Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

Marcinus pisze: 07 wrz 2020, 12:48
tomuch pisze: 30 sie 2020, 21:28 Czy znajdę gdzieś w interneciech polskie tłumaczenia kart? Kupiłem 5 zestawów przygodowych z cyklu Dwarrowdelf w wersji angielskiej, chciałbym wrzucić tłumaczenie w koszulki, żeby nie było większego dysonansu, a wiem, że nie przetłumaczę tak dobrze, żeby zachować klimat.
Index kart gracza w plikach BGG.
A czy późniejsze dodatki też gdzieś w ten sposób są opracowane? Bo np. Głosu Isengardu w tym pliku nie ma.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Marcinus »

do usunięcia
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2020, 14:08 przez Marcinus, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcinus
Posty: 26
Rejestracja: 02 lis 2018, 21:35
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Marcinus »

tomuch pisze: 30 sie 2020, 21:28
A czy późniejsze dodatki też gdzieś w ten sposób są opracowane? Bo np. Głosu Isengardu w tym pliku nie ma.
No cóż musisz pewnie liczyć na jakąś życzliwą duszę która zrobi zdjęcia kart.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... eadnaught/

Ktoś ? Coś?

Nie bylo zapowiedzi....
SoloPlayer
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

Być może dlatego, że przytoczony artykuł jest właśnie tą zapowiedzią. :wink:
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

tomuch pisze: 30 sie 2020, 21:28 Czy znajdę gdzieś w interneciech polskie tłumaczenia kart? Kupiłem 5 zestawów przygodowych z cyklu Dwarrowdelf w wersji angielskiej, chciałbym wrzucić tłumaczenie w koszulki, żeby nie było większego dysonansu, a wiem, że nie przetłumaczę tak dobrze, żeby zachować klimat.
Jeżeli chcesz, to mogę zrobić zdjęcia.
Chcesz wszystkie 6 (bo kupisz go też w wersji ENG), czy ten 6-ty już masz w wersji PL?
Wystarczy jeżeli zrobię jedno zdjęcie dla kart, które powtarzają się?

Ja za to poszukuję tego samego ale z 2 dodatkami:
a) Hobbit: Na progu
b) Czarni Jeźdźcy

Może ktoś mógłby zrobić to dla mnie?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

alpha pisze: 22 wrz 2020, 13:05
tomuch pisze: 30 sie 2020, 21:28 Czy znajdę gdzieś w interneciech polskie tłumaczenia kart? Kupiłem 5 zestawów przygodowych z cyklu Dwarrowdelf w wersji angielskiej, chciałbym wrzucić tłumaczenie w koszulki, żeby nie było większego dysonansu, a wiem, że nie przetłumaczę tak dobrze, żeby zachować klimat.
Jeżeli chcesz, to mogę zrobić zdjęcia.
Chcesz wszystkie 6 (bo kupisz go też w wersji ENG), czy ten 6-ty już masz w wersji PL?
Wystarczy jeżeli zrobię jedno zdjęcie dla kart, które powtarzają się?

Ja za to poszukuję tego samego ale z 2 dodatkami:
a) Hobbit: Na progu
b) Czarni Jeźdźcy

Może ktoś mógłby zrobić to dla mnie?
Cały cykl Dwarrowdelf ma tłumaczenia PL wstawione do pliku na BGG. Hobbit: Górą i dołem i Na progu, o ile się nie mylę też jest. Ale już Głosu Isengardu czy Czarnych Jeźdźców nie ma.
Jeżeli ktoś by chciał zrobić zdjęcia, można by było zaktualizować plik.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Cześć!
Chciałem ostatnio zagrać w coś, w rodzaju kampanii we Władcy Pierścieni LCG, ale trudno znaleźć cokolwiek o takowej kampanii. Jedyne co do tej pory udało mi się przeczytać, to zasady ,,Gry Mistrzowskiej” w instrukcji, aczkolwiek uważam, że są one dość niezbalansowane, bo nie wyobrażam sobie przechodzenia trzech scenariuszy pod rząd bez odnawiania poziomu zagrożenia. Z drugiej zaś strony, co to za kampania, w której co grę trzeba usuwać postępy (zdejmować karty ze stołu i z powrotem wtasowywać je do talii, chyba że się mylę i karty zostają).
Tak, więc postanowiłem zmodyfikować te zasady i zrobić coś takiego: przechodzimy 3 scenariusze pod rząd (najlepiej takie powiązane za sobą np te z podstawki albo z rozszerzenia Khazad-dûm) i zachowujemy z poprzedniego scenariusza wszystko, co mamy na stole na następny (,czyli bohaterów wraz z ranami i zasobami, sprzymierzeńców, dodatki, karty w talii, na ręce i stosie kart odrzuconych oraz poziom zagrożenia), z jedną tylko różnicą - poziom zagrożenia ma wynosić 100, żeby gracz został wyeliminowany z gry (oczywiście gracz nadal zostanie wyeliminowany, gdy wszyscy jego bohaterowie zginą).
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Szczególnie zastanawiam się, czy gra będzie dość zbalansowana, bo nie wiem, czy 100 zagrożenia, to nie za dużo i nie powinno być coś koło 90 albo, czy zbyt rozbudowany stół ze sprzymierzeńcami nie będzie w stanie zbyt łatwo pokonywać kolejnych scenariuszy.
Czekam na opinie i uwagi.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

No tak średnio, bym powiedział, tak średnio raczej :)

Poza tym: sagi, AH LCG.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

Podobne rozwiązania raczej nie zdadzą egzaminu. O ile przejście pierwszego scenariusza przebiegałoby normalnie, to drugi i trzeci, zakładając że masz dobrze skrojoną talię, przechodziłoby się z marszu. Po cóż ustawiać maksymalny poziom zagrożenia na 100 czy nawet 60-70, skoro w drugiej przygodzie już na starcie będziesz questował za 20 i bił za 30?

Można by pomyśleć, czy by od drugiego scenariusza na podwoić liczby kart wykładanych z talii przeciwności. Ba, nawet potroić.

Inna sprawa, jak w takim maratonie prezentowałaby się sprawa "przewijania" talii gracza?
Awatar użytkownika
Admirał Thrawn
Posty: 132
Rejestracja: 31 mar 2020, 10:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Admirał Thrawn »

Rozumiem. Czyli kampania raczej się nie sprawdzi w tej grze. Dzięki za uwagi.
,,-Do you know the difference between an error and a mistake, ensign?
-No sir.
-Everyone can make an error, ensign. But that error doesn’t become a mistake until you refuse to correct it”
gxpl
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2019, 09:19
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: gxpl »

Jest jeszcze coś takiego:
https://boardgamegeek.com/thread/121486 ... e-lotr-lcg

Ale nie miałem okazji spróbować, więc nie wiem, czy działa.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Gatherey »

Tak sobie szukam j szukam jakiejś miesistej gierki fantasy do solo i po raz kolejny natrafilem na Lotra. Problem jest tego rodzaju, że koszt kupienia wszystkiego obecnie to jest chyba że 3k jak nie lepiej. Da się gdzieś poklikac online, żeby zobaczyć o co chodzi?

I jeszcze pytanko - jak dobrze rozumiem nie ma czegoś takiego jak kampania tutaj prawda? Misje to jednostrzaly z polaczona fabula? Nie ma czegoś takiego jak zdobywanie expa i ulepszanie deckow jak w AH LCG, zgadza się?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Gatherey pisze: 24 paź 2020, 01:19 Tak sobie szukam j szukam jakiejś miesistej gierki fantasy do solo i po raz kolejny natrafilem na Lotra. Problem jest tego rodzaju, że koszt kupienia wszystkiego obecnie to jest chyba że 3k jak nie lepiej. Da się gdzieś poklikac online, żeby zobaczyć o co chodzi?

I jeszcze pytanko - jak dobrze rozumiem nie ma czegoś takiego jak kampania tutaj prawda? Misje to jednostrzaly z polaczona fabula? Nie ma czegoś takiego jak zdobywanie expa i ulepszanie deckow jak w AH LCG, zgadza się?
OCTGN, możesz tam spróbować swoich sił. Są na necie poradniki jak zacząć.
Nie musisz wszystkiego na raz kupować, szczerze mówiąc to wystarczy jedna/dwie podstawki + jeden cykl, a grania i tak będziesz miał na wiele partii.

Jedyną kampanią to są te z Sagi (Hobbit i ta z książki), cała reszta cykli to oddzielne historie, połączone ze sobą tylko umownie. Nie podnosi się tu poziomu, nie kupuje ulepszeń kart, deck możesz przebudowywać przed każdą misją.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Gatherey pisze: 24 paź 2020, 01:19 Tak sobie szukam j szukam jakiejś miesistej gierki fantasy do solo i po raz kolejny natrafilem na Lotra. Problem jest tego rodzaju, że koszt kupienia wszystkiego obecnie to jest chyba że 3k jak nie lepiej. Da się gdzieś poklikac online, żeby zobaczyć o co chodzi?
Do grania nie musisz mieć wszystkiego co wyszło, chyba że jesteś typem kolekcjonera to rozumiem przymus ;) Kup coreset i zapoznaj się z grą, a później możesz dołożyć cokolwiek znajdziesz. Pierwsze dwa cykle oferują przygody dość luźno ze sobą powiązane. Od trzeciego wprowadzono fabułę. Saga WP jest świetna, ale ciężko będzie ją skompletować. Fajną opcją może być kompletowanie samych dużych pudełek, czyli deluxów. Każdy z nich zawiera trzy przygody ze sobą powiązane, dwóch bohaterów i kilkadziesiąt kart graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szpanerski »

Hej. Chce zakupić Core Set i zapewne szukać dodatków. Wiem, że nie wszystko znajdę i nie na wszystko będzie mnie stać (kosmicznych cen nie zapłacę), ale wiem że jest pełno fanowskich dodatków. Mam 3 pytania o nie i nie tylko:

1. Czy pliki do fanowskich dodatków są powszechnie dostępne (najlepiej po polsku)? Można je wydrukować (zlecić komuś, profesjonalny druk, który będzie jakoś zbliżony do oryginału)? Czy nawet jak są trzeba je poprawić bo to zwykle skany (nie wiem czy ogarnę takie przygotowanie pliku pod druk żeby miał dobrą jakość i te same wymiary pod oryginał)?

2. Pytanko podobne do pierwszego (jak lamie zasady i nie powinienem o to pytać to olejcie je poprostu). Czy może są gdzieś pliki kart orgialnych scenariuszy? Chętnie pogralbym w każdą przygodę jednak skoro nie można jej kupić to choć drukowana wersja byłaby fajna (oczywiście na własny użytek).

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Powiem tak, spokojnie nie starczy Ci czasu na ogranie tego co można kupić :) a Ty jeszcze nic nie kupiłeś, a już masz jakieś z czapy problemy
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sorfal »

Da się sensownie w to pograć, kupując podstawkę i ze dwa trzy duże dodatki (nie będące jednak częściami Sagi ani Hobbita)? Jest tak, to jakie dodatki z obecnych na rynku po polsku warto dobrać?
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Neoptolemos »

Da się, aczkolwiek więcej "wyciśniesz" z każdego boxa, jeśli dokupisz konkretny powiązany z nim cykl małych dodatków. Jeśli natomiast chcesz kupić same big boxy, to w zasadzie wszystkie są fajne, pytanie, jaki klimat lubisz (np. Khazad-Dum to krasnoludy i kopalnie, Szara Przystań elfy i przygody na morzu, a Spadkobiercy Numenoru premiują granie monokolorowymi taliami).
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
puciol
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: puciol »

Core set + khazad-dum + 2 losowe duże dodatki to gry na pół roku. Ja kupowałem wszystko co było po polsku, a resztę po francusku jestem może w 1/3 gry a w tym roku grałem naprawdę dużo. Małych dodatków już nie kupuje, zakończyłem na dwarrowdelf (2 cykl) bo wiem ze tego nie przerobie. Raz na miesiąc otwieram duży dodatek, ten rok gram tylko w WP. Kupowanie wszystkiego miało chyba sens tylko gdy ktoś gra od początku i te 8(?) lat jest ok żeby przegrać cała zawartość.
Podsumowując nie bójcie się wchodzić teraz w grę, jest tego tyle że i tak nie dacie rady :)
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Na ffg ponownie pojawil sie collectors edition. Czy wiecie moze czy ktorykolwiek sklep sciaga to do PL?
SoloPlayer
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sorfal »

A Khazad-dum to taki dodatek bez którego ani rusz? No skoro tak, to spróbuję z zestawem Core Set + Khazad-dum i Szara przystań + Piaski Haradu, bo będę miał morze i pustynię, więc jakaś tam różnorodność. No i może za jakiś czas Zaginione królestwo, albo Dzicz Rhovanionu, żeby mieć jakieś ostępy :) Czy warto otwierać dodatki chronologicznie - po dacie wydania?
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

sorfal pisze: 06 gru 2020, 16:48 A Khazad-dum to taki dodatek bez którego ani rusz? No skoro tak, to spróbuję z zestawem Core Set + Khazad-dum i Szara przystań + Piaski Haradu, bo będę miał morze i pustynię, więc jakaś tam różnorodność. No i może za jakiś czas Zaginione królestwo, albo Dzicz Rhovanionu, żeby mieć jakieś ostępy :) Czy warto otwierać dodatki chronologicznie - po dacie wydania?
Khazad dum ma bardzo mocnych bohaterow, miedzy innymi niebieski Glorfindel czy zielony Aragorn.
Warto, bo wtedy poznasz na spokojnie karty, synergie miedzy nimi. Otwarcie wszystkiego na raz moze przytłoczyć iloscia kart.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: sorfal »

A ma znaczenie, czy najpierw otworzę Piaski, czy Szarą przystań czy jeszcze inny?
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

sorfal pisze: 06 gru 2020, 17:34 A ma znaczenie, czy najpierw otworzę Piaski, czy Szarą przystań czy jeszcze inny?
Wraz z kolejnymi dodatkami poziom trudności wzrastał.
Oczywiście mozesz otworzyć, ktory dodatek Ci sie podoba (czy to Piaski czy Przystań), ale mogą one sie okazać trudne i zniechęcić Cie do dalszej gry.
Wiec zachęcam do otwierania po kolei ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
ODPOWIEDZ