Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Odi »

To ja może słowo od mniej ogranego :)

Pierwszy raz kupiłem Robinsona od razu po premierze. Wtedy gra mi się nie spodobała. Uznałem ja za nadmiernie przeładowaną, do tego były ogromne problemy z instrukcją. Kilka lat później jeden z moich współgraczy dostał Robinsona w prezencie. Pograliśmy trochę, i ok - jest coś w niej, przede wszystkim klimat przygody (bo nie mechanika przecież ;))
Na tyle gdzieś ten Robinson we mnie siedział, że przy okazji premiery Skrzyni, skusiłem się na kompletną edycję, razem z opowieściami i znacznikami z żywicy. "Będzie do rozgrywek z synem" - pomyślałem ;)

De facto można mnie traktować jako nowego gracza w Robinsona, który zaledwie liznął podstawowe scenariusze. Z tego punktu widzenia, moja ocena Skrzyni jest dość... umiarkowana. Karty bestii dodałem od razu do talii (i one faktycznie wprowadzają nową jakość, w postaci zdarzeń na polowaniu), podobnie jak karty przygód (tych jest zaledwie 12 i generalnie giną w podstawowej talii) i karty znalezisk (tak samo). Nowych postaci jeszcze nie wykorzystałem. Marynarz jest ok, ale Gracz to już wyższy poziom abstrakcji. Zabawne, ale na razie nie skorzystam. Zdecydowanie bardziej przydałyby się takie postacie jak np. Botanik (wiadomo, coś z jedzeniem, leczeniem) czy Misjonarz (mógłby np wpływać duchowo na morale). Gracz mógłby być 9-10 postacią w puli, jako easter egg, a jest szóstą. Szkoda, wolałbym tu coś innego.
Dodatek z plażą wykorzystuję (alternatywne przeszukiwanie plaży, zamiast zbierania z niej surowców), drobnym dodatkiem są tez postacie, które de facto można stosować zamiast Piętaszka. Kart charakteru czy tych ukrytych tożsamości na razie nie ruszam i jakoś mnie nie do nich nie ciągnie. Scenariusze, owszem (zwłaszcza Livingston może być ciekawy), ale podstawka zawiera ich bodajże osiem, wiec na razie też je odłożyłem. Ogólnie powsadzałem co mogłem do podstawowego pudełka (mam też insert Sloyki i generalnie... raczej polecam. Dość dobrze się wyciąga elementy z przegródek w trakcie rozgrywki, stosunkowo niedrogie), i teraz w skrzyni skarbów zostały tylko lunety (zabawne, ale nie skorzystam) i scenariusz z Livingstonem. Wygląda bardzo pusto :)

Na pewno nie jest to dodatek z gatunku a must have. Bez niego gra wcale nie jest uboższa. Niesamowite Opowieści, to zupełnie inna para kaloszy - kampania i tryb horroru, oferują zupełnie alternatywną rozgrywkę. Skrzynia Skarbów....no taki drobny dodatek. Szkoda, że nie ciut tańszy.

Edit:

Zapomniałem o jeszcze kilku sprawach, przede wszystkim o nowym zestawie żetonów i worku dla nich. No to jest coś, z czego korzystam od początku. W efekcie rzadziej wypadają te żetony "scenariuszowe", ale na razie tego nie odczuwam - gra i tak jest "luck festem" ;) A rodzajów żetonów jest sporo i mocno zwiększyło to różnorodność.

Do tego są jeszcze żetony schronień, zielnika i zagrody (ok, pewnie wykorzystam, choć to drobnostki).

Zapomniałem tez o zestawie nowych pomysłów, związanych ze szkłem, które znaleźliśmy na plaży. Od razu dołączyłem je do talii pomysłów. Na razie niczego szklanego nie zbudowałem, no ale te rzeczy są, i są dość ciekawe.

Jak się wszystko zbierze do kupy, to sporo tego. Wrażenie "drobnego dodatku" wynika z tego, że sporo tam drobnych, modułowych rzeczy, które tylko delikatnie wpływają na core rozgrywki. W sumie sama nazwa - Skrzynia Skarbów - to sugeruje. Może nie znajdziecie w niej "Korony Królów" czy pierscienia Saurona ;), ale już jakies drobne naszyjniczki, bransoletki czy obrączki jak najbardziej :)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Czy warto kupić dodatek Skrzynia Skarbów?
Większości z tych promosek nie warto w ogóle używać, przykład przeszukiwanie plaży, pomysł świetny ale do niczego to się nie przydaje bo połowa kart nic nie daje, o lunecie to już nawet nie wspomnę.
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tapczanik420 »

Czy warto kupić dodatek Skrzynia Skarbów?
Ja skipuję, bo ostatnie czego trzeba mi do gry która ma i tak upierdliwy setup oraz zależności między mechanikami to więcej mini dodatków, kart, kafelków do uwzględniania przy rozkładaniu, sprzątaniu i przechowywaniu oraz interakcje pomiędzy dodatkami i dodeczkami rozsiane po FAQ.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

Dodatek dodatkowi nierowny.

Luneta-bajer zupelnie niepotrzebny. Ot jedynie ladnie wyglada jak sie rozlozy gre i polozy gdzie obok.

Karty Bestii-wiecej tego samego, ale jak pamietam jest chyba ptak Dodo z mini watkiem fabularnym (zabiles ostatniego przedstawiciela gatunky, tracisz morale).

Marynarz / Gracz-nowe postacie zawsze warto miec, ale nic szczegolnego.

Ulepszenie schronienia- super pomysl, ulatwia rozgrywke i dodaje klimatu.

Ogrodek i ziola-ulatwia rozgrywke w scenariuszach gdzie nie musimy biec na leb na szyje (a wiekszosc w sumie jest takich).

Sekretne karty cech i misji(?)- hmmm ciekawe rozwiazanie, ale raczej dla osob ktore juz porzadnie ograly gre.

Nowe karty wydarzen-wiecej tego samego.

Pies lowczy-fajnie, pomaga w polowaniu.

Nowe zetony odkryc-wiecej tego samego, ale urozmaicaja rozgrywke i jest wsrod nich wodka :)

Jak ktos gra naprawde duzo to dodatki fajnie urozmaicaja gre. Dla "niedzielnych" graczy nie sa wymagane. Zdaje mi sie ze jedynie Pies lowczy+nowe zetony odkryc+ulepszenie schronienia to takie top.
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aleczek »

Ta planszówka o tematyce sztuki przetrwania pod tytułem "Robinson Crusoe Przygoda na przeklętej wyspie" (razem z "Zaginioną Ekspedycją" ) może przygotować Nas na wypadek potencjalnej katastrofy
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aleczek »

emka pisze: 30 paź 2020, 11:51 Skrzynia Skarbów w sklepach innych niż Portal będzie dostępna dopiero w grudniu? Niektóre mają właśnie taką datę realizacji, inne od ręki, jak to jest?
a ja znalazłem na allegro takie coś https://allegro.pl/oferta/robinson-crus ... gLATfD_BwE
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aleczek »

wirusman pisze: 19 kwie 2020, 11:49 Co ty piszerz. Na KS będą scenariusze portalu. Może kilka fanowskich. Ale tylko wredy, jak się Portal dogada z ich autorami. W co wątpię.
jeśli zaproponuje im dużo pieniędzy to się dogadają
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: aleczek »

TTR_1983 pisze: 19 lip 2016, 11:21 Mnie się wydaje, że z rozwijania Robinsona będą powoli rezygnować. Gra miała swoje chwile sławy, ale teraz są nowe i będą jeszcze nowsze. W sumie trudno się dziwić.
niestety muszę Cię rozczarować-myliłeś się, a ta gra jest wedłóg mnie nie tylko grą, ale też zakamuflowanym podręcznikiem sztuki przetrwania
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

aleczek pisze: 21 lis 2020, 19:06
TTR_1983 pisze: 19 lip 2016, 11:21 Mnie się wydaje, że z rozwijania Robinsona będą powoli rezygnować. Gra miała swoje chwile sławy, ale teraz są nowe i będą jeszcze nowsze. W sumie trudno się dziwić.
niestety muszę Cię rozczarować-myliłeś się, a ta gra jest wedłóg mnie nie tylko grą, ale też zakamuflowanym podręcznikiem sztuki przetrwania
Grę będą rozwijać, bo to najlepsze dzieło Trzewiczka (wg BGG), ma potencjał na nowe dodatki i jest to dobra gra która przetrwała próbę czasu. Temat rewelacyjny i przyciąga uwagę. Zdaje się że cały czas sprzedaje się zadowalająco. Nawet z sentymentu coś do niej robią np aplikacja. Po nieudanych Pierwszych Marsjanach które mogły by przejąć palmę pierwszeństwa to jedyna taka gra (ciężkie euro połączone z klimatem o światowej sławie) stworzona przez Portal.

Co do podręcznika przetrwania nie zapędzał bym się tak daleko. Bardziej można powiedzieć że wspomniani Pierwsi Marsjanie to symulacja kolonizacji planety, o czym nieraz wspominał sam autor. Historia z podziękowaniami od pracowników NASA że bardzo dobrze i rzetelnie odwzorowano ten proces, sam proces przygotowania do stworzenia gry itp.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: akahoshi »

Ja wiem, że Robinson nie rozpieszcza wygranymi, ale kurde, jak w dodatku HMS Beagle uzyskać w pierwszym scenariuszu 30 punktów wiedzy (że o 50+ nie wspomnę)?
Rozegrałem dwa razy ten scenariusz na poziomie łatwym (Darwin + cieśla + żołnierz + chirurg + chłopiec) i za pierwszym razem uciułałem 15 punktów i czas mi się skończył, a za drugim razem ledwie 20 punktów i w ostatniej rundzie padł mi cieśla.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

Ja grałem w to przed laty (grudzień 2013), więc raczej nic nie pamiętam, ale mam w BGG notatkę: "scenariusz #1, 2 os., poziom łatwy, 50 punktów".
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

Najlepsze jest to wyzwanie przejdź kampanie za jednym razem w jeden dzień :)
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: ponika »

Gdyby ktoś szukał projektów 3D do Robinsona, to tutaj użytkownik Toawi wrzucił świetne znaczniki. Z tego co widzę, to projekt bardzo podobny do kiedyś tu wrzucanych modeleli robionych ręcznie z jakiegoś typu modeliny.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

Wczoraj na planszowkachtv prezes powiedział, że może za tydzień promoski ze skrzyni skarbów powinny być dostępne w sklepiku.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Gothik »

Prezes mi kiedyś też powiedział, że drewniane znaczniki do 51. stanu również będą w sklepiku, a nigdy doń nie trafiły, więc zalecam jednak ostrożny optymizm.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Cezary1916 »

Gothik pisze: 06 gru 2020, 16:44 Prezes mi kiedyś też powiedział, że drewniane znaczniki do 51. stanu również będą w sklepiku, a nigdy doń nie trafiły, więc zalecam jednak ostrożny optymizm.
Dokładnie tak samo jak kostki zamiast naklejek do Opowieści Niesamowitych.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Elemenek »

Cezary1916 pisze: 06 gru 2020, 17:46
Gothik pisze: 06 gru 2020, 16:44 Prezes mi kiedyś też powiedział, że drewniane znaczniki do 51. stanu również będą w sklepiku, a nigdy doń nie trafiły, więc zalecam jednak ostrożny optymizm.
Dokładnie tak samo jak kostki zamiast naklejek do Opowieści Niesamowitych.
To jest właśnie główny powód czemu nie zakupiłem tego dodatku.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: litk »

To jest właśnie główny powód czemu nie zakupiłem tego dodatku.
Z powodu naklejek?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: Lothrain »

litk pisze: 07 gru 2020, 07:33
To jest właśnie główny powód czemu nie zakupiłem tego dodatku.
Z powodu naklejek?
Głupie prawda? Ale dla mnie to też była ta kropla, która spowodowała, że olałem cały dodatek.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: tomuch »

Lothrain pisze: 07 gru 2020, 07:52
litk pisze: 07 gru 2020, 07:33
To jest właśnie główny powód czemu nie zakupiłem tego dodatku.
Z powodu naklejek?
Głupie prawda? Ale dla mnie to też była ta kropla, która spowodowała, że olałem cały dodatek.
I ja czekam... Ciekawe, ilu jest takich jak my :roll:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

ale czekajcie, jak to działa? Jak zagrasz ten dodatek to już nie możesz wrócić do podstawki ? :D

(Mam tylko podstawkę)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: sin »

shuji pisze: 07 gru 2020, 08:47 ale czekajcie, jak to działa? Jak zagrasz ten dodatek to już nie możesz wrócić do podstawki ? :D

(Mam tylko podstawkę)
Teoretycznie możesz, w takim wypadku trzeba traktować ściankę kostki z naklejką tak, jakby była pusta. W moim przypadku te naklejki były języczkiem u wagi decydującym o wstrzymaniu się z zakupem dodatku.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: aspo »

Czy można gdzieś znaleźć/kupić scenariusz "Przygoda w Nibylandii", jako pdf lub wydruk? Na stronie Portalu jest tylko wersja anglojęzyczna z 5 ojro, na BGG nie znalazłem (może słabo szukałem)...
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: shuji »

aspo pisze: 07 gru 2020, 09:12 Czy można gdzieś znaleźć/kupić scenariusz "Przygoda w Nibylandii", jako pdf lub wydruk? Na stronie Portalu jest tylko wersja anglojęzyczna z 5 ojro, na BGG nie znalazłem (może słabo szukałem)...
Pewnie będzie w Księdze na kickstarterze :) Jak nie chcesz wydać 5 ojro to możesz wydać kilkunastokrotność :) Myślę, że wszystko do robinsona teraz pójdzie na bok i skupią się na kickstarterze i dokończeniu aplikacji najpóźniej na start kickstartera
sin pisze: 07 gru 2020, 08:52
shuji pisze: 07 gru 2020, 08:47 ale czekajcie, jak to działa? Jak zagrasz ten dodatek to już nie możesz wrócić do podstawki ? :D

(Mam tylko podstawkę)
Teoretycznie możesz, w takim wypadku trzeba traktować ściankę kostki z naklejką tak, jakby była pusta. W moim przypadku te naklejki były języczkiem u wagi decydującym o wstrzymaniu się z zakupem dodatku.
Chcesz powiedzieć, że dodatek czyni nieregrywalną jedną z najbardziej regrywalnych gier ? :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek) - dyskusja ogólna

Post autor: sin »

aspo pisze: 07 gru 2020, 09:12 Czy można gdzieś znaleźć/kupić scenariusz "Przygoda w Nibylandii", jako pdf lub wydruk? Na stronie Portalu jest tylko wersja anglojęzyczna z 5 ojro, na BGG nie znalazłem (może słabo szukałem)...
Zdaję się, że scenariusz ten był częścią Skrzyni Skarbów, więc ten post chyba na to odpowiada.
shuji pisze: 07 gru 2020, 09:16
sin pisze: 07 gru 2020, 08:52
shuji pisze: 07 gru 2020, 08:47 ale czekajcie, jak to działa? Jak zagrasz ten dodatek to już nie możesz wrócić do podstawki ? :D

(Mam tylko podstawkę)
Teoretycznie możesz, w takim wypadku trzeba traktować ściankę kostki z naklejką tak, jakby była pusta. W moim przypadku te naklejki były języczkiem u wagi decydującym o wstrzymaniu się z zakupem dodatku.
Chcesz powiedzieć, że dodatek czyni nieregrywalną jedną z najbardziej regrywalnych gier ? :)
Nie do końca - tak jak napisałem, wystarczy traktować rany mentalne/mistyczne bestie jako puste ścianki i mechanicznie będzie działać, estetyka i żywotność tych naklejek nie sprawiają, że się w ogóle nie da. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ODPOWIEDZ