Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jacek_PL »

tomp pisze: 28 paź 2020, 13:28 Podejrzewam, skąd to podejrzenie o wydawnictwo jednak Leser zdementował.
Patrząc na portfolio Dire Wolf, to może być np. Portal bo też wydali Root albo Fox Games bo też wydali Sagrada. Z drugiej strony to może być też wydawnictwo które wcześniej żadnej z tych gier nie wydała, więc na razie trzeba poczekać. Chociaż mnie to też trochę zdziwiło że nie Lucrum, al tylko trochę :D

Ninja edit: co ja pacze, to gry o których wspomniałem to elektroniczne są więc .. sam już nie wiem.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1506
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Hmm... Przeczucie mówi mi, że to może być Rebel. Ale zobaczymy, czas pokaże :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Majkel89 »

Rebel od razu by ogłosił.

Możliwe że Portal, tylko czeka na portal on.

Może albi..
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1740
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1408 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Jacek_PL pisze: 28 paź 2020, 13:49 Chociaż mnie to też trochę zdziwiło że nie Lucrum
Jeśli mam być szczery, to mnie też ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sydonia »

Tajemnica rozwiązana :)
Polską edycję wyda Lucky Duck!

SCD wyniesie 199 PLN. Oprócz podstawki dostępny będzie również uprgade pack zawierający 65 figurek.

Premiera: I kwartał 2021
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Mają mój portfel :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

"Gra trafi na rynek pod koniec marca 2021"
WHAAT?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

Potwierdzamy, że to jednak my :)

Obrazek
Jools pisze: 28 paź 2020, 18:12 "Gra trafi na rynek pod koniec marca 2021"
WHAAT?
Trwa lokalizacja, za chwilę wysyłamy pliki do akceptacji. Druk w grudniu, odbiór początek stycznia. Chiny, więc na statek i w marcu witamy w Polsce :)
Jest to pierwszy rzut lokalizacji językowych (robimy też wersję francuską).
Ostatnio zmieniony 28 paź 2020, 18:17 przez Lucky Duck Games, łącznie zmieniany 1 raz.
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Szkoda ze nie rowno z premiera :/
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

Niestety nie było w ogóle takiej możliwości.

Edit: ale dzięki temu nie będzie wychwyconego tu błędu na karcie ;)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Jakie będzie SCD dla deluxe upgrade packa?
dannte
Posty: 728
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 104 times
Been thanked: 423 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dannte »

Lucky Duck Games pisze: 28 paź 2020, 18:18 Niestety nie było w ogóle takiej możliwości.

Edit: ale dzięki temu nie będzie wychwyconego tu błędu na karcie ;)
Dobrze to słyszeć :)

To ja jeszcze zapytam bezpośrednio: czy karta promocyjna z Lady Jessiką będzie też dodawana do polskiej przedsprzedaży?
EDIT: Ok, znalazłem odpowiedź: https://www.direwolfdigital.com/news/du ... -partners/

Będzie dodawana :)
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

sydonia pisze: 28 paź 2020, 18:00 Tajemnica rozwiązana :)
Polską edycję wyda Lucky Duck!

SCD wyniesie 199 PLN. Oprócz podstawki dostępny będzie również uprgade pack zawierający 65 figurek.

Premiera: I kwartał 2021
No to nie dość, że planszowe newsy się wydurniły nie wiedząc co to lokalizacja to jeszcze gadając bzdury że znacznie lepsza cena :D
Pozostając w temacie, pytanie do wydawcy, czy poprawicie błąd na jednej z kart Bene Gesserit - Missionaria Protectiva?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: herman »

Scd 199 to ok 130 w sklepie więc jednak chyba lepiej niż 200 :)
sasquach
Posty: 1834
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Arkhon pisze: 28 paź 2020, 19:57 No to nie dość, że planszowe newsy się wydurniły nie wiedząc co to lokalizacja to jeszcze gadając bzdury że znacznie lepsza cena :D
Pozostając w temacie, pytanie do wydawcy, czy poprawicie błąd na jednej z kart Bene Gesserit - Missionaria Protectiva?
Na razie ty się wydurniłeś, że nie potrafisz przeczytać co napisało wydawnictwo kilka postów wyżej - karta będzie poprawiona.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

herman pisze: 28 paź 2020, 20:00 Scd 199 to ok 130 w sklepie więc jednak chyba lepiej niż 200 :)
no nie wiem jak 150 a 130 to duzo lepsza, chce jeszcze te 130 zobaczyc. SCD obu produktow to 200, wiec wciąż fake news imho. Uwaga nie mniej jednak trafna, miałem na uwadze.
sasquach pisze: 28 paź 2020, 20:07
Arkhon pisze: 28 paź 2020, 19:57 No to nie dość, że planszowe newsy się wydurniły nie wiedząc co to lokalizacja to jeszcze gadając bzdury że znacznie lepsza cena :D
Pozostając w temacie, pytanie do wydawcy, czy poprawicie błąd na jednej z kart Bene Gesserit - Missionaria Protectiva?
Na razie ty się wydurniłeś, że nie potrafisz przeczytać co napisało wydawnictwo kilka postów wyżej - karta będzie poprawiona.
Czytać umiem Panie kolego, i wciąż wzmianki o wspomnianej karcie bezpośrednio nie widzę, co najwyżej mogę być ślepy, ale wciąż w ich poście nie widzę.
A cytowane przez Ciebie zdanie nie jest tylko moim wyłącznym co widać tu i tam. Nie wspominając o pytaniu o tłumaczenie tytułu, które jest creme de la creme.
sasquach
Posty: 1834
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Arkhon pisze: 28 paź 2020, 20:25 Czytać umiem Panie kolego, i wciąż wzmianki o wspomnianej karcie bezpośrednio nie widzę, co najwyżej mogę być ślepy, ale wciąż w ich poście nie widzę.
"Edit: ale dzięki temu nie będzie wychwyconego tu błędu na karcie "
viewtopic.php?p=1294058#p1294008

I z góry, oszczędź mi tu farmazonów, że mogło chodzić o inną kartę :D Chyba, że wieś o większej ilości kart.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

sasquach pisze: 28 paź 2020, 20:43
Arkhon pisze: 28 paź 2020, 20:25 Czytać umiem Panie kolego, i wciąż wzmianki o wspomnianej karcie bezpośrednio nie widzę, co najwyżej mogę być ślepy, ale wciąż w ich poście nie widzę.
"Edit: ale dzięki temu nie będzie wychwyconego tu błędu na karcie "
viewtopic.php?p=1294058#p1294008

I z góry, oszczędź mi tu farmazonów, że mogło chodzić o inną kartę :D Chyba, że wieś o większej ilości kart.
Edita nie widziałem, zaiste, dziękuje za zwrócenie mi na to uwagi. Cieszy mnie, jeżeli ustrzeże się wydawca przed oryginalnym błędem w druku.
Nie musisz zakładać Pan, że odrazu farmazony dostaniesz na twarz w podzięce za słuszne zwrócenie uwagi, nie każdy taki jest.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: herman »


no nie wiem jak 150 a 130 to duzo lepsza, chce jeszcze te 130 zobaczyc. SCD obu produktow to 200, wiec wciąż fake news imho. Uwaga nie mniej jednak trafna, miałem na uwadze.
PN porównywały do ceny angielskiej edycji w przedsprzedaży, która wyniosła (w sklepie, nie SCD) ok 200 zł.
SCD polskiej wersji to 199 zł, czyli jeśli porównasz inne gry z SCD 199 zł to zobaczysz, że można je w sklepach kupić za ok 125-130 zł.
Tak więc różnica jest ok 70 zł więc nie wiem gdzie tu widzisz "fake news".
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

herman pisze: 29 paź 2020, 11:35

no nie wiem jak 150 a 130 to duzo lepsza, chce jeszcze te 130 zobaczyc. SCD obu produktow to 200, wiec wciąż fake news imho. Uwaga nie mniej jednak trafna, miałem na uwadze.
PN porównywały do ceny angielskiej edycji w przedsprzedaży, która wyniosła (w sklepie, nie SCD) ok 200 zł.
SCD polskiej wersji to 199 zł, czyli jeśli porównasz inne gry z SCD 199 zł to zobaczysz, że można je w sklepach kupić za ok 125-130 zł.
Tak więc różnica jest ok 70 zł więc nie wiem gdzie tu widzisz "fake news".
jeżeli oba scd sa 200, a wlasciwie na dzis dzien eng to 197 zl po przeliczniku. To zależy jaki rabat Ci sklep przyzna. Nie bedzie to 70 zł. Dla Twego info, za 150 eng wersje i ludziska zamawiają w zaprzyjaźnionych sklepach więc można by i taniej pewnie.
Fake news specjalnie wyolbrzymilem, bo raz - że to nie był news a komentarz do niego, dwa - że tak silnie posłużono się tymi stwierdzeniami "znacznie niższa cena" gdzie ja tego "znacznie", zwyczajnie, nie widzę. Ale znów... ja ślepy jestem pewnie jak w przypadku edita wydawcy ;)
Specjalnie porównałeś scd do ceny sklepowej? po czym stwierdziłeś 70zł różnicy? Sklepy wersji eng nie sprzedaja po scd....
Powiem szczerze, jest to ta sama cena, bo to już wola sprzedawcy, jaki rabat naliczy, w wielu pewnie przypadkach będzie to zależalo od dostawcy i wynegocjowanych warunków. Niejednokrotnie spotkałem się w efekcie końcowym, że to wersja eng, przy równym scd jest niższa.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: herman »

Ale ten news pojawił się w momencie kiedy tylko jeden sklep miał w ofercie wersję angielską i było to właśnie 200 zł z jakimiś groszami.
Jak jest teraz po X dniach nie sprawdzałem, odnoszę się do momentu opublikowania newsa. Jak każdy news po czasie jest już mało aktualny ;)
Skąd te 70 zł? Wystarczy sprawdzić (najlepiej kilku różnych wydawców,bo dają hurtowniom różne rabaty) gry z scd 199 zł i na i-szopie popatrzeć potem po ile latają w sklepach.
Nie rozmywajmy już jednak tematu o samej grze.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jacek_PL »

To jak już trochę offtopowo się zrobiło, czy ktoś ma jakąś opinię o tłumaczeniu firmy Lucky Duck Games ? Nie chodzi o to czy pięknie przetłumaczą tylko czy nie ma baboli w tłumaczeniach ? Zastanawiam się nad preorderem i nie chciałbym się nadziać jak to przy grach pewnego innego wydawnictwa bywa :D

Nie wiem jak to będzie hulało, ale wygląda to bardzo, ale to bardzo obiecująco.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1344
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 555 times
Been thanked: 283 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Atamán »

Jacek_PL pisze: 29 paź 2020, 13:20 To jak już trochę offtopowo się zrobiło, czy ktoś ma jakąś opinię o tłumaczeniu firmy Lucky Duck Games ? Nie chodzi o to czy pięknie przetłumaczą tylko czy nie ma baboli w tłumaczeniach ? Zastanawiam się nad preorderem i nie chciałbym się nadziać jak to przy grach pewnego innego wydawnictwa bywa :D

Nie wiem jak to będzie hulało, ale wygląda to bardzo, ale to bardzo obiecująco.
Lucky Duck Games to nowy gracz na polskim rynku planszówkowym, więc na opinię dopiero sobie zapracuje ;) W Watergate niestety zrobili mały błąd dotyczący setupu (a raczej powielili go z angielskiej wersji instrukcji), ale na kartach raczej wszystko ok, bo nikt nie narzeka ;)

Informacja, że to LDG wydaje to dla mnie niewiadoma. Mnie bardziej niż ew. błędy (jak są małe, to wybaczam) zastanawia zawsze na ile mogę liczyć, że jak wyjdą dodatki, to też będą w wersji PL. Są wydawnictwa, które wiem, że mogę na nie liczyć (Lucrum, Portal też raczej na plus), a są takie, z którymi bywa gorzej (głównie mam na myśli Rebel, który lubi porzucać wydane gry uznając, że za małe zainteresowanie na dodatek).

Potencjalnie lepsza cena oraz poprawiona karta Missionaria Protectiva bardzo mnie kusi, by zaczekać na wersję PL. Szczególnie, że moi współgracze też wolą grać po polsku. Ale nie wiem czy wytrzymam i czy na otarcie łez po przełożonej premierze filmu nie skuszę się jednak na szybciej dostępna wersję angielską. Normalnie dylematy pierwszego świata ;)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Czyli do kwietnia 2021 trzeba o grze zapomnieć, i tyle.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jacek_PL »

Atamán pisze: 29 paź 2020, 13:53 W Watergate niestety zrobili mały błąd dotyczący setupu (a raczej powielili go z angielskiej wersji instrukcji), ale na kartach raczej wszystko ok, bo nikt nie narzeka ;)
Jeśli Watergate było oryginalnie po angielsku, to znaczy że nie tylko nie zrobili błędu ale wręcz przetłumaczyli wszystko jak należy i to jest dla mnie wyznacznik żeby zaufać wydawnictwu.

Szkoda że gra nie ma perspektyw na wprowadzenie piątego gracza, bo zazwyczaj w tyle osób gramy, na ale nie ma gier idealnych :mrgreen:
ODPOWIEDZ