Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Post autor: kelvar »

dawid pisze: 22 paź 2020, 16:36 Czy Rycerze ich poszczególne części są ze sobą powiązane fabułą ?
Mam Tom 2 i 3 i zastanawiam się czy siadać bez pierwszego.

Czy to faktycznie jest gra mocno dla dzieci czy dorośli też się mogą dobrze przy tym bawić ?
W drugi tom można grać jak dobrze pamiętam postacią z pierwszego (przenosząc wszystko co zebraliśmy itp.) - w drugi nie grałem jeszcze. Pierwszy w sumie kiedyś na luzie przechodziłem (nawet 2 razy :P) i w sumie przyjemne, lekkie (takie bajkowe). Za to siostrzenica mająca 12 lat była bardzo zadowolona z grania. Więc sądzę, że to kwestia podejścia - nie spodziewajmy się wielkiej głębi itp. - przyjemny przerywnik żeby trochę mózg rozruszać. Drugi tom (sam nie grałem jeszcze) podobno jest bardziej zaawansowany (choć to nie jest coś z niesamowitym progiem wejścia itp.).

Jak komuś klimat/grafiki/lekki przerywnik pasuje - to warto te kilkanaście złotych wygrać (poniżej 20 zł).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Post autor: BOLLO »

kelvar pisze: 22 paź 2020, 17:30
dawid pisze: 22 paź 2020, 16:36 Czy Rycerze ich poszczególne części są ze sobą powiązane fabułą ?
Mam Tom 2 i 3 i zastanawiam się czy siadać bez pierwszego.

Czy to faktycznie jest gra mocno dla dzieci czy dorośli też się mogą dobrze przy tym bawić ?
W drugi tom można grać jak dobrze pamiętam postacią z pierwszego (przenosząc wszystko co zebraliśmy itp.) - w drugi nie grałem jeszcze. Pierwszy w sumie kiedyś na luzie przechodziłem (nawet 2 razy :P) i w sumie przyjemne, lekkie (takie bajkowe). Za to siostrzenica mająca 12 lat była bardzo zadowolona z grania. Więc sądzę, że to kwestia podejścia - nie spodziewajmy się wielkiej głębi itp. - przyjemny przerywnik żeby trochę mózg rozruszać. Drugi tom (sam nie grałem jeszcze) podobno jest bardziej zaawansowany (choć to nie jest coś z niesamowitym progiem wejścia itp.).

Jak komuś klimat/grafiki/lekki przerywnik pasuje - to warto te kilkanaście złotych wygrać (poniżej 20 zł).
Mam wsystkie 3 i 3 przeszedłem.
1 na spostrzegawczość bardziej więc dorosły zagra czemu nie ale raczej się wynudzi jeżeli szuka jakiejś głębi ale zginąć tez może :-)
2 Juz rozbudowany bardziej (kontynuacja z pierwszego ale jak nie masz pierwszego to nie tracisz na fabule) rzuty kością sporo naprawde sporo walki
3 to już naprawde lvl wyżej. Prawie gra paragrafowa ale nadal skakanie po stronach. Bardziej mroczny.


Sobie kupiłem Dom pełen zła, Czarnoksieznik z ognistej góry, Technomagowie,Wyprawa 1902, Dziennik29...ale jeszcze żadnego nie miałem czasu robić
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Post autor: Halloween »

Czworo przeciw ciemności - nowy tytuł ukończył ktoś?

Jak dużo jest artów a jak dużo tekstu?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Post autor: Gosiek »

Halloween pisze: 08 mar 2022, 21:25 Czworo przeciw ciemności - nowy tytuł ukończył ktoś?

Jak dużo jest artów a jak dużo tekstu?
Czworo to przede wszystkim nie jest komiks paragrafowy, ale przygoda RPG solo wydana akurat przez wydawcę ze sporym portfolio komiksów, także nie pasuje zupełnie do tego tematu. Gra ma na forum swój topic i tam można o niej poczytać -> klik.

Grafiki są w niej tylko klimatycznym uzupełnieniem opowieści i jest ich zdecydowanie mniej niż tekstu.
Sloth
Posty: 385
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Post autor: Sloth »

Udostępniono wersje PDF Serce lodu. Nie mialem za dużo czasu się w nią zagłębić ale, wydaje się że będzie naprawdę dobra historia. Także polecam od Siebie.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Które komiksy paragrafowe mogą być atrakcyjne dla dorosłego ?

Post autor: morthi »

Jeśli lubisz klimat grozy z powieści Lovecrafta to seria Wybierz Cthulhu (Choose Cthulhu) będzie da Ciebie.
Black Monk rozpoczął wydawanie w Polsce książek z tej serii. Opowieści (gry paragrafowe) dzieją się w znanych albo nieznanych opowiadaniach Lovecrafta. Aktualnie w przedsprzedaży jest 3 część Widmo nad Innsmouth oraz zapowiedź 4 części.
ODPOWIEDZ