Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Golfang »

Jako że skompletowałem wszystkie duże (kampanijne) dodatki - to teraz mam pytanie czy wogóle warto się rozglądać za tymi Lieutenant Pakami?
Podzielcie się swoim doświadczeniem - jeśli macie takie paczuszki. Cena standardowa był około 40 zł - teraz trzeba wydać ponad 80 żeby dostać - 1 figurkę + kilka kart. Dodatkowo będą w języku angielskim, a ja mam całe wydanie PL.
Czy zakup w tych cenach ma sens? Serce by chciało a rozum mówi nie...
Znalazłem sklep gdzie dwie paczki są jeszcze dostępne w normalnej cenie - ale to tylko dwie paczki z ilu? 20 jakie były?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Yuri »

Do tych Lieutenantow są chyba paczki spolszczajace po ok 13-15zl. Dobrze pamiętam ?

Odpowiem na podstawie kilku partii w nie pomalowanego Descenta i pomalowany Shadows of Brimstone (ma analogiczny casus). Otóż mnie jako klimaciarza i kolegów mocno w grze w Descenta raził jeden, samotny token walczący w otoczeniu plastiku. W pomalowanym SoB-ie było to spotegowane i to mocno tym że figurki miałem pomalowane i grę odpicowana, a tutaj jeden smutny kawałek tekturki jest Głównym Złym. No lipa.

Reasumując jeżeli podoba Ci się Descenta, grales to oczywiście szukaj i kupuj.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2020, 12:54 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Golfang »

Yuri pisze: 25 lis 2020, 11:38 Do tych Lieutenantow są chyba paczki spolszczajace po ok 13-15zl. Dobrze pamiętam ?

Odpowiem na podstawie kilku partii w nie pomalowanego Descenta i pomalowany Shadows of Brimstone (ma analogiczny cassus). Otóż mnie jako klimaciarza i kolegów mocno w grze w Descenta raził jeden, samotny token walczący w otoczeniu plastiku. W pomalowanym SoB-ie było to spotegowane i to mocno tym że figurki miałem pomalowane i grę odpicowana, a tutaj jeden smutny kawałek tekturki jest Głównym Złym. No lipa.

Reasumując jeżeli podoba Ci się Descenta, grales to oczywiście szukaj i kupuj.
No najgorsze że te spalszczające paczki już się wyprzedały i ludziska teraz wołają po 40 zł za 1 paczkę (kilka kart)... czyli jedna figurka wychodzi w zakupie około 120/130 zł :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Yuri »

Golfang pisze: 25 lis 2020, 12:47
Spoiler:
No najgorsze że te spalszczające paczki już się wyprzedały i ludziska teraz wołają po 40 zł za 1 paczkę (kilka kart)... czyli jedna figurka wychodzi w zakupie około 120/130 zł :)
[/quote]
A to widzisz źle pamiętam :) Z 2-3 tygodnie temu pomagałem szukać znajomemu i allegro było tego pełne w tej cenie. Może z innej strony...chyba na BGG widziałem zestawy konwertujące 1ed>2ed. Nie ma tak czasem plików spolszczających do tych Popleczników ? Takich do własnego druku. Poszedłbym w tą stronę spokojnie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Cyel »

A nie lepiej poszukać figurek zastępczych, które będą o niebo lepszej jakości niż obleśne, tandetne gumoludy FFG i nierzadko również sporo tańsze ? W Descencie te postaci to dość generyczne archetypy fantasy (wampirzyca, rycerz zakuty w zbroję, gruby goblin itp) Na rynku na pęczki takich modeli.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Golfang »

Cyel pisze: 25 lis 2020, 13:30 A nie lepiej poszukać figurek zastępczych, które będą o niebo lepszej jakości niż obleśne, tandetne gumoludy FFG i nierzadko również sporo tańsze ? W Descencie te postaci to dość generyczne archetypy fantasy (wampirzyca, rycerz zakuty w zbroję, gruby goblin itp) Na rynku na pęczki takich modeli.
Niby może tak - ale jednak to nie to samo :) Trzeba byłoby się porozglądać.
Yuri pisze: 25 lis 2020, 12:56 A to widzisz źle pamiętam :) Z 2-3 tygodnie temu pomagałem szukać znajomemu i allegro było tego pełne w tej cenie. Może z innej strony...chyba na BGG widziałem zestawy konwertujące 1ed>2ed. Nie ma tak czasem plików spolszczających do tych Popleczników ? Takich do własnego druku. Poszedłbym w tą stronę spokojnie.
Może faktycznie jest to rozwiązanie - kupić tylko pudełko a spolszczenie wydrukować - poszukam na BGG może są
----------------
10% flamberg.com.pl
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: Cyel »

Golfang pisze: 25 lis 2020, 13:41
Niby może tak - ale jednak to nie to samo :) Trzeba byłoby się porozglądać.
Ano nie to samo, różnica w jakości gigantyczna. Np taka wampirzyca z kielichem https://www.games-workshop.com/en-NZ/Is ... n-Carstein kosztuje 50+ zł w polskich sklepach internetowych. Dla porównania Lady Eliza Farrow wygląda tak: https://i.pinimg.com/originals/78/af/91 ... e0fc16.png Bieda, panie ;) 40zł dawać za coś takiego, co wygląda jakby wypadło z jajka-niespodzianki...

Jedna rzecz, która jest istotna, to skala, bo pamiętam, ze Descent miał taką "pomniejszoną" skalę, w porównaniu do "heroic", najczęstszej obecnie w grach fantasy. GW ma taką skalę w LOTRze no i w wypadku jakichś zakutych w zbroję rycerzy czy potworów większy rozmiar jest nawet na plus. Lady Eliza w wersji von Carstein może tu nie pasować rozmiarem.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: strid3rr »

Nie widzę problemu żeby używać innych figurek zamiast tekturowych tokenów. Chyba, że się nie ma innych gier z figurkami to spoko, jestem w stanie wtedy to zrozumieć. Chociaż za aktualną cenę takiego blisterka, to kupisz kilka figurek z Reaper Miniatures, które będą może jeszcze lepiej wyglądały niż oryginały.
Poza tym te karty z blisterków nie są niczym specjalnym, bo mechanika im towarzysząca, czyli dołączanie agenta (czy jak to się tam nazywa w podręczniku) do misji jest takie sobie i ja na przykład w ogóle nie widzę sensu płacenia po 40zł, a już na pewno nie po 120zł za takie rozwiązanie.
Naprawdę już lepiej zainwestować w zupełnie inny tytuł. Ten proceder był przy Descent'cie i Imperium Atakuje i uważam, że to było bezkarne dymanie graczy. Bo każdy by chciał mieć znanych bohaterów w formie figurek, a nie żetonów, ale cena za blister była/jest chora. No ale to stare FFG takie było niestety.

Trochę podobna sytuacja jest przy Sword & Sorcery, ale tam przynajmniej hero packi dają nowych bohaterów, którymi można zagrać całą kampanię, a nie tylko pojedyncze scenariusze.
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: Descent 2ed Lieutenant Packs - warto szukać/kupować?

Post autor: azazelmo »

Może trzeba założyć nowy temat: „proxy-figurki do Descenta”? Bo ja mam podobne zdanie na temat oryginalnych figurek, ale żetony ma planszy też się nie prezentują. Zawsze jak gram, to podmieniam na jakieś z innych gier, ale różnie to wypada.
A Wampirzyca świetna.
ODPOWIEDZ