(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Piotrek81 pisze:
Magma pisze:Ja wstrzymuje się od głosu póki co :twisted: W środę przyniosę już na 100% Struggle of Empires, więc szukam 5 osób chętnych do grania. Zaznaczę od razu, że gra ma w sobie coś z GoT'a :twisted: Teraz ja namawiam was do złego :mrgreen:
ja bym chętnie zagrał tylko czy ta gra nie zajmuje całego spotkania tak jak tron?
Obawiam się, że tak może być :roll:
Wuja pisze:Miałem po raz pierwszy okazję zagrać w Kingsburg
Bądź zwalone Um Krone und Kragen jak kto woli :wink:

Szkoda, że nie udało mi się dzisiaj z wami pograć, no ale niestety obowiązki przywołały mnie do porządku, w piątek będę od 16. Oczywiście SoE jest nadal aktualny, tylko data się zmieniła i mam nadzieję, że już ostatni raz :mrgreen: :twisted:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

A nam się nie udało dotrzeć - młyn w pracy niesamowity... Repek - jeżeli przyniosłeś Khronosa, to przepraszam bardzo za nieobecność :).
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Wrocław nie próżnuje. Wczoraj dość wysoka frekwencja jak na piątkowe spotkania Magma doliczył się ponad 30 osób.

Grane były:
Battlestar Galactic- na dwóch przeciwległych końcach sali Cyloni zniszczyli ludzkość. (dwa razy jednego wieczoru... )
Cash&Guns
Filou
Genua
Caylus
Rice Wars

i... więcej nie pamiętam bo skupiony byłem na walce z podłymi tosterami i próbach wydostania się z aresztu.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Bardzo zacne spotkanie, 28 osób - zaczęło się robić trochę ciasno, ale mamy kilka sal w zapasie w razie potrzeby, więc nie ma strachu :wink:

Spotkanie zdecydowanie zdominował Battlestar Galactica, aczkolwiek nie miałem przyjemności zagrania. Oprócz tego: Cash & Guns, Genua, Rice Wars (chyba tyle o ile pamiętam).

C&G chyba nie wymaga większego komentarza, aczkolwiek gra, która sprawdza się rewelacyjnie, a zabawa jest przy niej przednia - w szczególności, kiedy jeden z graczy pokazuje zamiast karty postaci (Bang, clic), kartę roli gracza (policjant, gangster) :lol:

Genua - dla mnie nowość, dużo słyszałem o tej grze, a nigdy nie miałem okazji zagrać, aż pojawiła się polska wersja. Od czego tu zacząć. Może od komponentów. Wszytko starannie wykonane, duże, czytelne, przejrzyste. Zasady mogą wydawać się na początku skomplikowane, jednak po 2-3 pierwszych turach wszytko zaczyna mieć ręce i nogi. Gra polega na podpłaceniu gracza (nie tylko gotówko, ale także kartami zadań czy żetonami materiałów lub specjalnymi), który właśnie wykonuje swoją turę, tak, aby poruszał się wieżą kupiecką w upragniony przez nas kierunek. Dzięki temu, może realizować nasze osobiste zadania, które wynikają z posiadanych przez każdego z graczy kart. Karty te można pozyskiwać także w trakcie rozgrywki. Wygrywa gracz posiadający największą ilość gotówki. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że sama rozgrywka (do której plansza jest oczywiście niezbędna) tak naprawdę toczy się poza planszą, między graczami, którzy muszą dojść do porozumienia gdzie się poruszyć, żeby osiągnąć określone cele. Gra bardzo przyjemna, bez większych przestojów i zdecydowanie godna chociażby spróbowania :wink: Ja jestem tą pozycją bardzo mile zaskoczony :)

Oczywiście przez BG (wrrrr źli ludzie, którzy w to grali :evil: :lol: ) nie udało się zagrać w Struggle'a, ani w After the Flood, a także w Neulanda, gdyż każda z tych pozycji wymagała +/- 3 godzin. Mam jednak nadzieję, że uda się niebawem wyłożyć co najmniej jeden z powyższych na stół :twisted:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Wuja »

Magma pisze:Oczywiście przez BG (wrrrr źli ludzie, którzy w to grali :evil: :lol: )
:wink: Pomimo tego, że wszyscy oprócz tokage grali w Battlestar Galactica pierwszy raz ( mówię tu o tej partii, w które uczestniczyłem), całkiem składnie poszła nam rozgrywka. Gra ma duży potencjał. :)

P.S. Nie obniżajmy umyślnie morale następnym razem. :lol:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Ja tam się ciesze że przegraliście :lol: :P
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: memnos »

Magma, jeśli będziesz w środę, to chętnie zagram w After the flood. W Struggle of empires w sumie też.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

memnos pisze:Magma, jeśli będziesz w środę, to chętnie zagram w After the flood. W Struggle of empires w sumie też.
Ja miałbym nie dotrzeć ? :mrgreen: Trzymam za słowo i mam nadzieję, że uda nam się zagrać :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Fingrin
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:34

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Fingrin »

Jutro o 13 na ulicy Dubois 3/1 tradycyjnie planszówki. Tym razem testujemy prócz innych planszówek Munchkin Quest - to Munchkinowa planszówka. Zapraszam serdecznie.
niczka

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: niczka »

Magma pisze:Ja tam się ciesze że przegraliście :lol: :P
ja tam wygrałam:P
...Cylonem być...:D
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Magma pisze:Ja tam się ciesze że przegraliście :lol: :P
Znaczy to tylko tyle że na następnych spotkaniach będziemy się próbowali odkuć :D


@Wuja-> My chyba razem musimy grać bez sympatyka, ew zagrajmy raz obniżając, raz nie obniżając żeby porównać obie strategie.
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: memnos »

@Wuja-> My chyba razem musimy grać bez sympatyka, ew zagrajmy raz obniżając, raz nie obniżając żeby porównać obie strategie.
Pozwolę sobie zacytować czyjąś wypowiedź na bgg: "[...] To nie jest gra o odzyskiwaniu zasobów, ale o ich nietraceniu.". Nie jest nigdzie powiedziane, że jak już prezydent dostanie kartę kworum zwięszającą morale, to te 6+ tak z automatu wyrzuci. Ja bym pozwolił sobie na stratę zasobu tylko będąc na samej granicy czerwonego obszaru i to tuż przed wejściem sympatyka. Obniżenie morale o 2-3 punkty to chyba więcej niż ten sympatyk mógłby zrobić będąc cylonem przez pół gry.

Ale to czysto akademicka dyskusja i w dodatku nie na temat. Fajna gra i chcę jeszcze raz ;-).
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Dominika nie da się wciągnąć w te kosmiczne porachunki :P to że wygrałaś wcale nie znaczy, że chcesz w to grać po raz drugi :lol: Prawda ... ? :roll: :lol:

Tak na poważnie, przynoszę jutro GoT'a, AtF i SoE na pewno. Jak ktoś ma jeszcze jakieś życzenia to czekam jutro do 15 :twisted:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: memnos »

Magma, będę jutro najpóźniej o 16.55. Może wcześniej, zależy jaki jestem mądry ;).
Jakbyś znalazł chętnych do gry wcześniej, to się nie przejmuj mną. Chociaż nie ukrywam, że byłoby mi miło jakbyś poczekał ;).
niczka

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: niczka »

Magma pisze:Dominika nie da się wciągnąć w te kosmiczne porachunki :P to że wygrałaś wcale nie znaczy, że chcesz w to grać po raz drugi :lol: Prawda ... ? :roll: :lol:
pewnie,że chcę:) i mam nadzieję wylosować tostera od razu:P
:twisted:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

memnos pisze:Chociaż nie ukrywam, że byłoby mi miło jakbyś poczekał ;).
Zaczekam, zaczekam :twisted:
niczka pisze:pewnie,że chcę:) i mam nadzieję wylosować tostera od razu:P
:twisted:
Czeluści piekielne już stoją przed Tobą otworem :lol: Jak chcesz, to toster mogę z domu przynieść, nie ma problemu :P Nie będziesz musiała losować :mrgreen:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: monga »

Ktoś się dzisiaj do Paśnika wybiera ?
Bo może mi się znowu uda tak koło 18:30 się zjawić :D

Edit: no niestety jednak nie będę mogła
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Wuja »

Ech, myślałem, że zrobię sobie małą przerwę od tej gry, ale wola ma słaba. :wink:

Znajdę jutro 4 chętnych na Battlestar Galactica? :twisted:

EDIT: Niestety, nie dotrę.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 15:14 przez Wuja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sandman »

Wuja pisze:
Znajdę jutro 4 chętnych na Battlestar Galactica? :twisted:
Jeśli można by się przyłączyć to ja bardzo chętnie bym zagrał, ale w następnym tygodniu. Da się coś takiego zorganizować?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: boskiolo »

No to szukam zgodnie z zapowiedzią chętnych na partię w Struggle of Empires - z tego co do tej pory ustaliłem to jest trójka chętnych zdecydowanych i dwójka - trójka niezdecydowanych wahających się
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Moja dzisiejsza dyspozycyjność umysłowa podczas gry w starcrafta zdecydowanie dała się we znaki współgraczom za co ogromnie przepraszam i obiecuje, że już więcej nie dam wygrać Wiktorowi.

Ja za to szukam chętnych do zrobienia w końcu porządku w pewnej chińskiej wiosce okupowanej przez duchy. W końcu ktoś musi pokonać Wu-fenga!
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Ja tam przekrzykiwać się nie będę w co bym zagrał, ale bardzo chcę podziękować moim współgraczom za dzisiejszą partię Comuni i La Citty :mrgreen:

W końcu przekonałem się że Comuni nie jest aż tak zepsutą grą na jaką wyglądała po pierwszych 3 partiach :lol: Pierwszy raz udało mi się uniknąć ujemnych punktów za najazdy, a grę wszyscy skończyli w okolicach 40 pkt. Bardzo przyjemna i szybka partia po której mój apetyt na tą grę wzrósł straszliwie :mrgreen: Na kubku mam nadzieję się odgryźć niebawem, a to wszystko przez dwa budynki, które bezczelnie próbował mi podkupić :evil: :wink:

La Citta również była bardzo przyjemna jednak nie udało nam się skończyć partyjki w 4 osoby. Po wytłumaczeniu zasad zostało nam niecałe 1,5 godziny, a po tym czasie byliśmy dopiero w połowie gry :roll: Pozycja jednak godna uwagi IMO, więc jakby ktoś chciał pograć to jestem do dyspozycji :mrgreen:

Ktoś ma jakieś życzenia na piątek (nie licząc GoT'a :wink: ) ?
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Czy ktoś by się może pisał na Age Of Steam w weekend u mnie?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: MichalStajszczak »

W najbliższą sobotę 21.03 w galerii handlowej Pasażu Grunwaldzkiego rozegrany zostanie turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Monopoly. Ponieważ w Poznaniu miałem pytania od uczestników, szczególnie tych, którzy odpadli w pierwszej rundzie, na temat następnych zawodów, pomyslałem o tym, żeby takim osobom zaproponować udział w Gratislawii i/lub spotkaniach we Wrocławiu. Jeżeli ktos mógłby podrzucic w sobotę, najlepiej miedzy 11 a 12, do Pasażu jakieś ulotki, to ewentualnie dałbym je zainteresowanym osobom i dziennikarzom, którzy będą na imprezie.
Chyba, że macie już komplet i imprezę chcecie zachować w konspiracji :wink:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: macike »

Michale dzięki za info postaramy się nie przegapić okazji.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
ODPOWIEDZ