Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
k4sper
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 32 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: k4sper »

U mnie niestety też występuje różnica w odcieniach sektorów...
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 110 times
Been thanked: 18 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Noidea »

Nie przypominam sobie aż takiej wtopy wizerunkowej Rebela. Przecież to aż smutna parodia z tymi spleśniałymi woreczkami. Na szczęście dałem sobie kilka dni temu czas na podjęcie decyzji o zamówieniu zamiast brać na hejnał, moje szczęście. Współczuję osobom które zakupiły, mam nadzieję że nie będą musiały czekać całego roku na zestaw naprawczy.
TomD1
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: TomD1 »

Niestety, również przyłączam się do bólu d***.

Większość błędów, które zostały wymienione wyżej, pojawiły się również u mnie. Odcień kafelków pomieszczeń, błędy na kartach (dołożone 4 karty poprawione, druCh pozostał :D ). Do tego mocno wątpliwej jakości podstawki 4 figurek dorosłych osobników (te z podpórkami) jakieś takie mocno zdeformowane i poobgryzane... Wydaje się że instrukcja jest ok bo poprawiono ilość żetonów ciał.

Jeżeli ktoś wyłapał jakieś błędy ponad to, co zostało do tej pory wymienione to proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.

Do tego mam istotne pytanie, jak powinna wyglądać figurka reproduktora? W instrukcji jest z tymi podpórkami, na KS Update z kampanii była informacja o zmianie. Ja mam bez podpórek, czy tak powinno być?

Zamówione w Gandalfie, sklep chyba nie ma tu jednak nic do rzeczy.
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Tilgor »

U mnie niestety to samo. Błędy na kartach akcji postaci, zastrzyku adrenaliny, a w dodatkowym opakowaniu tylko cztery karty poprawione tj: akcje gracza intruza i niespodziewana okazja.
Oczywiście inny odcień kafelków sektorów. Do tego woreczek z pleśnią...

Co ciekawe dodatkowo mam karty których nie uwzględnia instrukcja:
Spoiler:
Ktoś wie co to za karty?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4511
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 864 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Tilgor pisze: 26 paź 2020, 23:17 U mnie niestety to samo. Błędy na kartach akcji postaci, zastrzyku adrenaliny, a w dodatkowym opakowaniu tylko cztery karty poprawione tj: akcje gracza intruza i niespodziewana okazja.
Oczywiście inny odcień kafelków sektorów. Do tego woreczek z pleśnią...

Co ciekawe dodatkowo mam karty których nie uwzględnia instrukcja:
Spoiler:
Ktoś wie co to za karty?
Na pewno były dodawane do wersji KS. Zapowiadają chyba nowe postacie z dodatku.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
thcsiwy
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2019, 15:29

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thcsiwy »

Witam.
Ja też niestety jestem w gronie nieszczęśliwców które otrzymały wadliwy produkt. Gra kupiona
w sklepie aleplanszówki . Czy ktoś już u nich zgłaszał reklamację ?
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: smoo »

thcsiwy pisze: 27 paź 2020, 07:14 Witam.
Ja też niestety jestem w gronie nieszczęśliwców które otrzymały wadliwy produkt. Gra kupiona
w sklepie aleplanszówki . Czy ktoś już u nich zgłaszał reklamację ?
Zgłaszaj bezpośrednio do Rebela na ich adres reklamacyjny, inaczej to potrwa dużo dłużej. No i przy tej skali problemu, sklepy raczej nie będą się tym zajmować.
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hajan »

Mam pytanie bo nie do konca rozumiem po której stronie ma być dany napis "stos kart akcji" i odrzucone karty akcji "?
Im_Groot
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2020, 15:04

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Im_Groot »

hajan pisze: 27 paź 2020, 12:44 Mam pytanie bo nie do konca rozumiem po której stronie ma być dany napis "stos kart akcji" i odrzucone karty akcji "?
Chyba tutaj się trochę zamieszania wkradło ale pewny nie jestem. Patrząc na wydanie angielskie chyba po prostu chodzi o to aby nazwa stos kart akcji była po lewej stronie ale była biała a odrzucone karty akcji po prawej ale wyszarzane (co zresztą byłoby logiczne).
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: jediwolf »

hajan pisze: 27 paź 2020, 12:44 Mam pytanie bo nie do konca rozumiem po której stronie ma być dany napis "stos kart akcji" i odrzucone karty akcji "?
Tak powinno to wyglądać:

stos kart akcji - po LEWEJ stronie, BIAŁY napis
odrzucone karty akcji - po PRAWEJ stronie, PRZYCIEMNIONY napis

We wersji PL dalej są źle wydrukowane nawet w najnowszym dodruku - napisy są po dobrej stronie, ale mają złe kolory.

Poniżej jak to wygląda we wersji angielskiej, poprawnej:


Obrazek
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TuReK »

To akurat jest pierdoła i nie mam z tym problemu, ale PLEŚŃ kwalifikuje całą grę do zwrotu, a pozostałym powinni wymienić sektory, błędne karty, niedorobione figurki.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gromb »

Wygląda to tak, jakby pozbierano wszystko do kupy przed właściwym drugim drukiem, to co zalegało magazyn, było niekompletne i pozostało z innych reklamacji i złożono z tego po taniości kompletne zestawy.
Resztki magazynowe dla niecierpliwych, co chcą mieć szybko grę. A procedury reklamacyjne będę czekać na drugą ładna fale w styczniu / lutym. Obym się mylił.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 116
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: sinbad78 »

Czekałem na dodruk i zastanawiałem się nad zakupem bo Wersja na TTS już nie starcza. Teraz się cieszę że się powstrzymałem
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hajan »

jediwolf pisze: 27 paź 2020, 13:14
hajan pisze: 27 paź 2020, 12:44 Mam pytanie bo nie do konca rozumiem po której stronie ma być dany napis "stos kart akcji" i odrzucone karty akcji "?
Tak powinno to wyglądać:

stos kart akcji - po LEWEJ stronie, BIAŁY napis
odrzucone karty akcji - po PRAWEJ stronie, PRZYCIEMNIONY napis
Czyli w moim egzemplarzu mam błędne karty, błąd w planszetce oraz te figurki które wyglądaja jak wyglądają oraz nie wiem czy to wada czy nie, plastikowa wypraska która nie mieści małych kart w koszulkach :)
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: zajudzony »

Siema, a czy ktoś wogole z tego rzutu otrzymał kompletna wersje pozbawioną wad? W głównej mierze chodzi mi to te jaśniejsze kafle terenu 1. Mój egzemplarz wydawał się cymesik no oprócz zastrzyku adrenaliny i tych planszetek postaci :) ale to małe piwo do czasu kiedy pojawił się temat jaśniejszego rewersu dwóch kafli terenu... nic to napisałem do rebela i od wczoraj czekam na odpowiedź z działu reklamacji. Pozdro dla wszystkich i zdrowia !!!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TuReK »

Chyba mają sporo odpisywania :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: zajudzony »

Jakaś granda z tym Nemesisem!! Tyle czekania a teraz taka lipa!! Nic to zacznę grać na tym co jest.

PS. Pozdro dla Opola !!! Zwm!!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TuReK »

politycznie poprawna nazwa to AK :D
Z pustego i Saruman nie naleje
smoo
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2020, 21:50
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: smoo »

Planszetek raczej nie poprawią, bo wcześniej też tego nie zrobili. W sumie to najmniejszy z problemów w tym momencie.

Szczerze, to nie wiem w jaki sposób mogą poprawić problem z jaśniejszymi kafelkami. Zapewne każda partia produkcyjna może się różnić odcieniem w zależności od użytych materiałów, więc musieliby wrzucić na jeden arkusz wszystkie kafelki "1", wydrukować i rozesłać w ramach reklamacji. Nie sądzę, że się to wydarzy z uwagi na koszta.
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

smoo pisze: 27 paź 2020, 17:08 Planszetek raczej nie poprawią, bo wcześniej też tego nie zrobili. W sumie to najmniejszy z problemów w tym momencie.

Szczerze, to nie wiem w jaki sposób mogą poprawić problem z jaśniejszymi kafelkami. Zapewne każda partia produkcyjna może się różnić odcieniem w zależności od użytych materiałów, więc musieliby wrzucić na jeden arkusz wszystkie kafelki "1", wydrukować i rozesłać w ramach reklamacji. Nie sądzę, że się to wydarzy z uwagi na koszta.
Też mnie to zastanawia, ale mleko się rozlało i muszą się z tym zmierzyć. Planszetki oczywiście przeboleję ale kart i kafelków im nie popuszczę. Nie wiem, może jakieś nalepki na kafle rozwiązałyby problem?
Myślę, że fakt takich niedociągnięć w ten czy w inny sposób odbije się na wizerunku Rebela, jako wydawcy tych większych tytułów.
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: KeyserSoze »

Ktoś już dostał jakąś konkretną odpowiedź z działu reklamacji rebela??

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

Ja dostałem mało konkretną:
"Dziękujemy za maila.
Jesteśmy w trakcie weryfikacji spływających zgłoszeń związanych z dodrukiem gry Nemesis.
Gdy tylko będziemy mieć odpowiednie informacje poinformujemy mailowo o możliwych rozwiązaniach sytuacji"
Czyli takie ctr+c, ctr+v

Napisałem też do sklepu, w którym nabyłem grę. Odpisali że skontaktowali się z wydawcą i o ustaleniach mnie poinformują.

Także jak widać konkretów mało niestety...
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: zajudzony »

smoo pisze: 27 paź 2020, 17:08 Planszetek raczej nie poprawią, bo wcześniej też tego nie zrobili. W sumie to najmniejszy z problemów w tym momencie.

Szczerze, to nie wiem w jaki sposób mogą poprawić problem z jaśniejszymi kafelkami. Zapewne każda partia produkcyjna może się różnić odcieniem w zależności od użytych materiałów, więc musieliby wrzucić na jeden arkusz wszystkie kafelki "1", wydrukować i rozesłać w ramach reklamacji. Nie sądzę, że się to wydarzy z uwagi na koszta.
Nie ukrywam to jest dla mnie jedyne rozwiązanie to znaczy dodruk i wysyłka wszystkich kafelkow terenu 1. Nie ma szans dodruk tylko dwóch jak i również nie uśmiecha mi się przyklejanie jakichkolwiek naklejek ...
probbi
Posty: 954
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: probbi »

Ja już dostałem brakujący punchboard z silnikami. Jak wrócę do domu to porównam też odcienie tych dwóch kafli, bo były na tym samym arkuszu
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

Yyyyy...

to są takie jaja z dodrukiem Nemesis? Niezła wtopa... tytuł za 500 zł. Te kafelki to jakaś kompletna pomyłka. Jak z tym w ogóle grać. Mam Mage Knight w ang wersji z dodatkami później wydrukowanymi i tam też są delikatne (na szczęście minimalne) różnice w kolorystyce niektórych kafli terenu. Minimalna różnica, a i tak jeśli zaczniesz się przyglądać, to zauważysz czy to tereny z podstawki, czy z dodatków.
Jak tutaj czytam, to te kafle są jednymi z ważniejszych w grze, a po zdjęciach widać różnicę jak na dłoni.

W ostateczności można zrobić komplet na wszystkie kafle wzoru i wydrukować na papierze, który się potem na te kafle naklei...
Do tego nie poprawione błędy na kartach itp. Gratulacje Rebel, karny kop w dupę za coś takiego to mało.
ODPOWIEDZ