Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: hipcio_stg »

Stało się i dokończyliśmy z żonkilem podstawkę Blood Rage.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Generalnie jestem zawiedziony lakierowaniem. Z pędzla szło średnio (AK Varnish supermat), więc poprosiłem o 3-krotne lakierowanie matem w fabryce. Figurki są pancerne, ale lekko świecące. Na żywo wyglądają dobrze, choć duża część szczegółów gdzieś się rozmyła, spłaszczyła. Metaliczne farby się lekko zważyły, ale i tak wygląda lepiej niż z pędzla. Wiedźmy są "surowe" przed lakierowaniem. Na pewno to nie koniec przygód z pędzlowaniem. Jak na pierwsze figurki to jesteśmy zadowoleni. Czas malowania we dwie osoby to łącznie ok 120-130h.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Bardzo fajny zestawik, dużo radochy. Szykuję się z nimi do pierwszej dioramy.



Spoiler:
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

BasiekD pisze: 30 paź 2020, 23:07 Bardzo fajny zestawik, dużo radochy. Szykuję się z nimi do pierwszej dioramy.



Spoiler:
Świetna sprawa, fajne malowanie! Tylko te oczy-jajka sadzone... to jedyna rzecz, którą bym poprawił. Najmniej wysiłku będzie kosztować a może pomóc czarna kreska na górnej krawędzi oka (zamalowująca część białej plamki, stykająca się ze źrenicą). Sprawdź, czy to coś pomoże.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: ponika »

Maluję sobie Władcę pierścieni i potrzebuję feedbacku. Co można zrobić lepiej? Nie mam niestety talentu plastycznego więc wszelkie szczególiki czy zaawansowane highlighty odpadają, ale może da się coś ulepszyć na moim biednym poziomie?
Obrazek
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: jnowaczy »

ponika pisze: 20 lis 2020, 15:16 Maluję sobie Władcę pierścieni i potrzebuję feedbacku. Co można zrobić lepiej? Nie mam niestety talentu plastycznego więc wszelkie szczególiki czy zaawansowane highlighty odpadają, ale może da się coś ulepszyć na moim biednym poziomie?
Spoiler:
Wow, jestem pod wrażeniem ale to wyglada
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Cyel pisze: 31 paź 2020, 08:58
BasiekD pisze: 30 paź 2020, 23:07 Bardzo fajny zestawik, dużo radochy. Szykuję się z nimi do pierwszej dioramy.



Spoiler:
Świetna sprawa, fajne malowanie! Tylko te oczy-jajka sadzone... to jedyna rzecz, którą bym poprawił. Najmniej wysiłku będzie kosztować a może pomóc czarna kreska na górnej krawędzi oka (zamalowująca część białej plamki, stykająca się ze źrenicą). Sprawdź, czy to coś pomoże.
Oczy jak pisanki zostawię. Na razie lepiej nie zrobię. Postanowiłem sobie jednak że nie uciekam od trudnych tematów i oczy maluje zawsze, aż zacznie to wyglądać. A te wyżej niech mi przypominają że jeszcze długa droga 😂
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: KamradziejTomal »

Jest dobrze do jest schludnie i dosyć czysto.

To czego ewentualnie IMO figurką brakuje to:

- Różnorodności kolorystycznej - wszystko jest w ciemnych brudnych kolorach, mnóstwo tu brudu, szarości, itd. Prosi się o więcej kolorów - intensywniejszy kolor tuniki Legolasa, bardziej zielone orki, nasycone czerwienie na szmatkach, bogatsza barwa brązu na drewnie, itp. Możesz też dodać jakieś akcenty kolorystyczne - złote ozdoby dla Legolasa, plamy krwi na orku, świecący miecz dla Froda...

- Kontrastu - figsy wyglądają jak kolor + wash/Contrast. Mało widać rozjaśnień, szczególnie na szmatkach, elementach skórzanych, itp.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: theres »

To i ja coś może pokażę. Też niestety talentu brak, malowanie zacząłem gdzieś w okolicach pierwszego lockdownu, oto progress:

Pierwszy ever figs testowy:
Spoiler:
Później przyszedł czas na Fenrira z Valhalli:
Spoiler:
Następnie zacząłem Strażników Xobos (tych nie skończyłem jeszcze, bo nie miałem za bardzo z kim grać a i weny zabrakło). Próbki:
Spoiler:
A z przerwanych Strażników przeniosłem się na Posiadłość Szaleństwa, bo się trochę w nią wkręciłem, tutaj kilka próbek:
Spoiler:
Wiem że poziom dalej marny, ale osobiście widzę postęp i co chyba najważniejsze sprawia mi to frajdę, a i figsy z MoMa podczas gry wyglądają nieźle :) Największy problem mam ciągle z oczami ludzi w skali 28mm, w potworach to tak źle (IMO) nie wygląda. Podstawka i Za Progiem już skończone, teraz wchodzą duże dodatki do więc będzie na czym trenować. Konstruktywna krytyka mile widziana.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Bardzo dobrze Ci to wyszło. Progres jest widoczny. Z tym brakiem talentu też bym nie przesadzał.
Widać, że nie spoczywasz na laurach, nie trzymasz się tylko podstaw, chociażby po tym jak wychodzą Ci przejścia kolorów (blendy). Zwykle początkujący nawet nie próbują.
Oczy w skali 28mm raczej staram się odpuszczać. trzeba mieć na prawdę cienki i spiczasty szpic na pędzlu, żeby tylko musnąć oko. W każdym innym wypadku oko wychodzi w większej skali w stosunku do reszty figurki. Nie wiem czy jasno to ująłem.

Cthullu klasa!

Jeszcze do głowy przyszła mi pewna uwaga natury ogólnej.
Większość początkujących tu malarzy ( w tym i ja) zaczyna malowanie od figurek marnej jakości.
Umówmy się, strażnicy Xobos to nie nekroni. Figurki do cyklad, Draculi czy posiadłości szaleństwa jakieś same w sobie oszałamiające nie są.
Pomalowanie ich do przyzwoitego poziomu nie jest wcale łatwe. Więc ten talent jest często większy, niż nam się wydaje patrząc po figurce.

O ile łatwiej maluje się szczegółowe figurki GW, z wyraźnie zarysowanymi krawędziami.
khuba
Posty: 972
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

Ostatnie skończone malowanie: Cthulu: Death May Die (+2 dodatki)


Badacze
Spoiler:
Cthulu z przypupasem:
Spoiler:
Hastur
Spoiler:
Inne stwory
Spoiler:
Koza:
Spoiler:
Yog-...
Spoiler:
Kolejny raz podchodziłem do malowania oczu ale koniec końców zrezygnowałem i zamalowałem.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Bardzo fajna robota, podoba mi się. Najlepsza dziewczynka z fireballem! Z oczami wdg mnie słuszna decyzja, często nie ma sensu się w to bawić gdy chce się pomalować dużo i sprawnie a nie ślęczeć nie wiadomo ile czasu nad szczegółem, którego i tak na stole podczas gry nie widać.

Tylko podstawki takie łyse i zaniedbane, odstają od modeli. Ja to bym je jakoś dopracował...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
khuba
Posty: 972
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: khuba »

Cyel pisze: 21 lis 2020, 18:41 Bardzo fajna robota, podoba mi się. Najlepsza dziewczynka z fireballem! Z oczami wdg mnie słuszna decyzja, często nie ma sensu się w to bawić gdy chce się pomalować dużo i sprawnie a nie ślęczeć nie wiadomo ile czasu nad szczegółem, którego i tak na stole podczas gry nie widać.

Tylko podstawki takie łyse i zaniedbane, odstają od modeli. Ja to bym je jakoś dopracował...
Nie miałem już za bardzo sił i pomysłu na podstawki :D, o ile w zwykłych crawlerach można wrzucić jakiegoś kamyka/trawę - to tu ze względu na scenerie trzeba by trochę bardziej pokombinować (wnętrza budynków etc).
Nie wykluczam że kiedyś do tego wrócę ale na razie kolejka gier do pomalowania jest za długa...
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Kolejna banda gotowa :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

One sa straszne.....serio
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 482
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: strid3rr »

Moi kultyści z Posiadłości Szaleństwa, brakuje im jeszcze tylko lakieru i przyklejenia do przezroczystych podstawek. Sugerowałem się kolorami odpowiadającymi znacznikom.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

Drako i moje 2gie w życiu pomalowane figurki. Czas orientacyjny to ok 2h/szt (wiem ze to robota na 20-30min ale mój skill jeszcze nie jest na tym poziomie). Plusem jest to że wziałem do reki pędzel Raphael size 1 (i nadal jak dla mnie jest za duży i wolę malowac Italieri 000 :-)). Tym razem dobrze wstrząsnąłem lakier Valejo Mat i jest dobrze. Malowanie figurek naprawdę odpręża i daje sporo fanu.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Scamander »

Jak ze słabej figurki zrobić coś pięknego, to jest właśnie magia malowania :D (cieszę się, że moja porada co do lakieru z Vallejo się sprawdziła).
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

theres pisze: 20 lis 2020, 21:13

Wiem że poziom dalej marny, ale osobiście widzę postęp i co chyba najważniejsze sprawia mi to frajdę, a i figsy z MoMa podczas gry wyglądają nieźle :) Największy problem mam ciągle z oczami ludzi w skali 28mm, w potworach to tak źle (IMO) nie wygląda. Podstawka i Za Progiem już skończone, teraz wchodzą duże dodatki do więc będzie na czym trenować. Konstruktywna krytyka mile widziana.
Widać progress i mimo, że te figurki z posiadłości szaleństwa są beznadziejnie zrobione to pomalowane są przez Ciebie bardzo ładnie. Malujesz je contrastami?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
saracenxc
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2017, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: saracenxc »

Może i ja zaprezentuję swoje pierwsze pomalowane figurki. Jak patrzę na to zdjęcie to widzę jak coraz więcej rzeczy do poprawy, ale tak jestem podjarany efektem :D Oto i one:

Obrazek

Obrazek
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Golfang »

saracenxc pisze: 10 gru 2020, 11:38 Może i ja zaprezentuję swoje pierwsze pomalowane figurki. Jak patrzę na to zdjęcie to widzę jak coraz więcej rzeczy do poprawy, ale tak jestem podjarany efektem :D Oto i one:
A czemu one się tak świecą? lakier błyszczący stosowałeś?
Co do uwag - dużo byś zyskał już samym położeniem washa (np agrax od Citadel albo brązowy od Vallejo LUB czarny np Nuln Oil)
----------------
10% flamberg.com.pl
saracenxc
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2017, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: saracenxc »

A oto moje drugie pomalowane figurki - Spartakus i przyjaciele. To na nich boleśnie nauczyłem się jak bardzo trzeba przyłożyć się do przygotowania figurek do malowania. Przed lakierowaniem farba odchodziła od nich płatami, po lakierowaniu tylko miejscowo. Jak odpadnie cała to pomaluję je jeszcze raz, póki co muszą cieszyć oko takie jakie są.
Obrazek

Obrazek
saracenxc
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2017, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: saracenxc »

Golfang pisze: 10 gru 2020, 11:58 A czemu one się tak świecą? lakier błyszczący stosowałeś?
Co do uwag - dużo byś zyskał już samym położeniem washa (np agrax od Citadel albo brązowy od Vallejo LUB czarny np Nuln Oil)
Zastosowałem błyszczący Pactry, a potem matowy też Pactry i niestety nie udało mi się pozbyć połysku. Gladiatorzy też świecą, bo okazało się, że mat Pactry ma zerowe właściwości mechaniczne, więc również machnąłem je tym samym błyszczącym. Co do washy - zainwestowałem w nie i kolejne figurki będą poligonem doświadczalnym.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

saracenxc pisze: 10 gru 2020, 12:12
Golfang pisze: 10 gru 2020, 11:58 A czemu one się tak świecą? lakier błyszczący stosowałeś?
Co do uwag - dużo byś zyskał już samym położeniem washa (np agrax od Citadel albo brązowy od Vallejo LUB czarny np Nuln Oil)
Zastosowałem błyszczący Pactry, a potem matowy też Pactry i niestety nie udało mi się pozbyć połysku. Gladiatorzy też świecą, bo okazało się, że mat Pactry ma zerowe właściwości mechaniczne, więc również machnąłem je tym samym błyszczącym. Co do washy - zainwestowałem w nie i kolejne figurki będą poligonem doświadczalnym.
Te mimo, że są polakierowane też możesz jeszcze potraktować washem.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

saracenxc
widać że jesteś dokładny bo kolory są na swoich miejscach i masz dryg a więc wszystko przed toba. Tak jak koledzy pisali zdecydowanie polepszyłbyś efekt stosując washe jakieś. Lub nawet jak nie masz mocno rozcieńczony brąz/czerń. I nie wiem ale wydaje mi się że malujesz dosyć gęstymi farbami ( nie dajesz kilku kropel wody/medium?) bo nie widać detali jak mięśnie/twarz itd.
saracenxc
Posty: 8
Rejestracja: 08 cze 2017, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: saracenxc »

BOLLO pisze: 10 gru 2020, 13:36 widać że jesteś dokładny bo kolory są na swoich miejscach i masz dryg a więc wszystko przed toba. Tak jak koledzy pisali zdecydowanie polepszyłbyś efekt stosując washe jakieś. Lub nawet jak nie masz mocno rozcieńczony brąz/czerń. I nie wiem ale wydaje mi się że malujesz dosyć gęstymi farbami ( nie dajesz kilku kropel wody/medium?) bo nie widać detali jak mięśnie/twarz itd.
Nie wydaje mi się, żeby farby były gęste. Staram się, żeby miały konsystencję tłustego mleka i maluję na mokrej palecie. Wydaje mi się, że te figurki fabrycznie są dosyć płaskie. Chociaż jak patrzę na zdjęcie surowych to wydaje mi się, że błędem była decyzja, aby sieciarz był ciemnoskóry - akurat on oraz gość z jednym mieczem mają najwięcej detali na ciele. Za waszą radą smyrnąłem gladiatorów washem, zobaczymy co wyjdzie.
Obrazek
ODPOWIEDZ