Legendary Encounters: The X-Files - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Legendary Encounters: The X-Files - zasady

Post autor: raiden25 »

Witam, mam pytanie odnośnie discovering and collecting evidece. Nie bardzo rozumiem to czytając instrukcje. Ktoś może objaśnić jak to działa z kartami Lead i kiedy mogę użyć Discovering a kiedy Collecting?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

raiden25 pisze: 02 gru 2018, 21:28 Witam, mam pytanie odnośnie discovering and collecting evidece. Nie bardzo rozumiem to czytając instrukcje. Ktoś może objaśnić jak to działa z kartami Lead i kiedy mogę użyć Discovering a kiedy Collecting?
Załóżmy taką sytuację, że odkrywasz The Shadows kartę Lead. Powiedzmy, że aby odkryć dowód, musisz pokonać jakiegoś alien enemy. Gdy to zrobisz odkrywasz pierwszy od góry nieodkryty dowód. Teraz, aby ten dowód zdobyć, musisz znowu pokonać jakiegoś alien enemy (wszystkie karty Lead mają taki układ: zrób coś żeby odkryć dowód, zrób to ponownie żeby zdobyć dowód).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Breżniew pisze: 02 gru 2018, 21:58
raiden25 pisze: 02 gru 2018, 21:28 Witam, mam pytanie odnośnie discovering and collecting evidece. Nie bardzo rozumiem to czytając instrukcje. Ktoś może objaśnić jak to działa z kartami Lead i kiedy mogę użyć Discovering a kiedy Collecting?
Załóżmy taką sytuację, że odkrywasz The Shadows kartę Lead. Powiedzmy, że aby odkryć dowód, musisz pokonać jakiegoś alien enemy. Gdy to zrobisz odkrywasz pierwszy od góry nieodkryty dowód. Teraz, aby ten dowód zdobyć, musisz znowu pokonać jakiegoś alien enemy (wszystkie karty Lead mają taki układ: zrób coś żeby odkryć dowód, zrób to ponownie żeby zdobyć dowód).
Ahhh to jest wymóg a ja czytałem to jako nagrodę :) ok to jeszcze jedna niewiadoma z tym związana. FIELD - muszę pamiętać czy z tej karty odkryłem lub odrzuciłem już kartę EVIDENCE i wtedy jak karta właśnie do Field Żonę rozpatruje dany efekt?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Ahhh to jest wymóg a ja czytałem to jako nagrodę :) ok to jeszcze jedna niewiadoma z tym związana. FIELD - muszę pamiętać czy z tej karty odkryłem lub odrzuciłem już kartę EVIDENCE i wtedy jak karta właśnie do Field Żonę rozpatruje dany efekt?
Przepraszam, ale nie rozumiem pytania :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Chodzi o FIELDNA na karcie LEAD. Jest FIELD pod discover i pod Collect.

Jeszcze jedno. Rozumiem ze jak karta w The Shadows ma gwiazdki to pokonuje ją walutą (Recruit Point) - tego wcześniej nie było w Legendary chyba.

Zastanawia mnie jeszcze efekt reveal i first reveal. Przecież kartę odkrywa się zawsze tylko raz....
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

raiden25 pisze: 02 gru 2018, 22:22 Chodzi o FIELDNA na karcie LEAD. Jest FIELD pod discover i pod Collect.

Jeszcze jedno. Rozumiem ze jak karta w The Shadows ma gwiazdki to pokonuje ją walutą (Recruit Point) - tego wcześniej nie było w Legendary chyba.

Zastanawia mnie jeszcze efekt reveal i first reveal. Przecież kartę odkrywa się zawsze tylko raz....
ok już wiem o co Ci chodzi :)
Field na karcie Lead oznacza tyle, że gdy ta karta znajduje się w The Field na koniec tury, to:
1. Jeśli nie udało Ci się za jej pomocą odkryć Evidence, wszyscy gracze otrzymują Doubt, a kartę Lead należy odrzucić.
2. Jeśli udało Ci się za jej pomocą odkryć Evidence, ale nie udało Ci się go zdobyć, kartę Lead należy odrzucić.
Taki efekt The Field mają wszystkie karty Lead.

Tak. Pokonuje się karty tym zasobem, który jest wskazany na karcie.
Jako ciekawostkę powiem, że w talii The Lone Gunmen są karty za pomocą których można tymczasowo zmieniać rodzaj zasobu potrzebny do pokonania wrogów (gwiazdki na atak lub odwrotnie).

First Reveal dotyczy kilku kart, które po pokonaniu np. wracają do talii Conspiracy. Gdy zostaną odkryci po raz drugi, już nie rozpatruje się efektu reveal.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Breżniew pisze: 03 gru 2018, 05:50
ok już wiem o co Ci chodzi :)
Field na karcie Lead oznacza tyle, że gdy ta karta znajduje się w The Field na koniec tury, to:
1. Jeśli nie udało Ci się za jej pomocą odkryć Evidence, wszyscy gracze otrzymują Doubt, a kartę Lead należy odrzucić.
2. Jeśli udało Ci się za jej pomocą odkryć Evidence, ale nie udało Ci się go zdobyć, kartę Lead należy odrzucić.
Taki efekt The Field mają wszystkie karty Lead.
Ok czyli wychodzi na to ze muszę pamiętać czy dana karta odkryła evidence lub go zgodbyla. Szkoda ze nie ma do tego znaczników żadnych. Czy taka karta może zrobić kilka kart evidence? Wczoraj jedna karta leżała mi do końca gry (tak mi się udalo czyścić The shadows ze nic nie zepchnęło tej karty do The Field). Było dość łatwo chyba ze ona spada gdy zrobi jedna kartę evidence?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

raiden25 pisze: 03 gru 2018, 08:10 Ok czyli wychodzi na to ze muszę pamiętać czy dana karta odkryła evidence lub go zgodbyla. Szkoda ze nie ma do tego znaczników żadnych. Czy taka karta może zrobić kilka kart evidence? Wczoraj jedna karta leżała mi do końca gry (tak mi się udalo czyścić The shadows ze nic nie zepchnęło tej karty do The Field). Było dość łatwo chyba ze ona spada gdy zrobi jedna kartę evidence?
Gdy za pomocą karty Lead uda Ci się odkryć Evidence, ta karta Evidence staje się powiązana z tą konkretna kartą Lead. Jeśli uda Ci się następnie zdobyć tą kartę Evidence, to zarówno karta Evidence, jak i karta Lead jest usuwana z gry. Poniżej dotyczący tej sprawy ustęp z instrukcji (strona 13):

"To Collect Evidence, follow the instructions
on the Lead again. Then slide the connected
Evidence to the left, off its Evidence space. It
will no longer be added to the End Game
when the End Game is revealed. Once you
Collect Evidence, defeat its connected Lead. "

Karta Lead jest również usuwana, gdy na koniec tury będzie znajdowała się w The Field, ale jeśli tak się zdarzy zanim uda się odkryć Evidence, dodatkowo każdy gracz otrzymuje Doubt (ta sama strona):

"If a Lead is in the Field at the end of any turn,
defeat it."

oraz

"If you failed to Discover Evidence with that
Lead, each player gains a Doubt

If you Discovered Evidence with a Lead,
but failed to Collect that Evidence, there is
no additional penalty."

Dodatkowo jeszcze na przyszłość: dana karta Evidence staje się powiązana z daną kartą Lead dopiero po odkryciu tej karty Evidence. Jeśli zdarzyłoby się, że Lead zostanie usunięty z gry zanim odkryje się za jego pomocą kartę Evidence, nie usuwa się żadnej karty Evidence z gry. Gdy pojawi się kolejna karta Lead, za jej pomocą będzie można odkryć pierwszą nieodkrytą kartę Evidence (czyli de facto będzie to Evidence 1, mimo, że do jej odkrycia użyje się drugiej w danym scenariuszu karty Lead).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Breżniew pisze: 03 gru 2018, 08:50
Dodatkowo jeszcze na przyszłość: dana karta Evidence staje się powiązana z daną kartą Lead dopiero po odkryciu tej karty Evidence. Jeśli zdarzyłoby się, że Lead zostanie usunięty z gry zanim odkryje się za jego pomocą kartę Evidence, nie usuwa się żadnej karty Evidence z gry. Gdy pojawi się kolejna karta Lead, za jej pomocą będzie można odkryć pierwszą nieodkrytą kartę Evidence (czyli de facto będzie to Evidence 1, mimo, że do jej odkrycia użyje się drugiej w danym scenariuszu karty Lead).
Właśnie tutaj nie wiedziałem jak rozumieć "powiązana", ale teraz wiem że to po prostu sobie trzeba "wyobrazić", nie zaznacza się tego w żaden sposób.

Czyli jeśli odkryje evidence to nie dostaje Doubt, a jeśli dodatkowo zdobędę to "end game" nie zastosuje tej karty na nas na końcu gry - dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Ok. Teraz ja mam pytania odnośnie konkretnych kart:

- sezon 3: D.P.O. "Strike - Shadows: This Enemy also Strikes the player to your right and to your left"
Dobrze rozumiem, że w przypadku gry w 2 osoby, obydwa dodatkowe strikes lecą na drugiego gracza, a w przypadku gry solo - wszystkie lecą na mnie?

- sezon 4: Eddie Van Blundt ("h" jest nieme xD) "Ongoing: This Enemy's attack is equal to the highest attack among Enemy Humans."
Dobrze rozumiem, że w przypadku braku Enemy Humans odkrytych w The Shadows lub The Field, Eddie ma 1 ataku?

- sezon 6: German Army Officer. "Reveal: Reveal each card in the Bureau. Then defeat each character in the Bureau. Ongoing: When a "survival" character is defeated, defeat this Enemy."
Czy podczas rozpatrywania efektu Reveal, gdy jedną z kart w Bureau będzie karta Survival, można tego wroga pokonać? Wg. mnie cecha Ongoing jest aktywna cały czas od momentu odkrycia karty, więc uznaję, że można.

- sezon 6 albo 7: Hooded Man oraz sezon 8: Paranormal Activity
Obydwie te karty nakazują wybrać odpowiednio losowy event/enemy z conspiracy discard deck. Jak to zrobić, skoro kart w conspiracy discard decku nie należy zamieniać miejscami?

- sezon 7: Romantic Compilations. "Choose another player to discard two random cards from their hand.
W rozgrywce solo ten event nie ma chyba żadnego efektu? Tutaj jestem prawie pewny tego, ale przydałaby się jeszcze inna opinia. W taki sam sposób rozpatrywałem another player w innych grach LE przy rozgrywce solo.

EDIT:
raiden25 pisze: 04 gru 2018, 10:50 Czyli jeśli odkryje evidence to nie dostaje Doubt, a jeśli dodatkowo zdobędę to "end game" nie zastosuje tej karty na nas na końcu gry - dobrze rozumiem?
Tak :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Dwa pytania odnośnie tej karty (jedno trochę bardziej ogólne).
1. Jeśli moj deck się skończył to do wykonania tego co jest na karcie oraz innych podobnych musze deck przetasowań czy porostu nie wykonuje akcji?
2. Z odłożonych 6 kart używam ataku do walki z kolejnym graczem, tak wiele razy jak to możliwe - jak walczyć z innym graczem (czyt. jak mu zadać obrażenia z tej karty)?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

raiden25 pisze: 24 gru 2018, 15:00 Dwa pytania odnośnie tej karty (jedno trochę bardziej ogólne).
1. Jeśli moj deck się skończył to do wykonania tego co jest na karcie oraz innych podobnych musze deck przetasowań czy porostu nie wykonuje akcji?
2. Z odłożonych 6 kart używam ataku do walki z kolejnym graczem, tak wiele razy jak to możliwe - jak walczyć z innym graczem (czyt. jak mu zadać obrażenia z tej karty)?
Której karty?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Obstawiam, że chodzi o kartę, która polega na pociągnieciu 6 kart z własnej talii, zsumowania ataku i zadania tylu ran wybranemu graczowi (dzielimy je przez pancerz zaatakowanego gracza).
1. Zawsze jak masz dociągnąc kartę a nie masz takiej możliwości przez pusty deck, powinieneś przetasować odrzucone karty.
2. Wyciągnąłeś 6 kart i sumarycznie na nich miałeś 4 ataku. Patrzysz na avatar gracza, którego atakujesz a dokładniej na jego obronę. Zaatakowany gracz ciągnie tyle Strike ile wieloktroności jego pancerza masz w ataku. Dla przykładu, gracz ma 3 obrony, twoje 4 daje tylko jeden strike.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Ardel12 pisze: 24 gru 2018, 16:03 Obstawiam, że chodzi o kartę, która polega na pociągnieciu 6 kart z własnej talii, zsumowania ataku i zadania tylu ran wybranemu graczowi (dzielimy je przez pancerz zaatakowanego gracza).
1. Zawsze jak masz dociągnąc kartę a nie masz takiej możliwości przez pusty deck, powinieneś przetasować odrzucone karty.
2. Wyciągnąłeś 6 kart i sumarycznie na nich miałeś 4 ataku. Patrzysz na avatar gracza, którego atakujesz a dokładniej na jego obronę. Zaatakowany gracz ciągnie tyle Strike ile wieloktroności jego pancerza masz w ataku. Dla przykładu, gracz ma 3 obrony, twoje 4 daje tylko jeden strike.
Dokładnie, sorry ale zdjęcie się nie dodało. Dzięki!
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Jacek_PL »

Mam pytanie o zdolność "Swift". Ogólnie ta zdolność działa tak że jak kogoś lejemy to on daje nam Strike pierwszy, ale czy ta zdolność działa gdy wróg z tą zdolnością jest w Shadow czy tylko na Field ?

Pytanie drugie, można "bić" End Game który jest w Shadow ?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Jacek_PL pisze: 18 sty 2019, 22:30 Mam pytanie o zdolność "Swift". Ogólnie ta zdolność działa tak że jak kogoś lejemy to on daje nam Strike pierwszy, ale czy ta zdolność działa gdy wróg z tą zdolnością jest w Shadow czy tylko na Field ?

Pytanie drugie, można "bić" End Game który jest w Shadow ?
1. To działa tak jak piszesz. Nie ma znaczenia gdzie znajduje się enemy.
2. No jasne, że można.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Acownik »

Nie znalazłem innego wątku o tej grze, ale jeśli jest, to poproszę o przeklejenie.

Instrukcja do gry jest rozbudowana i dość łopatologiczna, ale i tak parę pytań się nasunęło. Z góry dzięki za odpowiedzi!

1. "End Game" - czy dobrze rozumiem, że gdy karta "End Game" zostaje odsłonięta to mogę ją atakować, nawet jeśli odsłonięci są inni wrogowie? A żeby atakować "End Game", najpierw muszę zebrać liczbę ataku co najmniej równą wartości z "Defense" na karcie "End Game" i jeśli to mi się udało, to dociągam "Strike" i umieszczam na macie. Karta "End Game" dostaje tyle obrażeń, ile jest na karcie "Strike". I każdy kolejny atak mogę przeprowadzić tylko wtedy, kiedy mam w swojej turze wartość ataku równą lub większą od "Defense" na karcie "End Game"? A żeby pokonać "End Game" suma obrażeń z kart "Strike" musi się zrównać lub przekroczyć wartość "Health" z "End Game". Dobrze to wszystko rozumiem?

2. Termin "Outside the game" - w pierwszej rozgrywce wyciągnąłem "End Game", który kazał mi wtasować do decku Akademii wszystkich Syndicate Enemy "from Outside the Game". Ja to rozumiem tak, że wtasowuję te karty (14 z 20), które leżą w pudełku i nie brały udziału w grze. Czy tak jest ok?

3. Karta "Paranoid Delusions" - ta karta każe mi dociągnąć 6 kart i atakować innego gracza (lub siebie w trybie solo). Czy jeśli wyciągnę 6 kart z atakiem (startowych lub jakichś innych), to mam za każdą z nich wyciągnąć kartę "Strike"? Ja tak właśnie zagrałem, ale jeśli tak jest dobrze, to "Paranoid Delusions" jest zabójczo morderczą kartą i przy dużym pechu można po jej wyciągnięciu od razu przegrać.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Acownik pisze: 16 lis 2020, 15:17 Nie znalazłem innego wątku o tej grze, ale jeśli jest, to poproszę o przeklejenie.

Instrukcja do gry jest rozbudowana i dość łopatologiczna, ale i tak parę pytań się nasunęło. Z góry dzięki za odpowiedzi!

1. "End Game" - czy dobrze rozumiem, że gdy karta "End Game" zostaje odsłonięta to mogę ją atakować, nawet jeśli odsłonięci są inni wrogowie? A żeby atakować "End Game", najpierw muszę zebrać liczbę ataku co najmniej równą wartości z "Defense" na karcie "End Game" i jeśli to mi się udało, to dociągam "Strike" i umieszczam na macie. Karta "End Game" dostaje tyle obrażeń, ile jest na karcie "Strike". I każdy kolejny atak mogę przeprowadzić tylko wtedy, kiedy mam w swojej turze wartość ataku równą lub większą od "Defense" na karcie "End Game"? A żeby pokonać "End Game" suma obrażeń z kart "Strike" musi się zrównać lub przekroczyć wartość "Health" z "End Game". Dobrze to wszystko rozumiem?

2. Termin "Outside the game" - w pierwszej rozgrywce wyciągnąłem "End Game", który kazał mi wtasować do decku Akademii wszystkich Syndicate Enemy "from Outside the Game". Ja to rozumiem tak, że wtasowuję te karty (14 z 20), które leżą w pudełku i nie brały udziału w grze. Czy tak jest ok?

3. Karta "Paranoid Delusions" - ta karta każe mi dociągnąć 6 kart i atakować innego gracza (lub siebie w trybie solo). Czy jeśli wyciągnę 6 kart z atakiem (startowych lub jakichś innych), to mam za każdą z nich wyciągnąć kartę "Strike"? Ja tak właśnie zagrałem, ale jeśli tak jest dobrze, to "Paranoid Delusions" jest zabójczo morderczą kartą i przy dużym pechu można po jej wyciągnięciu od razu przegrać.
1. Tak
2. Tak
3. Na karcie swojego awatara masz wartość defense. Atakujesz siebie/innego gracza tyle razy ile razy zmieścisz w sumie dociagniętego ataku swój defense. Czyli jeśli dociagniesz w sumie 8 ataku a masz defense 5, to dociągasz jeden strike, ale gdybyś dociągnął np. 11 ataku, to będziesz musiał dociągnąć 2 strikes.
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Acownik »

Breżniew pisze: 16 lis 2020, 15:50
3. Na karcie swojego awatara masz wartość defense. Atakujesz siebie/innego gracza tyle razy ile razy zmieścisz w sumie dociagniętego ataku swój defense. Czyli jeśli dociagniesz w sumie 8 ataku a masz defense 5, to dociągasz jeden strike, ale gdybyś dociągnął np. 11 ataku, to będziesz musiał dociągnąć 2 strikes.
Czekaj, czekaj, ale w normalnej walce to działa tak samo? Bo kurczę, w sumie po tej pierwszej rozgrywce kompletnie nie rozumiem do czego służy wartość "Health" mojego awatara. Grałem tak, że za każdy atak w moim kierunku dociągałem "Strike" i odejmowałem wartość tego strike'a od wartości "Health" na karcie Awatara (aż w końcu zginąłem). Na "Defense" nie zwracałem uwagi, bo gdzieś w instrukcji było napisane, że to się rozpatruje tylko przy niektórych kartach. Ale chyba grałem źle?

Dobrze to rozumiem, że dla przykładu przeciwnik ma 15 ataku, a mój awatar 4 "Defense" - to znaczy, muszę wyciągnąć aż 3 karty "Strike"? Bo 4 mieści się w 15 trzy razy?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Acownik pisze: 16 lis 2020, 17:04
Breżniew pisze: 16 lis 2020, 15:50
3. Na karcie swojego awatara masz wartość defense. Atakujesz siebie/innego gracza tyle razy ile razy zmieścisz w sumie dociagniętego ataku swój defense. Czyli jeśli dociagniesz w sumie 8 ataku a masz defense 5, to dociągasz jeden strike, ale gdybyś dociągnął np. 11 ataku, to będziesz musiał dociągnąć 2 strikes.
Czekaj, czekaj, ale w normalnej walce to działa tak samo? Bo kurczę, w sumie po tej pierwszej rozgrywce kompletnie nie rozumiem do czego służy wartość "Health" mojego awatara. Grałem tak, że za każdy atak w moim kierunku dociągałem "Strike" i odejmowałem wartość tego strike'a od wartości "Health" na karcie Awatara (aż w końcu zginąłem). Na "Defense" nie zwracałem uwagi, bo gdzieś w instrukcji było napisane, że to się rozpatruje tylko przy niektórych kartach. Ale chyba grałem źle?

Dobrze to rozumiem, że dla przykładu przeciwnik ma 15 ataku, a mój awatar 4 "Defense" - to znaczy, muszę wyciągnąć aż 3 karty "Strike"? Bo 4 mieści się w 15 trzy razy?
Nie. Defense faktycznie ma znacznie tylko w kilku sytuacjach (np. gdy jeden gracz jest zmuszony zaatakować drugiego gracza). W normalnej sytuacji gdy pokonujesz wroga albo gdy wróg zadaje Ci strike to defense jest nieistotne.
A Ty dobrze grałeś :)
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Acownik »

Breżniew pisze: 16 lis 2020, 17:18
Acownik pisze: 16 lis 2020, 17:04
Breżniew pisze: 16 lis 2020, 15:50
3. Na karcie swojego awatara masz wartość defense. Atakujesz siebie/innego gracza tyle razy ile razy zmieścisz w sumie dociagniętego ataku swój defense. Czyli jeśli dociagniesz w sumie 8 ataku a masz defense 5, to dociągasz jeden strike, ale gdybyś dociągnął np. 11 ataku, to będziesz musiał dociągnąć 2 strikes.
Czekaj, czekaj, ale w normalnej walce to działa tak samo? Bo kurczę, w sumie po tej pierwszej rozgrywce kompletnie nie rozumiem do czego służy wartość "Health" mojego awatara. Grałem tak, że za każdy atak w moim kierunku dociągałem "Strike" i odejmowałem wartość tego strike'a od wartości "Defense" na karcie Awatara (aż w końcu zginąłem). Na "Defense" nie zwracałem uwagi, bo gdzieś w instrukcji było napisane, że to się rozpatruje tylko przy niektórych kartach. Ale chyba grałem źle?

Dobrze to rozumiem, że dla przykładu przeciwnik ma 15 ataku, a mój awatar 4 "Defense" - to znaczy, muszę wyciągnąć aż 3 karty "Strike"? Bo 4 mieści się w 15 trzy razy?
Nie. Defense faktycznie ma znacznie tylko w kilku sytuacjach (np. gdy jeden gracz jest zmuszony zaatakować drugiego gracza). W normalnej sytuacji gdy pokonujesz wroga albo gdy wróg zadaje Ci strike to defense jest nieistotne.
A Ty dobrze grałeś :)
Aby już ostatecznie doprecyzować: każdy normalny atak ze strony wroga oznacza dociągnięcie zawsze jednej karty "Strike", niezależnie od wartości "Health" awatara? I tylko karta Karta "Paranoid Delusions" zmienia to działanie?

Bo tak się zastanawiałem, co się dzieje w przypadku karty "D.P.O.", o którą sam wcześniej pytałeś. Ja solo gram tak, że ta karta atakuje tylko mnie (a pozostałe ataki są tylko w przypadku większej liczby graczy, tak to rozumiem). Ale gdyby było tak, że "D.P.O." atakuje aż 3 razy mnie, to by trzeba było to rozegrać właśnie tak jak, tłumaczyłeś wcześniej? Że oblicza się sumę ze "Strike'ów" i sprawdza, ile razy wartość "Defense" mieści się w tej sumie?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2020, 16:26 przez Acownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Acownik pisze: 17 lis 2020, 13:32
Aby już ostatecznie doprecyzować: każdy normalny atak ze strony wroga oznacza dociągnięcie zawsze jednej karty "Strike", niezależnie od wartości "Health" awatara? I tylko karta Karta "Paranoid Delusions" zmienia to działanie?

Bo tak się zastanawiałem, co się dzieje w przypadku karty "D.P.O.", o którą sam wcześniej pytałeś. Ja solo gram tak, że ta karta atakuje tylko mnie (a pozostałe ataki są tylko w przypadku większej liczby graczy, tak to rozumiem). Ale gdyby było tak, że "D.P.O." atakuje aż 3 razy mnie, to by trzeba było to rozegrać właśnie tak jak, tłumaczyłeś wcześniej? Że oblicza się sumę ze "Strike'ów" i sprawdza, ile razy wartość "Defense" mieści się w tej sumie?
Jest tak jak piszesz w pierwszym akapicie - defense jest używane tylko w określonych przypadkach. Każda zwykła walka wygląda tak, że wydajesz atak/rekrutację wskazaną na karcie wroga i wróg jest pokonany. Z kolei jeśli wróg atakuje Ciebie (m.in. w fazie strike) to o ile nie jest na karcie wroga podane inaczej, każdy wróg zadaje jeden strike (defense nie ma tu żadnego znaczenia).
D.P.O. wg mnie (bo nie doczekałem się na tym forum odpowiedzi na swoje zapytanie) zadaje w grze solo 3 strikes (jeden domyślnie i jeden za gracza z prawej i z lewej, którym również jesteś Ty). Również tutaj defense nie ma żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: orzeh »

Nie potrafie odpowiedzieć sobie na pytanie - czy karty doubts dociągamy:
1. przy usunięciu informant, lead
2. tekst z kart
belief
Tylko tekst na kartach? - czy jest jeszcze coś co mi umyka z tym?
Mam wrażenie że mało eksploatowana jest ta mechanika.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Curiosity »

orzeh pisze: 05 lip 2021, 09:04 Nie potrafie odpowiedzieć sobie na pytanie - czy karty doubts dociągamy:
1. przy usunięciu informant, lead
2. tekst z kart
Zasadniczo to chyba wszystkie sytuacje.
belief
Tylko tekst na kartach? - czy jest jeszcze coś co mi umyka z tym?
Belief dociągasz także w momencie, gdy wykupisz kartę z odpowiedniego pola Academy.

Ja mam pytanie o mechanikę Vigilant. Wiem, że pojawiała się już w poprzednich LE, ale jakoś wtedy nie miałem z nią problemu.

Jest np. karta Vigilant, która daje 3 do zakupów, ale jeśli zostanie odrzucona, to daje także 3 do walki. I teraz pytanie: jak ją sobie odkładam na bok, to mogę co turę korzystać z tych "3 do zakupów", czy tylko w momencie jej odrzucenia? Albo czy mogę wykorzystać "3 do zakupów", a następnie przypiąć ją na stałe i traktować potem już tylko jako "odrzuć żeby dostać 3 do walki"?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Curiosity pisze: 20 paź 2021, 08:39
Ja mam pytanie o mechanikę Vigilant. Wiem, że pojawiała się już w poprzednich LE, ale jakoś wtedy nie miałem z nią problemu.

Jest np. karta Vigilant, która daje 3 do zakupów, ale jeśli zostanie odrzucona, to daje także 3 do walki. I teraz pytanie: jak ją sobie odkładam na bok, to mogę co turę korzystać z tych "3 do zakupów", czy tylko w momencie jej odrzucenia? Albo czy mogę wykorzystać "3 do zakupów", a następnie przypiąć ją na stałe i traktować potem już tylko jako "odrzuć żeby dostać 3 do walki"?
Jeśli dobrze rozumiem pytanie i dobrze pamiętam zasady LE: X-Files (a pozbyłem się już ze dwa lata temu), to 3 do zakupów otrzymujesz w turze w której zagrywasz kartę Vigilant z ręki na stół. Natomiast opcjonalne 3 do walki otrzymasz w turze, w której kartę Vigilant odrzucisz ze stołu na discard - tak działał Vigilant w Alienie. Czyli: nie, 3 do zakupów nie "odnawia się" w każdej turze w której karta Vigilant pozostaje na stole.
ODPOWIEDZ