Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

Otrzymałem już zamówiony zestaw, w tym znaczniki.
Wyglądają naprawdę świetnie. Banany, sucharki, skóry... Jak żywe :) Drewno też bardzo starannie wykonane i pomalowane. Ognisko i namiot bardzo obrazowe. Myślę, że jak ktoś ubi Robinsona, będzie to fajny dodatek.
Minus taki, że mam 4 serduszka - są tylko 4, czy akurat u mnie się machnęli i jedną gdzieś wcięło?
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

Odi pisze: 24 paź 2020, 18:43 Otrzymałem już zamówiony zestaw, w tym znaczniki.
Wyglądają naprawdę świetnie. Banany, sucharki, skóry... Jak żywe :) Drewno też bardzo starannie wykonane i pomalowane. Ognisko i namiot bardzo obrazowe. Myślę, że jak ktoś ubi Robinsona, będzie to fajny dodatek.
Minus taki, że mam 4 serduszka - są tylko 4, czy akurat u mnie się machnęli i jedną gdzieś wcięło?
Sa chyba 4 bo mozna grac w max 4 osoby (zakladajac zgodnie z instrukcja ze Pietaszek jest wykorzystywany w grze 2-osobowej).
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: stary gracz »

Ja mam 5 serduszek.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

Ja również 5 serduszek.

Odnośnie sucharów miało ich być 5 czy 12 ?
(jeden z domowników jak zobaczył, to stwierdził, że to ser xD)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Miały być do kupienia wszystkie mini dodatki osobno, a dodali tylko te żetony z żywicy, a co polowanie pełne przygód, pies gończy, szklane pomysły i kaflem wulkany?
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: michaldz1 »

Spoiler:
https://sklep.portalgames.pl/kategoria/ ... ign-tokens

Ręcznie malowane znaczniki z żywicy. Zestaw zawiera:

18 sztuk drewna,
7 skór,
12 bananów,
5 niepsującego się pożywienia,
5 znaczników ran,
1 ognisko,
1 schronienie.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomp »

wychodzi na to, że mam gratisowe 7 sucharów...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Sztefan »

litk pisze: 24 paź 2020, 21:08 Miały być do kupienia wszystkie mini dodatki osobno, a dodali tylko te żetony z żywicy, a co polowanie pełne przygód, pies gończy, szklane pomysły i kaflem wulkany?
Pies gończy był często dodawany do zamówień ze sklepu Portala. Wulkan chyba nie był sprzedawany osobno. Pozostałe gdzieś wcześniej były? Skrzynia miała chyba zawierać wszystkie juz wcześniej wydane dodatki, a nie premierowe?
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Cvvenu »

kafelek wulkanu był dorzucany do teotihuacan miasto bogów
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tapczanik420 »

Gdy twoja ulubiona firma koszulkowa robi insert do Robinsona (w którego jak mówisz grałbyś więcej gdyby nie ten przeklęty setup) to bierzesz w ciemno, ale najpierw upewnisz się na forume jak jest z dodatkami.

A więc Robinsonowcy-wywrotowcy, co sądzicie? Jak sądzicie, co pomieści ten insert poza podstawką? Czy wejdą Opowieści Niesamowite i np. HMS Beagle? W sumie Skrzynia Skarbów mnie najmniej interesuje w tej sytuacji.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Moim zdaniem tych znaczników z żywicy za 70 dych się kompletnie nie opłaca kupować. Jakby jeszcze zrobili tak żeby udostępnili je ze wszystkimi innymi mini dodatkami, to wrzucili najpierw te znaczniki, gdzie trzeba bulić za wysyłkę, to jeszcze powiedzą że schodzą błyskawicznie. A mogliby przecież wrzucić wszystko razem, tak żeby ludzie mogli dokupić sobie resztę promosek i wszystko puścić jedną paczką, albo wraz z innymi premierami. A i jeszcze zamiast suchej żywności w postaci sucharów dali ser.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Ja tu tylko tak nieśmiało przypomnę swój post sprzed 2 lat.. :wink: właściwie to nadal aktualny.
emka pisze: 19 wrz 2018, 22:58 Czy ktoś byłby może zainteresowany zbiorowym zamówieniem ręcznie wykonanych komponentów do Robinsona? Jak dla mnie wyglądają fantastycznie, zwłaszcza znaczniki jedzenia, a jest ich mnóstwo. Nie kontaktowałam się jeszcze z autorem i nie znam szczegółów ani ceny ale podejrzewam, że w pojedynkę koszta pewnie by mnie zabiły ;) może grupowo wyszłoby trochę taniej, a przynajmniej zaoszczędzilibyśmy na kosztach wysyłki. Jeśli zebrałaby się jakaś grupa osób, moglibyśmy wyjść z jakąś propozycją do autora.
Więcej info i zdjęć tutaj: http://cultofgame.blogspot.com/p/pimp.html

Obrazek
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Ja tu tylko tak nieśmiało przypomnę swój post sprzed 2 lat.. :wink: właściwie to nadal aktualny.
To dopiero wbija w ziemie, ja się na to pisze, tylko szybko póki mogę jeszcze odesłać te portalowe.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

litk pisze: 29 paź 2020, 05:24 To dopiero wbija w ziemie, ja się na to pisze, tylko szybko póki mogę jeszcze odesłać te portalowe.
Ja też już zamówiłam portalowe, a te wyżej pozostaje chyba tylko popodziwiać, bo z tego co pamiętam to autor jest z Nowej Zelandii i żeby wysyłka wyszła rozsądna to musiałoby się zebrać sporo osób:(
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

emka pisze: 29 paź 2020, 07:06
litk pisze: 29 paź 2020, 05:24 To dopiero wbija w ziemie, ja się na to pisze, tylko szybko póki mogę jeszcze odesłać te portalowe.
Ja też już zamówiłam portalowe, a te wyżej pozostaje chyba tylko popodziwiać, bo z tego co pamiętam to autor jest z Nowej Zelandii i żeby wysyłka wyszła rozsądna to musiałoby się zebrać sporo osób:(
też chętnie bym się podpiął :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: EsperanzaDMV »

tapczanik420 pisze: 28 paź 2020, 20:58 Gdy twoja ulubiona firma koszulkowa robi insert do Robinsona (w którego jak mówisz grałbyś więcej gdyby nie ten przeklęty setup) to bierzesz w ciemno, ale najpierw upewnisz się na forume jak jest z dodatkami.

A więc Robinsonowcy-wywrotowcy, co sądzicie? Jak sądzicie, co pomieści ten insert poza podstawką? Czy wejdą Opowieści Niesamowite i np. HMS Beagle? W sumie Skrzynia Skarbów mnie najmniej interesuje w tej sytuacji.
1) Patrząc na te zbliżenia wygląda na to, że nie zmieszczą się karty w koszulkach, co dla mnie dyskwalifikuje każdy insert. Co jest tym dziwniejsze, bo przecież robi go firma produkująca koszulki...
2) Insert nie zmieści nic poza podstawką, bardzo ciasno jest. Może jakieś pojedyncze elementy z dodatku jakiegoś by się zmieściły, ale cały chociaż jeden dodatek - nie widzę tego.
Werdykt: jestem na nie ;) Ale jeśli pomoże Tobie ogarnąć rozstawianie gry podstawowej, to śmiało.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Skrzynia Skarbów w sklepach innych niż Portal będzie dostępna dopiero w grudniu? Niektóre mają właśnie taką datę realizacji, inne od ręki, jak to jest?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Mixthoor »

Polityka wydawnicza PortalGames. Jednym sie podoba, innym nie. Mi przestalo.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: lemon_curry »

Nie bijcie, bo ja nowy. Dlaczego są dwie różne okładki Robinsona? Dwie edycje? Która nowsza? Czy warto kupić dodatek Skrzynia Skarbów? DZIĘKI ZA POMOC
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: karmazynowy »

Ta wyższa nowsza, niczym się nie różnią poza grafiką okładki.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: ArnhemHorror »

Nowszą okładkę można poznać również po tym, że wydawca chwali sie nieznacznie większą liczbą nagród i nominacji, które w międzyczasie zainkasował ;)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: lemon_curry »

emka pisze: 28 paź 2020, 23:41 Ja tu tylko tak nieśmiało przypomnę swój post sprzed 2 lat.. :wink: właściwie to nadal aktualny.
emka pisze: 19 wrz 2018, 22:58 Czy ktoś byłby może zainteresowany zbiorowym zamówieniem ręcznie wykonanych komponentów do Robinsona? Jak dla mnie wyglądają fantastycznie, zwłaszcza znaczniki jedzenia, a jest ich mnóstwo. Nie kontaktowałam się jeszcze z autorem i nie znam szczegółów ani ceny ale podejrzewam, że w pojedynkę koszta pewnie by mnie zabiły ;) może grupowo wyszłoby trochę taniej, a przynajmniej zaoszczędzilibyśmy na kosztach wysyłki. Jeśli zebrałaby się jakaś grupa osób, moglibyśmy wyjść z jakąś propozycją do autora.
Więcej info i zdjęć tutaj: http://cultofgame.blogspot.com/p/pimp.html

Obrazek
Chyba byłbym zainteresowany zamówieniem plastiku.
Ktoś jeszcze?
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: lemon_curry »

wilecki pisze: 05 lis 2020, 11:48 Nowszą okładkę można poznać również po tym, że wydawca chwali sie nieznacznie większą liczbą nagród i nominacji, które w międzyczasie zainkasował ;)
Dzięki, a czy dodatek Skrzynia Skarbów bardzo poprawia grę?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Lothrain »

lemon_curry pisze: 05 lis 2020, 12:09 Dzięki, a czy dodatek Skrzynia Skarbów bardzo poprawia grę?
Dodaje raczej więcej tego samego, ale z pewnością z wszystkiego nie skorzystasz. Nowe scenariusze, karty przygód, żetony znalezisk, czy karty polowania są świetnym urozmaiceniem. Karty plaży, czy nowych załogantów to takie elementy bez których można żyć, ale miło jest posiadać. Nowe postaci, cóz jakoś nie powalają, karty cech - w życiu nie korzystałem, karty do gry ze zdrajcą - tylko jak masz ekipę, znaczniki surowców czysto wizualne, a rozdmuchują pudełko. To dodatek dla prawdziwych entuzjastów tytułu. Pograj w podstawkę i zobacz, czy Ci siądzie, a dopiero potem myśl o tej skrzyni.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: CoLdY7 »

lemon_curry pisze: 05 lis 2020, 12:09
wilecki pisze: 05 lis 2020, 11:48 Nowszą okładkę można poznać również po tym, że wydawca chwali sie nieznacznie większą liczbą nagród i nominacji, które w międzyczasie zainkasował ;)
Dzięki, a czy dodatek Skrzynia Skarbów bardzo poprawia grę?
Według mnie zwiększa regrywalność, która przy podstawce już jest dosyć spora, tym bardziej wliczając fanowskie scenariusze z bgg. Czy poprawia grę nie wiem bo nie miałem jeszcze okazji ograć dodatków.

Czy warto wyposażyć się w Skrzynie Skarbów? - jako fan gry odpowiem TAK,
ale czy kupować podstawkę od razu ze skrzynią? - ciężko powiedzieć, prawdopodobne jest, że dodatki ze skrzyni dłuuugo będą czekały na wprowadzenie do gry, a przy odbiciu się od robinsona (co się też zdarzyć może), będą tylko rozpakowane i pójdą na sprzedaż...

wiem , nie pomogłem :roll: ale może ktoś bardziej ograny rzuci światło na Skrzynię Skarbów?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
ODPOWIEDZ