Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: vojtas »

dawid pisze: 29 paź 2020, 00:08 W moim przypadku największym problemem wydają się kafelki. Tymczasowo można sobie z tym poradzić. Nie ukladacie kafelków z "1" na planszy, tylko trzymacie oddzielnie. Na planszy kładę tylko żetony eksploracji. Wchodzę do pomieszczenia, ściągam żeton, losuję kafelek ze stosu i kładę awersem. Nie utrudnia to mocno gry.
Niestety, to nie jest dobre rozwiązanie. Niektóre postacie mogą podglądać kafelki (ale bez żetonu eksploracji); akcja pomieszczenia Monitoring również to umożliwia, a dodatkowo można też poznać treść ŻE.
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

Ja tymczasowo wydrukowałem sobie swoje kafelki z udostępnionego jakiś czas temu przez Awaken Realms pliku print & play. Wydrukowałem, podkleiłem tekturą i mam swoiste nakładki na oryginalne kafle. Rozkładając je na planszy po prostu kładę na oryginalny kafelek ten wydrukowany. Kafle przykrywam jeszcze na ręku tak żeby ne mieć czasu przyjrzeć się tym rozłożonym na planszy i wyłapać gdzie są sektory ewakuacyjne. Dzięki temu wszystko leży na planszy, nic się nie odróżnia i działa :)
Z niecierpliwością czekam jednak na fixpack...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 872
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 291 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: KOSHI »

@vojtas

Do gry coop lub solo takie rozwiązanie obleciał ale przy semi to już porażka. Chyba, że grasz z kimś kto o tym nie wie to masz fory :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5261
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

w takim razie wycofałem swoje zamówienie ....kurcze szkoda że taka wtopa. Zapewne nie Rebela wina ale ktos powinien za to beknąć a na miejscu Rebela (aktualnie największa firma w PL) do uszkodzonych zestawów dałbym klientom jakieś gratisy w postaci decków do Kforge czy coś tam innego. To już nie chodzi o wyjscie z twarzą z tej sytuacji ale taka wpada nie powinna mieć kompletnie miejsca. I nie ważne czy to gra za 10pln czy 400pln. Klient to klient i każdemu należy się szacunek nie ważne ile wydał. Nie mniej jednak przy tak wielkim tytule jakim jest Nemesis i taką wtopą będą cierpieć wszyscy...Rebel/AR/Adam Kwapiński i oczywiście klient.

EDIT: Na miejscu Rebela każdemu który zgłosiłby wadę dosłałbym nie nowy sprawny komponent a całą gre. Serio przy takiej wpadce z tytułem za 400-500pln czołowa firma w Polsce powinna pokazać że ma jaja i umie się przyznać do błędu. Znam osoby które ciułały na tę grę pieniądze i dostali wielkie gówno:
- Zapleśniały woreczek
- Część kart w obcym języku
- Złe teksty na niektórych kartach (lista na stronie rebela przy Nemesisie jako errata co jest błędne)
- Niektórzy mają więcej kart do danej postaci niż powinni
- Niektóre cele są zdublowane
- Na karcie postaci na odwrót jest stos akcji ze stosem kart odrzuconych
- Figurki bez zębów, tak powinny wyglądać: kickstarter.com/pro…006
- 2 kafle pomieszczeń z jedynkami mają inny odcień
- Niektórzy dostali poprawione karty lub ich część
- Komuś tam się trafiły dwie podstawki plecaka z numerem 1 zamiast od 1 do 5
- Niektórzy mieli połamane figurki
- Uszczerbione podstawki z figurek
...no ogólnie szłoby tak wymieniać i wymieniać co jest nie tak z tym dodrukiem

A co ze sklepami stacjonarnymi którzy mają je w foli na półce....a co z kolekcjonerami którzy również mają gre na półce w folii...? Bardzo źle to wygląda i tak sobie myślę że Portal by to inaczej załatwił. Rebel jak narazie widać ma to w dupie i problem zamiata pod dywan. A pazerniactwo żeby gre wypuścić jeszcze przed świętami po taniości w jakiejś zapyziałej fabryczce w Chinach gdzie pracuję małe dzieci jak widac nie popłaca. Rebela lubie i szanuję ale za takie podejście do całego tematu WIELKI minus i smród pozostanie jeszcze na długo.
Ale nie rozumiem wpisów typu "ja wydrukowałem sobie karty i jakoś gram przynajmniej już mam swoją kopie"..."nie jest tak źle można grać..." itd. Ludzie ogarnijcie się robicie fochy za krzywo wycięte pieniądze z 7 cudów Świata (gra za 70pln) a kupując Nemesisa po 400-500pln przymykacie oko że nie ma tragedii przecież spleśniały woreczek mogę uprać.....powinniście zrobić borutę i bojkot że Rebel pomimo że nie winny sprzedał wam gówno owinięte w banknot.
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hajan »

Mógł byś dać pełen link do zdjęć poprawnych figurek, tzn z tymi zębami :)
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

Świadomy wszystkiego spróbowałem i... poległem :lol:

Zakupiłem dzisiaj egz. z numerami 2019:

Bardzo mocno porysowany tester kart (z tą czerwoną folią). To da się przeżyć... po prostu wygląda, jakby ktoś kluczami kilkanaście razy przejechał.
Niestety dwa widocznie jaśniejsze kafle śluz ewakuacyjnych. Oczywiście zrobiłem zdjęcia i na nich widać to bardzo mocno (cała płachta jest jaśniejsza zatem wzrok to wyłapuje). Po wyjęciu z płachty mniej ale... na 20 testów - tasowanie, rozłożenie zakrytych na stole - 20 razy wyciągnąłem obie śluzy bez pomyłki.
Zgnilizna woreczkowa - check! :) W ilości sporej. To chyba najmniejszy problem, wrzątkiem przeleję i mam nadzieję, że wyschnie.

Kart jeszcze nie sprawdziłem. Mam praktycznie wszystkie zafoliowane i dodatkowo jakiś malutki zestawik kart w takiej innej folii. Zakładam, że to może być coś naprawczego.

No trudno. W pełni świadomie teraz będę wypełniał kartę reklamacyjną :D

Edit. z posta wyżej wnioskuję, że mam nowe bazy stworów, bo w oczy rzuciły mi się te "murki" przy nogach. Na szczęście figsy w stanie idealnym.

EDIT 2 - czy może ktoś zbiorczo zrobić co jest źle w tym wydaniu? Czytam, że część kart, chociaż mam w woreczku 4 poprawione. Doczytuję jednak w temacie, że jeszcze jakieś są złe. Czytam także w połowie tematu, że planszetki postaci mają jakiś tekst odwrotnie.
Może ktoś pokusić się o pełną listę i przykleić ją na początku tematu? Ciężko dotrzeć do wszystkich błędów jakie są...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 872
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 301 times
Been thanked: 291 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: KOSHI »

@ Pynio - na 1 stronie wątku jest zbiorczo plus zwalone 2 kafle, podstawki figurek, zgnilizna i planszetka postaci. To jest większość tego, o czym ludzie piszą.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

Seria 2019 powinna zostać wycofana ze sprzedaży. Rozumiem błędy na kartach, kolory itp można to dosłać poprawione później. Ale sprzedawać spleśniałe worki? Przecież pleśń przeszła na całą zawartość pudełka w trakcie transportu i nie jestem pewien czy gorąca woda rozwiąże sprawę. Na wszelki wypadek nie jedzcie nic w trakcie rozgrywki :)
ArtIO
Posty: 549
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: ArtIO »

kozz84 pisze: 06 lis 2020, 12:04 Seria 2019 powinna zostać wycofana ze sprzedaży. Rozumiem błędy na kartach, kolory itp można to dosłać poprawione później. Ale sprzedawać spleśniałe worki? Przecież pleśń przeszła na całą zawartość pudełka w trakcie transportu i nie jestem pewien czy gorąca woda rozwiąże sprawę. Na wszelki wypadek nie jedzcie nic w trakcie rozgrywki :)
To już przesadzasz, nie ma opcji żeby pleśń przesiąkła się w plastik, a woreczki są w tym pierwszym plastikowym pudełku w którym są plastikowe elementy + niektóre elementy zapakowane w woreczki strunowe. Natomiast wskazuje to na to że te woreczki były pakowane do pudełek od razu po produkcji i nie zdążyły wyschnąć no i o warunkach w których były przechowywane. Wycofać raczej nie wycofają chyba że ktoś zgłosi to do sanepidu.
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: KDZ »

Żeby sanepid teraz się tym zajął, to woreczek musiał by mieć pozytywny wynik testu na koronkę :]
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

kozz84 pisze: 06 lis 2020, 12:04 Seria 2019 powinna zostać wycofana ze sprzedaży. Rozumiem błędy na kartach, kolory itp można to dosłać poprawione później. Ale sprzedawać spleśniałe worki? Przecież pleśń przeszła na całą zawartość pudełka w trakcie transportu i nie jestem pewien czy gorąca woda rozwiąże sprawę. Na wszelki wypadek nie jedzcie nic w trakcie rozgrywki :)
Bardziej wkurza, że Rebel każe zgłaszać wszystkie reklamacje. Skąd ja do cholery mam wiedzieć np. jakie mają być karty? Nigdzie nie ma spisu, zliczyłem czy zgadza się ilość - jest OK. Mam 4 spakowane osobno jako errata, natomiast pozostałe (podobno 6) są błędne. Z tego co pisali gdzieś w odmętach internetu, to zdarzały się np. duble kart czy coś. Pominę to genialne zdjęcie co gość dostał karty po czesku zamiast po polsku :)
Pierwszy raz mi się zdarzyło, że po rozpakowaniu nowego pudła liczyłem wszystkie elementy. Zgłoszę to co namierzyłem, jak gdzieś karty są źle popakowane to bez listy tego nie namierzę.
TomD1
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TomD1 »

Na grupie Facebookowej Gry Planszowe, pojawił się post w którym ktoś dopatrzył się różnicy w żetonach eksploracji. Chodzi o różnicę w odcieniach (strukturze?) żetonów. Widziałem zdjęcie i potwierdziłem to również u siebie.
Prawdopodobnie to te żetony, które wyciskało się z kartonu razem z felernymi kafelkami pomieszczeń :)

Jeśli potwierdzicie to u siebie, to czy piszecie osobny formularz?
REBEL.pl zwrócicie na to uwagę ?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

Tak, to ja wrzuciłem na FB :)

Rozłożyłem testowo przed jutrzejszym graniem i od razu się rzuciło w oczy. To trochę logiczne, bo przecież część żetonów jest na innych płachtach, a jedna jest wyraźnie jaśniejsza, zatem wszystkie elementy będące na tej jaśniejszej i innych będą się różnić :) Zdziwiła mnie ta różnica spora w fakturze tych żetonów... No nic... Ale widzisz... masz zgłosić wszystko... Zacznę chyba spisywać co mam do zgłoszenia, bo zapomnę.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5261
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1080 times
Been thanked: 1694 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

Powiem wam że przykre jest jednak to co czytam od was.
Rebel powinien sam sprawdzić co jest źle lub po prostu zgłosić całe 2 partie do Chińczyka a kupujacym odesłać poprawione wolne od wad egzemplarze. Bo jak niby gracze sami mają sobie sprawdzić co jest poprawne a co nie? Nie jest to takie oczywiste przecież jak mają wyglądać żetony/monety/kostki itd. Ja jestem z tych co wyciągają z wyprasek elementy i tyle. Nie sprawdzam zawartości gier ani co gorsze ilości nawet (wiem mój błąd który od dziś zmieniam) bo zawsze liczyłem na to że wszystko przecież "musi być ok".
Przykre to naprawdę przykre......
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: toblakai »

Ja się zastanawiam dlaczego nie dokonujecie zwrotów, gdy produkt jest ewidentnie wadliwy? Jak będzie dodruk to kupicie ponownie - chyba, że obecny udało się dorwać w dobrej cenie i teraz jest jęczenie (uzasadnione) i liczenie ;)
Ostatnio zmieniony 10 lis 2020, 13:49 przez toblakai, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Fenrisek83 »

Ja to staram się zawsze sprawdzić kompletność gry aby od razu reklamować. Liczę żetony, karty oraz inne komponenty gry. Nie zawsze uda się od razu za grać w dany tytuł i czasami trochę poleży co później może stanowić problem w razie reklamacji (zagubiony paragon lub nie pamiętam skąd kupiłem ponieważ zdarza się że kupuje bez rejestracji w sklepie internetowym). Nie siedzę też z lupą i porównuje aż taki nie jestem. :wink:
Endrju87
Posty: 83
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Endrju87 »

U mnie większość rzeczy poprawiona, oprócz kafelków sektorów, zastanawiają mnie jeszcze 2 rzeczy, ktoś miał podobne problemy?
1. Czerwone kości ataku, u mnie wyglądają na używane, są takie wypłowiałe, czerwone ścianki są jakby zdarte gdzieniegdzie, nie wiem czy oryginalnie takie powinny być?
2. Większość elemntów (kości, kostki, figurki) były pokryte takim pyłkiem. Nawet po otwarciu zafoliowanych małych kart, pomiędzy nimi był wszędzie ten pył. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z grą, żeby były tak zapylone (zakurzone). Ewidentnie widać, że pewne elementy leżakowały jakiś czas.
Trochę słabo jak na tak drogą grę
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

No też to zauważyłem dzisiaj - czerwone kości, aż poobracałem tak trochę w ręce. Są takie... mocno zmęczone :)
Przyglądałem się, bo mam mocno zrysowany skaner kart :) Ale tak... baaardzo mocno :) Tu czerwone i tam czerwone.

Co do zwrotu. Kupiłem świadomie, sprawa na pewno jest do wyjaśnienia, jęczeć mogę - po to jest forum.

Dlaczego kupiłem - na żaden dodruk nie liczę, prędzej dostanę opłaconego już Lockdown all plegde. Jak nie kupię teraz, to potem będę oglądał znowu na OLX za 800+, spodziewam się zestawu naprawczego Rebela szybciej niż Lockdown się objawi na rynku.

PS. jak macie te karty postaci? Ja talię mam po lewej, a discard po prawej. Jeśli tak jest źle, to nie podmieniam, bo dla mnie kolejność jest OK! ;)
Silmaril
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:48
Has thanked: 19 times
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Silmaril »

Czołem. Dziś Rebel dosłał mi nowy woreczek bo poprzedni był z dziurą i się pruł. Póki co reszta komponentów czeka na wymianę. ;)
haszkura
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2020, 19:01

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: haszkura »

Czy wiecie może czy w sklepach są już wersje bez błędów? Sprzedawca zaproponował mi zwrot kosztów lub wymianę na inną sztukę, jest też opcja na czekanie na komponenty od rebela( nie chce mi się wierzyć, że coś doślą, do tej pory się nie odezwali)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2822
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gromb »

To co jest w sklepach obecnie to czyszczenie chińskich magazynów z zalegających resztek. Możesz wymienić wersję z defektami na wersję... z jeszcze większymi defektami
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

haszkura pisze: 12 lis 2020, 12:21 Czy wiecie może czy w sklepach są już wersje bez błędów? Sprzedawca zaproponował mi zwrot kosztów lub wymianę na inną sztukę, jest też opcja na czekanie na komponenty od rebela( nie chce mi się wierzyć, że coś doślą, do tej pory się nie odezwali)
Zarówno druk 2019 jak i 2020 zawierają błędy. Tak, jak napisał przedmówca. Możesz wymienić grę ale nie będziesz pewien co znajdziesz w pudełku. Generalnie jeśli masz druk 2019 to możesz spróbować szczęścia i wymienić na ten z 2020 ale i tak na 90% będziesz miał złe odcienie kafli...
Zybex
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:58
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Zybex »

Po jakim czasie Rebel się ozywa w sprawie reklamacji? Zgłosiłem 6 dni i niema żadnego odzewu? Czy otrzymał ktoś poprawione komponenty?
wert74
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

Zybex pisze: 12 lis 2020, 19:35 Po jakim czasie Rebel się ozywa w sprawie reklamacji? Zgłosiłem 6 dni i niema żadnego odzewu? Czy otrzymał ktoś poprawione komponenty?
Sprawdź jak szybko płynie kontenerowiec z Chin i dolicz jeszcze transport drogowy i czas potrzebny na wydruk dodatkowych elementów. Nie wyciągną tego z kapelusza.
ODPOWIEDZ