Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Szpanerski »

Hej. Wciąż poszukuje dobrej rozbudowanej karcianki. Warunkiem jest że nie jest ona w formacie kolekcjonerskim jak mtg itp.

Władca Pierścieni Lcg - gra, do której ciągnie mnie od zawsze i tylko słaba dostępność mnie wciąż powstrzymuje. Ładnie ilustrowana, podobno dobra mechanicznie. Tematyka również w moim guście. Pytanie tylko czy można kupić gdzieś za rozsądną cenę? Zapewne potrzeba 2 podstawek? Może macie wieści i jakiejś reedycji?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: c08mk »

Polska wersja Władcy Pierścieni LCG już od dawna dogorywała i na dodruki raczej nie ma co liczyć (podobnie zresztą jak nowe koszmarne talie). Możliwe, że wersję angielską by się udało zebrać ale przynajmniej część trzeba by kupować w sklepach za granicą.

Z innych które mam i mogę polecić to Arkham Horror LCG (nacisk na fabułę, jest w wersji PL), Marvel Champions LCG (lekka, dopiero rozwija skrzydła, tylko ENG) i Legendary Marvel (deckbuilding z prostą mechniką, wymaga dodatków, bo podstawka jest słaba, tylko ENG).
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Szewa »

Szpanerski pisze: 29 lis 2020, 21:48 Hej. Wciąż poszukuje dobrej rozbudowanej karcianki. Warunkiem jest że nie jest ona w formacie kolekcjonerskim jak mtg itp.

Władca Pierścieni Lcg - gra, do której ciągnie mnie od zawsze i tylko słaba dostępność mnie wciąż powstrzymuje. Ładnie ilustrowana, podobno dobra mechanicznie. Tematyka również w moim guście. Pytanie tylko czy można kupić gdzieś za rozsądną cenę? Zapewne potrzeba 2 podstawek? Może macie wieści i jakiejś reedycji?
Rzuć okiem na grupe władcy pierścieni na fb, tam może mieć ktoś na sprzedaż kolecję.

Dodruku nie będzie, wydawca polski narzekał, że na ostatni dodruk było mało chętnych (mimo, iż większość się wyprzedała już). Co do reedycji - to nie wiadomo, główny wydawca mówił, że na rok chce odstawić WP lcg, a po roku może wrocić z czymś nowym (raczej nie reedycją, ja liczę na nowe scenariusze).

Grałeś już w wp lcg czy będziesz dopiero próbował?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Szpanerski »

Nie grałem. Grałem w AH u podobała się mechanika ale tematycznie wolimy WP

Potrzeba kupić 2xpodstawka do WP?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Neoptolemos »

Nie. Ja mam jedną podstawkę i oczywiście kilku kart brakuje, ale 90% drugiej podstawki Ci się do niczego nie przyda - chyba że planujesz grać w 3-4 osoby, wtedy bardziej (ale też da się przeżyć bez, tylko wtedy bez dodatków będzie już ciasno).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: c08mk »

Szpanerski pisze: 30 lis 2020, 12:41 Potrzeba kupić 2xpodstawka do WP?
Mając całość kolekcji nie potrzeba drugiej czy trzeciej podstawki. Różnorodność kart jest duża, że można karty "must-have" zawsze czymś zastąpić. Przy mniejszej kolekcji 2-ga podstawka uzupełnia bazę o te lepsze i bardziej potrzebne karty. Po za "dwójkami" i "jedynkami" które się wykorzystuje z drugiego core można jeszcze wykorzystać żetony, liczniki życia i pudełko do przechowywania. Talie encounter, karty bohaterów i "trójki" są bezużyteczne (trójki w teorii można jeszcze wykorzystać w różnych deckach ale przeważnie nie warto dublować sfer w grze wieloosobowej).
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Szpanerski »

Z tego co widzę podstawkę można jeszcze kupić. Wiem że dostępność dodatków słaba ale jeśli szukać to w jakiej kolejności? Duże same najpierw? Czy jakoś seriami?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Neoptolemos »

Duży dodatek, a potem małe dodatki z przypisanego doń cyklu - scenariusze w małych dodatkach są bezużyteczne, jeśli nie masz przypisanego do nich dużego rozszerzenia (tylko pierwszy cykl, Cienie Mrocznej Puszczy, wymaga wyłącznie podstawki - ale on już dawno jest dostępny tylko na żądanie).

Jeśli gdzieś wyhaczysz duże dodatki opisane "Hobbit" albo "Saga" (czyli oparte konkretnie na wydarzeniach z książek), to one są bardzo samodzielne i grywalne z samą podstawką.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Gatherey »

Jako zagorzały fan AH LCG i wszystkiego co związanego jest z tą grą (począwszy od deckbuildingu do samej matematyki jesli chodzi o worek chaosu) muszę przyznać, że na chwilę obecną LotR LCG mnie bardzo rozczarował. Kupiłem sobie 2 podstawki i jakiśtam dodatek z drugiej ręki, zagrałem 5 gier z podstawki. 2x mega łatwy w pierwszym scenariuszu i 3x srogi wp...l w drugim. I to taki srogi, że w drugiej rundzie wiedziałem, że nie mam co grać. I tak trzy razy!

Owszem - sam wolę uniwersum LotR, ale jesli chodzi o porównanie tych dwóch gier to AH LCG bije LotRa na głowę. Pod względem mechanicznym (a pewnie i finansowym) lepiej wychodzi Marrvel LCG, który myślę, że można spokojnie nazwać lekkim reskinem LotRa.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka (jak dawniej) - LOTR Lcg a może coś innego??

Post autor: Szewa »

Gatherey pisze: 30 lis 2020, 15:11 Owszem - sam wolę uniwersum LotR, ale jesli chodzi o porównanie tych dwóch gier to AH LCG bije LotRa na głowę. Pod względem mechanicznym (a pewnie i finansowym) lepiej wychodzi Marrvel LCG, który myślę, że można spokojnie nazwać lekkim reskinem LotRa.
Co gracz to opinia ;) Ja podchodziłem 3x do AH LCG i trzy razy się odbiłem.

Mechanicznie marvel lcg lepszy? hell no, to okrojona wersja lotr lcg.
Finansowo? Tak, wydaje mi się, że trochę lepiej + z dostępnością jest łatwiej.

Szpanerski pisze: 30 lis 2020, 15:05 Z tego co widzę podstawkę można jeszcze kupić. Wiem że dostępność dodatków słaba ale jeśli szukać to w jakiej kolejności? Duże same najpierw? Czy jakoś seriami?
Duże, a następnie do nich małe. Tak jak kolega wyżej napisał, w małe scenariusze nie zagrasz bez dużego boxu, ALE nie musisz miec wszystkich małych, aby cieszyć się zawartością, gdyż oprócz historii scenariusze nie są ze sobą powiązane.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
ODPOWIEDZ