Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Zacznijmy od tego, że masz ogromną kolekcję statków :D Masz porównywalną, jak nie większą flotę ode mnie i nie wiesz co począć, zazdroszczę ;)
Jeśli chcesz mieć wszystkie statki dla tych pięciu frakcji, które już posiadasz przekonwertowane (Rebelia, Imperium, Szumowiny, Resistance, First Order), to najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu dokupienie statków, które wyszły tylko w 2.0 i/lub nie masz z 1.0, bo widzę że jesteś typem osoby, która chce mieć wszystko ;) Weź też pod uwagę, że niektóre statki z 1.0. są już niedostępne (jak np. K-Wing) i pozostanie Ci tylko i wyłącznie druga edycja (a jeszcze nie wyszedł ten statek w 2.0, więc musisz uzbroić się w cierpliwość).

Podsumowując:
1) Jak chcesz mieć wszystko, to kupuj w ciemno statki w 2.0, których nie było w ogóle w 1.0.
2) W przypadku statków, których nie masz a są dostępne w 1.0 - śmiało kupuj modele z pierwszej edycji i konwertuj na 2.0 (chyba że znajdziesz taniej statki od razu w 2.0, to wtedy oczywiście kupuj od razu 2.0).
3) Jeśli statek nie jest dostępny, a nie ma go już dostępnego w 1.0 - pozostaje Ci albo rynek wtórny, albo cierpliwe czekanie. Sam tak mam z TIE Bomberem - czekam cierpliwie, aż się pojawi w drugiej edycji, bym w końcu mógł nim polatać :)

Co do decków, to nie bardzo wiem po co Ci wszystkie 7, jeśli nie masz zamiaru latać np. Separatystami i Republiką ;) Ale te damage decki pojawiają się co jakiś czas, jak trafi do Rebela kolejna paczka z nimi - trzeba polować.

Sokoły wydane na ten moment masz takie:
- Zwykły Sokół (1.0 - po konwersji może latać dla Rebelii i Ruchu Oporu w 2.0)
- Sokół z Rucku Oporu (1.0 - Bohaterowie Ruchu Oporu, w zestawie z X-Wing T-70, niczym się nie różni poza anteną, po konwersji też może latać dla Rebelii i Ruchu Oporu w 2.0)
- Sokół Lando Calrissiana (2.0 - teoretycznie może latać tylko dla Szumowin, kapitalny statek)
- Zwykły Sokół (2.0 - to samo co Sokół 1.0 po konwersji, jeśli masz innego Sokoła i zestawy konwertujące, to nie widzę sensu go kupować).
Jeśli masz tylko jednego Sokoła, to moja rada to kupić Sokół Lando Calrissiana - po wyjęciu statku ewakuacyjnego może Ci spokojnie robić za kolejnego zwykłego Sokoła (bo masz już zestawy konwertujące, więc będziesz miał dwa Sokoły - w zupełności wystarczy), a jeśli będziesz chciał polatać nim po stronie Szumowin, to nada się idealnie.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: alpha »

Dziękuję za obszerny opis z poradami. Teraz wiem jak się w tym temacie odnaleźć. Trochę to dla początkującego zamotane, bo dubluje się to wszystko po kilka razy :lol:
EsperanzaDMV pisze: 13 paź 2020, 23:56 Zacznijmy od tego, że masz ogromną kolekcję statków :D Masz porównywalną, jak nie większą flotę ode mnie i nie wiesz co począć, zazdroszczę ;)
To nie jest tak, że nie mam co robić z pieniędzmi.... uwierz mi :)
Ale mam coś takiego, że lubię mieć komplet :)
Po prostu niedługo moja cała kolekcja planszówek będzie domknięta (z tego co chciałem mieć), i niespecjalnie będę ją rozbudowywał dalej.
Może co jakiś czas kupię 1 czy 2 gry, ale na pewno będzie to musiało się odbyć na zasadzie wymiany: jakaś gra będzie musiała wypaść z kolekcji, żeby zrobić miejsce na półce (bo miejsca nie mam w ilościach dowolnych).
Tym bardziej, że żona zaczyna powoli tracić cierpliwość do moich pomysłów planszówkowych :lol:
EsperanzaDMV pisze: 13 paź 2020, 23:56 Jeśli chcesz mieć wszystkie statki dla tych pięciu frakcji, które już posiadasz przekonwertowane (Rebelia, Imperium, Szumowiny, Resistance, First Order), to najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu dokupienie statków, które wyszły tylko w 2.0 i/lub nie masz z 1.0, bo widzę że jesteś typem osoby, która chce mieć wszystko ;) Weź też pod uwagę, że niektóre statki z 1.0. są już niedostępne (jak np. K-Wing) i pozostanie Ci tylko i wyłącznie druga edycja (a jeszcze nie wyszedł ten statek w 2.0, więc musisz uzbroić się w cierpliwość).
Poczekam, albo może ktoś będzie się pozbywał.... :)
EsperanzaDMV pisze: 13 paź 2020, 23:56 Sam tak mam z TIE Bomberem - czekam cierpliwie, aż się pojawi w drugiej edycji, bym w końcu mógł nim polatać :)
Jeżeli gdzieś znajdę, to dam znać :)
EsperanzaDMV pisze: 13 paź 2020, 23:56 Co do decków, to nie bardzo wiem po co Ci wszystkie 7, jeśli nie masz zamiaru latać np. Separatystami i Republiką ;) Ale te damage decki pojawiają się co jakiś czas, jak trafi do Rebela kolejna paczka z nimi - trzeba polować.
A to było w miarę tanie, więc stwierdziłem, że wezmę.... najwyżej sprzedam :wink:
Nikt nie mówił, że nie mam zamiaru nimi latać :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: feniks_ciapek »

alpha pisze: 14 paź 2020, 11:32 Ale mam coś takiego, że lubię mieć komplet :)
Po prostu niedługo moja cała kolekcja planszówek będzie domknięta (z tego co chciałem mieć), i niespecjalnie będę ją rozbudowywał dalej.
Może co jakiś czas kupię 1 czy 2 gry, ale na pewno będzie to musiało się odbyć na zasadzie wymiany: jakaś gra będzie musiała wypaść z kolekcji, żeby zrobić miejsce na półce (bo miejsca nie mam w ilościach dowolnych).
Tja... mityczny stan. Życzę z całego serca osiągnięcia planszówkowej nirvany ;)

A teraz na serio i w temacie: paradoksalnie, większa liczba statków może sprawić, że x-wing rzadziej wyjdzie na stół, bo pojawi się paraliż decyzyjny: czym ja bym dzisiaj polatał. Mówię z doświadczenia. Tak naprawdę to ja bym najchętniej przywitał jakąś kampanię z gotowymi rozpiskami i bitwami. Ja wiem, że trudno, bo nie wiadomo, co kto ma w kolekcji itp., itd. Ale to takie moje małe marzenie. Bo dla mnie zabawa jest w lataniu, a nie w tworzeniu super skombowanych eskadr. Nie wiem, czy też tak masz, bo jeśli nie, to przepraszam. Ale jeśli tak, to ostrzegam ;)

<teaser mode on>
A duże statki też już masz, czy jeszcze nie? Poza tym wiesz, że pojawił się zestaw "wielkie bitwy", gdzie można latać szwadronami po 4 statki na raz? Więc przynajmniej tej drobnicy to musisz po 4 sztuki mieć :D
<teaser mode off>
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: alpha »

feniks_ciapek pisze: 14 paź 2020, 15:13 Tja... mityczny stan. Życzę z całego serca osiągnięcia planszówkowej nirvany ;)
Tak sobie też wmawiam, ale.... chcąc nie chcąc ogranicza mnie mieszkanie.
Nawet gdybym bardzo chciał, to fizycznie nie miałbym gdzie tego upchnąć, a już teraz jestem mistrzem w upychaniu wszystkiego gdzie popadnie :lol:
feniks_ciapek pisze: 14 paź 2020, 15:13 (...) Bo dla mnie zabawa jest w lataniu, a nie w tworzeniu super skombowanych eskadr. Nie wiem, czy też tak masz, bo jeśli nie, to przepraszam. Ale jeśli tak, to ostrzegam ;)
Lepiej mieć problem z wyborem, niż problem z brakami :wink:
Nie mam parcia na tworzenie nie wiadomo czego, ale lubię mieć wybór.
feniks_ciapek pisze: 14 paź 2020, 15:13 <teaser mode on>
A duże statki też już masz, czy jeszcze nie? Poza tym wiesz, że pojawił się zestaw "wielkie bitwy", gdzie można latać szwadronami po 4 statki na raz? Więc przynajmniej tej drobnicy to musisz po 4 sztuki mieć :D
<teaser mode off>
Z dużych mam na razie 2 statki:
1. Imperialna korweta typu Raider
2. Tantive IV

Dojdą jeszcze 2 kolejne, które są w sprzedaży (jeszcze):
3. Frachtowiec C-ROC
4. Imperialny transportowiec szturmowy

Natomiast chciałbym jeszcze upolować 5 duży statek:
5. Rebeliancki Transportowiec

Natomiast jeżeli chodzi o kilka sztuk tego samego ogromnego statku to ja przepraszam, ale ... wysiadam.... bo nie mam na nie miejsca i pieniędzy... a już na pewno miejsca :shock: :lol:

EDIT:
A przepraszam, bo źle zrozumiałem to zdanie o dodatku "Wielkie bitwy".
Myślałem, że chodzi o wielkie bitwy wielkich statków, a tu mowa o szwadronach tych najmniejszych statków.
To już trochę lepiej, ale nie wiem czy na chwilę obecną w to wejdę.
Najpierw zbiorę kolekcję, a potem jeżeli będzie jeszcze czas, to może coś się zrobi x4 do tych bitew :)
Dodatek dokupiłem (nie otwierałem jeszcze), więc jakby co to jestem gotowy na taki rodzaj gry.

Grał już ktoś w takim stylu?
Mocno się gra różni od normalnych zasad?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Rumcajs »

Mam zapytanie do posiadaczy zestawów konwertujących Rebelię/Imperium Galaktyczne. Czy znajdę tam karty pilotów oraz tarcze manewrów do rozszerzeń pierwszej edycji Asy Rebelii/Asy Imperium ?
Dziękuję za pomoc.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Tak.
W konwersjach jest po kilka sztuk każdego statku który wyszedł w 1 ed, że wszystkim co jest do nich potrzebne. Poza talia uszkodzeń i miarkami manewrów, ale te ostatnie można zastąpić tymi z 1 edycji
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: McNab »

Rumcajs pisze: 16 lis 2020, 08:03 Mam zapytanie do posiadaczy zestawów konwertujących Rebelię/Imperium Galaktyczne. Czy znajdę tam karty pilotów oraz tarcze manewrów do rozszerzeń pierwszej edycji Asy Rebelii/Asy Imperium ?
Dziękuję za pomoc.
Wejdź na stronę np: Rebel, kiedy klikniesz na odpowiedni zestaw konwertujący będziesz miał spis wszystkich tarczy manewrów.
Jeśli chcesz przejrzeć karty najlepiej wejdź na oficjalną stronę do 2 edycji czyli x-wing builder (albo zainstaluj taką aplikacje na urządzeniu przenośnym). W zakładce "Kolekcja" możesz wybrać dowolne rozszerzenie/zestaw i przejrzeć wszystkie karty.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Rumcajs pisze: 16 lis 2020, 08:03 Mam zapytanie do posiadaczy zestawów konwertujących Rebelię/Imperium Galaktyczne. Czy znajdę tam karty pilotów oraz tarcze manewrów do rozszerzeń pierwszej edycji Asy Rebelii/Asy Imperium ?
Dziękuję za pomoc.
Tak i nie - część z nich znajdziesz, (zdecydowanie większą) już nie. Tarcz manewrów znajdziesz pod dostatkiem (3 dla Interceptorów, 3 dla A-Winga i 2 dla B-Winga), natomiast gorzej ma się sprawa z kartami pilotów.
Jeśli chodzi o "Asy Rebelii", to nie wszyscy piloci z tego zestawu trafili do 2.0.
Piloci z Asów Rebelii:
A-Wing:
- Jake Farrell (jest w zestawie konwertującym)
- Gemmer Sojan (nie ma w zestawie konwertującym)
- Pilot Eskadry Zielonych (jest w zestawie konwertującym)
- Pilot Prototypu (nie ma w zestawie konwertującym)
B-Wing:
- Keyan Farlander (nie ma w zestawie konwertującym)
- Nera Dantels (nie ma w zestawie konwertującym)
- Pilot Eskadry Sztyletów (nie ma w zestawie konwertującym)
- Pilot Eskadry Niebieskich (jest w zestawie konwertującym)
Generalnie po przejściu z 1.0 na 2.0:
- A-Wing w 1.0 miał 4 pilotów unikalnych i 2 pilotów generycznych, po konwersji ma 2 pilotów unikalnych i 2 pilotów generycznych (w tym jeden nowy - Pilot Eskadry Feniksów).
- B-Wing w 1.0 miał 4 pilotów unikalnych i 2 pilotów generycznych, po konwersji ma 2 pilotów unikalnych (+1 pilot unikalny z zestawu Hotshots&Aces) i 2 pilotów generycznych (w tym jeden nowy - Weteran Eskadry Ostrzy).

W zestawie konwertującym żadnego z pilotów z "Asów Imperium" już nie znajdziesz. W zestawie konwertującym masz tylko dwóch unikalnych pilotów (Soontir Fel i Turr Phennir, dostępni w 1.0 w pojedynczym blistrze z dodatkowym TIE) oraz po dwie karty generycznych pilotów... i tyle. Ucierpieli na tym znani z komiksu Karmazynowe Imperium Carnor Jax i Kir Kanos. Z zestawu "Asy Imperium" do 2.0 nie przeszedł także ani Tetran Cowall ani Porucznik Lorrir - innymi słowy, z tego zestawu przekonwertowani zostali tylko piloci generyczni (a i też nie wszyscy - niestety Royal Guards też się nie udało trafić do 2.0).
Podobnie w 2.0 nie ma już pilota znanego jako "Fel's Wrath" (bodajże "Gniew Fela" w polskiej wersji językowej), który był dostępny w blistrze z pojedynczym TIE Interceptorem w 1.0.
Także jak widać, TIE Interceptory chyba na ten moment najmocniej dostały po tyłku kadłubie podczas przenosin do 2.0. Podsumowując: w 1.0 do Interceptora mogłeś wsadzić któregoś z 7 pilotów unikalnych i 4 pilotów generycznych, w 2.0 dostępni są jedynie 2 piloci unikalni i 2 piloci generyczni.

Osobiście polecam Ci spędzić trochę czasu na Wikiach - Pierwszej Edycji i Drugiej Edycji - i sobie porównać co wcześniej było dostępne, a co jest w zestawach konwertujących (tu masz rozpiski wszystkich zestawów wraz z ich zawartością).

EDIT: Jak mi admin/mod usuwa kolorki z posta, to proszę o usunięcie kompleksowe, bez zostawienia "[/color]" - wygląda to potem tak, jakbym nie ogarniał formatowania...
Ostatnio zmieniony 16 lis 2020, 15:21 przez EsperanzaDMV, łącznie zmieniany 2 razy.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Nie ma co zastanawiać się nad starymi pilotami, z 1.0 ważne są jedynie statki. Piloci jeżeli są ci sami to często mają zmienione umiejętności .
Zestawy w rodzaju "Asy Imperium" itd za na chwilę obecną tylko "dostawcami" statków.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Indar pisze: 16 lis 2020, 13:33 Nie ma co zastanawiać się nad starymi pilotami, z 1.0 ważne są jedynie statki. Piloci jeżeli są ci sami to często mają zmienione umiejętności .
Zestawy w rodzaju "Asy Imperium" itd za na chwilę obecną tylko "dostawcami" statków.
Absolutnie się nie zgodzę, zresztą postem powyżej pokazałem, że moim zdaniem wprowadzasz Rumcajsa w błąd. Wszystko zależy, co autor pytania miał na myśli. Jeśli przez "karty pilotów oraz tarcze manewrów do rozszerzeń pierwszej edycji Asy Rebelii/Asy Imperium" miał na myśli, czy generalnie będzie mógł latać statkami z tych rozszerzeń - to tak, kilka kart pilotów do tych statków się tam znajdują, ale jest ich niestety bardzo uboga liczba.
Natomiast nie znajdują się tam, tak jak wylistowałem powyżej, wszystkie karty tych pilotów, którzy znajdują się w 1.0. A dla mnie na przykład cholernie fajnym pilotem był Kir Kanos (i trochę mniej Carnor Jax), bo uwielbiam komiks Karmazynowe Imperium i latałem nimi dla samej frajdy latania tymi bohaterami z komiksu. Jeśli Rumcajs byłby tak samo jak ja zawiedziony, że w 2.0 nie ma już tych postaci (i nie tylko tych zresztą - na próżno szukać też np. kapitalnego Tycho Celchu), to warto by wiedzial o tym przed zakupem zestawów konwertujących, może wpłynąć to na decyzję o ich zakupie.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Też mi brakuje PsychoTycho, zresztą A wingi Rebelii są potraktowane nieco krzywdząco, szczególnie patrząc na rezystorowe RZ- 2 do których niedawno dodano trzech kolejnych imiennych pilotów. Teraz imiennych jest ... 10, przy czym większość ma przydatne umiejki .
Jeżeli Rumcajs ma statki z poprzedniej edycji i chce nimi grać w 2.0 to i tak czeka go zakup zestawu konwertującego, ew. Jego elementów. Na grupie handlowej zestawy można kupić za grosze, ludziom zostały z promocji Rebela i wyprzedają.
Dobrze by było żeby Rumcajs napisał czego oczekuje. I ile ma statków z poprzedniej ed.
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Rumcajs »

Prawdę mówiąc chciałem zakupić zestaw konwertujący Imperium między innymi po to aby uzyskać karty pilotów z Asów Imperium - Kir Kanos i Tetran Cowall... Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Muszę zmodyfikować nieco moje zakupy :D
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Rumcajs »

Nie wiem czy takie pytanie powinienem pytać tutaj czy w wątku z zasadami - z góry przepraszam ale... oglądając ten filmik

https://www.youtube.com/watch?v=5bEot4plF10

w 47:54 minucie Błażej wykonuje TIE Phantomem manewr którego nigdy nie widziałem. Jakiś rodzaj beczki po łuku ale to nie jest Beczka Tallona bo przy niej wzornik dokładamy do przodu a nie z boku statku. Co to jest?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

Rumcajs pisze: 26 lis 2020, 09:50 Nie wiem czy takie pytanie powinienem pytać tutaj czy w wątku z zasadami - z góry przepraszam ale... oglądając ten filmik

https://www.youtube.com/watch?v=5bEot4plF10

w 47:54 minucie Błażej wykonuje TIE Phantomem manewr którego nigdy nie widziałem. Jakiś rodzaj beczki po łuku ale to nie jest Beczka Tallona bo przy niej wzornik dokładamy do przodu a nie z boku statku. Co to jest?
Po prostu jakby chciał wykonać wybrany manewr (ostry skręt w prawo), to musiałby przestawiać dwa statki (TIE i Interceptora jeśli dobrze widzę - czyli zdjąć je z planszy, zrobić manewr i postawić je z powrotem). Zamiast tego zrobił to "naokoło" - efekt ten sam, a zaoszczędził czas.
Zobacz sobie na to w ten sposób - jakby zrobił to w "poprawny" sposób (zdejmując statki stojące na drodze), to byłby w tym samym miejscu, za to z minutę lub dwie w plecy ustawiając statki tak jak były. Ot, takie sprytne przyspieszenie gry.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

Witam wszystkich Imperatorów i zwolenników ruchu oporu.
Nawet nie wiedziałem że jest tutaj taki wspaniały wątek....myślę że kilka weekendów mam już zatem zaplanowane żeby przebrnąć z grubsza przez wątki.
Rozumiem że piszemu tu o X-wing 1.0 którego i ja posiadam w znacznej ilości i nie mam zamiaru przechodzić na 2.0.
Założyłem jednak wcześniej taki wątek viewtopic.php?f=42&t=69033 w którym chciałem się podzielić swoimi wątpliwościami co do zasad/instrukcji/rozumienia poszczegulnych kart itd. Może kogoś z was zainteresuje.

A jak już tu odcisnąłem swój ślad to czy macie może jakieś gotowe rozpiski na 100pkt dla Imperium/Rebelia/Scamy?
Jakieś linki z oficjalnymi meta? Gameplaye? Szukałem po Mistrzostwach świata i tylko coś mi z 2017r wyskoczyo sensownego


P.S mam na sprzedaz Lambe nową w foli włoska wersja jakby kogos interesowało to zaprazam na PW.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 26 lis 2020, 12:47Rozumiem że piszemu tu o X-wing 1.0 którego i ja posiadam w znacznej ilości i nie mam zamiaru przechodzić na 2.0.
Nie do końca - można pisać zarówno o 1.0, jak i 2.0. Chyba nie ma osobnych wątków dla dwóch edycji.
BOLLO pisze: 26 lis 2020, 12:47A jak już tu odcisnąłem swój ślad to czy macie może jakieś gotowe rozpiski na 100pkt dla Imperium/Rebelia/Scamy?
Jakieś linki z oficjalnymi meta? Gameplaye? Szukałem po Mistrzostwach świata i tylko coś mi z 2017r wyskoczyo sensownego
Jeśli grasz w 1.0, to zapewne grasz totalnie casualowo. Na Twoim miejscu bym po prostu spędził trochę czasu tutaj - losowy generator eskadr. Zaznaczasz jakie zestawy/statki masz, klikasz kim chcesz grać, którą frakcją, na ile punktów i generuje Ci gotowe rozpiski.
Jeśli chcesz polatać czymś "bardziej sprawdzonym", czym faktycznie się lata, to nie wiem czy jest taka strona konkretnie dla 1.0, ale polecam listfortress.com. Wyszukaj sobie pilota/statek, który Cię interesuje, i tam masz dla każdego pilota/statki "Some Notable Squadrons" - powinno się sprawdzić dla wielu statków z bazowych frakcji. Jedyna uwaga jest taka, że jest sporo pilotów, którzy "didn't make it" i nie zostali przekonwertowani do 2.0, przez co brakuje ich na tej stronie (np. od groma pilotów Interceptorów).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
[/quote]
Ten pierwszy programik znam ale wydaje mi się że on jest BARDZO losowy i niekoniecznie składa najbardziej optymalne eskadry. Ręcznie pewnie coś lepszego się złoży ale grając i tak casualowo staram się mieć jakąś dobrą rozpiskę. Wiadomo czasem lubie po experymentować i polatac czymś nowym (niektóre modele nawet nie są otwarte z pudełek) i kompletnie nieogranym.

Ta 2ga rozpiska co podałeś jest zdecydowanie dla wersji 2.0 albo ja nie umiem z niej kożystać.
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Rumcajs »

W ogólnych aktualizacjach
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... grades.pdf
przy niektórych rozwinięciach pojawiają się oznaczenia:

Ag0: 3 / Ag1: 4 / Ag2: 5 / Ag3: 8
lub
I0: 2 / I1: 2 / I2: 2 / I3: 2 / I4: 2 / I5: 4 / I6: 6

Co oznacza Ag, I i cyfra bo ta po dwukropku to koszt.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Ag - Agility czyli ilość zielonych kości
I - inicjatywa
Niektóre karty ulepszeń mają cenę zależna od wartości I albo Ag .
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Rumcajs »

Dzięki wielkie. Ta nowa apka to jakieś nieporozumienie.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Nie używaj, są lepsze. Polecam LBN na Androida, albo YASB 2.0 , działają wspaniałe i sa aktualizowane od razu po publikacji punktów .
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: McNab »

Co oni zrobili z Builderem? Szlag mnie trafia, działa dużo wolniej, jest mniej intuicyjne, brzydsze w ogóle jakaś katastrofa.
To samo aplikacja na telefon, czemu zrobili nową a nie unowocześnili istniejącej?
Dodatkowo brak języka polskiego, grę mam po polsku, angielski znam, ale irytuje mnie szukanie polskich odpowiedników kart jak apka jest po angielsku.
Chyba tylko mnie to wkurza bo nie widzę tu żadnych negatywnych głosów.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Kasper »

Zapewniam Cię, że nowa apka wkurza to nie tylko Ciebie...Wejdź na forum X-winga na facebooku.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: Indar »

Od 7 fali i tak wszystko wychodzi w eng, więc nie robili lokalizacji apki na pl.
Wszyscy psiocza, i nikt praktycznie jej nie używa. Darmowe apki jak LBN biją oficjalna na głowę.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Post autor: McNab »

Mógłbyś podać pełna nazwę tej apki LBN, wyświetla mi kilka apek x-wingowych jak to wpisuje.
A na nie-mobilnych czego najwygodniej używać?
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
ODPOWIEDZ