Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: tomp »

brutusss pisze: 15 paź 2020, 17:49
eveni pisze: 14 paź 2020, 23:09 Wyprzedał się nakład Paladynów Zachodniego Królestwa w magazynie Portalu, w sklepach jeszcze bez problemu do kupienia.
Oczywiście już zaczyna się pompowanie balonika cenowego :)
+ premiera Kronik. Mini dodatek, który nakręca sprzedaż podstawki.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Elemenek »

Akurat o gry typu Barrage czy Kroniki Zachodniego Krolestwa (ogolnie o gry wydawane przez Portal) nie obawial bym sie o brak wznowien.
Jesli cos sie dobrze sprzeda, zwlaszcza pierwszy naklad, to dodruk jest wielce prawodpodobny. To tylko kwestia czasu. Z Die Macher jedynie byla informacja ze jest tylko jeden jedyny rzut. Wiadomo ze czasem rozchodza sie sprawy licencyjne, ale to prawie nigdy nie jest do przewidzenia. Same gry dewelopowane przez Portal tez sa bezpiecznie (bo maja wszystkie prawa), chyba ze sa to wtopy typu Perwsi Marsjanie. Wtedy to poprostu i tak zalega.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: VivoBrezo »

Bardzo bym sie zdziwil, jakby Barrage nie dostal wznowienia. Pewnie czekaja, az zejdzie calkowicie ze sklepow, pojawi sie wiecej opisow wrazen, recenzji etc, bo gra jest perelka i bardzo pozytywnie wybija sie w tym roku.

Zaraz pojawi sie spore ssanie na rynku, wykreuje sie potrzeba, to i dodrukuja :) Na razie jeszcze jest w sklepach, wiec nie ma sensu informowac, ze bedzie.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

Koniec nakładu Brass birmingham w magazynie wydawcy, a jeszcze nawet do sklepów nie trafił...
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Witchma »

eveni pisze: 16 paź 2020, 09:21 Koniec nakładu Brass brimingham w magazynie wydawcy, a jeszcze nawet do sklepów nie trafił...
Ale kolejny dodruk już zapowiedziany na przyszły rok :)
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Elemenek »

Bardzo jestem ciekaw nakładu Brass'a. To już chyba drugi dodruk, gra nie jest dla szerokiego grona a schodzi bardzo dobrze.
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Nosiadbt1100 »

Odnośnie Brassa - widzę, że ktoś chyba wykupił dużą część nakładu i odpowiednio wywindował cenę. Na allegro jeden użytkownik ma 814 sztuk na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Nidav »

Nosiadbt1100 pisze: 02 lis 2020, 09:19 Odnośnie Brassa - widzę, że ktoś chyba wykupił dużą część nakładu i odpowiednio wywindował cenę. Na allegro jeden użytkownik ma 814 sztuk na sprzedaż.
Nie widzę tej oferty, ale z tego co kojarzę, jest to całkiem normalna praktyka, że się zmienia cenę na taką, że nikt nie kupi i daje abstrakcyjną liczbę sztuk, kiedy w magazynie już pustki, bo wystawienie ogłoszeń na Allegro też kosztuje. Ekonomicznie bardziej się to opłaca - przy kolejnym dodruku i cena i liczba sztuk odpowiednio spadną zapewne, a im się bardziej opłaca trzymać jedno ogłoszenie cały czas.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: sin »

Nosiadbt1100 pisze: 02 lis 2020, 09:19 Odnośnie Brassa - widzę, że ktoś chyba wykupił dużą część nakładu i odpowiednio wywindował cenę. Na allegro jeden użytkownik ma 814 sztuk na sprzedaż.
Myślę, że "wywindował" jest trochę przesadzone, cena jest nadal poniżej SCD, niemniej jednak przyznaję, że uśmiechnąłem się pod nosem po zobaczeniu tej liczby wystawionych egzemplarzy.
Nidav pisze: 02 lis 2020, 09:34 Nie widzę tej oferty
Tutaj jest.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Goldberg »

Descent 2ed - powoli ze sklepów znika wszystko...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Jiloo »

Nosiadbt1100 pisze: 02 lis 2020, 09:19 Odnośnie Brassa - widzę, że ktoś chyba wykupił dużą część nakładu i odpowiednio wywindował cenę. Na allegro jeden użytkownik ma 814 sztuk na sprzedaż.
Nie wiem jak definiujesz wywindowanie ceny, bo na allegro to jedna z tańszych obecnie ofert.
A co do liczby sztuk. No cóż, sklep jest na tyle mały, że nie wiem czy pomieściłby tyle pudeł z Brassem :mrgreen: , nie traktowałbym więc tej liczby jakoś zobowiązująco.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

Jiloo pisze: 02 lis 2020, 09:56
Nosiadbt1100 pisze: 02 lis 2020, 09:19 Odnośnie Brassa - widzę, że ktoś chyba wykupił dużą część nakładu i odpowiednio wywindował cenę. Na allegro jeden użytkownik ma 814 sztuk na sprzedaż.
Nie wiem jak definiujesz wywindowanie ceny, bo na allegro to jedna z tańszych obecnie ofert.
A co do liczby sztuk. No cóż, sklep jest na tyle mały, że nie wiem czy pomieściłby tyle pudeł z Brassem :mrgreen: , nie traktowałbym więc tej liczby jakoś zobowiązująco.
W zeszłym miesiącu miałem w koszyku z Dragoneye po 189 wiec cena faktycznie skoczyła.
Goldberg pisze: 02 lis 2020, 09:39 Descent 2ed - powoli ze sklepów znika wszystko...
faktycznie ale nie ma co się dziwić jak ludzie (ja też) czekali na 3ed wstrzymując się od zakupu 2ed. Jak juz 3ed się pojawiła w extra zaporowej cenie to zapewne 80% ludzi ruszyło szturmem po 2ed....pytanko czy w dodatki warto iść?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Goldberg »

To cos według FFG NIE JEST descentem 3ed....ok wiem ze i tak to ludzie beda nazywac...mnie tam rybka
Descent z samej podstawki jest BAUDZO suaby.
A i generalnie od razu polecam zainstalowac VALKIRIE , w cholere wiecej mieska niz w oficialnej apce
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: rdbeni0 »

Według mnie powoli zaczyna się kończyć (ale jeszcze nie przeanalizowałem) Cywilizacja : Poprzez Wieki 3 edycja. Na allegro sklepy mają już tylko po kilka sztuk dostępnych, a połowę z tych sklepów jest też na ceneo - więc jak znikną oferty z allegro, to znikną też z ceneo.

Ale może się mylę?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

Podstawka Podwodne miasta wyprzedała się w magazynie Portalu.
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Varth Dader »

Chyba(?) skończył się nakład Tuareg. Nie jest to informacja od wydawcy, ale nie widzę nigdzie w sklepach, a ludzie zaczynają wystawiać nowe po 150zł.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: eveni »

Nakład Obrazy Paryża wyczerpany u wydawcy.
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: pabloviega »

Jest ponownie deficyt dodatków do Talismana. Wikołak już po 200 zł na allegro chodzi. Ciężko o Żniwiarza, Podziemia i Królową Lodu
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Atk »

VivoBrezo pisze: 16 paź 2020, 08:32 Bardzo bym sie zdziwil, jakby Barrage nie dostal wznowienia. Pewnie czekaja, az zejdzie calkowicie ze sklepow, pojawi sie wiecej opisow wrazen, recenzji etc, bo gra jest perelka i bardzo pozytywnie wybija sie w tym roku.

Zaraz pojawi sie spore ssanie na rynku, wykreuje sie potrzeba, to i dodrukuja :) Na razie jeszcze jest w sklepach, wiec nie ma sensu informowac, ze bedzie.
Portal już prowadzi rozmowu z autorami ponieważ przy dodruku myśli chcą wypuścić dodatek na 5-6 osób + bonusy które można było kupić jak nowi dyrektorzy
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Elemenek »

Po ruchach na rynku i promocjach wydaje sie ze moze nie byc dodruku gier Funiverse (np: Western Legends, Ilos).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: tomuch »

Elemenek pisze: 21 lis 2020, 00:55 (...) wydaje sie (...).
:lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

INFO

Wydawnictwo PHALANX poinformowało właśnie, że nakład polskiej edycji Twilight Struggle został wyczerpany u wydawcy.

Sprawdziliśmy- gra nadal jest dostępna w sklepach, więc na spokojnie możecie się w nią zaopatrzyć.

Decyzja o ew. dodruku nie została jeszcze podjęta.
meDarq
Posty: 78
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:23
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: meDarq »

BOLLO pisze: 24 lis 2020, 10:48 INFO

Wydawnictwo PHALANX poinformowało właśnie, że nakład polskiej edycji Twilight Struggle został wyczerpany u wydawcy.

Sprawdziliśmy- gra nadal jest dostępna w sklepach, więc na spokojnie możecie się w nią zaopatrzyć.

Decyzja o ew. dodruku nie została jeszcze podjęta.
Jesteś redaktorem Planszowych Newsów na fb? :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: BOLLO »

meDarq pisze: 24 lis 2020, 12:43
BOLLO pisze: 24 lis 2020, 10:48 INFO

Wydawnictwo PHALANX poinformowało właśnie, że nakład polskiej edycji Twilight Struggle został wyczerpany u wydawcy.

Sprawdziliśmy- gra nadal jest dostępna w sklepach, więc na spokojnie możecie się w nią zaopatrzyć.

Decyzja o ew. dodruku nie została jeszcze podjęta.
Jesteś redaktorem Planszowych Newsów na fb? :)
Ja nawet FB nie mam ale umiem używać kombinacji klawiszy ctr+c/ctr+v....:-)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Spis gier których nakład się kończy/nie będzie dodruku

Post autor: Jiloo »

meDarq pisze: 24 lis 2020, 12:43
BOLLO pisze: 24 lis 2020, 10:48 INFO

Wydawnictwo PHALANX poinformowało właśnie, że nakład polskiej edycji Twilight Struggle został wyczerpany u wydawcy.

Sprawdziliśmy- gra nadal jest dostępna w sklepach, więc na spokojnie możecie się w nią zaopatrzyć.

Decyzja o ew. dodruku nie została jeszcze podjęta.
Jesteś redaktorem Planszowych Newsów na fb? :)
Z tego co kojarzę – Planszwe Newsy założył TTR_1983.
Kiedyś prowadził tutaj wątek viewtopic.php?f=60&t=38942
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ