Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MarekSpam
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2020, 01:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: MarekSpam »

Jak myślicie Tainted Grail: Upadek Avalonu (edycja polska) w wersji sklepowej która niedługo pojawi sie w sprzedaży warta jest wydania 380 PLN? Czy może do 400 PLN lepiej kupić coś innego w tym stylu? Gra musi być po polsku i b.dobrze działać w grze jednoosobowej (najlepiej z dedykowanym trybem SOLO). Wiem ze Tainted Grail spełnia te i inne moje kryteria kryteria - pytanie czy w tej cenie warto czy lepiej szukac czegos innego.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2020, 08:37 przez MarekSpam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Yuri »

Pojawiła się juz zapowiedź retaila w sklepach ?
Na Twoje pytanie, tak zadane trudno odpowiedzieć bo nie wiemy czego szukasz, jakich cech gry :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: tomekmani3k »

Bez dodatkowych celów z KS wydaję mi się że dostanie się 1/3 gry - tylko jedną kampanię. Gra jest fajna, fabuła ciekawa i będąc w 13 rozdziale z 15 nie czuję zmęczenia. Osobiście uważam że wersja sklepowa wychodzi dużo drożej niż ks jeżeli chodzi o stosunek zawartości do ceny.
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 229 times
Been thanked: 311 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Golfang »

Yuri pisze: 18 lis 2020, 08:36 Pojawiła się juz zapowiedź retaila w sklepach ?
Na Twoje pytanie, tak zadane trudno odpowiedzieć bo nie wiemy czego szukasz, jakich cech gry :)
Nie ma tutaj żadnych niewiadomych. Odpowiedź brzmi TAK warto. Dla mnie tak warto, że kupiłem dodatek Monsters of Avalon - dosłownie przed chwilą go odebrałem. Planuję pomalować wszystkie figurki. Być może też zaprojektuję insert własnej roboty i wydrukuję 3d... tak bardzo mi się ta gra podoba.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Yuri »

Golfang pisze: 18 lis 2020, 08:59
Yuri pisze: 18 lis 2020, 08:36 Pojawiła się juz zapowiedź retaila w sklepach ?
Na Twoje pytanie, tak zadane trudno odpowiedzieć bo nie wiemy czego szukasz, jakich cech gry :)
Nie ma tutaj żadnych niewiadomych. Odpowiedź brzmi TAK warto. Dla mnie tak warto, że kupiłem dodatek Monsters of Avalon - dosłownie przed chwilą go odebrałem. Planuję pomalować wszystkie figurki. Być może też zaprojektuję insert własnej roboty i wydrukuję 3d... tak bardzo mi się ta gra podoba.
Spoko, ja też pobrałem co się dało dla siebie. I "Monsters of Avalon" i "Monsters of Future and Past" i "Mounted Horeos" i co tam sie tylko dało. I oczywistym jest, że również je pomaluję. Ale po prostu wiem w co "celuję". Uwielbiam gry paragrafowe i takie mechaniki od początku lat 90tych jak wcielałem się w Cala Phoenixa i broniłem kolonii Dallas 1. "Tainted Grail" to specyficzna pozycja - świetna, fakt - ale zaspokaja pewne konkretne growe potrzeby. Pytanie czy MakerSpam właśnie tego szuka ? Jeżeli tak to nie ma się co zastanawiać :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1287 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: seki »

MarekSpam pisze: 18 lis 2020, 08:18 Jak myślicie Tainted Grail: Upadek Avalonu (edycja polska) w wersji sklepowej która niedługo pojawi sie w sprzedaży warta jest wydania 380 PLN? Czy może do 400 PLN lepiej kupić coś innego w tym stylu? Gra musi być po polsku i b.dobrze działać w grze jednoosobowej (najlepiej z dedykowanym trybem SOLO). Wiem ze Tainted Grail spełnia te i inne moje kryteria kryteria - pytanie czy w tej cenie warto czy lepiej szukac czegos innego.
Nie warto. Poniżej 500 zł kupisz wersję z KS, która jest 3x bogatsza od retail. Ja w obecnym tygodniu sprzedałem swoją za 435 zł a więc dopłacając 35 zł miał byś dodatkowe dwie kampanie + postać Niamh.
MarekSpam
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2020, 01:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: MarekSpam »

Dobrze bawilem sie przykładowo przy Robinsonie, This War of Mine, Gloomhaven. Z młodymi grałem w Hogwarts Battle i było całkiem okej. Nie podeszly mi np. Everdell, Osadnicy. Oglądałem rozgrywki z TG i gra jak najbardziej dla mnie.

U znajomych grałem jeszcze w Sword&Sorcery, Runebound 3ed. i podobało sie. Podgladalem u nich rozgrywke w Descent i Mage Knight. Descent nie podobal sie chyba ze wzgledu na aplikacje. Mage Knight raczej pozytywnie.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: tomekmani3k »

Niektóre tytuły się u Ciebie i u mnie powtarzają, a ja jestem zachwycony TG. Wszystkie powyższe komentarze są pozytywne jeżeli chodzi o ocenę gry. Jedynie sugerujemy że lepiej poszukac wersji z KS z sg bo dzieki temu ma sie 3 razy więcej gry, a różnica w cenie jest niewielka
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Rafal75 »

jak najbardziej polecam Tainted Grail, swietna gra solo. Jak dobrze poszukasz to do 500 pln a niekiedy i taniej kupisz na ta chwile podstawkę a pozniej dojadą dodatkowe kampanie :) Jak tak zrobiłem i nie żaluję. Teraz mam podstawke i spokojnie czekam na dwie nastepne kampanie.
Sword & Sorcery także mam i bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4521
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Hardkor »

Czy warto kupić TG?- Stanowczo tak
Czy warto kupić TG w Retailu?- Stanowczo nie. Jedyna opcja, zebys to kupil to w przypadku gdy MUSISZ GRE MIEĆ NA TERAZ. Na allegro/Facebooku i forum co chwila pojawiają się oferty za 400-600 zł z SG, które dają ogrom rzeczy. Dodatkowo prawdopodobnie otworzą PM, więc mógłbyć domówić sobie gre po prostu w drugiej fali. Moim zdaniem czekaj na okazje i bierz dopiero :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: fixerek »

Ja jestem w podobnej sytuacji tj zakupu TG :) i tak jak to pisał Hardkor zakup w retailu choć możliwy to jednak jest ciut wymagający dla portfela. Co do PM to chyba dla mnie jedyny rozsądny wybór - nie mając informacji kiedy będzie ponownie otwarty pisałem do supportu, info jakie otrzymałem może nie jest takie jak oczekiwałem tj. nie została wskazana konkretna data - niemniej potwierdzili że planują wkrótce otwarcie PM'a niemniej nie gwarantują że będzie dostępny pełen asortyment oferowanych wersji TG. Z gorszych rzeczy lecz nie potwierdzonych to informacja ze PM ma być uruchomiony po zakończeniu 2 fali tj. okolice lutego i marca 2021.
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Probe9 »

Nie wiem czy czekanie na PM to dobry wybór, w związku z tym, że gra weszła do sprzedaży retailowej to może już nie być dostępna do zakupu w trakcie PM (lub nie będzie w PL tak jak przy kampanii Lockdown i Nemesis).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 229 times
Been thanked: 311 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Golfang »

W dziale "sprzedam" pojawił się TG wersja KS, niestety angielska, za przyzwoita cenę 460 zł (dodam że nie jest to reklama mojej sprzedaży :) - żeby nikt nie sugerował że autopromuję sprzedaż tutaj).
----------------
10% flamberg.com.pl
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Vins3nt »

Hej, czyli ta Polska wersja będzie nieco okrojona względem edycji KS o kampanię, tak? A czy myślicie że te dodatkowe kampanie pojawià się także w sprzedaży? Sam się czaję na przygodę z grą, ale wolałbym wersję PL , ale wychodzi na to, że za 400zl dostaniemy 1/3 całości czyli kolejne kampanie będą również w podobnej kwocie? Jak myślicie? Czy dużo mniejszej bo elementy wszystkie w pudełku są, tylko po prostu brakuje scenariusza i paru kart żeby zamknàć sagę?
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Torquemada666 »

Tylko się upewniam. Sklepowa wersja TG to dokładnie to co w wersji Kickstarter minus SG?

Ciągnie mnie do niej okropecznie :)

Czy jeśli otworzą PM jest szansa na zakup wersji ze SG, czy raczej w związku z tym, że jest już wersja sklepowa, nie umożliwią już tego? Podobno tak było w poprzednich kampaniach AR.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4521
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Hardkor »

Torquemada666 pisze: 06 gru 2020, 13:18 Tylko się upewniam. Sklepowa wersja TG to dokładnie to co w wersji Kickstarter minus SG?

Ciągnie mnie do niej okropecznie :)

Czy jeśli otworzą PM jest szansa na zakup wersji ze SG, czy raczej w związku z tym, że jest już wersja sklepowa, nie umożliwią już tego? Podobno tak było w poprzednich kampaniach AR.
To co w sklepach jest to podstawowa wersja bez SG oraz Niamh. Wydaje mi się, że niedługo otworzą PM (własnie wysylaja druga fale ENG a po niej czesto otwieraja + mówili, ze planuja w grudniu) i RACZEJ będzie opcja dokupić wszystko, ale wysyłka w drugiej fali czyli pewnie za około pół roku (teoretycznie 3/4 miesiace, ale nie jestem optymistyczny przy takiej ilosci tekstu).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Torquemada666
Posty: 804
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 129 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Torquemada666 »

@Hardkor, dziękuję.
Dla mnie byłaby to idealna możliwość, zakup z SG, dostawa w późniejszym terminie, może być nawet za pół roku. Będzie czas żeby ograć Descenta :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4521
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Hardkor »

No moim zdaniem też lepiej poczekac, a jak sie okaże, że sklepowa wersja TG się wyprzedaję to na pewno zaraz ogłoszą, że zeszła z magazynów to wtedy się będziesz martwił czy brać od razu czy czekać, ale póki co moim zdaniem możesz bezpiecznie czekac. Poza tym na pewno pojawi się sporo ofert sprzedaży jak przy pierwszej fali (czy to nówek czy używek ogranych).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
fixerek
Posty: 58
Rejestracja: 07 lis 2020, 17:01
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: fixerek »

cześć

pozwolę sobie na krótko reanimować ten wątek (tylko informacyjnie ) :D bo przyznam ze wreszcie pierwszy raz jakieś w miarę wiążące info z suportu AR, dotyczące uruchomienia PMa sie ukazało. Oczywiście daty jeszcze nie ma ale przynajmniej określili ze zrobią krótką aktualizację na ten temat w ciągu najbliższych kilku dni uff :D .

pzdr
andrzej
Awatar użytkownika
Lett
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2008, 10:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Tainted Grail PL wersja sklepowa - czy warto kupować ?

Post autor: Lett »

Z pytaniami. 🙂
Czy jest różnica pomiędzy wersją sklepową a podstawką KS? Pytam o kampanię, nie o monetę i książeczki.
Chcę zagrać w TG. W tym także w kampanie, które są jeszcze niedostępne w języku polskim. Jeśli w jakiś sposób podstawka ze sklepu utrudni to, nie chcę jej kupić.

Może rzecz w dostępności bohaterów? I np. Niamh pozwala na kontynuację gry w kolejnych dodatkach, a postaci z podstawki nie mają kontynuacji opowieści. Nie wiem.

Pozdrowienia 🌲
ODPOWIEDZ