Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Skid_theDrifter »

seki pisze: 15 paź 2020, 09:36 Chciałbym widzieć jak "wysoce satysfakcjonującym doświadczenie" Skida przekłada się na satysfakcję niedzielnego gracza a Wingspan jest grą rodzinną więc w takiej kategorii należy o niej dyskutować. Uważam, że można a nawet trzeba głosić własną opinię, ale nie ma sensu tak krytyczne traktować opinię innych graczy. Gust i oczekiwania do gry są bardzo różne.
Damned if you do, damned if you don't. Jeśli nie zauważyłeś, rozmowa zaczęła się od obserwacji odnośnie trybu solo w kontekście cięższym: Brass, Caylus, Altiplano. A Ty mi tu machasz perspektywą gracza familijnego w takim towarzystwie? Podszedłem do problemu kontekstowo. Ponadto, jeśli ktoś nie jest gotów lub nie jest chętny, by jego opinie poddawano ostracyzmowi, wypowiadając je musi się liczyć z tym, że przejdą jakąś krytykę. Pragnę też zauważyć, że krytycznie podchodzę do głoszonych opinii, które nie są w żaden sposób obrazowe. "Dobry tryb solo" - czemu? Co to znaczy? Jakie przyjęliśmy kryteria? Jak ten tryb solo ma się w porównaniu do podobnych gier tego typu, card driven / euro / engine builder? Zero, nic - tryb solo za to, "wyśmienity".

Z jakiegoś powodu nie wolno wypowiadać się krytycznie o rzeczach, jeśli się ma do nich garść sympatii - bo dysonans poznawczy rozsadza niektórym rzeczywistość. To można lubić grę, i ją krytykować? Można. Rozegrałem w Wingspan sporo partii multi, solo szybko zarzuciłem. Wiem, czemu gram multi i czemu nie gram solo. I wiem też, że stawianie Wingspan na równi z grami policzalnymi to nieporozumienie, w którym nie bierze się pod uwagę masywnej, 170 kartowej (lub 250 z dodatkiem) talii. Od tej talii tak wiele zależy przez pierwsze dwie rundy... W odróżnieniu od rundy 3 i 4, w których zamyka się grę i faktycznie przelicza - ale przelicza na informacji jawnej.
seki pisze: 15 paź 2020, 09:36 Także polecam nieco stonować krytyczny ton i zrozumieć, że to co dla nas jest "wysoce satysfakcjonujące" z powodu ciekawych decyzji, dla innych może być męczące.
Dla niektórych męczące jest zmienienie kanału w telewizji po ciężkim dniu. Może walnijmy szyld "Przepraszamy za dotychczasowe dywagacje" na stronę główną forum i zamknijmy tę budę, zanim jakaś opinia o grze urazi kogoś, kto chciał się tylko zrelaksować.
bogas pisze: 15 paź 2020, 14:15 A tryb solo jest super! Tak przynajmniej uważają użytkownicy serwisu BGG przyznając Wingspanowi goldengeeka w tejże kategorii. Także ten 8)
Kolega, widzę, idzie na kumulację, z kieszenią pełną kamieni na gniazdo szerszeni...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

tomp pisze: 15 paź 2020, 19:04
Dr. Nikczemniuk pisze: 15 paź 2020, 13:51 No więc to było tak...
Partyjka na 5 osób...
O, moja kolej więc... biorę ziarko...teraz gracz 1... 2... 3... 4... i...
O, moja kolej więc... biorę robaczka...teraz gracz 1... 2... 3... 4... i...
Nie! Nie! i jeszcze raz NIEEEEEEEEEEEE! :evil:
I tak oto skończyła się moja miłość do tego świetnie wydanego albumu z ptaszkami. :(
Jakby podstawić za "ziarko" patent, a za "biorę robaczka" buduję XYZ, to masz opis wypisz wymaluj innego euraska :)

Na serio, tak czytam i mam wrażenie, że bardzo dużo osób miało zbyt duże oczekiwania do tego familijnego tytułu (i nadal nie potrafi wygasić frustracji z tym związanej).
Z tymi oczekiwaniami to tak nie do końca bo ja je miałem takie same i do Wingspana i do Everdella.
Everdell je spełnił w 100% a Wingspan nie.
Everdell jest ładną grą do pogrania.
Wingspan jest ładną grą do pooglądania.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Archaniol101 »

Moim zdaniem gra jest całkiem dobra i zchęcia do niej wracam. Próg wejścia wcale nie jest taki wysoki jeśli jest z nami osoba, która ma już za sobą kilka partii. Zasady są dośc przejrzyste, a sama mechanika pozwala zaplanować ruchy długo do przodu (co należy poczynić od razu na początku gdyż mamy ich bardzo ograniczoną ilość). Nie czytałem wszystkich poprzednich postów, ale rzuciły mi sie w oczy słowa krytyki co do losowości i braku punktów za karty bonusowe - tu mogę się częściowo zgodzic - losowość w doborze kart może nam ograniczyć spełnienie warunków i dopływ punktów z różnych źródeł. Ale może warto wtedy po prostu skorygowac naszą strategię np. zbierając ptaki o większej wartości (z mojego doświadczenia to jest najbardziej dochodowe źródło punktów).
Nie miałem okazji grać w tryb solowy, ale po pojawiających się tu pozytywnych opiniach pewnie spróbuję.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: roadrunner »

Skala (glownie zlych) emocji, jakie ta gra wywoluje u calkiem ogranych forumowiczow, zaskakiwalaby. Gdyby nie proste wyjasnienie.

To card-driven game.
Odkad dorwa 5 kart, ludzie chca w niej robic setke rzeczy. Po wielu komentarzach tu czy na bgg klarownie widac, ze nawet probuja.
Sek w tym, ze chcesz mnostwo, a robisz 26, czyli mniej niz mnostwo. Robisz to, co dosadnie sugeruje Ci startowa reka (lub wydraftowana reka). W oparciu o nia podejmujesz taktyczne i strategiczne wybory przez reszte gry.

Inaczej
Spoiler:
.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kieszen »

Ja jakoś nie narzekam na losowość w grze. Nie raz miałem kiepski start w kartach, ale to nie przeszkodziło mi w zwycięstwie. Jak dla mnie przesadne płacze są na tym aspekcie. Plus, o to chodzi raczej, żeby umieć "wykręcić się" z sytuacji w jaką wpadliśmy. Nie wiem czy osoby, które mają bóle co do tego to nie są osobami, które uważają, że tylko one mają "problem" do rozwiązania.
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: detrytusek »

Zapewne nie przeszkodziło Ci w zwycięstwie głównie dlatego, że rywale mieli zły dociąg tylko nieco później.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kuki25 »

detrytusek pisze: 05 lis 2020, 08:28 Zapewne nie przeszkodziło Ci w zwycięstwie głównie dlatego, że rywale mieli zły dociąg tylko nieco później.
To takie odwracanie kota ogonem :) takie uogólnienie pasuje do każdej gry :) w 100% zgadzam z komentarzem @kieszen :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

detrytusek pisze: 05 lis 2020, 08:28 Zapewne nie przeszkodziło Ci w zwycięstwie głównie dlatego, że rywale mieli zły dociąg tylko nieco później.
Raz sie przegra, raz sie wygra.. Wazne żeby sie gralo przyjemnie. Terraformacja bez Draftu jest rownie losowa i nie ma az takiego hejtu na to.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Nidav »

brazylianwisnia pisze: 05 lis 2020, 10:56 Terraformacja bez Draftu jest rownie losowa i nie ma az takiego hejtu na to.
Ale w Terraformacji od razu podana jest alternatywa na ograniczenie tej losowości w postaci właśnie draftu, a w Na Skrzydłach takiej opcji brak. Nie mówiąc już o obecności faktycznej planszy w TM, na której zawsze są projekty standardowe, którymi też można coś podziałać w razie faktycznie to złego dociągu.

Przy tym ja Na Skrzydłach traktuje jako grę na wskroś losową i siadając do niej raczej nie nastawiam się na wielkie planowanie, strategiczne ruchy, wspaniałe komba. Ot, wybuduję jakiś silnik (a nawet trzy) z tego, co los da, a że los kapryśny, to czasem wyjdzie to lepiej, czasem gorzej. Nie ten kaliber gry, żeby się na losowość irytować.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: detrytusek »

kuki25 pisze: 05 lis 2020, 10:49
detrytusek pisze: 05 lis 2020, 08:28 Zapewne nie przeszkodziło Ci w zwycięstwie głównie dlatego, że rywale mieli zły dociąg tylko nieco później.
To takie odwracanie kota ogonem :) takie uogólnienie pasuje do każdej gry :) w 100% zgadzam z komentarzem @kieszen :)
Pasuje do każdej losowej gry.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: tomp »

Co stoi na przeszkodzie, aby zagrać w tą grę z selekcją kart ? Brak oficjalnego wpisu w zasadach gry ? ehm...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: mistrz_yon »

Pomysł bardzo dobry, tylko oczekiwałbym tutaj sugestii ze strony wydawcy. Trochę jak w Valley of the Kings, mam rekomendowane takie pod różne rzeczy: chowanie, podpie*dalanie, utrudnianie...

My mieliśmy tę samą refleksję po Owocowych Opowieściach. Ba, byłem przekonany, że na BGG znajdę właśnie takie zestawy już gotowe. Kiedy okazało się, że nie ma, konfuzja moja nie miała granic ;)
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dispe »

Używałem ostatnio podczas gry apki Wingsong i znalazłem fajnego easter egg'a 8) sprawdźcie jak śpiewa ”Kukawka Kalifornijska" :D
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: ShapooBah »

Strzelam w ciemno, że:
Spoiler:
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: MadejZO »

Czy można grać z dwoma dodatkami jednocześnie ?
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marks »

Nawet jeśli instrukcja mówi/sugeruje inaczej, kto Ci zabroni? Pamiętaj o konsekwencjach → wartości procentowe oznaczjące udział danego typu karty (np. ptak z kontynentu X, ptak żywiący się Y) będą nieprawdziwe.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: dannte »

MadejZO pisze: 29 lis 2020, 21:45 Czy można grać z dwoma dodatkami jednocześnie ?
Oczywiście - reguły mówią wyraźnie: "Potasujcie karty ptaków z tego dodatku razem z wszystkimi innymi kartami ptaków (z gry podstawowej i ewentualnie innych dodatków)" i "Dodatki są tak zaprojektowane, aby wartości procentowe na większości kart bonusowych z gry podstawowej nadal się zgadzały i aby liczba kart ptaków z danym rodzajem siedliska i gniazda była w miarę równa. Możecie użyć zarówno wszystkich dodatków, jak i kombinacji różnych talii ptaków" oraz "Ze względu na zmienioną wartość procentową podczas gry z tym dodatkiem nie zaleca się korzystania z 4 kart bonusowych z gry podstawowej: Anatoma, Fotografa, Globtrotera i Kartografa" - to ostatnie dotyczy też samych Ptaków Europy.
Marks pisze: 29 lis 2020, 22:53 Nawet jeśli instrukcja mówi/sugeruje inaczej, kto Ci zabroni? Pamiętaj o konsekwencjach → wartości procentowe oznaczjące udział danego typu karty (np. ptak z kontynentu X, ptak żywiący się Y) będą nieprawdziwe.
Skąd taki pomysł? Rozumiem, że nie czytałeś reguł - to tylko twoje domysły?

Nie jestem żadnym fanem tej gry, ale kojarzę wywiad z autorką, w którym mówiła, że utrzymanie proporcji grup ptaków było sporym wyzwaniem. Akurat taką dbałość o szczegóły warto docenić.
Marks
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2018, 09:55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Marks »

Kolega nie sprecyzował o jakie dodatki idzie, mamy również dodatek fanowski, który z tego co pamiętam wywraca te procenty. Ale dzięki za uświadomienie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: tomb »

Mam nadzieję, że nie chodziło o dodatek fanowski. O takich tworach dyskutujmy w osobnym dziale, w wątkach głównych nie rozmawiajmy o elementach gameplayowych twórczości nieoficjalnej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kieszen »

Ma ktoś zmieszane Ptaki Europy z Ptakami Oceanii?
Jak to wygląda pod względem użycia komponentów. Po Ptakach Europy mam zapasową tackę na karty, której nigdy nie użyję, ale do przeżycia. Za to patrząc na Ptaki Oceanii to spodziewam się kolejnej tacki + odrzucenie kości z podstawki i planszetek. To już wydaje mi się z dużo "złomu" schowanego w pudle na kiedyś, o ile w ogóle.

Nie lubię jak muszę wydzielić zawartość, która okazuje się nagle "zbędna". Rozumiem pewne moduły do wprowadzenia, ale tu decyzja "nowe plansze, stare wio" "nowe kości, stare nara". Chciałbym otworzyć pudło i wyciągnąć od razu wszystko, a skoro kupię dodatek, to chciałbym go używać ciągle. W pudle już i tak nie ma miejsca, żeby magazynować plansze "na które mam dziś ochotę" - karty może jakoś się upchnie :roll: . Tu mi mocno koliduje i wstrzymuje od kupna.
Tak to wygląda w praktyce, czy za dużo rozkminiłem?
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Chyba nie rozumiem problemu.. Karty wrzucasz do tacki z ptakami europy uprzednio mieszajac te z podstawki i obu dodatkow. kosci i plansze podmieniasz i o starych zapominasz na amen.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: EsperanzaDMV »

kieszen pisze: 30 lis 2020, 13:59Ma ktoś zmieszane Ptaki Europy z Ptakami Oceanii?
Nikt jeszcze nie ma zmieszanych, może poza kilkoma recenzentami, ponieważ dodatek czeka jeszcze na swoją premierę - 11 grudnia.
kieszen pisze: 30 lis 2020, 13:59Jak to wygląda pod względem użycia komponentów. Po Ptakach Europy mam zapasową tackę na karty, której nigdy nie użyję, ale do przeżycia. Za to patrząc na Ptaki Oceanii to spodziewam się kolejnej tacki + odrzucenie kości z podstawki i planszetek. To już wydaje mi się z dużo "złomu" schowanego w pudle na kiedyś, o ile w ogóle.

Nie lubię jak muszę wydzielić zawartość, która okazuje się nagle "zbędna". Rozumiem pewne moduły do wprowadzenia, ale tu decyzja "nowe plansze, stare wio" "nowe kości, stare nara". Chciałbym otworzyć pudło i wyciągnąć od razu wszystko, a skoro kupię dodatek, to chciałbym go używać ciągle. W pudle już i tak nie ma miejsca, żeby magazynować plansze "na które mam dziś ochotę" - karty może jakoś się upchnie :roll: . Tu mi mocno koliduje i wstrzymuje od kupna.
Tak to wygląda w praktyce, czy za dużo rozkminiłem?
Po pierwsze, to jakim cudem wszystkie karty ptaków zmieściły Ci się w jedną tackę? Zgaduję, że nie masz zakoszulkowanych kart? U mnie karty ptaków zapełniają 5/6 slotów, szósty slot jest na karty bonusowe i karty automy. U mnie nie ma opcji, by mając podstawkę i "Ptaki Europy" trzymać wszystko w pudle od podstawki - ono jest wypakowane już po brzegi, w "Ptakach Europy" na ten moment trzymam drugi podajnik z połową kart.
Po drugie, w Ptakach Oceanii nie ma kolejnej tacki/podajnika - wystarczy rzut oka na listę komponentów. Jednak nawet patrząc na dodatkowe karty, które będą w "Ptakach Oceanii" (95 kart ptaków i 5 kart bonusowych), to już teraz nie wierzę, że pomieścisz wszystkie karty w jeden zasobnik, zatem i tak będziesz musiał użyć zasobnika z "Ptaków Europy" (albo wcisnąć wszystko na taki ścisk, że aż współczuję kartom). Także druga tacka przestaje już być "złomem" a niezbędnym elementem, jeśli chcesz przechować wszystko i zachować porządek.
Po trzecie, w dodatku dochodzi jeszcze więcej elementów (nowe żetony pożywienia, nowe jaja, nowe kości), które też muszą ładnie się zmieścić w obecnym pudle.

Faktycznie jest tak, że mając podstawkę + Ptaki Europy + Ptaki Oceanii, albo używasz plansz i kości z "Ptaków Oceanii", albo z nimi nie grasz - ale tak jak to napisał przedmówca, też nie rozumiem w czym problem. Plansze gracza mają jedną zmianę - opcję "Reset" w 2. i 4. kolumnie, pozwalającą zmienić wyniki w karmniku lub widoczne karty ptaków na tacce. W samej instrukcji widnieje zapis, że "Jeśli plansze z dodatku Ptaki Oceanii podobają się Wam bardziej niż plansze z gry podstawowej, możecie używać ich także w innych rozgrywkach." Dlatego u mnie będzie to wyglądało tak, że postaram się upchnąć nowe elementy do pudła po podstawce, jak coś się nie zmieści to do pudełka od "Ptaków Europy" (gdzie i tak trzymam część kart), a wszystkie niepotrzebne już elementy będą sobie leżały w pudełku po "Ptakach Oceanii" (czyli stare plansze graczy i kości). Dzięki temu jak będę chciał zagrać w "Na skrzydłach", to biorę dwa pudelka z regału (podstawka + "Ptaki Europy") i mam wszystko co potrzebuję, a pudełko po "Ptakach Oceanii" będzie sobie ozdabiać półkę i zawierać już niepotrzebne do gry elementy.
Mam nadzieję, że pomogłem :D
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: kieszen »

brazylianwisnia pisze: 30 lis 2020, 14:51 Chyba nie rozumiem problemu.. Karty wrzucasz do tacki z ptakami europy uprzednio mieszajac te z podstawki i obu dodatkow. kosci i plansze podmieniasz i o starych zapominasz na amen.
Tak jak się spodziewałem, więc zrozumiałeś problem. Są ludzie, którzy lubią mieć wykorzystaną całą zawartość, wot problem.
EsperanzaDMV pisze: 30 lis 2020, 15:00 Po pierwsze, to jakim cudem wszystkie karty ptaków zmieściły Ci się w jedną tackę?
Obrazek
Po drugie, w Ptakach Oceanii nie ma kolejnej tacki/podajnika
Racja, nie zwróciłem uwagi jak patrzyłem po zdjęciach, jakoś uznałem to za pewnik, całe szczęście, uf. :D
Po trzecie, w dodatku dochodzi jeszcze więcej elementów (nowe żetony pożywienia, nowe jaja, nowe kości), które też muszą ładnie się zmieścić w obecnym pudle.
Na żetony pożywienia mam wystarczająco miejsca w pudełeczkach, które dodali, dla jajeczek też jest miejsce :)
W samej instrukcji widnieje zapis, że "Jeśli plansze z dodatku Ptaki Oceanii podobają się Wam bardziej niż plansze z gry podstawowej, możecie używać ich także w innych rozgrywkach." Dlatego u mnie będzie to wyglądało tak, że postaram się upchnąć nowe elementy do pudła po podstawce(...)
Mam nadzieję, że pomogłem :D
Ech i tu ten wybór, te, albo te :D cóż pozostaje się przekonać jak już wejdzie na półki i jak się sprawdzi jako dodatek ogólnie.
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: tomb »

Doczekamy się minipakietu startowego z nowymi ptakami: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/na-s ... 00592.html
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: roadrunner »

Wydawca informowal (np. na swoim feju), na jakich zasadach ten minis bedzie dodawany tym, co zamówili Oceanię?
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
ODPOWIEDZ