Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

Torquemada666 pisze: 15 lis 2020, 13:12 Ktoś wie czy oferta dostępna w 3trolle.pl to jakaś mała ilość i może szybko zniknąć, czy raczej nie ma tego typu obawy?
Co ciekawe 3trolle mają w ofercie polską edycję z KS (tak tylko wspomnę, że cena już poszła w górę od momentu jak u nich rezerwowałem swoją kopię), natomiast po kontakcie z innym sklepem się dowiedziałem, że oni rozmawiali z Galaktą na temat przedsprzedaży, ale Galakta oferowała im jedynie wersję reatilową więc wychodzi na to, że 3trolle biorą zamówienie prosto z KS.
Także obstawiam, że będą mieli przedsprzedaż do zamknięcia PM-a.
reju84
Posty: 25
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: reju84 »

To jednak wersje kickstarter i retail będą się od siebie różniły? Mam zamówione od 3trolli i nie mogę się doczekać. Jest ktoś na forum kto zamawia grę z kickstartera i ma miejsce by podłączyć się na zestaw protektorów na karty ?
Pozdrawiam serdecznie
Cofi
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2020, 12:02

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Cofi »

Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie cen na KS. Już parę razy pojawiła się tu informacja że lepiej zamówić z 3trolle. Tylko dlaczego? Cena KS to około 390 zł. 3 trolle w tej chwili 429. Zbiórka zakończona ale dalej w preorderze można zamawiać. Czy ja coś źle liczę? 😉
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Phate »

Wcześniej były promocje na ten tytuł 3 trollach i zestaw z dodatkami kosztował bodajże 399 zł
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

Cofi pisze: 03 gru 2020, 13:01 Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie cen na KS. Już parę razy pojawiła się tu informacja że lepiej zamówić z 3trolle. Tylko dlaczego? Cena KS to około 390 zł. 3 trolle w tej chwili 429. Zbiórka zakończona ale dalej w preorderze można zamawiać. Czy ja coś źle liczę? 😉
100 + 20 dolarów wysyłka daje 120 dolarów. Wg aktualnego kursu revolut to 442 zł. W Trolach na te chwile masz za 430, wczesniej było 390. Dodatkowo wysyłka gratis, mozliwosc platnosci jak fizycznie beda mieli gry na sklepie (czyli za ten rok), platnosc w naszej walucie (niektorzy narzekaja, ze brak revoluta/przewalutowanie drogie) oraz dodatkowo mozliwosc uzycia rabatu z konta (7% chyba, w tym wypadku zawsze to te 30 zł).
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: japanczyk »

Cofi pisze: 03 gru 2020, 13:01 Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie cen na KS. Już parę razy pojawiła się tu informacja że lepiej zamówić z 3trolle. Tylko dlaczego? Cena KS to około 390 zł. 3 trolle w tej chwili 429. Zbiórka zakończona ale dalej w preorderze można zamawiać. Czy ja coś źle liczę? 😉
Ja dałem z 6% rabatem 376 zł, obecnie z tym samym rabatem 404 zł kosztuje. W czasie kampanii kurs był również zdecydowanie wyższy niz teraz.
Cofi
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2020, 12:02

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Cofi »

Dzięki za wyjaśnienia. Teraz ma to sens 😁 jeszcze kwestia przemyślenia ale spodobał mi się ten tytuł. Czy między tą edycją a poprzednimi są jakieś znaczące różnice? Nie wiem na ile sugerować się recenzjami bądź opisami poprzednich wydań.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

Cofi pisze: 03 gru 2020, 13:26 ... Czy między tą edycją a poprzednimi są jakieś znaczące różnice? Nie wiem na ile sugerować się recenzjami bądź opisami poprzednich wydań.
Prześledź ten wątek i znajdziesz odpowiedzi:) Kwestii preferowanych, ulubionych i zaufanych recenzentów niestety tu nie przeskoczymy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: sielus »

Wiecie może, czy są jakieś sensowne rabaty przy grupowych zamówieniach?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

Niestety nie. Naepsza opcja to 3 Trolle.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: sielus »

Yuri pisze: 03 gru 2020, 17:17 Niestety nie. Naepsza opcja to 3 Trolle.
Ale bezposrednio z KSa, razem z przesyłką (240$), i tak wychodzi taniej niż w 3 Trollach (949PLN),
Chyba, że czegoś nie kumam, albo masz dodatkowy rabat?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Gromb »

Wystarczy, że masz zniżkę ok 7% i robi się to oplacalne
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

sielus pisze: 03 gru 2020, 18:28
Yuri pisze: 03 gru 2020, 17:17 Niestety nie. Naepsza opcja to 3 Trolle.
Ale bezposrednio z KSa, razem z przesyłką (240$), i tak wychodzi taniej niż w 3 Trollach (949PLN),
Chyba, że czegoś nie kumam, albo masz dodatkowy rabat?
Ale my to o core rozmawiamy, a nie all in - takowy owszem korzystaniej wychodzi, ale przeczytaj moje argumenty wyzej + jednak PM chyba juz jest zamknięty na late pledge
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: sin »

Hardkor: PM jest otwarty do (na tę chwilę) 01/02/2021, lecz ceny są nieco większe w stosunku do tych z KS.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

A to nie wiedziałem, to muszę się skontaktować z kolegą od mat :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Curiosity »

Prośba o nierobienie z tematu o grze, wątku zakupowego. Od tego jest podforum z Zamówieniami Zbiorowymi.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Lion86 »

Mam pytanie do obecnych posiadaczy Machina Arcana. Jak bardzo potrzebny jest dodatkowy zestaw kości oraz protektory na karty? Nie jestem fanem koszulkowania gier dla zasady, aczkolwiek czasem gra nas do tego nie jakoby zmusza, czy to poprzez konieczność częstego tasowania kart, czy też poprzez słabe ich wykonanie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Yuri »

Dla mnie zbędne.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: pan_slaw »

Dla chętnych warto wspomnieć, że 3Trolle mają już w ofercie koszulki https://3trolle.pl/21433-machina-arcana ... e-set.html
Ostatnio zmieniony 05 gru 2020, 09:09 przez pan_slaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

Jak duża jest potrzeba tasowania kart i czy w ogóle? Te koszulki to rzeczywiście się przydadzą, czy to tylko w formie protektorów?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Tasujesz karty przed rozpoczęciem gry, odkładasz i dobierasz w trakcie. Czasem pewne efekty gry zmuszają do przetasowania którejś talii. Nie mieli się tutaj kart, jak w typowych karciankach. Jest kart dużo, fakt, ale to głównie przedmioty i wydarzenia. Więc raczej to protektory.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: strid3rr »

hamish pisze: 05 gru 2020, 10:01 Tasujesz karty przed rozpoczęciem gry, odkładasz i dobierasz w trakcie. Czasem pewne efekty gry zmuszają do przetasowania którejś talii. Nie mieli się tutaj kart, jak w typowych karciankach. Jest kart dużo, fakt, ale to głównie przedmioty i wydarzenia. Więc raczej to protektory.
A jakiej jakości był papier użyty przy 2ed. ? Gruby, lakierowany, czy coś innego?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: hamish »

Karty są dość grube i lakierowane (wzmocnienie było jednym ze stretch goali).

TUTAJ możesz sprawdzić jak to wygląda "na żywo".
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Evokenx »

A ta Polska wersja z 3 trolli to też od Galakty tłumaczenie? :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Hardkor »

Evokenx pisze: 10 gru 2020, 13:50 A ta Polska wersja z 3 trolli to też od Galakty tłumaczenie? :)
Tak
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ