Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
barjed
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2012, 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: barjed »

Bardzo dziękuję, ale tak jak napisałem, w tego typu tytuły z mocną narracją staram się grać tylko w oryginale. Takie moje zboczenie :). No nic, widzę , że na ebayu dostępność jest przyzwoita z UK. Zobaczymy najpierw, czy podstawka podejdzie!
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Seykan »

barjed pisze: 02 lis 2020, 23:58 Bardzo dziękuję, ale tak jak napisałem, w tego typu tytuły z mocną narracją staram się grać tylko w oryginale. Takie moje zboczenie :). No nic, widzę , że na ebayu dostępność jest przyzwoita z UK. Zobaczymy najpierw, czy podstawka podejdzie!
Jeśli chodzi o nowości to bez problemu do kupienia w większości sklepów, ale starsze dodatki to może być mały problem. Posprawdzaj w tej wyszukiwarce, jak znajdziesz jeden sklep co ma większość to nie wychodzi cenowo wcale tak źle.

https://boardgameprices.co.uk/
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SuCHaR »

barjed pisze: 02 lis 2020, 23:58 Bardzo dziękuję, ale tak jak napisałem, w tego typu tytuły z mocną narracją staram się grać tylko w oryginale. Takie moje zboczenie :). No nic, widzę , że na ebayu dostępność jest przyzwoita z UK. Zobaczymy najpierw, czy podstawka podejdzie!
Samą podstawką sie nie sugeruj. To jest mocno okrojone demo, nawet dwóch dobrych talii na nie złożysz mając jedną podstawkę...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

barjed pisze: 02 lis 2020, 23:58 Bardzo dziękuję, ale tak jak napisałem, w tego typu tytuły z mocną narracją staram się grać tylko w oryginale. Takie moje zboczenie :). No nic, widzę , że na ebayu dostępność jest przyzwoita z UK. Zobaczymy najpierw, czy podstawka podejdzie!
Wbrew pozorom nie jest to mocno narracyjna gra. W trakcie 2 godzinnej rozgrywki czesto odczytamy ilosc tekstu w okolicach strony A5. To tyle co np w Tainted grail w 20min gry :-P no i polskie tłumaczenie jest swietne w AH LCG.

Podstawka jest ok. Trzeba jednak pamietac ze demo ale dobrze pokazuje potencjal gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Seykan »

Ja się mocno zastanawiałem nad wejściem w polską wersję, ale nadarzyła się świetna okazja na angielską to wskoczyłem w nią i... nie żałuję. Choć Lovecrafta czytałem tylko i wyłącznie po polsku to klimat po angielsku bez problemu można wyczuć, angielski (oprócz cytatów z Lovecrafta) jest niezbyt trudny, choć to oczywiście sprawa indywidualna. Dodatkowo jest to LCG i wszystkie słowa klucze, akcje itp. pasują mi w języku angielskim, grałem kiedyś w karcianki CCG i każda jedna była po angielsku, więc czuję się komfortowo z kartami takimi jakie są. Najlepsze jednak jest chyba to jak łatwo znaleźć coś (zasady, pomoce, cokolwiek) w Internecie stosując angielskie nazwy. ArkhamDB, BGG, Reddit, wszystko szybko i bez dysonansu językowego :)

Warto mieć na uwadze, że angielskie dodatki są delikatnie droższe niż polskie, np. na mythosach wychodzi jakieś 5-10zł. Nie jest to regułą oczywiście.
Awatar użytkownika
TheLost
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:35
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: TheLost »

Czy znane jest stanowisko galakty w sprawie ciągłości serii w naszym języku? Mocno się zastanawiam nad wejściem w ten LCG, ale sytuacja z netrunnerem czy legendą trochę mnie zniechęca. Jak duża jest baza graczy? Jak szybko pojawiają się nowości po polsku w porównaniu do wersji eng? Czytałem też, że obecnie jest problem z polskimi dodatkami z uwagi na małe ilości pudełek.

Drugi Core-set dodaje tylko karty badaczy by mieć wszystkie w 2 kopiach żeby poszerzyć deckbuilding podstawki? Osobne talie badaczy czy całe cykle mitów dodają już karty w 2 sztukach?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

TheLost pisze: 15 lis 2020, 22:16 Czytałem też, że obecnie jest problem z polskimi dodatkami z uwagi na małe ilości pudełek.

Drugi Core-set dodaje tylko karty badaczy by mieć wszystkie w 2 kopiach żeby poszerzyć deckbuilding podstawki? Osobne talie badaczy czy całe cykle mitów dodają już karty w 2 sztukach?
Problem z duzym popytem a nie mala ilością pudelek. Zainteresowanie jest ogromne i dlatego trzeba brac wszystko szybko. Przez to tez polska wersja nie jest zagrozona. Nie wiadomo ile wogole jeszcze bedzie cykli w oryginale(2?4?6?) ale narazie konca wsparcia przez galakte nie widać.

Wszystkie dodatki poza Core daja po dwie kopie kart.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Marks »

Prawie wszystkie dają po dwie kopie karty, singli jest bardzo niewiele.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Marks pisze: 15 lis 2020, 23:04 Prawie wszystkie dają po dwie kopie karty, singli jest bardzo niewiele.
Dokladnie to nie ma zadnych singlii których mozna uzywac 2szt w decku czyli bedac dokladnym kazdy dodatek daje maksymalna ilosc kart ktora mozna dac w decku(1-3).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

brazylianwisnia pisze: 15 lis 2020, 22:36 Problem z duzym popytem a nie mala ilością pudelek. Zainteresowanie jest ogromne
Skąd masz takie informacje? Znasz nakład?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Byly informacje od Galakty ze sprzedaz dodatkow do Arkham LCG jest sporo wyzsza od innych LCGow w analogicznym okresie zycia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
TheLost
Posty: 15
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:35
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: TheLost »

Zapytałem też Galakty i dowiedziałem się że:
Tak planujemy wydać całość Horroru w Arkham LCG. Dodruki również są planowane.
Tak więc chyba można spać spokojnie.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Dziś Galakta potwierdziła mi mailowo, że cykl Innsmouth "powinien najpóźniej do końca miesiąca trafić do sklepów".
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

To już było wiadomo od dawna. Ja liczę na ten albo następny tydzień :D (nie mam potwierdzenia).
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: micaj »

Zorak pisze: 16 lis 2020, 16:45 To już było wiadomo od dawna. Ja liczę na ten albo następny tydzień :D (nie mam potwierdzenia).
Dlugi ten "nastepny tydzien". ;)
Mariando
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 10:19

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mariando »

Hej, kupiłem ostatnio HwA i cykl Dunwich, gra mi się mega spodobała i chciałbym zacząć zbierać resztę dodatków. Wiem że Galakta wypuściła ostatnio niecały dodruk Zapomnianej ery i niedługo wychodzi cykl Innsmouth ale co z poprzednimi cyklami? Czy pojawiła się oficjalna informacja że np Carcosa też będzie dodrukowana? Pytam akurat o ten dodatek bo mam okazję kupić całą Carcosę i Przerwany krąg po 500zł za cykl i zastanawiam się czy kupić czy lepiej poczekać?
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kucyk »

Galakta oglosila: Carcossa bedzie dodrukowywana
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Będzie dodruk Carcosy, kolejne dodruki klasycznie zależy jak te pierwsze się sprzedadzą.
Co do kupna cykli po 500 zł to spoko cena jak na obecne czasy. Możesz poczekać zawsze do dodruku i zaoszczędzić stówkę.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
davo6017
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2020, 23:46

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: davo6017 »

Cześć ktoś doradzi gdzie można kupić tą grę po polsku bardzo chciałbym spróbować a jak będzie warto to jakie dodatki opłaca się kupować
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Elemenek »

davo6017 pisze: 20 lis 2020, 23:56 Cześć ktoś doradzi gdzie można kupić tą grę po polsku bardzo chciałbym spróbować a jak będzie warto to jakie dodatki opłaca się kupować
W sklepie z planszowkami mozna :) A powaznie to masz wyszukiwarke cen gier planszowych: i-szop.pl i znajdz najlepsza oferte dla siebie.

Np tu za 119 zl:

https://dragoneye.pl/horror-w-arkham-gr ... -p-59.html
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: uyco »

masz informację, czy podstawka cyklu i pierwszy mały dodatek wyjdą w tym samym czasie? robię właśnie zamówienie, zastanawiam się co włożyć do koszyka.
Miszon pisze: 16 lis 2020, 15:06 Dziś Galakta potwierdziła mi mailowo, że cykl Innsmouth "powinien najpóźniej do końca miesiąca trafić do sklepów".
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: KQuest »

Galakta bodajże wczoraj napisała na FB, że pierwszy dodatek pojawi się w sklepach razem z podstawką cyklu
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

I taka sama informacja ukazała się także na stronie Galakty.
davo6017 pisze: 20 lis 2020, 23:56 Jakie dodatki opłaca się kupować
Najlepiej kupić to co jest dostępne w pełnym cyklu, czyli większe pudełko i paczki mitów do danego dodatku, gdyż wszystko układa się w dłuższą przygodę.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Elemenek »

Jeśli wchodzisz teraz w AH LCG to proponuję pierwszy cykl czyli Dunwich gdyż był niedawno dodruk. Następnie kupować to co będą uzupełniać. Tym sposobem powinno się udać skompletować całość. Teraz też jest premiera najnowszego cyklu pt Zmowa nad Innsmouth.
Mariando
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, 10:19

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mariando »

davo6017 pisze: 20 lis 2020, 23:56 Cześć ktoś doradzi gdzie można kupić tą grę po polsku bardzo chciałbym spróbować a jak będzie warto to jakie dodatki opłaca się kupować
Gra wciąga jak bagno, ja mimo że rozegrałem tylko kilka razy podstawkę i czeka na mnie Dunwich juz zamówiłem Innsmouth i kombinuje jak dorwać resztę cykli ;D
ODPOWIEDZ