Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: rattkin »

Nie, tego to akurat pewnie nie bedzie już nigdy. NISEI, organizacja, która zajmuje się dalszym rozwojem Netrunnera, ma w planach wypuścić nowy zestaw startowy swojego autorstwa - https://nisei.net/article/announcing-sg. Niestety, mają obsuwę i z grudnia 2020 zrobiło się Q1 2021.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: 77rpm »

A już się ucieszyłem :) Używki chodzą w dość wysokich cenach... niestety. Dałeś promyczek nadziei :)
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 69 times
Been thanked: 103 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: piwko »

A jak to będzie można zamówić?

Z mojej strony polecę Ascension. Super deck building.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: rattkin »

Tam jest napisane wszystko.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

Aktualnie z tego co widzę wszedłbym w Hero Relms + dodatki oraz w dodruk Star Realms z dodatkami. Są to stosunkowo tanie opcje a zapewne oba dadzą sporo frajdy. Dla osób które lubią mroczne klimaty to zdecydowanie Terror of London.
Jeżeli Aeons End możemy nazwać karcianką a chyba tak to też myślę że warto.

Pytanie natomiast do obeznanych w temacie:
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego mając wszystko co wyszło do wcześniej wspominanego WH40 Podbój w PL powinienem mieć 3x Podstawke? Granie domowe w moim przypadku wchodzi tylko w grę. Ale nie chciałbym mieś "niekompletnej kolekcji"
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Szewa »

BOLLO pisze: 05 mar 2021, 11:20 Aktualnie z tego co widzę wszedłbym w Hero Relms + dodatki oraz w dodruk Star Realms z dodatkami. Są to stosunkowo tanie opcje a zapewne oba dadzą sporo frajdy. Dla osób które lubią mroczne klimaty to zdecydowanie Terror of London.
Jeżeli Aeons End możemy nazwać karcianką a chyba tak to też myślę że warto.

Pytanie natomiast do obeznanych w temacie:
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego mając wszystko co wyszło do wcześniej wspominanego WH40 Podbój w PL powinienem mieć 3x Podstawke? Granie domowe w moim przypadku wchodzi tylko w grę. Ale nie chciałbym mieś "niekompletnej kolekcji"
Jak to w LCG bywa, w podstawce bardzo mocne karty są w x1 kopii. Takich kart możesz mieć w talii 3. Aby mieć większe szanse na dociągnięcie wspomnianej kart zwykle chcesz mięc x3, czyli musisz mieć trzy podstawki.

Oczywiście możesz grać ze wszystkimi dodatkami tylko na jednej podstawce :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 05 mar 2021, 11:20 Aktualnie z tego co widzę wszedłbym w Hero Relms + dodatki oraz w dodruk Star Realms z dodatkami. Są to stosunkowo tanie opcje a zapewne oba dadzą sporo frajdy. Dla osób które lubią mroczne klimaty to zdecydowanie Terror of London.
Jeżeli Aeons End możemy nazwać karcianką a chyba tak to też myślę że warto.

Pytanie natomiast do obeznanych w temacie:
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego mając wszystko co wyszło do wcześniej wspominanego WH40 Podbój w PL powinienem mieć 3x Podstawke? Granie domowe w moim przypadku wchodzi tylko w grę. Ale nie chciałbym mieś "niekompletnej kolekcji"
W tym systemie składa się decki, które mają maksymalnie 3 karty tego samego rodzaju. Tylko kupując 3 podstawki, lub wymieniając się z kimś (w co powątpiewam) można otrzymać po 3 karty każdego rodzaju. W dodatkach bodajże już wszystkiego jest po 3.

EDIT:
Dla mnie jedyną karcianką, którą będę chyba kochał zawsze to MTG. CO prawda dzisiaj nie mając wiedzy z okresu ponad 15 letniego grania bardzo ciężko byłoby mi zacząć. Zawsze można zacząć od samego standardu (małą pula kart szybko rotujących). Stosunkowo jak na MTG niewielkie koszty, ale to sprawa indywidualna każdego portfela. Polecam ściągnąć sobie MTG arenę i pograć za darmo. Im więcej grasz, tym więcej masz i większa zabawa. Obecnie gram tylko MTG online (ze względu na koszty i martwą scenę karcianą w mojej okolicy). Czasami znajdzie się ekipa na drafta i tyle. Nie znam lepszej gry karcianej! Ostrożnie - uzależnia.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2021, 11:51 przez hipcio_stg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

hipcio_stg pisze: 05 mar 2021, 11:46
BOLLO pisze: 05 mar 2021, 11:20 Aktualnie z tego co widzę wszedłbym w Hero Relms + dodatki oraz w dodruk Star Realms z dodatkami. Są to stosunkowo tanie opcje a zapewne oba dadzą sporo frajdy. Dla osób które lubią mroczne klimaty to zdecydowanie Terror of London.
Jeżeli Aeons End możemy nazwać karcianką a chyba tak to też myślę że warto.

Pytanie natomiast do obeznanych w temacie:
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego mając wszystko co wyszło do wcześniej wspominanego WH40 Podbój w PL powinienem mieć 3x Podstawke? Granie domowe w moim przypadku wchodzi tylko w grę. Ale nie chciałbym mieś "niekompletnej kolekcji"
W tym systemie składa się decki, które mają maksymalnie 3 karty tego samego rodzaju. Tylko kupując 3 podstawki, lub wymieniając się z kimś (w co powątpiewam) można otrzymać po 3 karty każdego rodzaju. W dodatkach bodajże już wszystkiego jest po 3.
A czyli FFG poszło o krok dalej od Wizardów i wypuścili na smaka podstawke z 1x kopią kart a małe dodatki już z 3x kopiami tak? A co z dużymi dodatkami?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: hipcio_stg »

Wydaje mi się, że tylko podstawka na to cierpi, ale to do sprawdzenia ze spisami. Nie wchodziłem w ten system. Zapewne crapu są po 2-3 kopie, a bomby po jednej - klasyka.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

W dużych dodatkach też jest wszystkiego po x3 :) Ja mam zamysł mieć tylko dwie podstawki, myślę że tyle wystarczy bo sporo kart jest po dwie kopie. A i kart neutralnych przyda się nawet po 4 kopie bo dla dwóch graczy :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

Evokenx pisze: 05 mar 2021, 13:45 W dużych dodatkach też jest wszystkiego po x3 :) Ja mam zamysł mieć tylko dwie podstawki, myślę że tyle wystarczy bo sporo kart jest po dwie kopie. A i kart neutralnych przyda się nawet po 4 kopie bo dla dwóch graczy :D
Rozumiem że na takiego samego raka (1x kpia w CS)cierpiała Inwazja tak? Tam tez trzeba mieć po 2-3 CoreSety?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: mat_eyo »

Inwazja, Lotr, Netrunner, Arkham Horror. Wydaje mi się, że dopiero przy Marvel Champions FFG wypuściło core set, którego jedna kopia wystarczy. Przy czym cs do Marvela jest od razu wyraźnie droższy od poprzednich.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

Pojawiła się może jakaś nowa duża karcianka w ostatnich miesiącach, bądź zapowiedź? Szkoda że nie powstają już nowe karcianki od FFG choć wciąż ciągną jeszcze sporo karcianych gier dodatkami, to mimo wszystko chciałbym coś nowego :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

Evokenx pisze: 26 sie 2021, 15:07 Pojawiła się może jakaś nowa duża karcianka w ostatnich miesiącach, bądź zapowiedź? Szkoda że nie powstają już nowe karcianki od FFG choć wciąż ciągną jeszcze sporo karcianych gier dodatkami, to mimo wszystko chciałbym coś nowego :D
Słuchy mnie kiedyś doszły że ma powstac "nowy" NetRunner. Nie wiem czy to plota czy prawda ale warto mieć to na oku.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: feniks_ciapek »

BOLLO pisze: 26 sie 2021, 15:08 Słuchy mnie kiedyś doszły że ma powstac "nowy" NetRunner. Nie wiem czy to plota czy prawda ale warto mieć to na oku.
Te plotki, które teraz krążą, to raczej skończą się na taliach do Magic: the Gathering w klimacie Netrunnera. Na razie nowym Netrunnerem jest to, co wypuszcza NISEI bez afiliacji z jakimkolwiek wydawnictwem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

feniks_ciapek pisze: 27 sie 2021, 01:46
BOLLO pisze: 26 sie 2021, 15:08 Słuchy mnie kiedyś doszły że ma powstac "nowy" NetRunner. Nie wiem czy to plota czy prawda ale warto mieć to na oku.
Te plotki, które teraz krążą, to raczej skończą się na taliach do Magic: the Gathering w klimacie Netrunnera. Na razie nowym Netrunnerem jest to, co wypuszcza NISEI bez afiliacji z jakimkolwiek wydawnictwem.
Cieszę się że już nie gram w MTG (chociaż po cichu wciąż się wzruszam jak o nim pomyślę) jak dowiedziałem się że WH podpisało z nimi umowę i WH(może już są nie wiem bo nie śledzę) świat zostanie wessany do MTG.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: feniks_ciapek »

BOLLO pisze: 27 sie 2021, 09:40 Cieszę się że już nie gram w MTG (chociaż po cichu wciąż się wzruszam jak o nim pomyślę) jak dowiedziałem się że WH podpisało z nimi umowę i WH(może już są nie wiem bo nie śledzę) świat zostanie wessany do MTG.
Mnie prawie wciągnęły z powrotem talie z D&D. Na razie się jednak trzymam i mam nadzieję, że tak zostanie. :D
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: everan »

feniks_ciapek pisze: 27 sie 2021, 12:10 Mnie prawie wciągnęły z powrotem talie z D&D. Na razie się jednak trzymam i mam nadzieję, że tak zostanie. :D
Nic się nie trzymaj, super są - sealedy i drafty mniam mniam, mechaniki fajne, klimat utrafiony w dziesiątkę! Na Arenie popykaj za darmo, jak nie chcesz piniondzów wykładać - chociaż może to nie to samo co rzucanie d20 na stole ;)
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: lemon_curry »

a STAR WARS LCG?
jakie opinie w porównaniu do innych tu podawanych? ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Ardel12 »

lemon_curry pisze: 27 sie 2021, 15:48 a STAR WARS LCG?
jakie opinie w porównaniu do innych tu podawanych? ;)
Słabizna :) miałem swego czasu, pograłem wyłącznie w podstawkę i dla mnie może nie kasztan, ale mocny średniak. GoT 1ED mi siadła o wiele wiele lepiej. WH Inwazja świetny. Netrunner mnie nie przekonał, ale i tak stoi wyżej od SW w moim rankingu.
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: lemon_curry »

Ardel12 pisze: 27 sie 2021, 19:51
Słabizna :) miałem swego czasu, pograłem wyłącznie w podstawkę i dla mnie może nie kasztan, ale mocny średniak. GoT 1ED mi siadła o wiele wiele lepiej. WH Inwazja świetny. Netrunner mnie nie przekonał, ale i tak stoi wyżej od SW w moim rankingu.
A gdzie Władca Pierścieni w tym wszystkim?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Ardel12 »

lemon_curry pisze: 30 sie 2021, 14:33
Ardel12 pisze: 27 sie 2021, 19:51
Słabizna :) miałem swego czasu, pograłem wyłącznie w podstawkę i dla mnie może nie kasztan, ale mocny średniak. GoT 1ED mi siadła o wiele wiele lepiej. WH Inwazja świetny. Netrunner mnie nie przekonał, ale i tak stoi wyżej od SW w moim rankingu.
A gdzie Władca Pierścieni w tym wszystkim?
Nie grałem :(
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

No nie powiecie mi ze wart TERAZ w niego wchodzić. Podstawka za 119pln ok tanio ale dodatki....o ile jakieś znajdziesz to ceny niebotyczne. IMO nie marto już się w to pchać.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Gizmoo »

Set D&D jest KAPITALNY. Najlepsze limited od dobrych dwóch lat. Bawiłem się świetnie. Ciekawe karty, nowe oryginalne mechaniki, a "eksploracja" lochów wniosła do wszystkiego powiew świeżości. Także pogłoski o śmierci MTG uważam za mocno przesadzone. :lol:

A z karcianek zawsze polecę Race For The Galaxy. Z dodatkami pula kart jest olbrzymia, a gra działa dobrze w każdym składzie osobowym, co jest mega rzadkie.

Bardzo podszedł mi też Quests of Valeria. Może nie jest to gra wybitna, ale zawsze się przy niej dobrze bawię.

Ciągnie mnie od czasu do czasu, do czegoś bardziej złożonego, ale przeraża mnie ilość nauki. Medżika znam dobrze i kilka nowych mechanik co set - nie przeraża. Ale jak miałbym teraz wejść w Netrunera, lub... Legendę Pięciu Kręgów (LCG, do którego ciągnie mnie zdecydowanie najbardziej), to nie wiem ile musiałbym poświęcić czasu na naukę, a dodatkowo - czy znalazłbym współgraczy. Także Medżik musi mi w zupełności wystarczyć, a od reszty są planszówki i świetne deckbuildery. ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Ardel12 »

BOLLO pisze: 30 sie 2021, 16:23 No nie powiecie mi ze wart TERAZ w niego wchodzić. Podstawka za 119pln ok tanio ale dodatki....o ile jakieś znajdziesz to ceny niebotyczne. IMO nie marto już się w to pchać.
Kumpel ma WP i swego czasu ogrywał sporo. Wielu poleca, mało kto narzeka. Zestawy ze wszystkim co wyszło po PL lub w ogóle PL+ENG są do znalezienia. Ostatnio widziałem, że full PL był za ok 4k. Tanio nie jest, to na pewno, ale czy ktoś powinien lub nie wydawać tyle na WP, to już jego kwestia. Jakby nie AH w mojej kolekcji to bym się sam nad tym zastanawiał :)
ODPOWIEDZ