Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: adrturz »

bogas pisze: 21 paź 2020, 22:10
WRS pisze: 21 paź 2020, 20:32 Toskania jest dodatkiem modułowym.
Poznając Toskanię (jeszcze dużo przed zapowiedziami wydania Viticulture PL) zetknąłem się z opinią, że ten moduł jest rzadziej wykorzystywany.
No to moja opinia jest taka, że nie wyobrażam sobie grania w Toskanię bez gwiazdek. Dodatkowo jedna jak i druga strony planszy ma pola z bonusem w postaci gwiazdki, tak samo jak i tor pobudki ma bonus w postaci gwiazdki. Tak więc odrzucenie tego konkretnego modułu to tak słabo raczej.
Aby rozwiać ewentualne wątpliwości - mapa Toskanii jest w pełni poprawna po stronie planszy bez dodatkowych konstrukcji.

Edit. Naklejka to rozwiązanie tymczasowe, mające na celu zniwelowanie niedogodności do czasu wymiany plansz :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2020, 13:07 przez adrturz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: roadrunner »

Majkel89 pisze: 20 paź 2020, 15:03 W czym Wam przeszkadza naklejenie naklejki?
Z powyższej grafiki jasno widać, że cała siatka bonusów została na etapie projektu graficznego machnięta w lewo, idealnie na granice poszczególnych prowincji :shock:
Premia za Livorno jest na morzu. Może to jakaś zachęta do próby grania w Viti Trytonami ze Small Worlda.
Naklejka musiałaby w sumie obejmować całą mapkę. Wymiana plansz to jedyna rozsądna propozycja ze strony wydawcy.

Wielkie propsy, Phalanksi, za wydanie tego tytułu w Polsce i nazwanie Toskanii Toskanią, ale tu zostaje mi stwierdzić, że cieszę się z postawienia na wersję angielską.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: roadrunner »

Aby rozwiać ewentualne wątpliwości - mapa Toskanii jest w pełni poprawna po stronie planszy bez dodatkowych konstrukcji.
Tak mi się skojarzyło... Zupełnie bez związku ;)

LINK

Nic osobistego, po prostu za często widzę takie wyjaśnienia w branży planszówek do sytuacji, które w każdej innej dziedzinie handlu i marketingu przestały być standardem jakieś pół dekady przed tym, jak Facebook stał się w Polsce modny. Albo wcześniej.

Viticulture jest zbyt ładnym graficznie produktem i zbyt drogim w scd, aby rekompensować sobie tego kalibru błąd "zapewnieniami", że "nooo, ale 2ga strona planszy gitesik" albo "fajnie, że pudełko nie rozpada mi się w rękach".
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Koziełło »

roadrunner pisze: 22 paź 2020, 12:35 Naklejka musiałaby w sumie obejmować całą mapkę. Wymiana plansz to jedyna rozsądna propozycja ze strony wydawcy.
roadrunner pisze: 22 paź 2020, 12:38 Nic osobistego, po prostu za często widzę takie wyjaśnienia w branży planszówek do sytuacji, które w każdej innej dziedzinie handlu i marketingu przestały być standardem jakieś pół dekady przed tym, jak Facebook stał się w Polsce modny. Albo wcześniej.

Viticulture jest zbyt ładnym graficznie produktem i zbyt drogim w scd, aby rekompensować sobie tego kalibru błąd "zapewnieniami", że "nooo, ale 2ga strona planszy gitesik" albo "fajnie, że pudełko nie rozpada mi się w rękach".
Kolego, ale w czym Ty masz problem?
Po pierwsze jak widać ze zdjęcia naklejka obejmuje całą mapkę
Po drugie - wyraźnie ogłoszono, że plansze zostaną wymienione
Po trzecie - ten problem wyraźnie Ciebie nie dotyczy, bo masz wersję angielską

MBSZ (jak kto woli IMVHO) rozwiązanie problemu przez wydawcę jest wzorowe (tymczasowo naklejka, docelowo plansza) i oby wszyscy inni wydawcy wzięli z tego przykład
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: bogas »

Koziełło pisze: 22 paź 2020, 13:03
roadrunner pisze: 22 paź 2020, 12:35 Naklejka musiałaby w sumie obejmować całą mapkę. Wymiana plansz to jedyna rozsądna propozycja ze strony wydawcy.
roadrunner pisze: 22 paź 2020, 12:38 Nic osobistego, po prostu za często widzę takie wyjaśnienia w branży planszówek do sytuacji, które w każdej innej dziedzinie handlu i marketingu przestały być standardem jakieś pół dekady przed tym, jak Facebook stał się w Polsce modny. Albo wcześniej.

Viticulture jest zbyt ładnym graficznie produktem i zbyt drogim w scd, aby rekompensować sobie tego kalibru błąd "zapewnieniami", że "nooo, ale 2ga strona planszy gitesik" albo "fajnie, że pudełko nie rozpada mi się w rękach".
Kolego, ale w czym Ty masz problem?
Po pierwsze jak widać ze zdjęcia naklejka obejmuje całą mapkę
Po drugie - wyraźnie ogłoszono, że plansze zostaną wymienione
Po trzecie - ten problem wyraźnie Ciebie nie dotyczy, bo masz wersję angielską

MBSZ (jak kto woli IMVHO) rozwiązanie problemu przez wydawcę jest wzorowe (tymczasowo naklejka, docelowo plansza) i oby wszyscy inni wydawcy wzięli z tego przykład
Koledze chodziło nie o sam problem z planszą, ale o tłumaczenie, że druga strona planszy jest okej jakby co. Ja wiem ze gra to nie auto, ale jednak tłumaczenie w stylu „przy ponad 60 km na godzinę ściąga w prawo, ale za to jadac 50 km/h jest git, a jak się stoi na parkingu to już w ogóle cacy” jest słabe.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2020, 15:18 przez bogas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: roadrunner »

Koziełło pisze: 22 paź 2020, 13:03
roadrunner pisze: 22 paź 2020, 12:35 Naklejka musiałaby w sumie obejmować całą mapkę. Wymiana plansz to jedyna rozsądna propozycja ze strony wydawcy.
roadrunner pisze: 22 paź 2020, 12:38 Nic osobistego, po prostu za często widzę takie wyjaśnienia w branży planszówek do sytuacji, które w każdej innej dziedzinie handlu i marketingu przestały być standardem jakieś pół dekady przed tym, jak Facebook stał się w Polsce modny. Albo wcześniej.

Viticulture jest zbyt ładnym graficznie produktem i zbyt drogim w scd, aby rekompensować sobie tego kalibru błąd "zapewnieniami", że "nooo, ale 2ga strona planszy gitesik" albo "fajnie, że pudełko nie rozpada mi się w rękach".
Kolego, ale w czym Ty masz problem?
Po pierwsze jak widać ze zdjęcia naklejka obejmuje całą mapkę
Po drugie - wyraźnie ogłoszono, że plansze zostaną wymienione
Po trzecie - ten problem wyraźnie Ciebie nie dotyczy, bo masz wersję angielską

MBSZ (jak kto woli IMVHO) rozwiązanie problemu przez wydawcę jest wzorowe (tymczasowo naklejka, docelowo plansza) i oby wszyscy inni wydawcy wzięli z tego przykład
Pierwszy cytat dotyczył wtrętu @up o tym, że "icymi druga strona planszy OK". Przydatna rada na przyszłe komunikacje: najpierw czytaj ze zrozumieniem, dopiero potem martw się o cudze "problemy".

Po trzecie: tak Ci się wydaje. Rozważałem kupno polskiej = wymianę na polski przynajmniej podstawki z Toskanią w formie EE. Dotyczy zatem, tylko pośrednio; przeoczyłeś, nie szkodzi.

Po drugie: Termin (choćby przybliżony, jak Q3 2021) wymiany plansz mógłby zostać ogłoszony natychmiast. Kolejnego dnia po poście na FB, na tym samym FB.
#niedasię, bo korona, bo w drukarni kolejka, bo cokolwiek? #dasię.
To tylko kwestia kosztów i priorytetów, inaczej na nową elektronikę produkowaną masowo w tym samym kraju, co większość growych drukarni - ludzie czekaliby miesiąc+.

Wydaje mi się, że znamy obaj praktyki szybszej reakcji niż "wadliwą planszę wyślemy Ci w bliżej nieokreślonym terminie przy okazji drugiego druku polskiej edycji, bo lubimy minimalizować koszty produkcji" z masy innych branż (motoryzacyjna, odzież, merch, elektroniczna i tuziny innych), także na polskim rynku. Naprawdę się da lepiej, jak widać.

Po pierwsze: Po pierwsze, to nie widzę słowa wyjaśnienia o tym, jak to przeoczono. Nawet Donald Trump tłumaczy interesariuszom czemu robi niektóre rzeczy. Po prostu miło jest wiedzieć, jeśli kupiono od Ciebie coś za (podstawka & toskania) ok. 100 euro. Albo 5 złotych. To podpowiada każda księga relacji z (potencjalnymi) klientami na stronie "przedmowa".
Nie, żeby mnie to przejmowało - z powodu, jaki wymieniłeś - ale kilku znajomych wydało na PL-kę spory hajs i, hmm, jesteśmy ciekawi :P
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Koziełło »

bogas pisze: 22 paź 2020, 13:42 Koledze chodziło nie o sam problem z planszą, ale o tłumaczenie, że druga strona planszy jest okej jakby co. Ja wiem ze gra to nie auto, ale jednak tłumaczenie w stylu „przy ponad 60 km na godzinę ściąga w prawo, ale za to jadac 50 km/h jest git, a jak się stoi na parkingu to już w ogóle cacy”
Hmmm. A ja wyjaśnienie wydawnictwa odebrałem jako oficjalne ustosunkowanie się do pytania:
Dr. Nikczemniuk pisze: 20 paź 2020, 12:48 To chociaż bądźcie choć raz łaskawi i wrzućcie pdf instrukcji do dodatku, bo nawet nie wiem na której stronie planszy ten babol jest i czy to większe czy mniejsze zło.
Bez jakiejkolwiek próby czachogamesowego mydlenia oczu...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Nilis »

Wzorowe zachowanie poważnego wydawcy. Reaguje natychmiast a poprawione planszę wyśle później. Phalanxi są naprawdę spoko. Lubię to wydawnictwo.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Shodan »

No ja bym się nie jarał tą wymianą plansz tak bardzo.
Na razie to jest ogólnikowa zapowiedź. Wymiana plansz może będzie, ale nie podano żadnych terminów (produkcja w Chinach więc najwcześniej za pół roku). Phalanx sam zleci dodruk, czy będzie czekał na druk międzynarodowy?
Poza tym jak to będzie technicznie zrealizowane? Tylko dla tych co kupili w sklepie Phalanxa (jak te karty promocyjne) czy dla wszystkich?

Gra ma wysoką SCD, którą miała rekompensować wysoka jakość komponentów, więc wtopa z planszą jest poważna. Na dziś otrzymujemy produkt niepełnowartościowy z marną rekompensatą w postaci naklejki. Jasne, że da się grać, ale estetyka wykonania mocno w dół. Jakbym chciał naklejki na planszy to bym sobie kupił Gloomhaven albo inną Pandemię legacy.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Koziełło »

Shodan pisze: 22 paź 2020, 15:39 Gra ma wysoką SCD, którą miała rekompensować wysoka jakość komponentów, więc wtopa z planszą jest poważna. (...) Jakbym chciał naklejki na planszy to bym sobie kupił Gloomhaven albo inną Pandemię legacy.
Tak dla rozładowania emocji nieśmiało chciałbym zauważyć, że Gloomhaven ma sporo wyższą SCD... :roll: :D
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: mnw »

Myślę, że zarządzanie kryzysowe jest u nich w porządku. W sytuacji, w jakiej się znaleźli w sumie nie wiem, co mogliby zrobić lepiej (pod warunkiem rzecz jasna, że dotrzymają obietnic). Inna rzecz to kontrola jakości - przy takim położeniu sprawy, można mieć uzasadnioną nadzieję, że wyciągną wnioski na przyszłość i będzie się ona odbywać z lepszym efektem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Shodan »

Koziełło pisze: 22 paź 2020, 15:54 Tak dla rozładowania emocji nieśmiało chciałbym zauważyć, że Gloomhaven ma sporo wyższą SCD... :roll: :D
Ale i nalepek dużo więcej... ;-)
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: poxi »

adrturz pisze: 22 paź 2020, 12:20 Aby rozwiać ewentualne wątpliwości - mapa Toskanii jest w pełni poprawna po stronie planszy bez dodatkowych konstrukcji.

Edit. Naklejka to rozwiązanie tymczasowe, mające na celu zniwelowanie niedogodności do czasu wymiany plansz :)
bogas pisze: 22 paź 2020, 13:42 Koledze chodziło nie o sam problem z planszą, ale o tłumaczenie, że druga strona planszy jest okej jakby co. Ja wiem ze gra to nie auto, ale jednak tłumaczenie w stylu „przy ponad 60 km na godzinę ściąga w prawo, ale za to jadac 50 km/h jest git, a jak się stoi na parkingu to już w ogóle cacy” jest słabe.
Kiepska analogia. Komunikat nie brzmi - "druga strona jest ok - jeżeli naklejka kłuje cię w oczy, to obróć planszę i graj bez modułu.".
Ja tu nie widzę tłumaczenia, tylko konkretną informację, że problem dotyczy tylko jednej strony. Jestem pewien, że otrzymali wystarczająco dużo pytań o planszę, by coś takiego dodatkowo zaznaczyć.
mnw pisze: 22 paź 2020, 16:20 Myślę, że zarządzanie kryzysowe jest u nich w porządku. W sytuacji, w jakiej się znaleźli w sumie nie wiem, co mogliby zrobić lepiej (pod warunkiem rzecz jasna, że dotrzymają obietnic). Inna rzecz to kontrola jakości - przy takim położeniu sprawy, można mieć uzasadnioną nadzieję, że wyciągną wnioski na przyszłość i będzie się ona odbywać z lepszym efektem.
Również uważam, że na chwilę obecną nie mogli wyjść z tego lepiej. Specjalnie nawet zamówiłem dodatek w ich sklepiku.
Dostałem przed zakupem oficjalny komunikat o wadzie produktu, tymczasowe rozwiązanie problemu i obietnicę wymiany. Jeżeli tylko finalnie dostanę poprawną planszę, to będę zadowolony.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Atk »

Plansze będą wymieniane dla wszystkich czy tylko dla osób które kupiły w ich sklepie? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją i nie wiem jak wydawnictwa to rozwiązują finalnie
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: adrturz »

Atk pisze: 24 paź 2020, 13:46 Plansze będą wymieniane dla wszystkich czy tylko dla osób które kupiły w ich sklepie? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją i nie wiem jak wydawnictwa to rozwiązują finalnie
Wszyscy posiadacze polskiego wydania Toskanii będą mogli zgłosić się w celu wymiany planszy, nie tylko kupujący u nas w sklepie :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Naklejka
Nie zdejmuj całej folijki z naklejki :!:
Odklej ją tak mniej więcej do połowy :arrow: zagnij folijkę :arrow: przyłóż naklejkę do planszy tylko tą nieodklejoną stroną (druga połowa), uważaj aby pierwsza odklejona połowa się nie skleiła :arrow: "wycentruj" :arrow: teraz ładnie rąsią przygłaszcz klejącą połóweczkę (stopniowo aby nie pojawiły się bomble) :arrow: teraz podnieś połóweczkę która się nie skleiła i odklej resztę folijki :arrow: przygłaszcz rąsią jak poprzednio :arrow: graj :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: cichywiatr »

Czy naklejka korektująca powinna być w wewnątrz pudełka, w gratisowych kartach czy jeszcze gdzie indziej? Nie mogę jej znaleźć w przesyłce.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

cichywiatr pisze: 29 paź 2020, 14:38 Czy naklejka korektująca powinna być w wewnątrz pudełka, w gratisowych kartach czy jeszcze gdzie indziej? Nie mogę jej znaleźć w przesyłce.
Zapytaj w sklepie.
Ja jeszcze nie dostałem.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Largo »

W moim przypadku w sklepie dawali luzem osobno
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Mario_Max »

Naklejka niestety krzywa, nie da się dobrze przykleić. Teraz rozumiem dlaczego Phalnax będzie planszę wymieniał :)

edit. jest ok nie z tej strony planszy przykleiłem :)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2020, 20:35 przez Mario_Max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Propi »

Mario_Max pisze: 29 paź 2020, 18:54 Naklejka niestety krzywa, nie da się dobrze przykleić. Teraz rozumiem dlaczego Phalnax będzie planszę wymieniał :)
Pokaż a nie tu piszesz nieobrazowo! :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mario_Max pisze: 29 paź 2020, 18:54 Naklejka niestety krzywa, nie da się dobrze przykleić. Teraz rozumiem dlaczego Phalnax będzie planszę wymieniał :)

edit. jest ok nie z tej strony planszy przykleiłem :)
A dała się odkleić?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Majkel89 »

To można pomylić strony planszy 😳
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: Mario_Max »

Dr. Nikczemniuk pisze: 29 paź 2020, 20:57
Mario_Max pisze: 29 paź 2020, 18:54 Naklejka niestety krzywa, nie da się dobrze przykleić. Teraz rozumiem dlaczego Phalnax będzie planszę wymieniał :)

edit. jest ok nie z tej strony planszy przykleiłem :)
A dała się odkleić?
tak
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Viticulture (Jamey Stegmaier, Alan Stone)

Post autor: dawid »

Zgadzam się. Nie da się przykleić tego idealnie. Choćbym nie wiem jak się starał to nie jestem w stanie dopasować tego tak żeby wszystkie krawędzie na siebie nachodziły. Ostatecznie trzymałem się dolnej krawędzi. Wygląda to jak wygląda, ale skoro plansza ma być wymieniona to póki co jest ok. Wydaje mi się, że gdyby dodali tylko małą naklejkę żeby poprawiała tylko ten jeden symbol a nie całą tabelkę to efekt byłby lepszy.
W sumie gdybym jeszcze raz miał to robić to sam bym sobie wyciął mały fragment i tylko ten fragment nakleił.
Spoiler:
ODPOWIEDZ