Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Ok przyszlo...
Dobra wszystko jest naprawde ladne...
Tez mieliscie 2 instrukcje w pudelku?
I dziwny nalot w pudle? Cos jak popiół...nawet fotke zrobilem...
Ehhhh teraz czekac na piatek!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: seki »

Goldberg pisze: 28 paź 2020, 12:53 Ok przyszlo...
Dobra wszystko jest naprawde ladne...
Tez mieliscie 2 instrukcje w pudelku?
I dziwny nalot w pudle? Cos jak popiół...nawet fotke zrobilem...
Ehhhh teraz czekac na piatek!
Chyba Gral Ci się rozsypał... widocznie był fałszywy....

A tak serio to nie nie miałem nalotu w pudle, przynajmniej nie zwróciłem na to uwagi. Instrukcje jeśli dobrze pamiętam miałem jedną.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Obrazek

Hmmmmmmmmmm mam nadzieje ze ta paczka nie przyszla z Wuhan 😵
A dwie instrukcje to zawsze na propsie :)
O holibka nie dodałem powiększenia.... Sorry z telefonu wstawiałem i coś nie skopiowalem
Ale nalot widac
I tak w całym pudle...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Dobra jeszcze raz ja....bo mnie korci :P
A jak (i czy) mozna zaczac przygode jednym bohaterem a potem dołaczyc drugiego? Oczywiscie ustawiając menhir tak jak dla 2 osob....czy moze lepiej zaczac grac na dwie rece? Znaczy moja nieistotna rozkminka wiąże sie z tym , ze sam bym sobie juz pograł ale kumpel z którym mam zamiar ogrywac tytuł moze dopiero w sobote wpasc....a mnie korci :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Zagraj 2-3 rozdzialy sam i zresetuj. Przyda Ci sie wiedza jak grac, jaki jest flow itd.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Goldberg pisze: 28 paź 2020, 15:31 Dobra jeszcze raz ja....bo mnie korci :P
A jak (i czy) mozna zaczac przygode jednym bohaterem a potem dołaczyc drugiego? Oczywiscie ustawiając menhir tak jak dla 2 osob....czy moze lepiej zaczac grac na dwie rece? Znaczy moja nieistotna rozkminka wiąże sie z tym , ze sam bym sobie juz pograł ale kumpel z którym mam zamiar ogrywac tytuł moze dopiero w sobote wpasc....a mnie korci :)
W instrukcji jest zapis o dokładaniu bohaterów w trakcie gry.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

Fragment o dołączanie bohatera pominąłem, ale osobiście to bym robił jak w każdym innym cRPG. Bohaterów można spotkać w wielu różnych miejscach. Można by sprawdzić jaki jest chistoria życia i dostosować miejsce spotkania. :D
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Phate »

A jak rozwiązać awans lub poziom nowej postaci ? Wydaje mi się że nowa czysta postać na późniejszym etapie gry sobie nie poradzi.
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ThunderFantastic »

Tutaj bym zrobił jak we wspomnianych cRPG. Nowo przyłączona postać ma poziom porównywalny z Twoim bohaterem. Umiejętności rozpisuje się albo automatycznie, typowo dla danej cechy postaci. Albo ręcznie rozdając punkty umiejętności dowolnie ale w ilość odpowiadającej poziomowi przyłączonej postaci.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Rafal75 »

cześć, obejrzałem recenzję na GambitTV i mam pytanie, jak się maja zarzuty postawione przez Gambita który oceniał prototyp do finalnej wersji? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Rafal75 pisze: 09 lis 2020, 20:32 cześć, obejrzałem recenzję na GambitTV i mam pytanie, jak się maja zarzuty postawione przez Gambita który oceniał prototyp do finalnej wersji? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Gdybys przytoczył o co dokladnie chodzi to byloby łatwiej. Juz nawet nie pamietam o co mu chodziło poza tym ze pamietam ze sie z nim nie zgadzalem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Rafal75 »

Mówił o powtarzalności, podobnych misjach, brak mozliwości zapisania stanu gry itp
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: dawid »

Część się zmieniła, cześć jest stała.

Zgadzam się, że w kilka graczy może być downtime i obserwowanie walk innych może być średnio interesująca i może to trwać trochę czasu. Zależy od postaci, ale mając słabe karty walka faktycznie może długo trwać i może chwilami się nudzić. Ja często (zwłaszcza mając słabego przeciwnika) pomijałem walkę, brałem nagrodę i w jakiś tam sposób sobie zabierałem życie, zmęczenie czy inne. Czasem mi się zwyczajnie nie chciało przez to przechodzić.

Co do prostoliniowości fabuły to chyba dużo uległo poprawie. Po przejściu gry dwa razy, widzę że można podejmować wiele różnych decyzji, fabuła może się bardzo różnie układać. Nie trzeba iść wg utartego schematu. Rzekłbym, że regrywalność spora. System zapisu też się pojawił, ale nie wydaje mi się żeby gracze korzystali na zasadzie powtarzania scenariusza w przypadku śmierci. Chyba gra od nowa, inną postacią i z innymi wyborami miałaby większy sens.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Z tym zapisywaniem to kompletnie nie rozumiem. Wydawca sugeruje zapis po kazdym rozdziale ale można tak naprawde zrobić to w dowolnym momencie. Co do powtarzalnosci to jak w kazdej grze jest tutaj pewna gameplayowa petla:
nazbieraj zaosby - > odpal menhir -> przemiesc sie w nowe miejsce - > walcz i eksploruj - > nazbieraj zasoby - > odpal menhir..
Tutaj sa rozne opinie. Nie mialem w tym aspekcie problemu ale wydaje mi sie ze tym wiekszy jest problem im mniej zaplanujemy nasze zarzadzanie zasobami. Ja dosc szybko nabilem sporo zasobow, wbilem 2 perki pomagajace z zasobami i dosc szybko mogłem zapomniec o farmieniu. Do tego wazne jest dobrze korzystac z czasu Menhirow. Dlatego w tym aspekcie duzo zalezy od tego jak dobrzy jesteśmy w optymalizacje. Jak ktos nie lubi optymalizowac to nie dosc ze nie poswieci na to zbyt wiele uwagi to jeszcze bedzie dostawal po lbie od tego systemu wiec nie bedzie zadowolony.
Czy misje sa powtarzalne? Opieraja sie one glownie o fabule a ta jest naprawdę dobra. Od strony mechanicznej to jest idz do X, zdobadz Y lub zabic Z. No takie RPGowe misje jak w Skyrim czy innych tego typu pozycjach gdzie atrakcyjnosc opiera sie o warstwe fabularna i eksploracje a nie o sama mechanike misji. Co do downtime to gralem solo i bardzo mi sie podobalo jak to wszystko szybko idzie do przodu. W 2 osoby tez to swietnie smiga. W 3-4 nie chciałoby mi sie grac po tym jak tyle pogralem solo. Nic to nie wnosi poza wydluzaniem wszystkiego.
Mi sie gra podoba, bawilem sie przednio. In plus poznawanie swiata, fabula, system walki i rozwoju postaci, wplywanie na wydarzenia i swiat(nasze dzialania wprowadzaja permanentne zmiany w swiecie). Na minus troche maly swiat. Pewnie niedlugo sie zabiore za drugie przejscie kampanii dokonujac innych wyborow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: pavel »

Rafal75 pisze: 09 lis 2020, 20:32 cześć, obejrzałem recenzję na GambitTV i mam pytanie, jak się maja zarzuty postawione przez Gambita który oceniał prototyp do finalnej wersji? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Jeżeli recenzent trafia w Twoje gusta z opiniami, myślisz podobnie, to nie bierz. Od siebie dodam, że brakuje eksploracji terenu i jej zmiennej, ale ma to uzasadnienie w rozbudowanej fabule. Gra jest dobra! Co nie zmienia faktu, że Fall of Avallon, brzmi podobnie jak Podkarpackie.
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: fixerek »

Uff skończyłem :) niestety nie TG a lekturę tych 790 postów :mrgreen: . Dzięki temu mam już wyrobioną opinie o tym produkcie i nie będę ukrywał pałam chęcią zakupu i tu zaczynają się schody :oops: , stąd w formie offtopic ta moja wrzutka - czy macie jakieś informację o wznowieniu na GF lub KS kampani TG. Bedę wdzięczny za info. pozdrawiam
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 43 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: cVlad »

Najnowsze info od AR brzmi tak:
Few updates from today's QA:
1.ISS Vanguard's game play 1st half will be shown next week
2.ISS Vanguard launch party date will be released soon
3.Etherfields late pledge is coming this week
4.Tainted Grail pledge may come back in 2021 in some form
5.Next game prototype, after ISS Vanguard, is already in progress
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

fixerek pisze: 10 lis 2020, 16:24 Uff skończyłem :) niestety nie TG a lekturę tych 790 postów :mrgreen: . Dzięki temu mam już wyrobioną opinie o tym produkcie i nie będę ukrywał pałam chęcią zakupu i tu zaczynają się schody :oops: , stąd w formie offtopic ta moja wrzutka - czy macie jakieś informację o wznowieniu na GF lub KS kampani TG. Bedę wdzięczny za info. pozdrawiam
Na 99% mają otworzyć PM po dotarciu drugiej fali angielskiej. Wręcz słyszałem plotki z poniedziałkowego Q&A z Marcinem, że w nastepnym tygodniu ma być info (tylko nie pamietam wlasnie czy o TG czy Etherfields). Nie ma pewności czy będzie opcja Late Pledge, ale jak nie to po prostu popytaj na zbiórkach albo tutaj między ludzmi na forum czy ci ktoś na weźmie- ewentualnie sklepy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Przed wysylka drugiej fali PL bedzie otwarty PM i osoby ktore prowadzily zbiorowe zamowienie moga wam domowic. Druga opcja to prawdopodobnie bedzie sprzedawane przez GF po zakończeniu dostaw a bankowo bedzie sprzedawana wersja PL(ponownie potwierdzil to Marcin tydzien lub dwa temu).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Rafal75 »

Pewnie gdzies to juz było napisane, pewnie jest na KS ale juz powoli mozna się pogubic :0 Rozumiem że w podstawce jest jedna kampania a zcdruga falą przyjda dwie następne. Ale czy jest jeszcze jakas kampania do kupienia osobno?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

Rafal75 pisze: 11 lis 2020, 10:01 Pewnie gdzies to juz było napisane, pewnie jest na KS ale juz powoli mozna się pogubic :0 Rozumiem że w podstawce jest jedna kampania a zcdruga falą przyjda dwie następne. Ale czy jest jeszcze jakas kampania do kupienia osobno?
Samych kampanii więcej nie ma. Jest Echoes of the Past, które doda jeszcze trochę głębi do odkrywania przeszłości naszych postaci w każdej kampanii.
Dodatkowo podobno aplikacja ma być od czasu do czasu aktualizowana o nowe rzeczy żeby utrzymać regrywalność. Nie zdziwię się, jeśli kiedyś będzie można dokupić DLC podobnie jak w Posiadłości Szaleństwa ;)
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Rafal75 »

Ok, juz znalazłem... Jest jeszcze TAINTED GRAIL: THE FALL OF AVALON - THE RED DEATH i TAINTED GRAIL: THE FALL OF AVALON - ECHOES OF THE PAST ale to jest bardzie rozszerzenie niż kampania.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Red Death to mini kampania
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Miszon »

Rafal75 pisze: 09 lis 2020, 20:50 Mówił o powtarzalności, podobnych misjach, brak mozliwości zapisania stanu gry itp
Zapisywać można w każdym momencie. W dodatku, w odpowiedzi na zarzuty recenzentów, można grać nawet po zginięciu postaci, wprowadzono opcję "respawnu" od aktualnego "checkpointu".

Co do pozostałych zarzutów, to grałem raz do rozdziału 3, zginąłem i stwierdziłem że wybieram inną postać i jadę od początku, teraz jestem znowu w 3 (są nawet 2 trzecie ;-) !). Poszedłem na początku w inną stronę i fabuła ułożyła się ZUPEŁNIE inaczej, przez pierwsze 10 godzin, pomijając pierwszą lokację, to tylko 3 lokacje mi się powtórzyły (z kilkunastu), fabuła zaprowadziła mnie w inne miejsca, były inne zadania itp. Teraz trochę to się zaczęło powtarzać, ale widzę spory potencjał na kilka przejść gry, mam skojarzenia z komputerowym Wiedźminem gdzie jest kilka frakcji z którymi można się sprzymierzyć i ich linie się wykluczają (jak mi się wydaje).
Misje też nie wydają mi się podobne, nie wiem co miał na myśli. No chyba że trzeba gdzieś pójść, by coś się dowiedzieć - trudno aby było inaczej, myśląc w ten sposób to każda gra RPG jest taka sama, bo trzeba rozwijać postać, wykonywać misje itp.

Fabularnie jest super, pod względem nazwijmy to literackim jest świetnie, niespotykanie w planszówkach, widać że to pisarz robił, są fragmenty kiedy w kilkanaście zdań stworzono swoiste miniopowiadanie, które zapada w pamięć.
Natomiast zgodzę się, że spotkania, mimo że je poprawiono w porównaniu z prototypem, nie są specjalnie pasjonujące, to raczej rodzaj karcianego pasjansu, jeśli jakieś jest trudne i się ciągnie, to jest to lekko nużące.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

Ja jestem w 10 rozdziale i fabularnie oraz "mechanicznie" jest super. Gram solo i spotkania mi się nie dłużą nie ukrywam podoba mi się ten "pasjans". Podoba mi się to, że złożenie i rozłożenie gry to kilka-kilkanaście minut. Na początku maiłem problem z kartami lokacji ale odkąd ułożyłem je w kolejności i te które spadają odkładam na swoje miejsce w talli problem zniknął. Bodajże w 3 rozdziale nie wiem jak ale ominąłem Kamaleot i zawędrowałem aż na północny kraniec mapy i... twórcy to przewidzieli bo pomimo tego udało mi się zakończyć rozdział bez wracania z powrotem do Kamelotu w tym rozdziale. :D
ODPOWIEDZ