Władcy Oceanu / Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: kisiel365 »

Jakby był standardowy DS to bym się skusił. Marine chyba sobie odpuszczę.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: vinnichi »

Dlaczego? Co widzisz na minus w nowej wersji?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
B_i
Posty: 42
Rejestracja: 15 lip 2013, 20:55
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: B_i »

kisiel365 pisze: 23 paź 2020, 10:17 Jakby był standardowy DS to bym się skusił. Marine chyba sobie odpuszczę.
Też tak myślałem, bo temat zwierząt lądowych wydaje mi się ciekawszy do ogrywania niż wodnych. Natomiast zmiany w mechanice mogą okazać się jakimś argumentem za "Marine" (czytałem, że będzie dynamiczniejsza rozgrywka). Idealnie, gdyby stworzono jakiś upgrade kit dla wersji podstawowej (o ile to możliwe).
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Scarlet »

B_i pisze: 23 paź 2020, 00:34 trochę ot, ale czy phalanx ma wydać pl wersje „marine” czy standardowa? Tzn nie jest chyba oficjalnie potwierdzone, ale...
Obie wersje i... warto na nie poczekać! ;)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: itsthisguyagain »

Scarlet pisze: 25 paź 2020, 20:17
B_i pisze: 23 paź 2020, 00:34 trochę ot, ale czy phalanx ma wydać pl wersje „marine” czy standardowa? Tzn nie jest chyba oficjalnie potwierdzone, ale...
Obie wersje i... warto na nie poczekać! ;)
O a ja właśnie się przymierzam do wykonania pnp. Ile będzie tego czekania? Jak do pół roku to oleję pnp.
KamilM
Posty: 118
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: KamilM »

Scarlet pisze: 25 paź 2020, 20:17 Obie wersje i... warto na nie poczekać! ;)
Sugerujesz ze to będzie jeden do jednego kopia GMT?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Sir_Yaro »

Skąd te plotki o wydaniu DS przez phalanx? Szukałem czegoś na ten temat i znalazłem dokładnie zero...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Markus »

Plotka wiele razy powtarzana staje się prawdą. :D
Trzymam kciuki aby Phalanx rzeczywiście wydali tego Dominant Species
Awatar użytkownika
Scarlet
Posty: 210
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:25
Been thanked: 7 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Scarlet »

KamilM pisze: 25 paź 2020, 22:20
Scarlet pisze: 25 paź 2020, 20:17 Obie wersje i... warto na nie poczekać! ;)
Sugerujesz ze to będzie jeden do jednego kopia GMT?
Nic takiego nie sugeruję.
Do końca listopada zagadka powinna się rozwikłać :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: itsthisguyagain »

Czyli jednak PHALANX! I to w kwadratowym pudle jak to w cywilizowanej części świata

Teraz pozostaje pytanie ile trzeba czekać i jaka cena
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Sir_Yaro »

itsthisguyagain pisze: 18 lis 2020, 15:58 Czyli jednak PHALANX! I to w kwadratowym pudle jak to w cywilizowanej części świata

Teraz pozostaje pytanie ile trzeba czekać i jaka cena
A gdzie to napisali ?
Na ich stronie nie mogę nic znaleźć...
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: AnimusAleonis »

Sir_Yaro pisze: 18 lis 2020, 16:06
itsthisguyagain pisze: 18 lis 2020, 15:58 Czyli jednak PHALANX! I to w kwadratowym pudle jak to w cywilizowanej części świata

Teraz pozostaje pytanie ile trzeba czekać i jaka cena
A gdzie to napisali ?
Na ich stronie nie mogę nic znaleźć...
W ich wątku tu na forum kokietują ;)
LINK
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: sin »

Dodatkowo na ich stronie jest informacja, na FB również.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: AnimusAleonis »

sin pisze: 18 lis 2020, 16:38 Dodatkowo na ich stronie jest informacja, na FB również.
Kurcze trochę mnie ta strona zasuciła, bo biorąc pod uwagę nikłą ilość tekstu w tych grach, miałem nadzieje szczerą że zrobią coś podobnego co zrobili z np. Successors, czy planują zrobić z Mini-WWII, a tu wynika że jedyną zmianą będzie kształt pudełka i pewnie cena... szkoda bo nadzieje już sobie narobiłem :P
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: vder »

AnimusAleonis pisze: 18 lis 2020, 18:18
sin pisze: 18 lis 2020, 16:38 Dodatkowo na ich stronie jest informacja, na FB również.
Kurcze trochę mnie ta strona zasuciła, bo biorąc pod uwagę nikłą ilość tekstu w tych grach, miałem nadzieje szczerą że zrobią coś podobnego co zrobili z np. Successors, czy planują zrobić z Mini-WWII, a tu wynika że jedyną zmianą będzie kształt pudełka i pewnie cena... szkoda bo nadzieje już sobie narobiłem :P
To jest 'tylko' wersja PL gry innego wydawnictwa, imho takim wypadku nie ma za dużego pola manewru.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Sir_Yaro »

No to się cieszę że nie muszę kupowac angielskiej wersji :) :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: AnimusAleonis »

vder pisze: 18 lis 2020, 18:25 To jest 'tylko' wersja PL gry innego wydawnictwa, imho takim wypadku nie ma za dużego pola manewru.
Masz oczywiście rację, ale w swym wątku na pytania czy to będzie czyste tłumaczenie czy coś nowego w wyglądzie/wydaniu tajemniczo odpowiadli że za wcześnie by zdradzać szczegóły itd itp... dlatego też aż tak daleko nie analizowałem, tylko smaka sobie robiłem :P

Jakby nie było, cieszy że Phalanx podją się tego zadania, i fajnie że DS będzie znów ogólnie dostępny.... a może kiedyś w przyszłości jakiś na prawdę ładna edycja DS wyląduję na stół już bez tej czcionki :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
KamilM
Posty: 118
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: KamilM »

Też liczę na to, że jednak pokuszą się o ingerencję w szatę graficzną. Ta gra tak bardzo na to zasługuje.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: oduck »

Ja jestem chyba jednym z nielicznych, ktorym wyglad DS nie tyle nie przeszkadza (bo to powszechne), ale wrecz sie podoba. Moim zdanie swietnie sie spina z tematem, bo przywodzi mi na mysl tablice i diagramy wiszace na scianach pracowni biologicznych, czy tez takiego muzeum morskiego w Gdyni.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Grellenort »

Dokładnie. W tej grze nie chodzi o grafiki, bo też nawet nie za bardzo jest gdzie je wcisnąć, nie licząc garści kart. Bardziej by mi się marzyło, aby polskie wydanie było jakościowo solidne i... no... bez lapsusów w tłumaczeniu :wink:
KamilM
Posty: 118
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: KamilM »

Grafika to nie są rysunki tylko wszystkie elementy graficzne produkcji - wygląd planszy, heksów, itd.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Markus »

Tak naprawdę w DS nie ma już co poprawiać graficznie , w przypadku zwykłego ds poprawiono grafiki na kartach, hexy też dostały lifting.
Jeśli zaczniemy dodawać kolejne obrazki na planszy (bo tylko tam jest jeszcze miejsce na wciśnięcie czegokolwiek) to stracimy CZYTELNOŚĆ.
Ta gra naprawdę broni się mechaniką iw moim odczuciu idealnie jest tak jak teraz (można zwiększyć ewentualnie czytelność punktacji na hexach)

Edit: (sarkazm on)może zrobić z tego ks za 600 pln z figurkami do każdego zwierzaka (zamiast drewnianych kosteczek) i wypasionymi znacznikami na torze inicjatywy + addon w postaci 3d hexów tundry?(sarkazm off) - możliwości jest sporo, jednak za te 600 pln to gra dotrze do garstki graczy a chyba nie o to chodzi :D
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: oduck »

Markus, w pełni się z Tobą zgadzam, ale sarkastycznie pociągnąłbym tę tezę dalej - patrząc na to, ile gier na KS sprzedaje się za gigantyczne pieniądze mając lichą mechanikę, ale za to wyglądając iście barokowo (chociaż to kwestia gustu, mnie nie przekonuje taka estetyka, wolę po tysiąckroć minimalizm eklundowy czy wehrle’owy - to jest dla mnie ideał planszowego piękna), to o to dotarcie do mniejszej liczby graczy nie byłbym taki pewien..
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: zsuedama »

A ja bym chętnie zapłacił za KSa. Ale też nie trzeba kickstartera żeby gra wyglądała super albo chociaż bardzo dobrze. Mam niewiele gier ale za to starannie wybranych, chętnie wydam 1000zl za świetną mechanicznie grę która pięknie wygląda, szkoda mi 100zl na brzydactwo wyglądające jak EuroBiznes, jakkolwiek dobra gra by to nie była.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Dominant Species: Marine (Chad Jensen)

Post autor: Vester »

zsuedama pisze: 26 lis 2020, 17:36 A ja bym chętnie zapłacił za KSa. Ale też nie trzeba kickstartera żeby gra wyglądała super albo chociaż bardzo dobrze. Mam niewiele gier ale za to starannie wybranych, chętnie wydam 1000zl za świetną mechanicznie grę która pięknie wygląda, szkoda mi 100zl na brzydactwo wyglądające jak EuroBiznes, jakkolwiek dobra gra by to nie była.
To Ci bardzo współczuję, bo nie zagrasz w wiele bardzo dobrych gier.
ODPOWIEDZ