Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Blue »

Ja mam podobne wrażenie jak Dawid.

Gra jest dla mnie brzydka. I akurat kostki dla mnie są ok, problemem sa szale brzydkie panele, karty i co imho najgorsze kamienie do używania narzędzi. Nie jest to brzydota całkowia, ale w porównaniu do Azula jest słabo.

Za to rozgrywka jest od Azula dużo ciekawsza, draft świetnie wchodzi, są emocje. Jedyny problem jaki mam z tą grą, to ... sposoby trzepania punktów. Przeliczyłem grę i jest problem, który zależy od rozdania ale jednak. Wrzucę w spoiler.
Spoiler:
Tak czy owak mi się gra mechanicznie podoba dużo bardziej niż Azul(nie grałem w jego kolejne odsłony).
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Bruno555 »

Ja zawsze gram że punty z celu indywidualnego dzielone są przez 2. Jest wtedy o wiele lepiej. Nie ma już takiego ciśnienia na zdobycie jak najwięcej wysokich kostek w swoim kolorze.
Polecę też mój wariant gdzie kości na przyszłą rundę są widoczne i można trochę więcej planować. Bijemy się też o kolejność - jak w jakiejś rundzie wybierzemy 1 miejsce do wybierania kostek to w następnej będziemy ostatni do wyboru pozycji. Może komuś się spodoba. Podaje link:
https://boardgamegeek.com/thread/234879 ... next-round
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: bobule »

W tym roku ma być dodatek do Sagrady o nazwie Pasja (prawdopodobnie czerwiec 2020). Czy ktoś miał już może możliwość grania po angielsku i ma jakąś opinię na temat dodatku ;) ?
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: SmallFighter »

Widzę, że nakład Sagrady się wyczerpał. Czy planowany jest dodruk? Są jakieś informacje na ten temat?
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Om nom nom »

W sklepach widzę informację o czerwcu 2020. Zna ktoś bardziej dokładny termin?
.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Kin@a »

Podbijam bo mnie też to ciekawi. Podobnie jak wydanie trzech dodatków z serii: Great Facades... czyli Passion, Life...
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: paracelsus444 »

W internecie jest informacja że lipiec lub sierpień 2020 więc pewnie w ciągu 2 miesięcy powinna byc w sklepach.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: bobule »

Pisałem na fb do foxów, dodruk podstawki i dodatek pasja będą, ale jak na razie nie wiedzą kiedy, stąd brak podanych terminów.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: KQuest »

Zagrałem właśnie pierwszy raz z prywatnym zasobem szkła z dodatku Jeszcze więcej szkła (rozgrywka dwuosobowa) i mam mocno mieszane uczucia. Możliwe, że jeszcze po prostu nie wiem jak grać z tym modułem, ale na ten moment odnoszę wrażenie, że niesamowicie dużo zależy od rzutu kośćmi na początku gry (10 kości do prywatnego zasobu). Tak naprawdę nie ma praktycznie żadnych sposobów żeby modyfikować te kości. Żadne narzędzie z podstawki działające na publiczną pulę wyboru nie działa na pulę prywatną. Jedyne narzędzia jakie bezpośrednio dotyczą puli prywatnej to te dwa, które pochodzą z dodatku. Jedno z nich pozwala przerzucić do dwóch swoich kości (czyli losowość, która może pomóc, ale nie musi), a drugie nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli tak, to pozwala przechować jedną kostkę z puli publicznej na później, a za to zagrać w rundzie dwie kości z puli prywatnej, co wydaje się bardzo sytuacyjne i przydatne chyba bardziej na początku gry, kiedy nie mamy dostepnego całego naszego witraża. A przy tym może się zdarzyć, że do rozgrywki nie wylosujemy żadnego z tych dwóch narzędzi, czyli kości w puli prywatnej będą nie do ruszenia - trzeba sobie radzić z tym, co się wylosuje na początku gry. Z kolei w grze bez dodatku również sporo zależy od rzutów (wielu na przestrzeni całej rozgrywki, a nie jednego na jej początku), ale pomóc mogą właściwie wszystkie narzędzia, z czego niektóre dość konkretnie, a nie tylko dwa, które dają bardzo mało i może ich w ogóle nie być. Czegoś nie zauważyłem w trakcie tej jednej rozgrywki?
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: bobule »

W dodatku "jeszcze więcej szkła" jest 6 kart celów indywidualnych i 6 kart nowych wzorów witraży. Dodatkowe kości + tacka w ogóle mi nie są potrzebne, a "prywatny zasób szkła" - to by trzeba było sprawdzić czy cokolwiek zmienia w grze.
W dodatku "Pasja" będzie 6 celów grupowych i 7 indywidualnych plus dodatkowy moduł wprowadzający rzadkie szkiełka (6 plansz, 6 kości, 6 kart inspiracji). I znowu, jakoś nie czuję potrzeby dodawania czegoś do tej gry poza dodatkowymi celami. A 60 zł za 13 kart celów, no jak dla mnie kiepsko.

Więc mimo swoich szczerych chęci, raczej dodatki odpuszczę. Fajnie się gra samą podstawką, jedyne co uwiera to fakt, że jest tylko 5 celów indywidualnych i że działają jak działają. Dlatego też dzielę sumę kości z celów indywidualnych przez dwa, tak jak polecił kolega Bruno555. A no i gram zawsze dostosowując liczbę kości do liczby graczy (bo na 2 osoby to inaczej się nie da) ;)

Swoją drogą widzę, że na BGG są dwa szablony do robienia własnych witraży, ktoś może z nich korzystał? Przydałby się taki szablon do robienia kart celów (to może udało by się te grę jeszcze bardziej uatrakcyjnić) ;)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Zack »

Zauważyłem u siebie w pudełku, że zamiast kości czerwonych mam drugi komplet kości zielonych. Zdarzyło się to już komuś może? Pisać w tej sprawie do Fox Games bezpośrednio?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: KQuest »

Chyba nie ma sensu żebyś czekał na kogoś, kto miał dokładnie taki sam przypadek - napisz po prostu od razu do wydawcy ;)
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: michal2237 »

Cześć,
Zapasy są już wyprzedane, mam możliwość kupna wersji angielskiej. Dużo jest tam tekstu (poza instrukcją)?
Czy będzie można grać w dodatki wersji PL?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: arturmarek »

michal2237 pisze: 13 sty 2021, 23:00 Cześć,
Zapasy są już wyprzedane, mam możliwość kupna wersji angielskiej. Dużo jest tam tekstu (poza instrukcją)?
Czy będzie można grać w dodatki wersji PL?
Bez problemu zagrasz. Na kartach narzędzi i celów są chyba tekstowe wytłumaczenia, ale są też ilustracje i po jednorazowym przeczytaniu będziesz wiedział o co chodzi w danej karcie po obejrzeniu obrazka. Gra praktycznie w 100% niezależna językowo, poza, oczywiście instrukcją.
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: michal2237 »

Czyli bez problemu da się zagrac podstawa eng + dodatek pl?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: mikeyoski »

arturmarek pisze: 13 sty 2021, 23:05
michal2237 pisze: 13 sty 2021, 23:00 Cześć,
Zapasy są już wyprzedane, mam możliwość kupna wersji angielskiej. Dużo jest tam tekstu (poza instrukcją)?
Czy będzie można grać w dodatki wersji PL?
Bez problemu zagrasz. Na kartach narzędzi i celów są chyba tekstowe wytłumaczenia, ale są też ilustracje i po jednorazowym przeczytaniu będziesz wiedział o co chodzi w danej karcie po obejrzeniu obrazka. Gra praktycznie w 100% niezależna językowo, poza, oczywiście instrukcją.
Gra jest zależna językowo. Tekstu po angielsku jednak trochę i jest i same obrazki nie pozwalają w większości na zrozumienie kart. Więc pisanie o praktycznie 100% niezależności językowej rozmija się z prawdą.

Natomiast polską i angielską wersję można łączyć. Drukowane są w tym samym miejscu :-)
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: michal2237 »

Język angielski generalnie nie jest problemem, bardziej może przerażać interpretacja tego co pisze na kartach. Czasem, gdy jest napisane po polsku jest problem... a co dopiero po angielsku. Ale pewnie dam rade, dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: mikeyoski »

Dasz radę :-)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Kin@a »

michal2237 pisze: 13 sty 2021, 23:00 Cześć,
Zapasy są już wyprzedane, mam możliwość kupna wersji angielskiej. Dużo jest tam tekstu (poza instrukcją)?
Czy będzie można grać w dodatki wersji PL?
Niedługo ukaże się dodruk polskojęzycznej Sagrady.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 54 times
Been thanked: 10 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: hrachubi »

Padło hasło że na GenCon 2021 ma byc zaprezentowana Sagrada Legacy.
Wpis na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/2579874/sagrada-legacy

Floodgate Games na razie napisało:
Craft Your Stained Glass Legacy!

We’ll be making an official announcement about Sagrada Legacy in the coming weeks with more information. But we wanted you, our most loyal fans, to have the inside track on it first!

Sagrada: Legacy will be released this summer for GenCon 2021!
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Witchma »

Jeżeli ktoś jeszcze czeka na dodruk i dodatki, to już płyną. Można nawet śledzić statek :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: vikingowa »

W końcu dostanę Pasję po prawie roku od zamówienia :lol: Już nawet nie pamiętam co tam jest w środku.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: dwaduzepe »

statek doplynal, czyli lada moment dodruk bedzie w sklepach:)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: Kin@a »

Odebrałam dodatek Pasja i mam pytanie: czy angielska wersja też ma planszetki "rzadkiego szkła" z nielakierowanej tektury? :?
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Sagrada (A. Adamescu, D. Andrews)

Post autor: barbados »

Będę mieć i ja....🙂 Tą grę😀
Z ciekawości chciałam się zapytać gdzie najtaniej nabyliście tą podstawkę?
Wiem że ostatnio w empik po 101 zł była Sagrada. Jak ktoś miał konto premium , przesyłka gratis też.
Za długo się zastanawiałam i nie wzięłam....
Chyba z racji tego, iż jeszcze nie siedziałam w cenach jakie ta gra przeważnie ma itd
Ja wzięłam teraz ze sklepu czytam, 105zł, przesyłka gratis. Chyba nigdzie taniej póki co niema nie?
Mówię o nówce.
ODPOWIEDZ