Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Lukić »

koloX pisze: 08 paź 2020, 18:34 language localizations? Ale nie w naszym wypadku?
German, Spanish, French, Chinese, Czech, Italian

polskiej wersji brak
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: koloX »

Tak myślałem :(
Czy spotkał się ktoś z próbami spolszczenia któregoś z tytułowych Paxów? Najlepiej kart, jakiegoś praktycznego wdrożenia takiego spolszczenia?
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: 612 »

Grzech pisze: 08 paź 2020, 16:12 I mały update z Pax Parmir

The pledges on the EU-bound vessel to Germany will be making landfall soon, and along with our remaining language localizations, will be headed to Happyshops later this month. We're hoping they make it by the end of next week. For many EU orders, it still maybe a few weeks before Pax Pamir is headed your way, so again I am asking for patience as we move closer to fulfillment from Happyshops! I'll certainly share any updates I get from Happyshops about their progress in another update or in the comments on this post.

Czyli grudzień :)
No jak grudzień, przedwczoraj statek zacumował w Hamburgu, teraz tylko cło i dystrybucja, mówię Ci że w listopadzie już będzie.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Rafal_Kruczek »

koloX pisze: 08 paź 2020, 18:34 language localizations? Ale nie w naszym wypadku?
Pojejrzewam że chodzi o te które są wymienione na
https://bgg.cc/boardgame/256960/pax-pamir-second-edition/versions pisze: Pax Pamir (Second Edition) ‐ Chinese edition (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ Czech edition (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ English edition, second printing (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ French edition (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ German edition (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ Italian edition (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ Spanish edition (2020)
Pax Pamir (Second Edition) ‐ English edition, first printing (2019)
[/code]
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: michaldz1 »

Pax Pamir 2nd edition dostało wczoraj nagrodę Golden Elephant od Heavy Cardboard: https://www.youtube.com/watch?v=GAPaQicZbTo od 1:04:00.
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: 612 »

Co do reprintu Pamira, Drew napisał na KSie, że przedwczoraj gry przeszły cło i w przyszłym tygodniu powinni zacząć wysyłki :mrgreen:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: warlock »

W nowym updacie kampanii Pax Renaissance jest filmik z unboxingiem próbnego wydruku ;)

A tu fota:

Obrazek
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: bajbaj »

Od kilku dni mam Pax Emancipation. Jestem po lekturze instrukcji oraz kilku filmach z gameplay'em i mam pytanie do osób z większym doświadczeniem w tej grze - jak uważacie, czy jest sens zaczynać od podstawowego wariantu rozgrywki, który jest umiarkowanie złożony, ale pozbawiony wielu "smaczków"? Czy też od razu rzucić się na wariant pełny, tj. zaawansowany? Pytam ponieważ, czytałem opinie recenzentów, że w podstawowym wariancie gry traci ona wiele ze swej głębi.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: pwoloszun »

Hej,

Gralem tylko wariant pelny i powiem tak: ta gra jest bardzo zlozona.
Dlatego zrob jak Ci wygodniej. Np. zagraj solo partie uproszczona(albo tylko pare rund), ale potem koniecznie sproboj pelnego wariantu. Bez tego nie zagrasz w Emancipation tylko w jakiegos mniejszego, biedniejszego kastrata ;)

Pozdrawiam!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: orzeh »

bajbaj pisze: 19 paź 2020, 00:41 Od kilku dni mam Pax Emancipation. Jestem po lekturze instrukcji oraz kilku filmach z gameplay'em i mam pytanie do osób z większym doświadczeniem w tej grze - jak uważacie, czy jest sens zaczynać od podstawowego wariantu rozgrywki, który jest umiarkowanie złożony, ale pozbawiony wielu "smaczków"? Czy też od razu rzucić się na wariant pełny, tj. zaawansowany? Pytam ponieważ, czytałem opinie recenzentów, że w podstawowym wariancie gry traci ona wiele ze swej głębi.
Moim zdaniem (z punktu widzenia 20+ rozgrywek) mimo wszystko jest to dobry tryb nauczenia się mechanizmów i zarządzaniem tableu. Rozgrywka zaawansowana jest zaawansowana :)
Jeśli jednak uczyłbyś kogoś to lepiej nauczyć znając zaawansowane zasady i w takie wprowadzać.
na bgg jest PL wersja "mechaniki" w wersji podstawowej jak i zaawansowanej.
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Vito »

Ja też mam tą przyjemność. Praca z domu ma swoje dobre strony:)
Wstępna ocena jakości wykonania (a jest to dla mnie istotne) wypada bardzo pozytywnie.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Grzech »

Vito pisze: 05 lis 2020, 13:42 Ja też mam tą przyjemność. Praca z domu ma swoje dobre strony:)
Wstępna ocena jakości wykonania (a jest to dla mnie istotne) wypada bardzo pozytywnie.
Gra super, pakowanie gry do kartonu - dramat... zero wypełnienia pudełka. :) na szczęście mam tylko jeden bok pudełka lekko obity.
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: mazur_84 »

Zamawialiście bezpośrednio przez KS czy jakiś sklep?
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Grzech »

mazur_84 pisze: 05 lis 2020, 14:23 Zamawialiście bezpośrednio przez KS czy jakiś sklep?
KS
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: 612 »

Odebrałem dziś od kuriera moją kopię Pamira z KS z monetami i cóż mogę rzec. To najpiękniejsza, najlepiej wydana, najbardziej ciesząca zmysły gra nie tylko w mojej kolekcji ale z jaką kiedykolwiek miałem okazję obcować i osiąga to zadziwiająco oszczędną "prezencją stołową", bez potrzeby pompowania efektu jakimiś tekturowymi drzewami czy figurkami astronautów i rakiet. Mogłoby być tylko ciut więcej miejsca w pudełku, ale i tak da się w nim upchnąć i woreczek z monetami i karty w koszulkach. Moja poczciwa Porfiriana wygląda przy niej jak gra projektowana przez jakiegoś pozbawionego subtelnego zmysłu estetyki naukowca rakietowego.
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Vito »

Ja to upchanie poczytuję wręcz za zaletę.
Szczególnie, że tego samego dnia dotarła do mnie gra NewFrontiers...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wosho »

I ja odebrałem, wydanie jest piekne, instrukcja dużo łatwiejsza niż standardowego paxa, ale może brak trochę historii. Z drugiej strony widze dużo fluffu na kartach więc poczytamy.
Mam nadzieje ze będzie działać na dwie osoby dopóki wirus nie odpuści..
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wolf »

Wosho pisze: 09 lis 2020, 22:47Mam nadzieje ze będzie działać na dwie osoby dopóki wirus nie odpuści..
Akurat Pamir w przeciwieństwie do innych Pax-ów słabo działa na 2 osoby.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Wolf pisze: 09 lis 2020, 23:11
Wosho pisze: 09 lis 2020, 22:47Mam nadzieje ze będzie działać na dwie osoby dopóki wirus nie odpuści..
Akurat Pamir w przeciwieństwie do innych Pax-ów słabo działa na 2 osoby.
Potwierdzam. Gra się może bardzo szybko skończyć, tak naprawdę najwięcej sensu, kiedy nam słabo idzie, ma trzymanie z tą samą frakcją, co przeciwnik, bo inaczej po pierwszym punktowaniu można składać. Więc 3 to jest minimum. Albo solo. Albo 2 osoby z botem.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Wosho »

A graliscie czy tak Wam sie wydaje?
Graliscie z botem?
Opinie w sieci nie sa najgorsze, ze to forma szachow.
Ofc wiem ze najlepiej w 3/4 osoby, tylko zastanawiam sie czy jest sens rozkladac na dwie/dwie z botem.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: orzeh »

Ja grałem i tak i z botem, imo z botem lepiej. W dwie osoby, bez bota, główna (w moich rozgrywkach ale widzę w internetach że nie tylko) strategia opiera się na przewagach dysków/cylindrów. Wakham wprowadza jednak fajny twist a nie jest jakiś strasznie trudny w obsłudze - trzeba poćwiczyć, we wcześniejszych postach wklejałem linka do aidu dla bota z rozrysowanym algorytmem.
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: 612 »

Instrukcja akurat jak na taką jej objętość jest napisana dość niechlujnie - już samo używanie zamiennie pojęć "march" i "move" można było łatwo dostrzec i wyeliminować. Zawile (przynajmniej dla mnie), nie rozjaśniające sprawy jest główne opisanie akcji taksowania (na aidzie gracza i w przykładzie jest to na szczęście wyklarowane), nie doprecyzowali też, że po zdradzie kartę prize'a można wziąć wyłącznie w przypadku posiadania przez niej ikony (samemu można się domyślić, ale jednak dla mnie konieczność domyślania się samemu to wada instrukcji). Na setupie instrukcja milczy o umieszczeniu ruler tokenów na planszy (na str. 7 sama informuje że dopóki nikt nie kontroluje regionu, pozostają na planszy...), w opisie cleanupu w pierwszym i drugim kroku nie odnosi się do kart "na dworze" i kart "w ręce" (w obu przypadkach posługując się identycznym sformułowaniem "if you have more cards" - i znowu dopowiadaj sobie gdzie). Nie ma linka do przepisu na chopan kebab - jak bez tego wyłonić zwycięzcę przy 3 tiebreakerze?
Awatar użytkownika
Xenir
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2018, 13:42
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 304 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: Xenir »

W Pamira 2 grałem trochę z botem (głównie solo, chyba raz 2os. + bot), ale po kilkumiesięcznej przerwie od bota nie byłem w stanie do niego wrócić - irytowała mnie ilość nieścisłości i niejasności w jego działaniu. Nie chciało mi się po prostu uczyć go na nowo (ryzykując ponowną frustrację) - nie wiem jak w instrukcji z nowego druku, ale w starej miejscami bot był opisany tragicznie
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: feniks_ciapek »

Wosho pisze: 10 lis 2020, 11:03 A graliscie czy tak Wam sie wydaje?
Z botem na 2 osoby nie grałem, ale grałem normalnie na 2 osoby kilka partii i dokładnie opisałem swoje doświadczenia. Gra się 4 razy skończyła po 1 punktowaniu.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Gry z serii Pax (Porfiriana, Pamir, Renaissance)

Post autor: michaldz1 »

Jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem to do 21. listopada na dropboxie można zobaczyć część kart i innych grafik do Pax Reneissance 2nd edition i Pax Viking. https://www.dropbox.com/sh/ulo7f3yasg69 ... gDjla?dl=0
Zablokowany