Terrors of London VS. Aeon's End

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Terrors of London VS. Aeon's End

Post autor: mazur_84 »

Szukam karcianki do gry głównie w 2 osoby. Ważne żeby się szybko nie nudziła i była niezła estetycznie. Te dwie w temacie zwróciły moją uwagę, choć wiem że to 2 zupełnie różne typy gier. Jeśli ktoś je zna, to mógłby ocenić która daje więcej frajdy i sprawdza się w dłuższej perspektywie czasu? Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Partizant
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:36
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Re: Terrors of London VS. Aeon's End

Post autor: Partizant »

mazur_84 pisze: 02 gru 2020, 02:08 Szukam karcianki do gry głównie w 2 osoby. Ważne żeby się szybko nie nudziła i była niezła estetycznie. Te dwie w temacie zwróciły moją uwagę, choć wiem że to 2 zupełnie różne typy gier. Jeśli ktoś je zna, to mógłby ocenić która daje więcej frajdy i sprawdza się w dłuższej perspektywie czasu? Z góry dzięki!
Aeon's End:
- rozgrywka zarówno solo jak i w dwie osoby jest bardzo satysfakcjonująca. Można grać w 4 (bez zbędnych opóźnień).
- duża regrywalność podstawki (4 nemezis, 8 magów, losowy rynek)
- tania podstawka (ostatnio można było dorwać w Gandalfie za 87 zł)
- kooperacja (dla jednych zaleta dla innych wada)
- setup (bez insertu bywa irytujący - ale czas gry i przyjemność rozgrywki to rekompensuje)
- dostępne 4 dodatki, dwie podstawki, Legacy i New Age

Terrors of London:
- rozgrywka tylko na dwie osoby (1 vs 1), ale bardzo satysfakcjonująca
- mniejsza regrywalność niż AE (4 władców)
- lepszy klimat niż w AE (ale przy 20 minutowej partii za dużo się nim nie nacieszysz)
- tania podstawka (62 zł)
- szybki setup, szybka gra
- dostępne dwa dodatki (ale pewnie będzie więcej)

Każda z nich daje dużo frajdy. Są całkowicie różne (kooperacja bez negatywnej interakcji vs duża ilość negatywnej interakcji). Terrors of London może być wyciągany pomiędzy większymi grami. Jednak przy ciągłej grze z tą samą osobą regrywalność będzie znacznie słabsza niż AE (przy podstawkach).
Jeżeli lubisz karcianki to warto mieć obie (tym bardziej przy takich cenach).
mazur_84
Posty: 218
Rejestracja: 23 paź 2011, 15:07
Has thanked: 45 times
Been thanked: 5 times

Re: Terrors of London VS. Aeon's End

Post autor: mazur_84 »

Dziękuję za tak kompleksowe porównanie! Choć nie ulatwiłeś wyboru i chyba skończy się na zakupie obu ;-)
ODPOWIEDZ