Reprezentatywny regal na gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
trynitor
Posty: 64
Rejestracja: 03 gru 2014, 00:01
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 6 times

Reprezentatywny regal na gry

Post autor: trynitor »

Cześć,

Szukam jakiegoś ładnego regału na gry planszowe. Regal ma stać w salonie czyli jednym z ważniejszych części domu.
Nie do końca wiem czego chcę, ale na pewno musi spełniać takie założenia:
- estetyczny i atrakcyjny (nie potrafie tego specyzowac)
- drzwi z wiekszoscia szkla (by cala kolekcja byla widoczna bez ich otwierania, a same gry sie nie kurzyly)
- odstep miedzy rzedami polek i glebokosc dostosowana do standardowego rozmiaru pudelka
- pomieścić 150-200 gier

Moze ktos z Was posiada regal inny niz tylko odsloniete polki i chcialby pokazac foto?
Jakie macie zdanie na temat takiego rozwiazania? Czy taka koncepcja wedlug Was ma sens?

Poszukuje jakiegos ciekawego rozwiazania bo chcialbym trzymac gry w salonie, ale jednoczesnie nie psuc wystroju jakims prostym regalem z odslonietymi polkami.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: garg »

Małą uwaga na początek - chyba miałeś na myśli "reprezentacyjny" :) .

A na temat - jeśli chcesz mieć regał na tyle gier, to pewnie to musi być coś o powierzchni 10-15 metrów kwadratowych (w zależności od rozmiarów pudełek). Czyli spora rzecz. Tego typu regał najlepiej będzie prawdopodobnie zrobić na wymiar, bo z sensownych rozmiarowo widziałem tylko otwarte. Natomiast zamknięte to już raczej na zamówienie. Przy tym rozmiarze może to kosztować 5.000-12.000 złotych, w zależności od materiału i szczegółów wykończenia.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: KurikDeVolay »

Dorób sobie szyby do Kallaxa.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: tomuch »

150-200 gier? Jeśli chodzi o gry typu Red7, to spoko, ale większe to już by musiały mieć sporą kolumbrynę.
W jednym okienku Kallaksa mieści się 5-7 gier (chociaż ja mam i z 15 gier mniejszych poupychanych lub 9 trochę większych, ale na pewno nie wygląda to reprezentacyjnie). Więc dwa Kallaksy 4x4 jeden na drugim jako tako by wystarczyły. Do tego szybka :wink: i cyk, gotowe :D
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: Rbsn »

Przecież autor wyraźnie napisał że chce coś ładnego do salonu. Nie ujmują nic kallaxowi ale dodanie do niego szyb nie sprawi że bardzie meblem na którym się chętnie zawiesi oko 😉. Jeśli zależy Ci na wyglądzie i funkcjonalności to tak jak napisał garg, raczej nie obejdzie się bez stolarza.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: Munchhausen »

IKEA wprowadziła ostatnio do oferty szafkę Billy o głębokości 40 cm (klasyczna wersja ma 28 cm, więc tam pudełka minimalnie wystawały). Można wziąć wersję ze szklanymi drzwiczkami i postawić dwa takie regały obok siebie. Sam planowałem wziąć wersję z drewnianymi drzwiczkami, bo kolorowe pudła wprowadzają strasznie dużo wizualnego chaosu, ale IKEA zdążyła się zamknąć :/
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: KurikDeVolay »

Przepraszam, moje niedopatrzenie.

Fix: Dorób se szyby do Kallaxa i zainstaluj taśmę LED RGB.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: rastula »

Munchhausen pisze: 13 lis 2020, 10:14 IKEA wprowadziła ostatnio do oferty szafkę Billy o głębokości 40 cm (klasyczna wersja ma 28 cm, więc tam pudełka minimalnie wystawały). Można wziąć wersję ze szklanymi drzwiczkami i postawić dwa takie regały obok siebie. Sam planowałem wziąć wersję z drewnianymi drzwiczkami, bo kolorowe pudła wprowadzają strasznie dużo wizualnego chaosu, ale IKEA zdążyła się zamknąć :/
billy 28 z drzwiami jest spoko, tylko trzeba kupować odpowiednie gry ;)




Obrazek
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: rastula »

Munchhausen pisze: 13 lis 2020, 10:14 IKEA wprowadziła ostatnio do oferty szafkę Billy o głębokości 40 cm (klasyczna wersja ma 28 cm, więc tam pudełka minimalnie wystawały). Można wziąć wersję ze szklanymi drzwiczkami i postawić dwa takie regały obok siebie. Sam planowałem wziąć wersję z drewnianymi drzwiczkami, bo kolorowe pudła wprowadzają strasznie dużo wizualnego chaosu, ale IKEA zdążyła się zamknąć :/
szkoda, że dopiero teraz bo bym sobie pewnie takie sprawił...z dugiej strony to i tak nawet tych prostokatnych boksów mam za dużo ;)...
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: a22a »

My używamy Billy 28 cm, ale jak zrobią wersję 40 cm w brązowym kolorze (teraz są chyba tylko w białym?), to będzie interesująca propozycja.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: BOLLO »

trynitor pisze: 12 lis 2020, 22:29 Cześć,

Szukam jakiegoś ładnego regału na gry planszowe. Regal ma stać w salonie czyli jednym z ważniejszych części domu.
Nie do końca wiem czego chcę, ale na pewno musi spełniać takie założenia:
- estetyczny i atrakcyjny (nie potrafie tego specyzowac)
- drzwi z wiekszoscia szkla (by cala kolekcja byla widoczna bez ich otwierania, a same gry sie nie kurzyly)
- odstep miedzy rzedami polek i glebokosc dostosowana do standardowego rozmiaru pudelka
- pomieścić 150-200 gier

Moze ktos z Was posiada regal inny niz tylko odsloniete polki i chcialby pokazac foto?
Jakie macie zdanie na temat takiego rozwiazania? Czy taka koncepcja wedlug Was ma sens?

Poszukuje jakiegos ciekawego rozwiazania bo chcialbym trzymac gry w salonie, ale jednoczesnie nie psuc wystroju jakims prostym regalem z odslonietymi polkami.
Pytanie zasadnicze. W jakim masz stylu zrobiony owy salon? I czy on sam w sobie jest reprezentacyjny? Pokaż foto salonu a łatwiej będzie dobrać do niego odpowiedni styl i konkretne regały.
Np mi się bardzo podobają regały ze skrzynek na owoce przemalowane na biało:
Obrazek
Regały magazynowe z czarnego metalu z drewnianymi dodatkami bardzo pasują do stylu loftowego
Obrazek

Ja mam u siebie zywkłe regały warsztatowe które pasują do surowego klimatu warsztatu w jakim gry się znajduja. Jak będzie posprzątane to cykne fotki.
Mam też Lidliwskie Kallaxy i też ładnie się komponują z kolorową ścianką.
Obrazek

Osobiście jednak zrobiłbym coś z prawdziwego drewna pomalowanego ładnym lakierem który wyciągnie słoje na pierwszy plan. Forumowicz Yuri to magik od drewna więc napewno coś doradzi lub nawet wykona dla ciebie takie cacuszko. Ale cena będzie no wiesz......jak twoje 100 pozycji kartoników.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2021, 09:57 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: Pan_K »

garg pisze: 12 lis 2020, 22:38 Małą uwaga na początek - chyba miałeś na myśli "reprezentacyjny" :) .
Może jednak chodzi o reprezentatywny, czyli taki, który w największym stopniu podobny jest do przeciętnego egzemplarza? ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: kelvar »

Wszystko zależy od stylu - faktycznie komuś może się podobać Billy z przeszklonymi drzwiami (osobiście preferuję wersję pół na pół, acz u mnie to nie do gier, do gier mam samoróbkę obecnie na myślę ponad 100 pudełek). Ładniej i lepiej zrobiony według mnie od Billego jest Hemnes (też droższy). Z ciekawostek - regały z Ikei mają spinki i otwory do łączenia je w większe elementy.

Ale wszystko zależy od tego co nam jest potrzebne (jednemu podoba się Ikea, innemu regały techniczne/magazynowe, a inny chce bibliotekę z drzewa egzotycznego :P
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: hipcio_stg »

Nie rozumiem po co komu otwarte regały na gry? Na pewno nie jest to ładne. Szczególnie w pomieszczeniu które stanowi serce domostwa. Chcesz mieć schludnie to zrób sobie garderobę i w niej porozstawiaj pudła na półkach. W przeciwnym razie proponuję zdecydowanie zamknięte rozwiązania. Propozycje z regałami magazynowymi i śmieciami po jabłkach to proponuję do jakiegoś pokoju nagrywek dla youtuberów. Generalnie to jestem fanem wyrzucania śmieci niż na siłę robienia z nich "gustownych" mebli.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: windziarz44 »

hipcio_stg pisze: 15 lis 2020, 16:53 Propozycje z regałami magazynowymi i śmieciami po jabłkach to proponuję do jakiegoś pokoju nagrywek dla youtuberów.
Rozbawiłeś mnie setnie :)
Ja mam system mieszany. około 90% regału ma pełne drzwiczki. Na widoku jest kilkadziesiąt gier - same perełki: Catan, Tickety, Chaos w folii ....
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: vinnichi »

windziarz44 pisze: 16 lis 2020, 09:10
hipcio_stg pisze: 15 lis 2020, 16:53 Propozycje z regałami magazynowymi i śmieciami po jabłkach to proponuję do jakiegoś pokoju nagrywek dla youtuberów.
Rozbawiłeś mnie setnie :)
Ja mam system mieszany. około 90% regału ma pełne drzwiczki. Na widoku jest kilkadziesiąt gier - same perełki: Catan, Tickety, Chaos w folii ....
Bo to jest źle postawione pytanie, w domu geeeka nie regał a gry mają być reprezentatywne :D. Jak masz Chaos i Zakazane gwiazdy to możesz mieć nawet regał na jabłka!!!
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: windziarz44 »

vinnichi pisze: 16 lis 2020, 09:14 Bo to jest źle postawione pytanie, w domu geeeka nie regał a gry mają być reprezentatywne :D. Jak masz Chaos i Zakazane gwiazdy to możesz mieć nawet regał na jabłka!!!
a jak się nie ma zakazanych, to może być po cebuli?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: vinnichi »

tylko skrzynki z warzywniaka
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: BOLLO »

hipcio_stg pisze: 15 lis 2020, 16:53 Nie rozumiem po co komu otwarte regały na gry? Na pewno nie jest to ładne. Szczególnie w pomieszczeniu które stanowi serce domostwa. Chcesz mieć schludnie to zrób sobie garderobę i w niej porozstawiaj pudła na półkach. W przeciwnym razie proponuję zdecydowanie zamknięte rozwiązania. Propozycje z regałami magazynowymi i śmieciami po jabłkach to proponuję do jakiegoś pokoju nagrywek dla youtuberów. Generalnie to jestem fanem wyrzucania śmieci niż na siłę robienia z nich "gustownych" mebli.
Hmmmm....fajnie że mamy inne gusta bo ty wywalasz "śmieci" pod śmietnik a ja je zbieram i wykorzystuje...ot taka symbioza ;-)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: walkingdead »

Wszystko zależy od stylu i budżetu.

Jeśli nie podoba Ci się nic z popularnych sklepów jak np Ikea to zawsze możesz poszukać czegoś handmade w miejscach takich jak Pakamera, Le Pukka, Another design, Woodica itp (często podchodzą elastycznie do projektu).
Możesz też poszukać wśród ogólnopolskich ( np https://www.komandor.pl/meble/biblioteczki) albo lokalnych stolarzy i producentów mebli.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: kruker »

Ja kiedyś zamawiałem do salonu na wymiar stąd https://www.ewodd.com/
I mogę polecić - drewno kilku gatunków do wyboru, jak chcemy to nawet lite, a nie klejone, dowolny wymiar, przychodzi w paczce kurierem i skręca się bardzo szybko. No i cena w stosunku do jakości jest imo bardzo na plus. Jedyna wada - te regał są bardzo ciężkie, no ale drewno takie musi być.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: BOLLO »

Aktualnie u mnie w salonie jest Billy z IKEA. Kupiłem ten płytszy bo tak mi pasowało idealnie do przedpokoju więc w mojej wersji nie ma możliwości aby gry były układane w pionie czy w poziomie. Szkoda bo układanie bokami najbardziej mi się podoba i jest według mnie najbardziej funkcjonalne (chociaż komponenty się mieszają w środku)

W moim Billy można za to umieszczać gry frontem do szyby i w takiej pozycji wchodzi ok 3gry na okienko co daje teoretycznie przy moim regale 84 gry + pomiędzy nimi można wcisnąć po 2 gry mniejszej wielkości pokroju Draftozaura. Co daje w sumie ok 100gier zamkniętych w regale gdzie kurz nie wchodzi i nawet ładnie to wygląda.
Koszt za 2 regały + 2 nadstawki ok 1500pln. Skręcanie ok 2-3h (jak dla mnie). Materiał słabej jakości bo to sprasowany karton powleczony fornirem lub jakaś farbą drewnopodobną. Dosyć delikatna konstrukcja więc ostrożnie z otwieraniem czy trzaskaniem. Ale w tej cenie nie oszukujmy się nic "ładniejszego" nie znajdziemy.

Gdybym miał loft to bez wahania wstawiłbym do salonu wspomniane już przeze mnie regały marketowe, ale może pomalowałbym je na czarno.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: kwiatosz »

Po przeprowadzce postanowiłem mieścić się na jednym regale, padło na Kallaxa, ale z dodanymi nóżkami, wydaje się to wyglądać zdecydowanie lepiej. Na górze widać dwa reflektorki podświetlające regał podczas grania wieczornego, pochwalę żonę że to jej inwencja :)
Jakość zdjęcia po uploadzie jest jakaś parszywa i nic z tym nie udało mi się zrobić...
Spoiler:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: BOLLO »

Kwiatosz nie myślałeś o dostawce pod sufit jednak? Ja miałem Billy bez nadstawek i właśnie ciulowato to wyglądało no i kurzyło się.
Opcja z nóżkami fajnie wygląda ale mam nadzieję że i tak to jakoś to ściany zakotwiczyłeś.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Reprezentatywny regal na gry

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 05 paź 2021, 10:44 Kwiatosz nie myślałeś o dostawce pod sufit jednak? Ja miałem Billy bez nadstawek i właśnie ciulowato to wyglądało no i kurzyło się.
Opcja z nóżkami fajnie wygląda ale mam nadzieję że i tak to jakoś to ściany zakotwiczyłeś.
Na górze jest zawsze miejsce na niewymiarowe pudełka, ale estetyka rzeczywiście na tym traci.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ