3, a z ogłuszeń przeciwników mieliśmy tylko 3 punkty łącznie.

Co mi się podobało? Na pewno po części wykonanie (figurki i ilustracje na kartach). Gra jest dynamiczna, szybka (30-45 minut), ale pozwala nieźle pokombinować. Walka jest policzalna, nie ma kostek a jedyna losowość to dociąg kart. Mimo sporej liczby słów kluczowych zasady nie są trudne do załapania, a sama rozgrywka idzie sprawnie i jest satysfakcjonująca.

Co mogłoby być lepsze? Niestety w tym KS Mythic poleciał grubo ze zbędną ilością kartonu i plastiku. Pudło jest ogromne, a musi takie być, żeby zmieścić bezsensowne tacki na figurki. Co najśmieszniejsze, w pudle większym od Gloomhaven nie ma miejsca na figurki z dodatku, który fundował się razem z podstawką! Dodatkowo instrukcja mogłaby być lepiej napisana w niektórych miejscach.

Widać, że po stronie minusów są rzeczy tylko wykonaniowe, sam gameplay oceniam bardzo pozytywnie. Wydaje mi się, że Super Fantasy Brawl wyprzedzi w mojej kolekcji Blitz Bowl pod względem "niegłupiej, nawalankowej gry pojedynkowej". W przyszłym roku gra pojawi się w wersji sklepowej, a Mythic chce rozkręcić scenę turniejową. Warto trzymać rękę na pulsie!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Zgodnie z obietnicą rozpoczęliśmy pracę nad PL wersją instrukcji (a jeśli wydawca pozwoli, to może i kart).
Póki co udało się dobrać czcionki i uzgodnić brzmienie PL odpowiedników słów kluczowych. Instrukcja powinna pojawić się w tym tygodniu :)

Próbka:
Spoiler:
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: ted »

Spoiler:
Świetna robota! Z tłumaczenia z Mythicowego na polski macie u mnie A+ :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

4 dni intensywnej pracy, sporo konsultacji oraz wertowania bgg tak, by uniknąć ewentualnych nieścisłości oryginału i zgodnie z obietnicą - jeszcze przed weekendem - mam dla Was polskie zasady.

Póki co jest to wersja przed ewentualnymi poprawkami, ale tych nie powinno być już zbyt wiele (zważywszy ile czasu zostało poświęcone na kolejne czytania) 😅

📥 Pliki w wersji "full" i "light" znajdziecie tutaj:
📥 https://bit.ly/3e9Xi6V

A gdy pojawi się wersja finalna wrzucę ją naturalnie na BGG.

Miłego grania!
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: longmen76 »

Czy jest jeszcze ktoś oprócz mnie który nie dostał swojej gry z KSa (dwa Pledge)? Nie wiem czy powinienem się martwić i atakować wydawcę?
Przychodzi jakieś powiadomienie o przesyłce? Były jakieś maile z potwierdzaniem adresu w międzyczasie? Do mnie nic nie dotarło.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Lipa »

Były maile z prośbą o potwerdzenie adresu z Meeple Logisic. Bez potwierdzenia nie wyślą paczki.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

Polska instrukcja w wersji 1.0 jest już dostępna na bgg :)

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... trukcja-pl

Na zdrowie!
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: longmen76 »

Hej,
W paczce z KS nie dostałem dodatku Force of Nature - choć na liście na kartce co powinno spakowane być jest wymienione (była w paczce).
W komentarzach w kampanii na KSie znalazłem, że ktoś też napisał, że mu brakuje i dostał odpowiedź od Mythic Games:
We are producing more Force of Nature now. We are expecting them to be back at the hub in Feb to March. They will then get sent out immediately to all those who have not received it yet.
Marco

Pytanie do Was: z Waszego doświadczenia zgłosić im, że brakuje dodatku w paczce? Czy oni ogarniają to dobrze i mi doślą brakujący dodatek?
W razie czego na jakiego maila zgłasza się u nich takie rzeczy plus ewentualne reklamacje?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: pan_satyros »

longmen76 pisze: 10 gru 2020, 13:33 Hej,
W paczce z KS nie dostałem dodatku Force of Nature - choć na liście na kartce co powinno spakowane być jest wymienione (była w paczce).
W komentarzach w kampanii na KSie znalazłem, że ktoś też napisał, że mu brakuje i dostał odpowiedź od Mythic Games:
We are producing more Force of Nature now. We are expecting them to be back at the hub in Feb to March. They will then get sent out immediately to all those who have not received it yet.
Marco

Pytanie do Was: z Waszego doświadczenia zgłosić im, że brakuje dodatku w paczce? Czy oni ogarniają to dobrze i mi doślą brakujący dodatek?
W razie czego na jakiego maila zgłasza się u nich takie rzeczy plus ewentualne reklamacje?
Pozdrawiam
Koniecznie zgłoś! Według ich informacji (kartka) masz wszystko, więc musisz im dać znać.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: wrojka »

Właśnie kupiłem (z dodatkiem) przez forum. Po wstępnych oględzinach i przed pierwszą rozgrywką:


Plusy:
Faktycznie jakość kart/figurek/plastikowych znaczników jest w pytę.
Słownictwo na kartach i sama mechanika gry jest w pytę przejrzysta dla kogoś, kto grał w Gloomhaven.
Sama instrukcja jest ładnie skomponowana i czytelna

Minusy:
Inserty. To pudło nie musiało takie być :d
Trochę myślę o skalowaniu do turnieju. 12champów +3 w dodatku +2 są w preorderze. To nadal max 5 graczy (czyli realnie 4). Jak wyjdzie 18 champion to będzie szło zagrać na 6 osób na raz. Znaczniki (karton + plastik) zaspokoją chyba 8 osób. Plansze i karty questów (11) idzie dorobić.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: wrojka »

Wczoraj na streamie pojawiły się figurki i karty nowych postaci:
Spoiler:
umiejętność level-up Khalize:
Spoiler:
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Crowmaster »

Nie mogę znaleźć informacji czy ktoś będzie to u nas wydawał i czy w ogóle będzie dostępne w polsce? Jak na razie tylko sklepy zagraniczne to maja, albo wersje z KS można odkupić
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: mat_eyo »

Crowmaster pisze: 17 gru 2020, 14:19 Nie mogę znaleźć informacji czy ktoś będzie to u nas wydawał i czy w ogóle będzie dostępne w polsce? Jak na razie tylko sklepy zagraniczne to maja, albo wersje z KS można odkupić
Nie było jeszcze premiery wersji sklepowej. W okolicach marca 2021 gra powinna być dostępna w sklepach.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: Crowmaster »

mat_eyo pisze: 17 gru 2020, 14:41
Crowmaster pisze: 17 gru 2020, 14:19 Nie mogę znaleźć informacji czy ktoś będzie to u nas wydawał i czy w ogóle będzie dostępne w polsce? Jak na razie tylko sklepy zagraniczne to maja, albo wersje z KS można odkupić
Nie było jeszcze premiery wersji sklepowej. W okolicach marca 2021 gra powinna być dostępna w sklepach.
A faktycznie - pre order :). Tak czy inaczej, wiadomo czy to się pojawi u nas? Nie musi być koniecznie po polsku ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Super Fantasy Brawl (Jochen Eisenhuth)

Post autor: japanczyk »

Na pewno pojawi się w sklepach, z tego co wiem to jest dostepne w hurtowniach z których korzystają polskie sklepy
ODPOWIEDZ